Występ w Museum Hall, Bridge of Allan, Stirlingshire
1963-01-05, autor: joryk
[...powrót do newsów]
David Dills (dziennikarz): „To był trzeci koncert w ramach katastrofalnej trasy koncertowej po Szkocji, podczas której Beatlesi grali w na wpół pustych salach w Elgin, Dingwell i Bridge of Allan. Tego wieczoru Beatlesi zostali wygwizdani. Zamiast hord wrzeszczących kibiców, nieznani Liverpoolczycy grali przed setkami podchmielonych rolników, którzy głośno z nich drwili i rzucali w nich monetami”.
Andi Lothian (jeden z organizatorów pokazu):
„To był absolutny chaos. Tłum składał się z imponująco wyglądających młodych rolników, całkowicie pijanych. Skulili się w przestrzeni przeznaczonej do tańca i co jakiś czas rzucali na scenę monety. Jedna z tych monet znalazła się w gitarze basowej Paula McCartneya. Oni [rolnicy] po prostu się nimi nie interesowali. Myślę, że tłum był rozczarowany, że na sali nie było kobiet”.
Gordon Hardie, jeden z organizatorów programu:
„Na początku lat 60. [promotor] Albert Bonici często zapraszał mnie i Andy’ego [Lothiana] do pomocy w organizowaniu wydarzeń muzycznych. Kiedy Andy po raz pierwszy usłyszał występ Beatlesów w Bridge of Allan, powiedział: „Ci goście dostaną się na szczyt”. Powiedziałem: „Ci goście są za głośni”.
(wizyt: 214)
Dotychczasowe komentarze:
Twój komentarz do umieszczenia w Rocznikach The Beatles:
Copyright 2002 - 2021 by Blue Meanies: Andrzej, Kasia, Agata, macho, Ania