Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Sob Kwi 27, 2024 1:32 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Bezplatne Bootlegi - 2
PostWysłany: Nie Sty 26, 2003 9:30 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
OK - zaczynamy.

Bootlegi do rozdania sa juz widoczne na witrynie.

Nie wiadomo, jak beda rozdawane, bo to ustalimy dopiero po zamknieciu listy chetnych do ich otrzymania. Wtedy okaze sie ilu nas jest. Byc moze zastosujemy zasady znane z Pierwszej Edycji (prosze wiec przeczytac jak dzialala Pierwsza Edycja zanim zadeklarujecie chec uczestniczenia w akcji). Z oczywistych wzgledow inne zasady beda, gdy zglosi sie 3 chetnych, a inne jesli bedzie 50 osob (i zadna nie bedzie miala nagrywarki).

W zaleznosci od sytuacji, osoby, ktore nie maja nagrywarek, a chca dostac plyte BYC MOZE beda musialy sie liczyc z koniecznoscia zrewanzowania sie za nagranie poprzez wslanie czystych plyt - 2 czyste za 1 nagrana.
Sa dwa wazne powody zastosowania takiego rozwiazania:
po pierwsze primo
dlatego, zeby obdarowany nie mial wyrzutow sumienia, ze bierze cos za darmo,
po drugie primo
zeby osoba nagrywajaca wziela na siebie odpowiedzialnosc za porzadne wykonanie kopii wraz z gwarancja: jesli kopia bedzie zla, to nagrywajacy jest zobowiazany do natychmiastowego przyslania drugiej kopi.
no i po trzecie
perspektywa "zaplacenia" czystymi plytami troche ograniczy naplyw osob, ktore nie musza miec bootlegow

Przypominam tez, ze akcja jest dobrowolna ;-)

Do rzeczy:
Kazdy, kto chce uczestniczyc w Drugiej Edycji Akcji Rozdawania Bezplatnych Bootlegow powinien:

1) wyslac email na adres joryk2@wp.pl
email powinien zawierac:
- dane adresowe: imię, nazwisko, pełny adres pocztowy, adres elektroniczny i 'nick' z witryny 'The Beatles By joryk' oraz
- deklaracje typu "chce uczestniczyc w akcji BB" oraz
- mam lub nie mam nagrywarki plyt CDR,


2) zalozyc konto na www.beatles.kielce.com.pl z adnotacjami:
- "kolekcjoner" oraz
- "mozliwa wymiana B&P" (co to jest B&P wyjasniam w poradniku kolekcjonera),
- ewentualne zamieszczenie listy swoich bootlegow.

Dlaczego tak ma byc ?
Dlugo nad tym myslalem i doszedlem do wniosku, ze:

po pierwsze
korzysc z tej akcji bedzie najwieksza jesli obdarowani beda mieli szanse na rewanz. Ich adres internetowy bedzie w bazie danych o rodzimych kolekcjonerach. Jesli zglosi sie do nich ktos poczatkujacy i poprosi o skopiowanie dwoch, trzech plyt na zasadach B&P, to beda to mogli zrobic (...aczkolwiek obowiazku oczywiscie nie ma),

po drugie
Oczywiscie najlepsze miejsce na "dom" kolekcjonera to BootlegZone ale jesli ktos nie zna angielskiego, nie chce czekac az przyjda plyty z USA, nie chce wydawac za duzo na znaczki albo po prostu chce miec dodatkowa 'reklame' na naszej witrynie, to prosze bardzo. Mam juz sygnaly, ze kwitnie wymiana bootlegow pomiedzy osobami, ktore juz
wpisaly sie na liste.

po trzecie
Nie robimy tej akcji dla przypadkowych osob. Robimy ja dla fanow i kolekcjonerow, ktorzy nie maja skad wziac bootlegow startowych. To nie jest rozdawanie plyt kazdemu, kto chce. To jest pomoc kolekcjonerom. Jesli ktos ma zamiar schowac otrzymane plyty do szuflady ...to nasz czas jest stracony. Jesli natomiast chce powiekszac kolekcje, to bedzie szukal mozliwosci kontaktu z innymi zbieraczami - predzej czy pozniej i tak zaloguje sie na naszej witrynie w celu nawiazania korzystnych znajomosci.

Dlatego zalozenie konta i 'ujawnienie' swojej kolekcji traktowane jest tym razem jako warunek przystapienia do akcji.


3) na zgloszenie i zarejestrowanie mamy czas do piatku 21 lutego do godz.20:00


Jestem otwarty na uwagi krytyczne i nie wykluczam zmiany zasad pod wplywem przemyslanych argumentow.


Prosze tez pamietac, ze jesli chodzi o wymiane, czy rozdawanie bootlegow, nasza akcja stanowi tylko fragment wiekszej calosci - stanowi jedna z wielu drog nabycia startowych plyt.

Jesli chcecie pomoc poczatkujacym, to nie musicie czekac na akcje BB. Napiszcie po prostu w swoim profilu uzytkownika, że umozliwiacie B+P. Zrobcie ze trzy, cztery kopie w zamian za czyste plyty (na ogół 2 czyste = 1 bootleg). Poproscie tez, zeby Wasz 'kontrahent' wpisal Wam opinie (na podobienstwo referencji na BootlegZone).

Jesli chcecie pomoc, to jeszcze lepiej bedzie, jesli stworzycie na witrynie swoje Listy Bootlegow. Robi sie to bardzo prosto - wystarczy pare razy kliknac myszka. Wprowadzajac swoja kolekcje przyczynicie sie do ozywienia wymiany, rozszerzycie mozliwosci wyszukiwania plyt, no i potrenujecie przed przyszlym buszowaniem na BootlegZone.


pozdrawiam
joryk


Ostatnio edytowany przez admin_joryk Sob Lut 15, 2003 10:22 pm, edytowano w sumie 3 razy

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Sty 27, 2003 11:33 am 
Offline
Dr Robert

Rejestracja: Nie Sie 25, 2002 6:54 pm
Posty: 280
Miejscowość: Gdańsk
Sie wpisuje. Nadal nie posiadam nagrywarki...


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Sty 27, 2003 4:21 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Cze 13, 2002 2:51 pm
Posty: 530
Miejscowość: Warszawa
Również się wpisuję. Nagrywarkę już posiadam, a raczej mam do niej dostęp - czyli mam szansę awansu na "sprzętowca" ;-)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Dolaczam sie !
PostWysłany: Pon Lut 03, 2003 10:12 pm 
Offline
Little Child

Rejestracja: Nie Gru 08, 2002 1:51 am
Posty: 15
Witam, bede szczesliwy mogac wziac udzial w 2giej edycji BB ;) jest nagrywarka, sa wiekie checi !


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Lut 04, 2003 7:04 pm 
Gdzies sie juz zapisalem, ale ponownie wyrazam chec wspomozenia nowych adeptow Fabs. Moge palic wszystko !!!!!!


Góra
  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Lut 23, 2003 2:32 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
I. Zamykam liste bootlegow i liste uczestnikow. Nowe zgloszenia beda kwalifikowane do nastepnej akcji (jesli sie taka odbedzie).

II. Jest 17 uczestnikow, w tym 2 bez nagrywarek (mindgames i cze). Lista jest na stronie glownej akcji:
http://www.beatles.kielce.com.pl/wz_sim ... ?action=bb
W zwiazku z tym mozemy skopiowac zasady z poprzedniej edycji.

III. Niesprzetowcy moga sobie wybrac po 3 bootlegi.

IV. Sprzetowcy. W poniedziałek wysyłam płyty do pierwszej osoby:

1) redakcja@tvknet.pl Kazdy, kto zadeklarowal plyty, a jeszcze ich nie przyslal (czyli Kasia) - robi to samo, tzn. wysyla plyty Andrzejowi. Andrzej kopiuje sobie, to co chce i w ciagu 3 dni odsyla do
2) tomun@poczta.onet.pl
3) m.walkowiak@elka.pl
4) kasia_mal@poczta.onet.pl
-----------------------
w pierwszej grupie - jak widac - sa darczyncy, a przy okazji - osoby znane z solidnosci i szybkosci dzialania.
-----------------------
5) mateusz.komosinski@tonet.pl mateo74,
6) macho303@wp.pl macho,
7) kaniadk@poczta.onet.pl kdk,
8) stormbringer2@wp.pl McCartney,
9) john9@interia.pl walrus,
10) andrzej_d007@yahoo.com andrzej,
11) pajdek@interia.pl pajdek,
12) degg@wp.pl deggial,
13) maid@hel.mil.pl morsz881,
14) be_here_now@wp.pl wonderwall,
15) romor7@wp.pl romek-m
16) bboykras@wp.pl tiger

17) ostatnia osoba - p.a.projekt@wp.pl Slawek robi na wlasny koszt 6 plyt niesprzetowcom oraz wysyla im te plyty. W nagrode moze sobie zatrzymac wszystkie plyty, ktore do niej dotarly. Jesli nie chce zatrzymac ktorejs z plyt - informuje mnie o tym.

Niewykorzystane plyty przejda do nastepnej akcji lub zostana rozdysponowane miedzy fanow zgodnie z zasadami, ktore sobie wymyslimy ;-)

Oto lista niesprzetowcow:

Nr 1: czeslaw.romanowski@se.com.pl
1 - Anthology 2000 (Disc 1)
2 - Anthology 2000 (Disc 2)
3 - Get Back - Original Version (Dr Ebbett)

Nr 2: mindgames@poczta.onet.pl:
4 - Another Sessions... Plus
5 - Sweeden'63/Atlanta'65
6 - The Beatles' Second Album (Dr Ebbett)


V. Tym razem mamy limit czasu. 3 dni na przegranie plyt. Mysle, ze wiekszosc zrobi to szybciej.
Wiekszosc z nas nie bedzie przeciez przegrywala wszstkiego. Wiekszosc nie bedzie tez nagrywala od razu na CD-R. Majac EAC mozemy zgrac material na twardy dysk (zeby bylo predzej), a dopiero po odeslaniu plyt nagrywac sobie spokojnie CDRy korzstajac z plikow CUEsheet.
Jesli ktos nie moze rzucic wszystkiego i wziac sie za kopiowanie w dniu, w ktorym dostanie plyty, to niech wysle paczke do nastepnej osoby, z prosba o odeslanie za 2, 3 dni. Prosze nie wstrzymywac paczki i nie przekraczac terminu. Prosze o to w imieniu wszystkich uczestnikow na podstawie doswiadczen z Pierwszej Edycji.



zycze dobrej zabawy

pozdrawiam
joryk

P.S. Prosze o wyslanie na Forum wiadomosci potwierdzajacych otrzymanie plyt.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: info dla czekających
PostWysłany: Nie Mar 09, 2003 12:47 am 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 11, 2002 7:51 am
Posty: 327
Miejscowość: Leszno
Wczoraj, to jest w piątek płytki zostały wysłane do Kasi. Pozdrawiam wszystkich oczekujących.... Marek-Beatles


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Mar 11, 2003 6:19 pm 
Offline
Her Majesty

Rejestracja: Pon Cze 03, 2002 8:07 pm
Posty: 147
Płytki powędrowały dzisiaj do Mateusza.
Szczególne podziękowania dla Marka.

Pozdrawiam
Kasia


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Mar 19, 2003 6:35 pm 
Kasia napisał(a):
Płytki powędrowały dzisiaj do Mateusza.
Szczególne podziękowania dla Marka.


Akcja utknela w martwym punkcie. Wg harmonogramu powinienem juz je otrzymac. Prosze o informacjeco sie dzieje, bo kolega Gawronski denerwuje sie ze mu jeszcze nie wyslalem plyt.
Pozdrawiam KDK lodz


Góra
  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Mar 20, 2003 6:12 pm 
Wcale się nie denerwuje tylko po prostu zastanawia mnie kto przedłużył limit czasu i kto trzyma płyty.KDK ma rację.Akcja utknęła w martwym punkcie.ZAKOŃCZMY JĄ pomyślnie 8)


Anonymous napisał(a):
Kasia napisał(a):
Płytki powędrowały dzisiaj do Mateusza.
Szczególne podziękowania dla Marka.


Akcja utknela w martwym punkcie. Wg harmonogramu powinienem juz je otrzymac. Prosze o informacjeco sie dzieje, bo kolega Gawronski denerwuje sie ze mu jeszcze nie wyslalem plyt.
Pozdrawiam KDK lodz


Góra
  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Mar 25, 2003 6:50 pm 
Może by się ujawnił ten, kto zawalił sprawę.


Góra
  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Mar 26, 2003 11:47 am 
Dzisiaj dostałem przesyłke. Sam myślałem, że będzie to o wiele, wiele wcześniej. Po zarzuceniu listonosza tysiącami pytań (czyt. uwag) dowiedziałem się, że przesyłka dopiero wczoraj po południu dotarła z Wrocławia. :evil:

Zeby nie wstrzymywać kolejki szybko wrzucam sobie płyty na "twardziela" i wysałam do następnej osoby.

pozdrawiam
macho


Góra
  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Kwi 02, 2003 6:59 pm 
Płyty są już w Łodzi. Wkrótce wysyłka.


Góra
  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Kwi 08, 2003 7:09 pm 
Anonymous napisał(a):
Płyty są już w Łodzi. Wkrótce wysyłka.


Dziś powiinny być w Otwocku.

KDK Łódź


Góra
  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Kwi 10, 2003 5:40 pm 
Dzisiaj dostałem płyty


Góra
  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Kwi 10, 2003 6:18 pm 
Offline
fan sztabowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lip 07, 2002 7:39 pm
Posty: 58
Miejscowość: Łódź
Poczta Polska nie dotrzymała warunków umowy. Jeśli wysłałem priorytetem, w dodatku poleconym, powinna zgodnie z regulaminem (wysłałem o godz. 8.00 w mieście wojewódzkim) dojść do Ciebie we wtorek. :evil:

Miłego słuchania.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Kwi 16, 2003 3:50 pm 
Płyty wysłane do Walrusa.


Góra
  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Kwi 16, 2003 8:52 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Witam,

moze na to nie wyglada ale chce Was zapewnic, ze ja bardzo uwaznie obserwuje przebieg akcji.

Obserwacje wykorzystam w nastepnych akcjach ...a zapowiada sie ciekawie ;-)

Okazuje sie, ze jest grupa osob, ktora potraktowala mnie (i innych kolekcjonerow) powaznie. Bardzo mnie to cieszy

pozdrawiam

joryk


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Kwi 20, 2003 8:09 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Cze 13, 2002 2:51 pm
Posty: 530
Miejscowość: Warszawa
Od soboty, tj. 19.04 plytki sa u mnie. we wtorek (22.04) powinny pojsc do Andrzeja.
pozdrowienia
Walrus


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Kwi 23, 2003 8:44 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Cze 13, 2002 2:51 pm
Posty: 530
Miejscowość: Warszawa
plyty wczoraj (22.04) wyslalem do Andrzeja.
Walrus


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY