Ostatni fortepian Johna Lennona na sprzedaż
2007-05-31, autor: macho
[...powrót do newsów]
Fortepian, na którym grał na kilka godzin przed śmiercią John Lennon, został wystawiony na sprzedaż. Cenę instrumentu ustalono na 375 tys. dolarów - poinformował obecny właściciel, towarzystwo "Moments in Time". Fortepian należał do nie istniejącego już nowojorskiego studia nagraniowego "Record Plant", z którego Lennon korzystał do komponowania i nagrywania nowych utworów.
Po raz ostatni słynny muzyk, współzałożyciel zespołu "The Beatles", grał na tym fortepianie 8 grudnia 1980 r., w dniu w którym został zastrzelony przed swoim domem. Towarzystwo "Moments in Time" sprzedało również za 600 tys. dol. album płytowy, który Lennon podpisał mordercy na krótko przed dokonanym przez niego zabójstwem.
W roku 2000 brytyjski piosenkarz George Michale kupił za 1,4 mln funtów (ok. 2,1 mln dolarów) fortepian, na którym Lennon skomponował swój słynny przebój "Imagine".
űródło Onet.pl
(wizyt: 339)
Dotychczasowe komentarze:
Twój komentarz do umieszczenia w Rocznikach The Beatles:
Copyright 2002 - 2021 by Blue Meanies: Andrzej, Kasia, Agata, macho, Ania