Yanina i jego The Beatles Acoustic Plus
2014-05-08, autor: kasia
[...powrót do newsów]
To propozycja dla wszystkich wielbicieli gitarowego talentu Janusza "Yaniny" Iwańskiego. W ramach swojego najnowszego projektu wystąpi on w czwartek 8 maja w sali Ośrodka Promocji Kultury "Gaude Mater" w Częstochowie (ul. Dąbrowskiego 1). Koncert rozpocznie się o godz. 19, bilety kosztują 25 zł (można je nabyć w sekretariacie ośrodka).Kto nie zna przeboju "Wielkie podzielenie"? Mimo upływu lat nadal cieszy się on dużą popularnością. Jego autora i wykonawcy - Janusza "Yaniny" Iwańskiego nie trzeba w Częstochowie przedstawiać.
Jednak ten gitarzysta, kompozytor, producent i autor tekstów, dobrze znany jest także poza rodzinnym miastem. Szerokiej publiczności dał się poznać za sprawą dokonań duetu Soyka - Yanina. Razem pracowali choćby nad krążkiem "Acoustic". Potem przyszła pora na współpracę z zespołem Maanam i jej liderem Markiem Jackowskim (muzycy działali razem w grupie The Goodboys). Iwański jest również współzałożycielem legendarnej jazz-rockowej formacji Tie Break (która nie dawno powróciła na muzyczną scenę).
Projekt "The Beatles Acoustic Plus" to efekt wieloletniego zafascynowania twórczością "czwórki z Liverpoolu". Podczas czwartkowego koncertu będzie można usłyszeć największe przeboje legendarnej grupy z "Get Back" i "Come Together" na czele.
W repertuarze nie zabraknie także kompozycji Krzysztofa Klenczona, a także "Tolerancji" i oczywiście wspomnianego już "Wielkiego podzielenia". Podczas koncertu Iwańskiemu towarzyszyć będą gitarzysta Dariusz Bafeltowski (znany ze współpracy m.in. z Martyną Jakubowicz) i perkusista Przemysław Pacan (który współpracował z m.in. Urszulą Dudziak i Miką Urbaniak).
Dotychczasowe komentarze:
Twój komentarz do umieszczenia w Rocznikach The Beatles:
Copyright 2002 - 2021 by Blue Meanies: Andrzej, Kasia, Agata, macho, Ania
