Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 2:02 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 200 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Wiadomość
PostWysłany: Nie Maj 04, 2014 9:07 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Pewnie któryś z Beatlesów ;)

Dzięki wszechdobry Jaśku :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Maj 05, 2014 8:42 am 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Ojciec Paula McCartneya.
Dzięki za udostępnienie płyty.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Maj 05, 2014 4:48 pm 
Offline
Musketeer Gripwood

Rejestracja: Pon Mar 01, 2004 11:57 am
Posty: 80
Miejscowość: Rzeszów
Yer Blue - doceniam komplement, Yoryk - potwierdzam.

Ponieważ zaczęła się nowa strona, daję tu odnośnik do poprzedniej strony, do ściągnięcia nowych płyt DVD od Mario z koncertu Warszawa 2013:
http://beatles.kielce.com.pl/phpbb2/viewtopic.php?f=24&t=3312&start=160#p44147

Oczywiście prawdziwą jakość stanowią płyty blue-ray od Mario z tą samą zawartością. Ja je oglądnąłem i oto moja opinia:
Jakość obrazu HD na tym blue-ray jest naprawdę zauważalna. Jesteśmy przez to nawet jakby bardziej obecni, jakby bliżej sceny. Poczułem różnicę wyrazistości zwłaszcza wtedy, gdy z powrotem przesiadłem się na DVD, obojętnie czy to DVD Mario czy Pawła=. Dźwięk na blue-ray też jest lepszy, wyrazistszy, przy czym tu porównywałem z DVD Pawła. Jednak jak dla mnie na blu-ray jest za dużo najniższych basów, tych które były za mocno także na koncercie (czyli można powiedzieć, że dźwięk jest pod tymi dwoma względami wierniejszy). Zresztą na DVD Mario dźwięk jest taki sam, jak na blue-ray. Według mnie nie ma co zamawiać płyty blue-ray z dźwiękiem 5.1, jest on sztuczny (bo w większości sztucznie wytworzony, tak jak wcześniej pisał Mario). Czyli że płyta blue-ray z dźwiękiem stereo 2.0 to jest to!, według mnie. Tę z dźwiękiem 5.1 trzeba raczej nastawić na stereo na odtwarzaczu/komputerze i wtedy jest dobrze. I jeszcze jedno - wydaje mi się, że montaż jest staranniejszy na blue-ray. Jest (chyba, ale nie jestem jeszcze do końca pewny) więcej ujęć z bliska, no i nie ma przerywania pomiędzy utworami, cały koncert jest ciągłością, bo zresztą na jednej płycie blue-ray.
Na płycie jest też menu z wejściem na poszczególne utwory (chociaż nie jest tak efektowne jak poprzednio) i płyta jest "po bożemu" podzielona na rozdziały/utwory.
Podsumowując, uważam, że tak jak płyta Pawła (i spółki) była wspaniałym objawieniem we wrześniu, tak płyta blue-ray od Mario jest pięknym dopełnieniem.
Czy na świecie ktoś wydał płytę blue-ray z koncertu Paula?

Na wszelki wypadek przypominam też link do ściągnięcia płyt DVD Pawła:
http://beatles.kielce.com.pl/phpbb2/viewtopic.php?f=24&t=3312&start=100#p40898


Ostatnio edytowany przez janand Pon Maj 05, 2014 6:51 pm, edytowano w sumie 4 razy

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Maj 05, 2014 6:25 pm 
Offline
Musketeer Gripwood
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 11, 2011 11:30 am
Posty: 73
Miejscowość: Toruń
Płyta dvd jest WIERNĄ kopią blu ray! (po za fragmentami koncertu Ringa - nie zmieścił się na blu ray).


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Maj 05, 2014 7:07 pm 
Offline
Musketeer Gripwood

Rejestracja: Pon Mar 01, 2004 11:57 am
Posty: 80
Miejscowość: Rzeszów
Cytuj:
I jeszcze jedno - wydaje mi się, że montaż jest staranniejszy na blue-ray


Cytuję sam siebie, ale chciałem powiedzieć, że na blue-ray montaż jest staranniejszy i ogólnie chyba ciekawszy w porównaniu z DVD poprzedniej wrześniowej produkcji. Wiadomo, Mario miał czas.

Ale do jednego muszę się przyznać: nie dojechałem z oglądem płyty blue-ray do końca, więc nie wiem jeszcze, jak Mario poradził sobie z zakończeniem koncertu. Bo u Pawła było olśniewające.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Maj 05, 2014 8:07 pm 
Offline
Musketeer Gripwood
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 11, 2011 11:30 am
Posty: 73
Miejscowość: Toruń
Zakończenie Pawła było tak wspaniałe, że nawet nie próbowałem zrobić czegoś innego. Zabrakło mi tylko tych chyba najpiękniejszych scen z płaczącymi nastolatkami.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Maj 07, 2014 3:28 pm 
Offline
Little Child
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 30, 2009 12:19 am
Posty: 12
Płyta Mario z koncertu Warszawa 2013 DVD jest super,chciałbym zobaczyć też na blu ray,może ktoś wrzuciłby na torrenty ?


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Maj 07, 2014 5:42 pm 
Offline
Little Child
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Cze 28, 2013 11:30 am
Posty: 17
Właśnie oglądam wersję dvd, świetna robota! Świetny obraz, dźwięk i montaż! Mario, wielkie dzięki za ogrom pracy i udostępnienie jej efektów :D


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Maj 11, 2014 1:18 am 
Offline
Musketeer Gripwood

Rejestracja: Pon Mar 01, 2004 11:57 am
Posty: 80
Miejscowość: Rzeszów
Nie byłem pewny, jak się ma dźwięk z płyty Blue-ray/DVD Mario do dźwięku z DVD Pawła. Ostatecznej odpowiedzi nie dało wkładanie do odtwarzacza co chwilę jednej lub drugiej płyty, bo dzieje się to w za dużych odstępach. Wreszcie zrobiłem sobie kilkunastosekundowe wycinki z paru przypadkowo wybranych utworów i puściłem jeden po drugim na komputerze. Różnica jednak jest! Umieszczam tutaj te wycinki z obu płyt do ściągnięcia i porównania:
Lovely Rita - P, - - - - - - Lovely Rita - M
My Valentine - P, - - - - - - My Valentine - M
Your Mother - P, - - - - - - Your Mother - M
BandOnTheRun - P, - - - - - - BandOnTheRun - M

Tylko w przypadku czwartej pozycji (BandOnTheRun) nie ma wyraźnej różnicy w czystości dźwięku i w niskich tonach równocześnie. A w podobnej proporcji jak dźwięk, jest jakość obrazu na Blue-ray i na DVD !

Dlatego uznaję, że pełny koncert "Paul McCartney - Out There - 2013 - Warszawa" jest w komplecie składającym się z płyty Blue-ray Mario (z dźwiękiem 2.0) i dwu płyt DVD Pawła (i Niechy).
Sam koncert jest lepszy na Blue-ray, ale na wcześniejszym zestawie DVD jest to cudowne oryginalne zakończenie (chociaż na blue-ray jest podobne), ładne menu i wszystkie te ważne bonusy.


A z okazji zbliżającej się rocznicy koncertu, a dokładniej rocznicy przygotowań, w tym przygotowań do akcji HEY PAUL (którą rząd wykorzystał w swoim spocie reklamowym :? ), zdradzę osobom, które tego same jeszcze nie znalazły, że na tej płycie DVD z września (Paweł+Niecha, z poprawionym przeze mnie menu i funkcjonalnością, wciąż do ściągnięcia) znajduje się ekstra tajny bonus ukryty w gitarze Paula: filmik z zebrania organizacyjnego fanów do akcji HEY PAUL tuż przed koncertem. Nie mogłem się powstrzymać :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Maj 12, 2014 9:43 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
janand napisał(a):

A z okazji zbliżającej się rocznicy koncertu, a dokładniej rocznicy przygotowań, w tym przygotowań do akcji HEY PAUL (którą rząd wykorzystał w swoim spocie reklamowym :? ),


Dziś pierwszy raz zobaczyłem toto w TV (wcześniej tylko w sieci) - nie no, jednak jest powód do dumy - ileż to milionów Polaków wie teraz o naszej akcji a Paul pod koniec naprawdę robi wrażenie. Mija rok od akcji a echo jego popularności nie milknie, wręcz odwrotnie.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Maj 19, 2014 2:49 pm 
Offline
fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Maj 05, 2014 4:08 pm
Posty: 32
Miejscowość: Otwock
Dziś doszła do mnie płyta Blu-Ray. Co tu mówić fantastyczna robota, obraz jest o wiele lepszy. Znowu można przypomnieć sobie emocje z koncertu ;).

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Cze 18, 2014 4:47 pm 
Offline
Musketeer Gripwood

Rejestracja: Pon Mar 01, 2004 11:57 am
Posty: 80
Miejscowość: Rzeszów
To prawie już! - rocznica koncertu Paula w Warszawie.
Ktoś do mnie napisał, że 22 czerwca równo o 21:00 siada przed ekranem, włącza płytę Blue-ray, zatrzymuje ją po czasie dwie i pół minuty, kiedy na płycie zaczyna się koncert, i czeka na 21:06, żeby puścić ją dokładnie zsynchronizowaną z rzeczywistym koncertem sprzed roku. :idea:

Oczywiście, płyta DVD też się do tego nadaje, obojętnie starsza Pawła, czy nowsza Mario. A właśnie do tego zmierzam: Mario dostał trochę bardzo dobrego materiału filmowego (nie spodziewał się, że jeszcze taki może być), więc wkleił go do swojej płyty. Jak pisze, "dzięki temu cały koncert trochę się 'uspokoił' - wyeliminowałem sceny niewyraźne i nagrywane drżącą ręką oczywiście nie wszystkie - tylko takie na które pozwolił nowy materiał". Dodał też napisy, z rzadka pojawiające się, gdy Paul mówi akurat nie po polsku. Chyba też troszkę skorygował dźwięk przy okazji. Przesłał mi tak poprawiony komplet dwu płyt DVD, więc ja swoim zwyczajem umieściłem go na serwerze.
Jest do ściągnięcia ze starego miejsca.
Nowe Blue-ray też jest, ale na serwerze się nie zmieści.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Cze 19, 2014 12:00 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Pogubiłem się już z tym doskonaleniem zapisu - ciągle dysponuje tylko pierwszą wersją, z ubiegłego roku i taką odpalę za 3 dni w punkcie zero :) - ale wielkie dzięki za wszystko co robicie. Kiedyś na pewno to obejrzę.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Cze 20, 2014 7:53 am 
Offline
Nowhere Man

Rejestracja: Pią Cze 20, 2014 7:42 am
Posty: 1
Witam,
z góry wielki szacunek i podziękowania dla Mario i Pawła (i s-ki) za cierpliwość i pracę, także rok temu uczestniczyłem w koncercie i wraz z rocznicą zatęskniło się do tych najwspanialszych niemal 3 godzin 2013 roku... :) Pobieram właśnie pierwotne DVD z chomika i mam także pytanko czy jest jeszcze możliwość kupna wersji Blu-ray 2.0? Ewentualnie 5.1 też ok, generalnie byleby móc przeżyć to jeszcze raz w możliwie najlepszej jakości :) Jeśli tak, podam adres temu komu trzeba (pewnie Mario? :) ) i wierzę w powodzenie sprawy :)
Pozdrawiam i czekam na jakieś wieści


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lip 19, 2014 10:14 pm 
Offline
Musketeer Gripwood

Rejestracja: Pon Mar 01, 2004 11:57 am
Posty: 80
Miejscowość: Rzeszów
groszek647 napisał(a):
mam także pytanko czy jest jeszcze możliwość kupna wersji Blu-ray 2.0?

Odpowiadam z miesięcznym opóźnieniem (praca,dom,praca,dom): jeśli jeszcze nie napisałeś na priva do Mario, twórcy tej płyty, który przewija się wyżej w tym temacie, to właśnie tak trzeba zrobić. Mario obiecał nagrać płytę każdemu, kto poprosi i dostarczy mu czystą płytę blue-ray i zwrotną kopertę z bąbelkami ze znaczkiem. O ile wiem, powoli nabiera chęci do życia po półrocznym przebywaniu w środku komputera w towarzystwie tylko urywków filmów z koncertu oraz po dodatkowej majowo-czerwcowej ostatecznej poprawce tej płyty.

Z mojej strony przepraszam za techniczną usterkę - na poprawionej płycie DVD z czerwca, którą dostałem od Mario (i która jak wiadomo jest kopią płyty Blue-ray, tyle tylko, że bez samego blue-ray), i którą umieściłem na serwerze do ściągnięcia, był błąd. Dopiero teraz, po zlokalizowaniu błędu, został on naprawiony. Poprawioną płytę DVD (z dodanymi także napisami) można już ściągać.
Dla osób, które mogły się pogubić w tych wersjach, w tym dla Yer Blue, który tego nie ukrywa, przyda się informacja, że sprawa z wszystkimi płytami z koncertu jest prosta:
- podwójna płyta DVD Pawła - do ściągnięcia stąd
- płyta Blue-ray Mario - bezpośrednio od Mario
- podwójna płyta DVD Mario - do ściągnięcia stąd


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Kwi 21, 2015 10:09 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
Zapis wideo to oczywiście świetna pamiątka i wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy zaangażowali się w jej powstanie. Nie ma lepszego sposobu na odświeżenie sobie w pamięci tego niezwykłego wydarzenia, bo jednak trochę się zapomina po jakimś czasie. Mam natomiast pytanie: czy ktoś dysponuje zapisem audio z koncertu?

Ze względów czysto praktycznych taka forma byłaby nawet fajniejsza. Zapis wideo widziałem raz, a zapis występu Ringo w Kongresowej w mp3 puszczam sobie czasem na komputerze i obrazy z koncertu same wracają :) Fajnie byłoby mieć też takiego Paula :wink: Pewnie da się jakoś zgrać z DVD/Blu-ray do mp3 czy innego formatu, jednak gdybym wiedział jak, to bym już dawno to zrobił :wink: Może ktoś z Was coś wie na ten temat? Albo ktoś może nagrał?

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Gru 04, 2018 5:13 pm 
Offline
starszy fan sztabowy

Rejestracja: Pią Cze 21, 2002 11:26 pm
Posty: 66
Mam pytanie czy byłaby możliwość ponownego zamieszczenia zapisu koncertu Paula w Warszawie w wersji dvd? Nie zdążyłem dotąd pobrać tego materiału a nie ukrywam, że bardzo mi zależy.

_________________
ALL YOU NEED IS LOVE ... FOREVER


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Gru 07, 2018 1:07 am 
Offline
fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Maj 05, 2014 4:08 pm
Posty: 32
Miejscowość: Otwock
Też bym był bardzo wdzięczny za ponowne umieszczenie na dysku koncertu Paula w Warszawie. Chyba, że znajdzie się jakaś dobra dusza i przegra swoją płytę i wyślę pocztą, bym był bardzo wdzięczny i oczywiście pokryje wszystkie koszta ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Gru 07, 2018 1:17 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Zacytuję z innego tematu dla jasności:
Mario napisał(a):
Płyta z Warszawy nadal będzie dostępna, mogę ja wysyłać zainteresowanym. Koszt taki sam jak poprzednio 19 zł - wyliczenie dostępne w poprzednich informacjach. Zamówienia tylko na adres geodeta3@wp.pl.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Gru 16, 2023 1:02 pm 
Offline
Musketeer Gripwood
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 11, 2011 11:30 am
Posty: 73
Miejscowość: Toruń
Witajcie po dłuższej przewie. Technika jak widzimy po ostatnim utworze The Beatles rozwija się bardzo szybko. Miło mi zakomunikować, że skończyłem opracowywać koncert Paula z Warszawy 2013. Dzięki programowi z elementami sztucznej inteligencji udało się cały koncert doprowadzić do formatu 4k wraz z poprawą jakości. Jest to dokładnie ten sam materiał, który stworzyłem w 2013. Jakość jest znacząco lepsza (niestety nie dźwięk). Pliki są olbrzymie.
Pierwszy plik dostępny pod adresem https://drive.google.com/file/d/104myER ... sp=sharing
Plik prawie 7GB i tylko 24 minuty. Jeżeli ktoś może pomóc w umieszczeniu całości (ok 50 GB) to proszę o zgłoszenie. Jeżeli to się nie uda, będę publikował kolejne części (może raz na dwa tygodnie) niestety kasując poprzednie części (mam tylko 15 GB dostępne).
Oczywiście poprawa jakości widoczna na ekranach 4K.
Pozdrawiam Mario


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 200 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY