Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 10:09 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 375 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19
Autor Wiadomość
PostWysłany: Czw Lip 18, 2013 7:38 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
MPL to biuro, i czasami tam Macca zagląda. Byłaś na Abbey Road i nie zajrzałaś na Cavendish Avenue? Toć to żabi skok od Abbey. Paul ma kilka domów w Anglii, w Rye w East Sussex, Somerset, farmę Mull Of Kintyre w Szkocji itd....

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Cze 18, 2014 1:26 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Dzisiaj urodziny Paula ale swoja rocznicę obchodzi również Pepper projekt - dokładnie pierwszą :)

A tak przy okazji: były jakieś próby wysłania okładki pod adres domowy Paula? Jeśli były i nie przyniosły rezultatu to pozostaje tylko przesłać okładkę dla Piotra Metza, a najlepiej przy jakiejś okazji wręczyć mu osobiście by przekazał w ręce Beatlesa.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Cze 18, 2014 8:28 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 13, 2005 8:27 am
Posty: 1052
Miejscowość: Warmia
Może Machosław coś wie....albo Noelka...

_________________
http://www.ratujkonie.pl/.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Sie 28, 2014 11:02 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Ostatnio odkryłem, że pomysły na "Pepper projekty" nie mają granic. Setki nawiązań i parodii. Oto kilka najfajniejszych jakie wyszperałem:

Image

Image

Image

Image

Image

W Pepperze "Pure Evil" na przedzie stoją Hitler i Stalin :) John pewnie by się uśmiał.
Ciekawa jest też z "2013" z odpowiednio dobranym składem. Swoja drogą to bardzo świeża robota.

Dziwne, że nie ma nigdzie Peppera z postaciami kina - fajnie byłoby coś takiego zobaczyć. A może gdzieś coś takiego jest? Jest takie bogactwo pomysłów z różnych dziedzin, że trudno się połapać. Jak dotąd nie trafiłem na okładkę z fanami z tyłu, choć możliwe, że coś takiego gdzieś funkcjonuje.

Tak swoją drogą można by kiedyś zrobić "Polish Beatles fans - reprise", jeśli dobierze się nowy skład na taką okładkę. Albo "Beatles Family" z postaciami powiązanymi bliżej lub dalej z Beatlesami: od Martina, Epsteina, Besta, Stu przez wszystkich mniej istotnych współpracowników po liczne rodziny Beatlów (oczywiście Yoko nie mogłoby zabraknąć :)). Ze 100 ważnych wyróżnienia postaci by się znalazło.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Paź 28, 2014 11:08 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Śro Sie 06, 2014 9:15 pm
Posty: 110
Miejscowość: Kielce
Czy są jakieś plany odnośnie powtórki projektu?
Czy to już raczej temat zamknięty?
Ktoś coś wie może?

_________________
Turn off your mind, relax and float down stream...


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Paź 28, 2014 11:18 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Planów konkretnych nie ma, na razie rzuciłem tylko nieśmiało taki pomysł. Ale temat na pewno nie jest zamknięty, bo fajnie jakby wyszedł taki "reprise" z zupełnie nowymi fanami, a tych przecież ciągle przybywa. Kto wie, może na 50 lecie wydania Peppera, bo raczej nie wcześniej. To jednak bardzo pracochłonne przedsięwzięcie.
Wszystko zależeć będzie od chętnych i od macho. Bez niego możemy sobie najwyżej o nowym projekcie porozmawiać ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Paź 29, 2014 2:53 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Może w ciągu 1000 dni pojawi się na forum jakiś genialny grafik (lub ktoś się przyuczy) by nie "męczyć" ponownie macho?
50 lecie "Peppera" to mogła by być dobra okazja, tylko czy za 3 lata będzie fanów tak mocno "kręcił" ten projekt jak za pierwszym razem?


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Paź 29, 2014 6:58 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Mogę się mylić ale idea uczestnictwa z Beatlesami na słynnej okładce będzie raczej dość uniwersalna i chętnych na ripleya nie powinno zabraknąć.
Największy minus to pewna wtórność kolejnych wcieleń, pierwsza odsłona jest raczej nie do przebicia bo było to takie świeże. Poszczególne smaczki też nie są już do powtórzenia. Ale ogólna idea jest na pewno ponadczasowa i absolutnie jestem za kolejnymi odsłonami - kiedyś tam.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 24, 2015 10:45 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Piotr Metz będzie gościł w białostockim klubie Zmiana Klimatu, z którego ma prowadzić audycję "Fascynacje", oczywiście o Beatlesach. Klub znam i lubię, często w nim bywam, a więc przybędę. Ma to być 8 marca.
Do czego dążę. Chciałbym mu przekazać pepperową okładkę, myślę, że będzie idealna okazja. Oczywiście by przekazał Paulowi, z którym się co jakiś czas widzi. Nie wiem na ile to realne ale takiej okazji nie przepuszczę. Ubłagam go i przedstawię całą historię projektu z kontekstem koncertowym Makki w Wawie, kiedy to okładki nie dało sie przekazać mimo usilnych prób.

To chyba pierwsze takie beatlesowskie święto w Białymstoku jak żyję :) Pod koniec imprezy ma być projekcja filmu "Let It Be".

https://www.facebook.com/events/8785144 ... er_invited

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Mar 11, 2015 9:48 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
A więc Pepper okładka fanów znalazła się w rękach Piotra Metza. Starczyły może 2 zdania wprowadzenia by usłyszeć odpowiedź: "jasne, postaram się przekazać Paulowi". Po dłuższych opowiadaniach redaktora Trójki zorientowałem się, że jednak nie będzie to takie proste, a już z pewnością nie stanie się to w najbliższym czasie. Pan Metz powiedział, że będzie czekał na odpowiedni moment, co może potrwać nawet kilka lat bowiem na razie nie ma planów na żadne spotkanie z Paulem. Sprawa więc wymaga czasu, ale jest wszystko na dobrej drodze.
Dowiedziałem się również, że Beatles Ed dostaje setki takich prezentów, wysyłanie na adres Paula nie ma sensu, trzeba mieć dojścia.
Oczywiście opowiedziałem mu później całą historię projektu, pokazywałem poszczególne osoby, smaczki i takie tam różne. Chyba go zaciekawiłem. Poznał Huberta z okładki.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Kwi 19, 2015 11:12 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 10, 2006 10:11 am
Posty: 1293
Miejscowość: Piernikowo
Yer Blue napisał(a):
A więc Pepper okładka fanów znalazła się w rękach Piotra Metza. Starczyły może 2 zdania wprowadzenia by usłyszeć odpowiedź: "jasne, postaram się przekazać Paulowi". Po dłuższych opowiadaniach redaktora Trójki zorientowałem się, że jednak nie będzie to takie proste, a już z pewnością nie stanie się to w najbliższym czasie. Pan Metz powiedział, że będzie czekał na odpowiedni moment, co może potrwać nawet kilka lat bowiem na razie nie ma planów na żadne spotkanie z Paulem. Sprawa więc wymaga czasu, ale jest wszystko na dobrej drodze.
Dowiedziałem się również, że Beatles Ed dostaje setki takich prezentów, wysyłanie na adres Paula nie ma sensu, trzeba mieć dojścia.
Oczywiście opowiedziałem mu później całą historię projektu, pokazywałem poszczególne osoby, smaczki i takie tam różne. Chyba go zaciekawiłem. Poznał Huberta z okładki.


O, to już brzmi konkretnie! To już wygląda ładnie! Bardzo jestem ciekawa miny pana redaktora!
Cóż, pozostaje nam trzymać kciuki.
Bo jak nie on, to kto...?

_________________
"Czekaj i nie trać nadziei"
"Żeby czekać trzeba żyć"
"Do, or not do - there is no try"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Mar 30, 2017 3:58 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Cze 10, 2004 12:43 pm
Posty: 153
Miejscowość: Nowhere Land
Dziś mija 50 lat od sesji fotograficznej, na której wykonano zdjęcie zdobiące okładkę płyty Sgt. Pepper's. :D

_________________
alias Dawidsu


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Mar 30, 2017 10:53 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Przy okazji tej doniosłej rocznicy przypomniała mi się ciekawostka, którą kiedyś przytoczono w innym temacie i którą warto odświeżyć:

viewtopic.php?f=1&t=3683

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Cze 02, 2019 8:08 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Przypadkowo znalazłem w sieci.
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Cze 02, 2019 9:32 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Cudne! Kradnę na stronę na Facebooku, może ktoś się przyzna? :)

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 375 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY