Rzekoma bulimia Lennona?

Dyskusje na temat Johna Lennona

Rzekoma bulimia Lennona?

Postprzez belliever » Pon Sie 10, 2015 9:58 am

Witam wszystkich, mam nadzieję, że temat w dobrym dziale i wcześniej go nie było. Otóż napotkałam się w internecie na angielski artykuł (http://www.dailymail.co.uk/tvshowbiz/ar ... w-bio.html <-- tutaj link) mówiący o rzekomej bulimii Lennona. Na polskich internetach jest o tym bardzo mało (czy w ogóle coś jest? :?:). Wiecie coś na ten temat, co o tym sądzicie? :)
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi.
belliever
Nowhere Man

Miejscowość: Sanok

Re: Rzekoma bulimia Lennona?

Postprzez Rita » Wto Sie 11, 2015 5:39 pm

Slyszalam o tym, jednakowoz sceptycznie podchodzilabym do tego typu rewelacji.

Faktem niezaprzeczalnym jest, ze John w drugiej polowie lat 70. byl chudy jak szczapa. Jednak jakos "charakterologicznie" pasuje mi on na bulimika. Raczej przyczyn chudosci upatrywalam w jakichs cudacznych dietach, ktore (byc moze) rozpoczal pod wplywem Yoko... ale tego sie i tak nigdy nie dowiemy :D
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie
Rita
Beatlesiak

Miejscowość: Warszawa

Postprzez belliever » Wto Sie 11, 2015 9:41 pm

Bardzo dziękuję za odpowiedź. :D Jeśli o mnie chodzi to naczytałam się również o nazywaniu go "tym grubym Beatlesem", ciągłymi kompleksami co do swojego wyglądu (nie ma co mówić, reszta była patykami, on był normalny), ale nigdy nie uważałam go za grubego. Nawet dla mnie był najseksowniejszy w latach 63-66, przed tym jak w 66 (jeśli pomyliłam rok to przepraszam) tak schudł.
No cóż, co racja to racja - nie dowiemy się nigdy. ;)
belliever
Nowhere Man

Miejscowość: Sanok

Postprzez Noelka » Wto Sie 11, 2015 10:54 pm

Fred Seaman - osobisty aystent Lennona napisał w swojej książce nieco o lękach Johna przed utyciem. Lennon jadał często brązowy ryż, unikał słodzonych rzeczy - ale nie zawsze! Był na diecie makrobiotycznej, która opiera się przede wszystkim na spożywaniu nieprzetworzonej chemicznie żywności.

Swoją drogą, niedawno trafiłam na artykuł o jedenastu ostatnich posiłkach sławnych ludzi: http://mentalfloss.com/article/29215/11 ... and-famous Wynika z niego, że John przed śmiercią posilił się kanapką z "wołową mielonką" (corned beef - jak to inaczej nazwać?).

Przejrzałam na szybkiego książkę Goldmana i tam jest napisane, iż John cierpiał na anoreksję. Jednak w 1978 roku Lennon ponoć często zwracał jedzenie, czyli mamy do czynienia z bulimią. Ale Goldmanowi bym tak nie wierzyła za bardzo ;)
Image
Strawberry Fields Forever
Awatar użytkownika
Noelka
Beatlesiak

Postprzez mark.vermes » Pią Sty 15, 2016 2:27 am

Jedyna rzecz, która wydaje mi się wiarygodna, to wyznanie samego Lennona ze swojej książki. Napisał o sobie, że rok 1965 był dla niego rokiem "grubego Elvisa". Wtedy wydawał się najgrubszy, jeżeli to do Lennona w ogóle pasuje. Dla mnie oni wszyscy byli niscy i dość chudzi. Reszta to mity podobne do tych, jakie opowiadano o Presleyu i Michaelu Jacksonie.
mark.vermes
Musketeer Gripwood

Postprzez malamiia » Pią Gru 11, 2020 12:15 pm

Ja bym się w ogóle nie zdziwiła, zaburzenia są domeną artystów, wysoka wrażliwość ma swoje jasne i ciemne strony :(

Postprzez KasiKona » Pon Lut 22, 2021 3:31 pm

Też nie byłabym specjalnie zaskoczona.
KasiKona
młodszy fan

Wróć do Lennon - komentarze

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości