Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 12:34 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Śro Wrz 05, 2007 6:02 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Na 29 października ustalona została polska premiera DVD z "Help!" - drugim pełnometrażowym filmem zespołu The Beatles.

Film w reżyserii Richarda Lestera, który nakręcił również debiutancki film fabularny zespołu, "A Hard Days Night", po raz pierwszy pojawił się w kinach w 1965 roku. Fabuła przedstawia zespół The Beatles wciągnięty bezwolnie w środek akcji, gdzie centralną rolę odgrywa posiadany przez Ringo pierścień ofiarny, którego ten nie może zdjąć z palca. Z tego powodu cała czwórka musi uciekać z Londynu przez austriackie Alpy aż do Wysp Bahama przed fanatycznymi członkami religijnego kultu, szalonym naukowcem i londyńską policją.

Oprócz oczywistej gratki - udziału Beatlesów - ‘Help!' ma dowcipny scenariusz, całą plejadę brytyjskich aktorów charakterystycznych, a na ścieżce dźwiękowej pojawia się siedem legendarnych utworów zespołu The Beatles: "Help!", "You're Going To Lose That Girl", "You've Got To Hide Your Love Away", "Ticket To Ride", "I Need You", "The Night Before" oraz "Another Girl".

DVD zostanie wydane jako dwupłytowy zestaw. Na pierwszej płycie znajdzie się odrestaurowana cyfrowo kopia oryginalnego filmu ze zremasterowaną ścieżką dźwiękową w wersji 5.1, a druga płyta zawierać będzie godzinę materiałów dodatkowych, w tym:

- The Beatles w "Help!" - 30-minutowy film dokumentalny o kulisach powstawania ‘Help!' z udziałem Richarda Lestera, obsady i ekipy filmowej. Znalazły się tu ekskluzywne materiały ‘od kuchni' pokazujące Beatlesów na planie filmu

- wycięta scena z udziałem Wendy Richard

- Renowacja "Help!" - wyczerpujący opis procesu restaurowania filmu

- Wspomnienia z "Help!" - obsada i ekipa zdjęciowa opowiadają o minionych chwilach

- Zwiastuny kinowe - 2 amerykańskie i jeden hiszpański

- Amerykańskie zwiastuny radiowe z 1965 roku - ukryte w menu płyt

DVD ukaże się w dwóch edycjach - jako standardowy digipak oraz w ekskluzywnie wydanym boksie zawierającym reprodukcję oryginalnego scenopisu Richarda Lestera z jego notatkami, 8 fotosów z filmu i plakat oraz 60-stronicową książeczkę z rzadkimi fotografiami i notatkami z planu zdjęciowego.

Zarówno w książeczce dołączonej do wydania ekskluzywnego, jak i we wkładce z edycji standardowej znajdzie się wstęp napisany przez Richarda Lestera i kilka słów uznania od Martina Scorsese.

Źródło stopklatka.pl

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Wrz 05, 2007 6:19 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Jak dla mnie to rewelacyjna wiadomosc :D Choc mam kilka botlegowych wydan tego filmu na DVD (z roznymi bonusami) - czegos takiego jeszcze nie bylo.

Nie bede wiec tym razem wybrzydzal, ze wolalbym zremasterowna wersje Shea! bo zestaw zapowiada sie naprawde ciekawie. Zwlaszcza plyta zawierajaca dodatki. No to byle do pazdziernika.... :wink:

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Wrz 12, 2007 5:54 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Image

Image

Image

Image

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Wrz 12, 2007 11:33 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Maj 15, 2005 9:35 pm
Posty: 737
Miejscowość: Kielce
Ucieszyłem się.

_________________
Ah, matches.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Paź 17, 2007 9:07 pm 
Offline
Taxman
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Maj 28, 2006 10:40 am
Posty: 229
Miejscowość: Warmia
Super informacja!
Może cena jest już znana?
Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Paź 18, 2007 1:23 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
Zakrecilo mi sie w glowie... Od razu wlacza mi sie materialistyczne myslenie. Ale nie mam szans na zakup tego w ciagu najblizszych.. no przynajmniej trzech-czterech miesiecy :(
Czy owo specjalne wydanie jest limitowane do ilus egzemplarzy?

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Paź 24, 2007 12:00 am 
Offline
Taxman
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Maj 28, 2006 10:40 am
Posty: 229
Miejscowość: Warmia
Witam!
Pytałem się w Empik-u o cenę filmu. Będą dwa wydania: zwykłe, tylko DVD za 180 zł i wersja pudełkowa za około 360 zł. Mam nadzieję, że się pomylili albo ja źle usłyszłem cenę. :(
Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Paź 24, 2007 7:51 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 17, 2006 10:19 pm
Posty: 605
Miejscowość: Londyn/Abbey Road/namiot przy pasach
beatl68 napisał(a):
Witam!
Pytałem się w Empik-u o cenę filmu. Będą dwa wydania: zwykłe, tylko DVD za 180 zł i wersja pudełkowa za około 360 zł. Mam nadzieję, że się pomylili albo ja źle usłyszłem cenę. :(
Pozdrawiam


ze co ?!
pogłupieli ci ludzie :/

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Paź 24, 2007 8:38 pm 
Offline
Taxman
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Maj 28, 2006 10:40 am
Posty: 229
Miejscowość: Warmia
Jednak żartów nie ma!
http://www.merlin.com.pl/frontend/brows ... 6F63AF.LB1

Wydanie De Lux 292 zł..............

Czyli w sklepach może być drożej choć wcale nie musi!
Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Paź 24, 2007 9:05 pm 
Offline
Lovely Rita

Rejestracja: Pią Kwi 14, 2006 8:44 pm
Posty: 373
nie wiedziałam, że ładne dvd kosztują aż tyle. no to nie będzie Help! pod choinką :(


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lis 01, 2007 12:50 pm 
Offline
starszy fan sztabowy

Rejestracja: Pią Cze 21, 2002 11:26 pm
Posty: 66
Dla zainteresowanych odnalazłem nieco tańszy sklep z tym filmem - wersja "normalna" 102 zł. de luxe 254 zł.
dla chętnych podaję link http://www.fan.pl/shopping/pe.php?id=11 ... rt=1161739
pozdrawiam

_________________
ALL YOU NEED IS LOVE ... FOREVER


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Lis 05, 2007 1:52 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 13, 2005 8:27 am
Posty: 1052
Miejscowość: Warmia
Gwoli uzupełnienia tematu:
"Dwupłytowy zestaw DVD jest cyfrowo odrestaurowaną kopią oryginalnego filmu ze zremasterowaną ścieżką dźwiękową w wersji 5.1 oraz obszerną kolekcją materiałów dodatkowych. W filmie pojawia się siedem legendarnych utworów The Beatles: "Help!", "You're Going To Lose That Girl", "You've Got To Hide Your Love Away", "Ticket To Ride", "I Need You", "The Night Before", "Another Girl". DVD ukazuje się w dwóch edycjach - jako standardowy digipak oraz w ekskluzywnie wydanym boksie, zawierającym reprodukcję oryginalnego scenopisu Richarda Lestera z jego notatkami, zdjęciami z filmu, plakatem oraz 60-stronicową książeczką z rzadkimi fotografiami i notatkami z planu zdjęciowego."


Utwory

DVD1:
1. Help! (2007 Digital Remaster)
2. Barber Of Seville (Aria From)
3. She's A Woman
4. From Me To You Fantasy
5. Another Girl
6. You're Going To Lose That Girl
7. Ticket To Ride
8. In The Tyrol
9. 1812 Overture
10. Ode To Joy - Symphony No 9 - Movement Iv
11. Score To The Film 'Help!'
12. The Bitter End
13. Paul Mccartney Playing Organ
14. The Night Before
15. You've Got To Hide Your Love Away
16. Lohengrin: Prelude Act Iii
17. Help!
18. I Need You
19. Another Hard Day's Night
20. You Can't Do That

DVD2:
1. The Beatles In Help!
2. A Missing Scene
3. The Restoration Of Help!
4. Memories Of Help
5. Theatrical Tralier 1
6. Theatrical Trailer 2
7. Theatrical Trailer 3 (Spanish Trailer)
8. Help! Menus
9. Radio Spot 1
10. Radio Spot 2
11. Radio Spot 3
12. Radio Spot 4
13. Radio Spot 5
14. Radio Spot 6

_________________
http://www.ratujkonie.pl/.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Lis 06, 2007 12:43 am 
Offline
Taxman
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Maj 28, 2006 10:40 am
Posty: 229
Miejscowość: Warmia
Aniu1!
Błysnęłaś tą informacją!
Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Lis 06, 2007 9:55 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 13, 2005 8:27 am
Posty: 1052
Miejscowość: Warmia
Chyba kpisz.... sobie ze mnie.
Chciałam tylko uporządkować w temacie zestaw utwórów na DVD, ot i tyle.
Też pozdrawiam.

_________________
http://www.ratujkonie.pl/.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Lis 06, 2007 2:27 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 13, 2005 8:27 am
Posty: 1052
Miejscowość: Warmia
Może znowu się wygłupię, ale co mi tam...
Znalazłam jeszcze coś w temacie:
Cytuj:
Po krótkiej przerwie do sklepów trafia DVD z kultowym filmem "Help!" z członkami The Beatles w rolach głównych. Może nie jest to wielkie dzieło brytyjskiej kinematografii, ale nawet po 42 latach chłopcom z "cudownej czwórki" nie można odmówić młodzieńczego uroku, którego dziś brakuje wielu popowym gwiazdom - pisze DZIENNIK.

"Każdy dzień rozpoczynaliśmy od zapalenia marihuany do śniadania" - wspominał pracę nad filmem John Lennon. "Nie dało się z nami w ogóle pracować, bo mieliśmy ciągle szkliste oczy i bez przerwy się chichotaliśmy".

Może właśnie dzięki tym absurdalnym dialogom i spontanicznemu zachowaniu na planie udało im się uratować drugi film wyreżyserowany dla nich przez Richarda Lestera. Artyści do ostatniej chwili nie znali fabuły "Help!", a jedyne, na czym im zależało, to wyjechać na plan zdjęciowy w egzotyczne miejsca do Indii czy w Alpy. W efekcie historia pogoni po całym świecie członków indyjskiej sekty za czerwonym pierścieniem, który nosił na palcu Ringo Starr, przypomina połączenie pastiszu filmów z Jamesem Bondem i późniejszych skeczy Latającego Cyrku Monty Pythona. Muzycy byli jednak na tyle wymęczeni pracą, że zrezygnowali z dalszego podboju wielkiego ekranu i nie podzielili losu Elvisa Presleya.

To właśnie pierwsze filmy Króla z końca lat 50. zachęciły The Beatles do spróbowania swoich sił w aktorstwie. Jednak ich podejście było inne, od debiutu "A Hard Day’s Night" traktowali to raczej jako zabawę, która miała pokazać czwórkę z Liverpoolu jako zgraną paczkę nastolatków oraz jak ich młodzieńcze zachowanie denerwuje czasem dorosłych. Natomiast w przypadku Elvisa tylko na początku starano się podtrzymać jego wizerunek gwiazdy rock’n’rolla, jak w "Jailhouse Rock".

Po powrocie z wojska dostawał już marne role sympatycznych młodzieńców o romantycznym usposobieniu, którzy byli piosenkarzami, kierowcami taksówek czy pilotami. To był tylko pretekst do tego, żeby beztrosko spędzał czas na Hawajach, a na jego płytach mogły pojawiać się ckliwe ballady z gitarą i kiczowate orkiestrowe aranżacje. Artysta nie miał nic przeciwko, bo grając w trzech filmach rocznie, bez wysiłku zarabiał podwójnie za rolę i piosenki.

Od tego czasu niestety niewiele się zmieniło w kreowaniu wizerunku artystów w filmach. Co prawda, zdarzały się w latach 70. jeszcze udane produkcje - np. "Człowiek, który spadł na Ziemię", gdzie David Bowie wzmocnił swój mit ekstrawaganckiego przybysza nie z tej Ziemi, czy rock-opera The Who "Quadrophenia", a także "Tommy" osadzony w środowisku modsów.

Niestety od lat dominuje model kiepskich mainstreamowych produkcji ze znanymi piosenkarkami pokroju Mariah Carey, Britney Spears czy Madonny. Obok nich lokują się też historie znanych raperów, jak "8. Mila" o młodości Eminema czy "Get Rich or Die Tryin" ze słynną sceną postrzelenia 50 Centa. W perspektywie tych hollywoodzkich gniotów, tworzonych bez dystansu i talentu, powrót do zwariowanego i nieobliczalnego świata The Beatles z lat 60. jest przyjemnym doświadczeniem. Tak samo jak miło wspomina się prawdziwy pop z ich starych płyt.

http://www.dziennik.pl/Default.aspx?TabId=99&ShowArticleId=66530

_________________
http://www.ratujkonie.pl/.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Gru 21, 2007 10:23 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 13, 2005 8:27 am
Posty: 1052
Miejscowość: Warmia
Znalazłam jeszcze jedną recenzję omawianego dzieła w temacie:

THE BEATLES - "Help!"

Z niewielką pomocą przyjaciół i trochę większą speców od komputerowych sztuczek, "Help!" wygląda dziś i brzmi lepiej niż większość kręconych współcześnie filmów muzycznych.

Choć "Help!" jest filmem fabularnym, nie spodziewajcie się wciągającej intrygi i zaskakującego finału. Scenariusz tego dzieła to urocza bzdura, seria slapstickowych scenek, osnutych wokół historii tajemniczego pierścienia, noszonego na palcu przez Ringo, co naraża perkusistę na śmiertelne niebezpieczeństwo ze strony dalekowschodniej sekty oraz dwóch szalonych naukowców. To wszystko jest tylko pretekstem do pokazania zespołu stereo i w kolorze, w niecodziennej scenerii: na ośnieżonym alpejskim stoku, Wyspach Bahama, tudzież… poligonie wojskowym. Niestety, dystrybutor nie zatroszczył się o polskiego widza i próżno szukać w menu polskich napisów. Wielka szkoda, bo choć najważniejsze oczywiście są tu piosenki, z cudowną "You've Got To Hide Your Love Away" na czele, oparte na słownych gierkach dialogi ucieszyłyby niejednego wielbiciela brytyjskiego humoru. Brak napisów zrekompensuje jednak Państwu odkrywanie wyraźnych podobieństw pomiędzy filmem Richarda Lestera a "Hydrozagadką" oraz – w mniejszym stopniu – "Jak to się robi", a nawet "Seksmisją". No, ale odpowiednie źródła inspiracji nie są powodem do wstydu. Skoro z Beatlesów zżyna połowa światowej populacji muzyków popowych i rockowych (drugiej połowie po prostu brakuje umiejętności), to paru filmowców też może sobie uszczknąć to i owo.

Brawa należą się ludziom, którzy mocno sfatygowane, oryginalne kopie "Help!" przenieśli w świat zer i jedynek, by tchnąć w film drugie życie. Ba, tak dobrze to on nie wyglądał nawet w dniu premiery! A że ciężka to była praca, dowiecie się z dodatków. Tam też znajdziecie wspomnienia ekipy, oryginalne trailery i parę innych ciekawostek.

Tekst autorstwa Jarka Szubrychta pochodzi z :http://muzyka.onet.pl/10174,79030,recenzje.html

_________________
http://www.ratujkonie.pl/.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY