Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 6:10 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Sob Mar 02, 2019 9:13 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Cze 10, 2004 12:43 pm
Posty: 153
Miejscowość: Nowhere Land
Z okazji 50-lecia nagrywania płyty i filmu Let It Be postanowiłem, że czas nadszedł, aby wreszcie wziąć się za polskie napisy. I z zaledwie miesięcznym opóźnieniem, prezentuję je w całej okazałości.

Polskie napisy do Let It Be (kliknij "zapisz element docelowy jako")

Dla zainteresowanych, pojawi się też wersja DVD.

Z chęcią przyjmę komentarze i sugestie, jeśli jakieś się pojawią. Jeśli nie, napisy będzie można umieścić na podstronie.

Krótka notka od tłumacza

Napisy stworzyłem na podstawie czasów, które były dostępne w pliku po portugalsku. Najpierw przygotowałem wersję anglojęzyczną (za niedługo też ją wrzucę), a potem przetłumaczyłem na język polski.

Trudno jest robić napisy do filmu, kiedy nie słyszy się, co kto mówi. Kiedy jeden przekrzykuje drugiego, trzeci gra na gitarze, a czwarty wali w werbel. Na szczęście większość filmu to muzyka. Dodatkowo w sieci znalazłem trochę angielskich transkrypcji, a trzy dobre dusze pomogły mi z kilkoma lukami, których sam nie potrafiłem wychwycić. No i oczywiście, nie można zapomnieć o nieocenionej pomocy mojego taty.

Tłumaczenie nie obejmuje piosenek, chyba że tekst jest cytowany, lub skandowany. Miejscami pozwoliłem sobie na kapkę artystycznej swobody przy tłumaczeniach żartów Lennona (celem było oddanie gier słownych, więc może się nie zgadzać słowo w słowo).

To chyba tyle. Wiem, że zapowiedziana jest oficjalna reedycja filmu, razem z wersją rozszerzoną, ale nie wiadomo, ile jeszcze na nią poczekamy. A napisy są już. ;)

_________________
alias Dawidsu


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Mar 02, 2019 11:21 pm 
Offline
młodszy fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Sie 01, 2018 12:43 pm
Posty: 25
Miejscowość: Montreal, QC, Kanada
Dzieki..kawał dobrej pracy...


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Mar 03, 2019 12:14 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Dzięki Dawidsu! Trochę się naczekałem na te napisy i chyba już przestałem wierzyć, że kiedyś obejrzę ten film z pełnym zrozumieniem.
Pozdrowienia dla Taty :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Mar 12, 2019 6:47 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Cze 10, 2004 12:43 pm
Posty: 153
Miejscowość: Nowhere Land
Tak jak zapowiadałem, mój tato, znany również jako Janand skompilował DVD z polskimi i angielskimi napisami.
Do wyboru są cztery wersje: polskie lub angielskie i z tekstami piosenek lub bez tekstów piosenek.

Na oryginalnym filmie dźwięk jest często lekko rozsynchronizowany z video (do przodu lub do tyłu). Żeby to naprawić, trzeba by się bawić w dopasowywanie dźwięku do często kilkusekundowych ujęć, co zajęłoby zbyt dużo czasu. Jednak okazało się, że druga część filmu (od Two Of Us, już w studio Apple) ma przesunięcie tylko w jedną stronę, więc tu dało się szybko naprawić rozsynchronizowanie i członkowie zespołu śpiewają, tupią i walą w perkusję do rytmu, dzięki czemu mamy wrażenie bliższej obecności NAS z NIMI.

Instrukcja: Po ściągnięciu całości do jednego katalogu, wypakowaniu plików z pliku video_ts.zip (i skasowaniu tego pliku video_ts.zip), można całość oglądać na komputerze, wybierając ten katalog (a nie pojedyncze pliki) w programie do odtwarzania wideo (do niektórych można po prostu katalog przeciągnąć). Jak ktoś ma kino domowe, to może nagrać płytę DVD, wybierając nagrywanie DVD-Video i przeciągając nasze pliki do katalogu VIDEO_TS przyszłej płyty.

https://drive.google.com/open?id=1uB3lY ... XjPAMBG2qW
https://drive.google.com/open?id=1vbjls ... HkOspRgTva
https://drive.google.com/open?id=1PuDBz ... _M_NsSi8e9
https://drive.google.com/open?id=1plp5X ... LjVD46zpSr
https://drive.google.com/open?id=1UiBE_ ... vvgCJLiJUe

Przy okazji - prześlę za niedługo w spakowanym pliku napisy polskie i angielskie do zamieszczenia na stronie.

_________________
alias Dawidsu


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Mar 16, 2019 7:07 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Cze 10, 2004 12:43 pm
Posty: 153
Miejscowość: Nowhere Land
Skoro nie otrzymałem żadnych komentarzy odnośnie napisów, można je zamieścić na stronie. Proszę kogoś uprawnionego do uaktualnienia podstrony "napisy". ;) Poprawiłem tylko parę drobnych błędów, głównie w oryginalnych tekstach piosenek.

Spakowany plik z napisami polskimi i angielskimi

_________________
alias Dawidsu


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Mar 25, 2019 12:34 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Kwi 08, 2005 3:13 pm
Posty: 452
Miejscowość: Kłobuck
Ph.D. Jeremy Hillary Boob napisał(a):
Na oryginalnym filmie dźwięk jest często lekko rozsynchronizowany z video (do przodu lub do tyłu).


Kiedyś próbowałem obejrzeć kopię znalezioną w internecie ale bardzo denerwowało mnie to przesunięcie dźwięku w stosunku do obrazu. Chętnie obejrzę poprawioną wersję :)

_________________
you can boogie if you try


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 16, 2021 6:55 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Czw Cze 10, 2004 9:36 pm
Posty: 145
Miejscowość: Sulechów
Gdzie mozna kupic Let it Be cyfrowo odnowiony?


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY