Wishbone Ash

Ostra muzyka gitarowa.<br>
She's so heavy ...Beatlesi - rzecz jasna - byli pierwsi ale ich następcy radzą sobie dość przyzwoicie więc warto dać im trochę miejsca na forum.

Re: Wishbone Ash

Postprzez Argus9 » Pią Wrz 02, 2016 12:05 pm

Fangorn napisał(a):
agoosia napisał(a):2-4 września festiwal "Kielce Rockują"

Ciekawy line-up. Wprawdzie żadnego z wykonawców nie znam dokładnie, do Focusa się dopiero "przymierzam", ale obstawiam, że warto. Ktoś z Was się wybiera?

Ja niestety nie będę, choć mam blisko...

Martin Turner - basista, wokalista i kompozytor dwóch najsłynniejszych składów Wishbone Ash z lat 70. Ma bardzo dobrych muzyków - do niedawna występował z nimi jako „Martin Turner’s Wishbone Ash”, ale po przegranym procesie (skomplikowana historia) gra pod własnym nazwiskiem.

Jest to jego trzecia wizyta w Polsce (z własnym zespołem, bo dodatkowo był też raz jako muzyk WA). W roku 2008 w Dolinie Charlotty wykonał CAŁY ALBUM „Argus” :)

Nie wiem jaki set zagra tym razem (bo jest to jednak festiwal), ale ostatnio jego koncerty składały się z dwóch części: w pierwszej prezentował w całości swój nowy album, a w drugiej klasyki z repertuaru Wishbone Ash.

Chętnie bym go ponownie usłyszał, ale akurat będę na drugim końcu Polski :(

Fangorn napisał(a):
Yer Blue napisał(a):Jeśli koncert będzie biletowany to oprócz Argusa przybędzie jeszcze pewnie z 15 osób ;)
Argus napisał(a):Oczywiście, że koncert będzie biletowany. Przyjedź Pan, to będzie nas 17 :wink: . Jestem pewien, że KLUB „w niespełna 2 tysięcznej wsi” cholernie by Ci się spodobał.

A tak z ciekawości, po ile będą bilety? ;) Klub na pewno jest klimatyczny, choć jego położenie "na końcu świata" jest też problematyczne (jak tam dojechać?).

W Trójce już mówili o Wishbonach w Bogarcie :) O biletach jeszcze nie wiem, ale Proszę Pana, to nie jest żaden „koniec świata” ino Polska Centralna! Da się dojechać :wink:
https://www.youtube.com/watch?v=lW_XYk-Xc94
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image
Awatar użytkownika
Argus9
Beatlesiak

Postprzez Argus9 » Nie Maj 14, 2017 9:58 pm

Informacja z maja 2017:

Po trzynastu latach 'wiosłowania' szeregi Wishbone Ash opuścił gitarzysta Muddy Manninen (Finlandia). Bardzo Go i lubiłem, i ceniłem.

Image

Jak się domyślam, informacja ta pewnie jest niezbyt istotna dla większości słuchaczy, jednak przekazuję ją w nadziei, że być może komuś (choć jednej parze uszu :) ) przypadnie do serca NOSTALGICZNA GITAROWA MELODIA autorstwa właśnie Muddy'ego Manninena (którą zresztą miałem przyjemność usłyszeć na żywo - będąc wzruszająco wzruszonym :D ) pod znaczącym tytułem: Northern Lights. Klasyczny Ash! :) Kołysanka :)
https://www.youtube.com/watch?v=oUuXVaVFtmQ
Ostatnio edytowany przez Argus9, Pon Maj 15, 2017 12:02 pm, edytowano w sumie 1 raz
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image
Awatar użytkownika
Argus9
Beatlesiak

Postprzez dr Maxwell » Pon Maj 15, 2017 8:36 am

Oglądając koncerty Wishbone Ash w 2011 oraz 2017 roku, odniosłem wrażenie ,że Manninen sześć lat temu był bardziej ''obecny'' i nieco świeższy. Twoja wiadomość spowodowała ,ze wróciła do mnie ta refleksja , którą podzieliłem się z kolegą tuż po tegorocznym występie Ash we Wrocławiu.
Awatar użytkownika
dr Maxwell
Admiral Halsey

Postprzez Fangorn » Pon Maj 15, 2017 12:42 pm

Argus9 napisał(a):Jak się domyślam, informacja ta pewnie jest niezbyt istotna dla większości słuchaczy, jednak przekazuję ją w nadziei, że być może komuś (choć jednej parze uszu :) ) przypadnie do serca NOSTALGICZNA GITAROWA MELODIA autorstwa właśnie Muddy'ego Manninena (którą zresztą miałem przyjemność usłyszeć na żywo - będąc wzruszająco wzruszonym :D ) pod znaczącym tytułem: Northern Lights. Klasyczny Ash! :) Kołysanka :)
https://www.youtube.com/watch?v=oUuXVaVFtmQ

A idź Pan z takimi utworami! Czemu to takie krótkie? Dopiero się zaczął, a już się skończył. Musiałem sobie trzy razy włączyć :wink:
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie
Awatar użytkownika
Fangorn
Admiral Halsey

Miejscowość: Zamość / Warszawa

Postprzez bobski66 » Pon Maj 15, 2017 2:00 pm

Mnie na razie przypadła do uszu ta NOSTALGICZNA GITAROWA MELODIA autorstwa Manninena. Może po kilku przesłuchaniach i serce będzie zdobyte. Pierwszy raz mam kontakt z tą melodią.
Awatar użytkownika
bobski66
Beatlesiak

Miejscowość: New Salt

Postprzez Argus9 » Pon Maj 15, 2017 9:12 pm

Fangorn napisał(a):Musiałem sobie trzy razy włączyć :wink:

bobski66 napisał(a):Mnie na razie przypadła do uszu ta NOSTALGICZNA GITAROWA MELODIA autorstwa Manninena. Może po kilku przesłuchaniach i serce będzie zdobyte.

No to już się cieszę, że Muddy z Północy zaskarbił sobie dwóch, wiekowo dość odległych Słuchaczy :)

bobski66 napisał(a): Pierwszy raz mam kontakt z tą melodią.

Utwór liczy sobie dokładnie 10 lat - pochodzi z wydanego w roku 2007 albumu "The Power Of Eternity". Fakt nieznania tego nagrania ani trochę nie dziwi mnie - no bo niby skąd miałbyś go znać? Takie czasy... :(

dr Maxwell napisał(a):Oglądając koncerty Wishbone Ash w 2011 oraz 2017 roku, odniosłem wrażenie ,że Manninen sześć lat temu był bardziej ''obecny'' i nieco świeższy.

Zgadza się, Muddy Manninen w tym roku na żywo już nie był taki sam jak dawniej. Nie wiem CO o tym decydowało: wiek? zdrowie? Odebrałem to jako przemęczenie, wyraźny brak wigoru...

O nowym gitarzyście WA niewiele wiadomo. Nazywa się Mark Abrahams, jest pod czterdziestkę, grał w Wishbonowym cover-bandzie, z zespołem zadebiutuje w czerwcu w Szwecji. Oczekuję tej kolejnej reinkarnacji zespołu z zaciekawieniem, ale też z pewnym niepokojem...

Andy Powell wielokrotnie gromadził wokół siebie muzyków o nieznanych nazwiskach, którzy okazywali się bardzo kompetentni. Poczekamy, posłuchamy.

Fangorn napisał(a):A idź Pan z takimi utworami! Czemu to takie krótkie? Dopiero się zaczął, a już się skończył.

Jak Ci za krótkie było, to masz coś dłuższego :wink:
https://www.youtube.com/watch?v=Bik1yAUHfmg
(od 3:18 Muddy zostaje na minutę sam - to mogłaby być reklama Coca-Coli :wink: )

Image
Awatar użytkownika
Argus9
Beatlesiak

Postprzez dr Maxwell » Wto Maj 16, 2017 9:51 pm

Argus9 napisał(a):Jak Ci za krótkie było, to masz coś dłuższego :wink:

A ja proponuję jeszcze krócej. Oryginał z 1976 roku:

https://www.youtube.com/watch?v=Cm49TLKtECE
Awatar użytkownika
dr Maxwell
Admiral Halsey

Postprzez bobski66 » Śro Maj 17, 2017 1:19 am

Przyznaję się bez bicia, że słabo znam dyskografię Wishbone Ash i powoli lecz coraz szybciej tego żałuję. Tak się jakoś złożyło, że do tej pory nie spotkałem nikogo kto by mnie naprowadził/zaraził tą muzyką. W radiu też jakoś nie miałem szczęścia trafiać na audycje o Wishbone Ash i tak w niewiedzy mijały mi lata. Ale co tam, mamy 2017 rok i próbuję nadrobić stracony czas. Wiadomo w dzień nie mam szans spokojnie posłuchać (dzieci nie śpią),w nocy (gdy żona oszczędza mnie i śpi) słucham i już coś wyłowiłem co mnie zatrzymało na kilka przesłuchań i chcę więcej. Oto ta piosenka:
Wishbone Ash - Everybody Needs A Friend (1973)
https://www.youtube.com/watch?v=RhCbjiaszpw
Awatar użytkownika
bobski66
Beatlesiak

Postprzez dr Maxwell » Śro Maj 17, 2017 7:04 am

bobski66 napisał(a):słucham i już coś wyłowiłem co mnie zatrzymało na kilka przesłuchań i chcę więcej. Oto ta piosenka:
Wishbone Ash - Everybody Needs A Friend (1973)

To jeden z moich wielkich faworytów tego zespołu. Wspominałem chyba kiedyś na Forum , że znam jeden z nielicznych przypadków kiedy Piotr Kaczkowski w swojej nocnej audycji w 1984 roku , Everybody...zaprezentował dwa razy z rzędu! Kompozycja w ''moim'' środowisku licealno-studenckim należała do jazdy obowiązkowej.
Awatar użytkownika
dr Maxwell
Admiral Halsey

Postprzez Argus9 » Śro Maj 17, 2017 10:06 am

'Everybody Needs A Friend'

bobski66 napisał(a): ...słucham i już coś wyłowiłem co mnie zatrzymało na kilka przesłuchań i chcę więcej.

dr Maxwell napisał(a):To jeden z moich wielkich faworytów tego zespołu.

Kilka lat temu, gdy udało mi się zawishbonić pewną znajomą, przygotowałem dla niej taki "pięcioksiąg" nagrań Wishbone Ash, w którym dokonalem wyboru nagrań zespołu dzieląc je na kategorie: Utwory Klasyczne, Utwory Energetyczne, Kołysanki Instrumentalne, Utwory Akustyczne, Ballady - łącznie 70 utworów.

'Everybody Needs A Friend' oczywiście trafiło do sekcji Ballady.

Tu koncertowa wersja tej kompozycji, z jubileuszowego występu zespołu z okazji 40-lecia działalności (Londyn, 2009), z dwiema wspaniałymi solówkami:
https://www.youtube.com/watch?v=Mq0py1Tol8A

Image
Awatar użytkownika
Argus9
Beatlesiak

Postprzez Fangorn » Czw Maj 18, 2017 3:40 pm

A ja pozostanę fanem "Errors of My Way" i "The King Will Come" :)
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie
Awatar użytkownika
Fangorn
Admiral Halsey

Miejscowość: Zamość / Warszawa

Postprzez Argus9 » Sob Maj 20, 2017 2:35 pm

Fangorn napisał(a):A ja pozostanę fanem "Errors of My Way" i "The King Will Come" :)

Obydwa wymienione przez Ciebie utwory to takie, obok których nie sposób przejść obojętnie; bez dwóch zdań jest to klasyka rocka lat 70. (i mówię to obiektywnie), ale Twój wybór mnie nie dziwi, bo wiem, że masz ciągoty ku folkowi, a nie wszyscy słuchacze Wishbone Ash mają świadomość, jak mocno-obecny był to element w twórczości zespołu.

FOLKOWE 'Errors Of My Way' jest wg mnie Ponadczasowo PrzePiękne! (nawet z taką wpadką jak w 4'26 - 4' 27 :) )
https://www.youtube.com/watch?v=8nbXtXTFKIw

Image
Awatar użytkownika
Argus9
Beatlesiak

Postprzez Argus9 » Sob Kwi 07, 2018 6:34 pm

Mimo wieszczenia upadku płyt w czasach nośników niematerialnych, wraz z wiosną 2018 Takie Cuda Wydawnicze jednak WCIĄŻ się ukazują :D

https://youtu.be/w9aoVlvwWKQ

Image
Awatar użytkownika
Argus9
Beatlesiak

Postprzez Argus9 » Pią Cze 21, 2019 9:44 pm

Oficjalne logo obchodów 50-lecia powstania / działalności zespołu.

Image

A czy Wishbone Ash i Beatlesi mogą mieć coś wspólnego? :wink: ...mhm, oto kolejny dowód mojego odwiecznego przekonania, że "wszystkie drogi prowadzą do Liverpoolu" :wink:

Poniżej Wspaniałe uchwycenie Tworzenia Historii. Zdjęcie z sesji do albumu "Imagine" - plejada Znakomitych Muzyków: oczywiście John Lennon, oczywiście George Harrison, nieodłączny Klaus Voormann, obowiązkowy Nicky Hopkins, plus Alan White (który za rok dołączy do Yes), i... i.... zaproszenie do uczestnictwa w sesjach albumu "Imagine" otrzymali również obydwaj gitarzyści Wishbone Ash :) - zaledwie pół roku po ukazaniu się ich debiutanckiego albumu! Drugi od lewej, z tyłu, z gitarą akustyczną, to Ted Turner :)

Image

PS. A między Lennonem i Harrisonem stoi puszka... "Dr Pepper"... Uwielbiam To Zdjęcie! :)

Image
Awatar użytkownika
Argus9
Beatlesiak

Postprzez dr Maxwell » Pon Cze 24, 2019 9:32 am

Argus9 napisał(a):A między Lennonem i Harrisonem stoi puszka... "Dr Pepper"... Uwielbiam To Zdjęcie! :)

Czytałem kiedyś, że kompozycja "Sgt Pepper's Lonely Hearts Club Band'', miała nosić tytuł ''Dr Pepper''. Podobno McCartney dowiedziawszy się, że istnieje amerykański napój o takiej nazwie, za namową Mala Evansa, zmienił doktora na sierżanta.
Awatar użytkownika
dr Maxwell
Admiral Halsey

Postprzez Argus9 » Pon Gru 16, 2019 11:52 pm

Nowy album studyjny, sześć lat po poprzednim, premiera 28 lutego 2020.

Image

Image
Awatar użytkownika
Argus9
Beatlesiak

Postprzez bobski66 » Wto Gru 17, 2019 12:34 am

Argus9 napisał(a):Nowy album studyjny, sześć lat po poprzednim, premiera 28 lutego 2020.

No to pięknie. Nabrałem apetytu na ten album, choć przyznaję się bez bicia, że nie poznałem jeszcze całej dyskografii Wishbone Ash. Tak sobie teraz pomyślałem, ciekawe co by było i co za muzykę by tworzyli Beatlesi będąc ze sobą 50 lat?
Awatar użytkownika
bobski66
Beatlesiak

Postprzez Argus9 » Pią Sty 10, 2020 11:18 pm

Premiera z 10 stycznia 2020: singiel - zwiastun nowego albumu.
https://www.youtube.com/watch?v=87_t4ElxEfY

Image
Awatar użytkownika
Argus9
Beatlesiak

Poprzednia

Wróć do Rock, hard rock, metal, heavy metal, trash...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości