Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 12:02 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Wto Mar 26, 2019 1:53 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Niezmordowana "kasia" wspomniała o pierwszym flipperze poświęconym The Beatles. Uważam, że warto by było kiedyś pograć. Tymczasem można popatrzeć jak się prezentuje w akcji.
https://www.youtube.com/watch?v=g3CxR6ZVrxg
https://www.youtube.com/watch?v=NkOk73hHz4c


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Mar 27, 2019 4:51 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Dzięki za linki do filmików na YT. Doskonała ilustracja do newsa :) Następnym razem jak będę w Liverpoolu to zajrzę do kafejki i postaram się zagrać (mimo, że nie lubię takich rzeczy :D).

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: The Beatles na KUL-u
PostWysłany: Śro Mar 27, 2019 7:22 pm 
Offline
Taxman

Rejestracja: Wto Maj 13, 2014 7:53 pm
Posty: 223
Kilka lat temu Michał Ciemniewski napisał na KUL-u pracę "The Beatles a duchowość Wschodu". Rzecz można przeczytać tutaj:
https://www.kul.pl/files/1100/public/Pr ... lomowa.pdf


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Mar 29, 2019 6:24 pm 
Offline
Taxman

Rejestracja: Wto Maj 13, 2014 7:53 pm
Posty: 223
Pod takim zaskakującym tytułem ukazał się artykuł w THE SPECTATOR:
https://www.spectator.co.uk/2019/03/the ... pete-best/

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Mar 29, 2019 9:27 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Kwi 08, 2005 3:13 pm
Posty: 452
Miejscowość: Kłobuck
Liver_2 napisał(a):
Pod takim zaskakującym tytułem ukazał się artykuł w THE SPECTATOR]


Trudno jest mi się w pełni zgodzić z autorem. Przede wszystkim wydaje mi się, że pomimo splotu korzystnych okoliczności (Epstein, Martin itp.) nie można powiedzieć, że były one warunkiem zaistnienia i sukcesu The Beatles. Jestem przekonany, że szczególnie Paul McCartney nie dałby za wygraną i w końcu znalazł drogę do sukcesu. Nie mogę się także zgodzić, że mieli przeciętny talent. Takich zespołów było wiele i nawet wiele odniosło jakiś sukces ale tylko The Beatles na taką skalę. To nie mogło się udać bez pracowitości ale nade wszystko bez ogromnego talentu.

_________________
you can boogie if you try


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Mar 29, 2019 9:31 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
To jest artykuł zapowiadający film dokumentalny "The Beatles: Made on Merseyside", którego emisja przypada dzisiaj na BBC 4.

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Mar 30, 2019 8:17 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Noelka napisał(a):
To jest artykuł zapowiadający film dokumentalny "The Beatles: Made on Merseyside", którego emisja przypada dzisiaj na BBC 4.


Obejrzałem. Dobrze, że taki dokument powstał dopóki żyją naoczni świadkowie wydarzeń (już teraz minus Joe Flannery). Refleksja: zawsze po ludzku szkoda mi Besta. Wielki pechowiec, ale tak widocznie miało być...


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Mar 31, 2019 12:46 pm 
Offline
Taxman

Rejestracja: Wto Maj 13, 2014 7:53 pm
Posty: 223
Dr Maxwell napisał:
Cytuj:
zawsze po ludzku szkoda mi Besta


Już w "Mersey Beat" w 1961 ukazała się znamienna wypowiedź Lennona. Opisał stylowo utworzenie zespołu, wymienił imiona muzyków, ale... Pete'a Besta nie wspomniał (chociaż wtedy Pete był oficjalnym perkusistą zespołu). Tylko stwierdził że perkusiści w zespole się zmieniali ("różne bębny przychodziły, odchodziły i znów przychodziły")*. To chyba była zapowiedź zmiany.

* tłumaczenie według bloga Ryszarda


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Kwi 05, 2019 12:07 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Moja słomianka z początku lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku.
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Kwi 07, 2019 6:09 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Nie wierzę!

Naprawdę??

Robi wrażenie! :shock:

Gdybyś przechował ją "w całości", byłaby to teraz bardzo cenna pamiątka!

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Kwi 08, 2019 9:25 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Kwi 08, 2005 3:13 pm
Posty: 452
Miejscowość: Kłobuck
W latach osiemdziesiątych mogłem tylko pomarzyć o takiej ilości zdjęć... Zdobyłem tylko jeden plakat z rozkładówki w Razem :)

_________________
you can boogie if you try


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Kwi 08, 2019 10:16 pm 
Offline
Taxman

Rejestracja: Wto Maj 13, 2014 7:53 pm
Posty: 223
Pamiętam plakat The Beatles w tygodniku "Razem" (rok 1979) gdzie wykorzystano okładkę "Beatles For Sale". Było to ciekawe, gdyż Beatlesi prezentowali się tutaj jako młodzi zbuntowani. Tak to wtedy odbierałem. To jest właśnie ten plakat:
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Kwi 12, 2019 9:53 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Pamiętam jak ten numer Razem był przeze mnie poszukiwany...Autorem tekstu był bodajże Marian Butrym. Dziennikarz, który ''zasłynął'' z tego, ze opisał w Magazynie Muzycznym koncert na którym...nie był.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Kwi 14, 2019 1:04 am 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Kwi 08, 2005 3:13 pm
Posty: 452
Miejscowość: Kłobuck
Niestety nie zachował się mój plakat ale znalazłem go na ogłoszeniu na OLX. To była właśnie ta rozkładówka! Długo wisiała nad moim łóżkiem. Na odwrocie była lista najważniejszych bootlegów ze zdjęciami niektórych okładek i wymienionymi piosenkami. Czy wiecie może gdzie znaleźć oryginalne zdjęcie, które wykorzystano w Razem?

Załącznik:
razem.jpg
razem.jpg [ 76.25 KiB | Obejrzany 9959 razy ]

_________________
you can boogie if you try


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Kwi 14, 2019 12:12 pm 
Offline
Taxman

Rejestracja: Wto Maj 13, 2014 7:53 pm
Posty: 223
svarog napisał(a):
Czy wiecie może gdzie znaleźć oryginalne zdjęcie, które wykorzystano w Razem?


Może opcja "Wyszukiwanie obrazem" w Google Grafika pomoże.

Albo tutaj - ponad 23 tysiące zdjęć The Beatles:
https://www.gettyimages.com/photos/beat ... ction=true

A najlepiej przeczytać kolejny post, który napisał Argus9. :shock:


Ostatnio edytowany przez Liver_2 Nie Kwi 14, 2019 3:28 pm, edytowano w sumie 2 razy

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Kwi 14, 2019 2:28 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
svarog napisał(a):
Na odwrocie była lista najważniejszych bootlegów ze zdjęciami niektórych okładek i wymienionymi piosenkami.

Na odwrocie były okładki amerykańskich albumów Beatlesów.

svarog napisał(a):
... gdzie znaleźć oryginalne zdjęcie, które wykorzystano w Razem?

To zdjęcie jest kadrem z programu telewizji Granada "The Music of Lennon & McCartney", zarejestrowanego w dniach 1- 2 listopada 1965 roku (a wyemitowanego 16 grudnia 1965) i przedstawia Beatlesów wykonujących z playbacku (nawet nie ma mikrofonów, ani kabli przy gitarach) utwór Day Tripper.

Image

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Kwi 16, 2019 11:38 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Kwi 08, 2005 3:13 pm
Posty: 452
Miejscowość: Kłobuck
Argus9 napisał(a):
To zdjęcie jest kadrem z programu telewizji Granada "The Music of Lennon & McCartney", zarejestrowanego w dniach 1- 2 listopada 1965 roku


Dzięki! Mam sentyment do tego zdjęcia, kiedyś to był mój jedyny taki plakat. Zdjęcie jest naprawdę kolorowe - wizerunek w Razem wyglądał o wiele cieplej ale cały czas zastanawiałem się czy jest kolorowy czy tylko użyto efektu sepii? No i zupełnie nie zwróciłem uwagi na brak mikrofonów. Centralną postacią jest Paul, który wydaje się dominować :)

_________________
you can boogie if you try


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Yoko i Cesarz
PostWysłany: Czw Maj 02, 2019 12:21 pm 
Offline
Taxman

Rejestracja: Wto Maj 13, 2014 7:53 pm
Posty: 223
Abdykował cesarz Japonii - Akihito. W szkole chodził do jednej klasy z Yoko Ono.
https://www.newsweek.pl/yoko-ono-pierwsza-wiedzma-popkultury-yoko-ono-john-lennon/xdkxn8e

Image
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Maj 25, 2019 1:36 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Mój kuzyn Tolek znalazł i polecił mi ciekawy program do kolorowania na szybko czarno- białych zdjęć. Program zwie się ColouriseSG.
Image Image Image
Może du.. nie urywa, ale szybko (około dwóch sekund) chyba jest nieźle?


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Maj 27, 2019 7:31 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Może niektórych zainteresuje ten post o czasach dawnych. Otóż znam się z naszym szanownym kolegą z forum Argusem od 1986 roku. W tamtych czasach, często wymienialiśmy ze sobą listy. Kilka dni dni temu robiłem tzw wiosenne porządki w szufladach i otworzyłem list od Argusa z 31 sierpnia 1988 roku. Ustalaliśmy datę spotkania u niego w domu. Moja podróż zaczynała się z Wrocławia, a stacją docelową był Sulejów. Oto fragmenty tego listu. Fragmenty za zgodą Argusa:
''...jak będę wiedział czym i o której przyjedziesz, to zjawię się na dworcu. Gdybyś zdecydował się na PKS, to na wszelki wypadek sprawdź u siebie, chociaż wg miejscowej informacji wszystkie autobusy we wrześniu jeżdżą. Jeżeli chodzi o konkretną datę, to pierwszy weekend września nie wchodzi już w grę – TEN LIST DOSTANIESZ JUŻ PO NIM. Gdybyś zdecydował się na następny weekend (10 września), to już nie odpisuj, tylko daj znać, albo wyślij TELEGRAM, albo zadzwoń do mnie-nie wiem jaki jest numer kierunkowy z Wrocławia do Piotrkowa, ale mając już Piotrków Tryb. , od razu dzwoń wykręcając mój numer....Gdybyś dzwonił, to najlepiej po południu, albo wieczorem, ale nawet jeśli nie byłoby mnie w domu, to ktoś będzie i wystarczy jak powiesz kto jesteś i powiesz kiedy i o której przyjeżdżasz...Jeżeli chodzi o stan techniczny, to: w nienagannym stanie są Broad Street, Pipes of Peace...W najgorszym stanie Red Rose Speedway i Band on the Run...Być może zainteresuje Cię mój ostatni zakup-The Beatles Tapes. No i być może jutro będę miał Wild Life. Tyle na razie...''

Aby spotkanie doszło do skutku, trzeba było uprawiać w tamtych latach logistykę na najwyższym poziomie!


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY