Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 7:14 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostWysłany: Czw Gru 08, 2016 6:36 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
20 najlepszych wierszyków śpiewanych solowego Johna Lennona przedstawia się następująco:

1. GOD - 227 pkt
(1 - Emeela, Fearless, Greg, McBeardy, Winter Rose, Yer Blue)
Image

2. IMAGINE - 206
(1 - Argus 9, Fangorn, Svarog)
Image

3. WORKING CLASS HERO - 198
(2 - Winter Rose)
Image

4. Love - 163
(1 - Dr Maxwell)
Image

5. Woman - 156
(1 - Mikamikamika)
Image

6. Watching The Wheels - 148
(3 - Greg)

7. Mother - 145
(1 - Bobski66)
Image

8. Gimme some truth - 127
(1 - Grażyna)

9. Jealous Guy - 117
(4 - Fangorn, Marcin)
Image

10. Beautiful Boy - 107
(4 - Dr Maxwell)
Image




11. Isolation - 106
(5 - Fearless, Svarog)

12. Nobody Loves You (When You're Down and Out) - 105
(2 -S varog)

13. Instant Karma! - 98
(1 - Marcin)
Image

14. Nobody Told Me - 96
(Fangorn - 3)

15. Give Peace A Chance - 83
(2 - Marcin)
Image

16. Mind Games - 80
(2 - Grażyna)

17. One Day (At The Time) - 76
(4 - Svarog)

18. Crippled Inside - 65
(4 - Argus9)

19. How Do You Sleep? - 55
(4 - Yer Blue)
Image

20. Woman Is A Nigger Of The World - 53
(1-10 - Rita)


21. Serve Yourself ;)

Zwycięzcy przewidywalni jak śnieg w grudniu, chyba jedynym zaskoczeniem dla mnie jest przegrana "Imagine", który staje się mistrzem drugiej pozycji (w rankingu utworów Johna solo przegrał z "Jealous Guy").
Szkoda, że przepadły tak cudowne teksty jak "I Found Out" czy "Serve Yourself" ale nie można mieć wszystkiego. Super, że wygrało "God" :)

Ciężko było ozdobić wyniki jakimiś super zjawiskowymi obrazkami, jak to było w finale wierszyków The Beatles. Alan Aldridge postarał się tylko z "Instant karma!".

Dziękuję wszystkim 15 graczom za swoje typy i tradycyjnie Bobskiemu za wszystkie szmery bajery z wklejaniem i obrabianiem obrazków.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Gru 08, 2016 8:57 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
Dzięki za podsumowanie. Tak podejrzewałem, że "Imagine" jednak nie wygra, nawet obstawiałem trzecie miejsce. Dla mnie również obyło się bez większych zaskoczeń, poza jednym:
Yer Blue napisał(a):
21. Serve Yourself

Jak dla mnie to o 20 miejsc za wysoko :wink:

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Gru 09, 2016 12:30 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Dzięki Piotrze za włożoną pracę i że w tak znaczący dzień jak dzisiaj pamiętałeś o Johnie i o nas.
Dla mnie 12 pozycja dla "Nobody Loves You" (When You're Down and Out), to zdecydowanie za słabo. Liczyłem na pierwszą dziesiątkę.
Żal mi również "Serve Yourself". Na pewno bym teraz na tekst z tego utworu zagłosował.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Gru 09, 2016 4:58 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
bobski66 napisał(a):
Dla mnie 12 pozycja dla "Nobody Loves You" (When You're Down and Out), to zdecydowanie za słabo. Liczyłem na pierwszą dziesiątkę.


"Nobody Loves You" było cały czas w top 10, dopiero ostatnia lista go zrzuciła poza nią. Szczególnie mocno finiszujący w końcówce rozgrywki "Jealous Guy" napsocił. Jak na Johna to dla mnie średni tekst, taki z kategorii "byleby nie przeszkodzić melodii" i to jego nazwałem wcześniej najbardziej przereklamowanym ;) Dlatego tym bardziej szkoda "Nobody Loves You".

Fangorn napisał(a):

Yer Blue napisał(a):
21. Serve Yourself

Jak dla mnie to o 20 miejsc za wysoko :wink:


Gdyby chodziło o "Jealous Guy" to bym się zgodził :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Gru 14, 2016 4:57 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
Piotrek, dzięki za rankig - ciekawy i ważny, aż dziw, że wczesniej się nie przetoczył przez stronę :)

Yer Blue napisał(a):
Szczególnie mocno finiszujący w końcówce rozgrywki "Jealous Guy" napsocił. Jak na Johna to dla mnie średni tekst, taki z kategorii "byleby nie przeszkodzić melodii" i to jego nazwałem wcześniej najbardziej przereklamowanym ;) Dlatego tym bardziej szkoda "Nobody Loves You".


Pełna zgoda co do Jealous Guy - nie wiem, co w nim tak porusza tłumy, bo o ile melodia i ekspresja wokalu jest cudowna, to sam wiersz do mnie nie przemawia zupełnie.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Gru 15, 2016 5:29 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
A ja Was chłopaki zupełnie nie rozumiem :)

Dla mnie "Jealous Guy" to zdecydowanie jeden z lepszych I bardziej emocjonalnych tekstów Johna. Mężczyzna, który wyznaje ukochanej kobiecie, że nie czuł się bezpiecznie i dodaje, że cały czas musiał przełykać swój ból... No nie wiem, mnie to jakoś bardzo porusza i absolutnie nie mam takiego poczucia, że to tylko takie pitu pitu aby pasowało pod melodię. Dla mnie takim utworem jest... "Love" ;) i jestem w szoku, że znalazło się ono na tak wysokiej pozycji. Toż ten tekst to zbiór największych farmazonów o miłości, jakie tylko można sobie wyobrazić ;) !

Co mnie jeszcze nieco szokuje, to obecność w naszej dwudziestce "How Do You Sleep" z agresywnym, napastliwym tekstem i wcale nie szczególnie dobrym.

Dzięki Yer Blue za koordynację rankingu i pracę nad nim!

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Gru 15, 2016 6:01 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
To skoro zostały nam objawione wyniki rankingu, pozwolę sobie jeszcze na powrót do dyskusji ;)

Emeela napisał(a):
Boję się tylko takich:
http://www.tvn24.pl/tak-jest,39,m/anna- ... 33197.html
A nie normalnych kobiet, co walczą przeciwko przejawom dyskryminacji. Może za bardzo uogólniłam, w tym problem.


Dokładnie - uogólniłaś i to bardzo mocno :)

Takie feministki jak podałaś oczywiście istnieją, tak jak istnieją inni wszelkiego rodzaju ekstremiści.

Ja na przykład boję się wojujących chrześcijan, tych wszelkich "obrońców krzyża" i "obrońców moralności". Boję się tak samo wszelkiej maści wojujących "patriotów". Obie te grupy są o wiele bardziej słyszalne w naszej debacie publicznej niż feministki. A jednak nie będę się odżegnywać od tego, że jestem chrześcijanką czy tam patriotką. Podobnie większość muzułmanów to nie terroryści itd.

Cytuj:
No tak Ale już to mamy. Więc nie ma z czym walczyć. Teraz przydałoby się pomóc naszym siostrom ze świata islamskiego czy innych tego typu regionów. Ja się nie czuję dyskryminowana.


Uwielbiam ten argument ;) Co prawda badania nad Wskaźnikiem Równości Płci wskazują, że cała Unia Europejska jest dopiero w połowie drogi do osiągnięcia całkowitej równości płci, ale co tam, możemy głosować i iść do pracy, czegóż chcieć więcej :)

Emeela, to temat na megadyskusję, ale jestem w stanie wymienić Ci dziesiątki, o ile nie setki przykładów z życia codziennego, w których kobiety w naszym kraju są wciąż dyskryminowane.

Cytuj:
A koncepcja mężczyzny, który się mną opiekuje, otwiera drzwi, żebym przeszła, nie pozwoli mi dźwignąć niczego ciężkiego, czy odśnieżać podjazdu, jednak wydaje mi się kusząca.


Ale feminizm to NIE jest dawanie mężczyznom z liścia za przepuszczanie w drzwiach. Jak żyję żadnemu jeszcze tak nie zrobiłam ;)

Jeszcze raz powtórzę, że feminizm to jest danie kobietom wyboru. Jeżeli Ty chcesz, by koledzy nosili za Tobą walizki - proszę bardzo :) Ale równie dobrze inna kobieta może tego nie chcieć i to też trzeba uszanować, a nie traktować w kategoriach dziwactwa czy właśnie "walczącego feminizmu".

Cytuj:
Żaden facet nigdy mnie nie dyskryminował.


Nie słyszałaś nigdy komentarzy (od mężczyzn i od kobiet) w stylu "baba za kółkiem"? Nigdy nie obiło Ci się o uszy, że jakaś dziewczyna "powinna sobie znaleźć męża" albo "nikt jej nie chciał", jak również "To jej wina, po co się tak czy nie inaczej ubrała"? Takie komentarze to TEŻ jest dyskryminacja. Równość płci to nie tylko kwestia prawa czy ekonomii, to przede wszystkim to, co ludziom siedzi w głowach - a tutaj trzeba jeszcze wiele dziesiątek lat pracy.

Oczywiście na poziomie społeczno-kulturowym dyskryminowani są również mężczyźni, ale w innych aspektach i jednak troche rzadziej.

Chciałabym polecić Tobie i wszystkim innym bardzo ciekawy wykład wygłoszony w ramach programu TEDx przez nigeryjską pisarkę Chimamandę Ngozi Adichie (można ustawić z napisami):
https://www.youtube.com/watch?v=hg3umXU_qWc

Ponieważ w większości odnosi się ona do Nigerii, faktycznie kilka z opisanych przez nią sytuacji szczęśliwie nie ma w Polsce już miejsca (typu witanie przez kelnera w restauracji tylko mężczyzny). Ale inne - np. "Of course, rape is wrong. But then again, what was this girl doing in one room with four boys?" - jak najbardziej tak.

Zwracam uwagę, że Ch. Adichie jest bardzo zadbana i kobieca i nie chodzi z odsłoniętym biustem ;)

Cytuj:
Poza tym, wybacz uproszczenie i obrazowość, ale Paul nie lata po mieście z odsłoniętym biustem i nie robi innych, tym podobnych bezsensownych akcji.


Bo Paul nie ma biustu? ;)

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Ostatnio edytowany przez Rita, Czw Gru 15, 2016 10:19 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Gru 15, 2016 8:20 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
Rita napisał(a):
A ja Was chłopaki zupełnie nie rozumiem :)
(...)
Dla mnie takim utworem jest... "Love" ;) i jestem w szoku, że znalazło się ono na tak wysokiej pozycji. Toż ten tekst to zbiór największych farmazonów o miłości, jakie tylko można sobie wyobrazić.
Co mnie jeszcze nieco szokuje, to obecność w naszej dwudziestce "How Do You Sleep" z agresywnym, napastliwym tekstem i wcale nie szczególnie dobrym.

Dzięki Yer Blue za koordynację rankingu i pracę nad nim!


O Rito, widzisz, z Tobą też się zgadzam! -> co do Love i How do you sleep :):) Love jest w tym ujęciu nawet dużo gorsze od Jealousa;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Gru 15, 2016 9:09 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Hehe a ja właśnie coś odkryłam :)

Wróciłam na chwilę do mojego rankingu i odkrywszy tam "Love" w pierwszej dziesiątce - zaniemówiłam. Jak to możliwe?

Otóż pomyliłam się i miało być... Oh My Love. NIby też o miłości, niby też nic odkrywczego ("They were bells on the hills but I never heard them ringing"? ;)), ale jednak jakoś bardzo lubię ten akurat tekst...

Yer Blue, chyba musisz uaktualnić ranking ;) Sorry :oops:

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Gru 16, 2016 6:58 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Rita napisał(a):
Hehe a ja właśnie coś odkryłam :)

Wróciłam na chwilę do mojego rankingu i odkrywszy tam "Love" w pierwszej dziesiątce - zaniemówiłam. Jak to możliwe?

Otóż pomyliłam się i miało być... Oh My Love. NIby też o miłości, niby też nic odkrywczego ("They were bells on the hills but I never heard them ringing"? ;)), ale jednak jakoś bardzo lubię ten akurat tekst...

Yer Blue, chyba musisz uaktualnić ranking ;) Sorry :oops:


Ooo, nie :) Zostawmy tak jak jest. W przeciwnym razie post jaki utworzyłem dla "Serve Yourself" straci sens bo utwór spadnie na 22 pozycję ;)
Gdybyś się nie pomyliła to "Love" remisowałby z "Watching The Wheels" (po 148 pkt) na pozycjach 5/6, natomiast "Oh My Love" weszłoby do 20-tki, na miejsce 19 z 56 punktami. Także poprawioną wersją możesz sama dopisać, ale w podsumowaniu jakie ogłosiłem nie chcę już nic zmieniać ani gmatwać. Klamka zapadła 8 grudnia. Wiem, że mi wybaczysz ;)

greg napisał(a):
Rita napisał(a):
A ja Was chłopaki zupełnie nie rozumiem :)
(...)
Dla mnie takim utworem jest... "Love" ;) i jestem w szoku, że znalazło się ono na tak wysokiej pozycji. Toż ten tekst to zbiór największych farmazonów o miłości, jakie tylko można sobie wyobrazić.


O Rito, widzisz, z Tobą też się zgadzam! -> co do Love (...) Love jest w tym ujęciu nawet dużo gorsze od Jealousa;)


Dla mnie między Dżelesem a Love jest przepaść. Na niekorzyść Dżelesa :) Love zyskuje formą i bardzo oszczędnym, sprytnie skonstruowanym doborem słów. Właściwie treść jest równie do kitu co u Dżelesa (a może i jeszcze gorsza), ale Lennon tak te słowa zmontował, że nie odbiera się tego 1:1, jak czerstwe, do bólu powielane wyznania miłości.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Gru 17, 2016 1:07 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Dobra. To ja po cichu zmieniam swój ranking i udajemy, że "Oh My Love" było w nim od początku ;)

Większy problem jest taki, że przez swoje roztrzepanie przyczyniłam się być może do tak wysokiej pozycji "Love". :evil:

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY