Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Śro Maj 01, 2024 10:00 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Czw Wrz 30, 2004 9:09 pm 
Offline
Musketeer Gripwood

Rejestracja: Pon Mar 01, 2004 11:57 am
Posty: 80
Miejscowość: Rzeszów
Z radością informuję, że jestem w posiadaniu nowego bootlega - filmu "Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band - PL" z polskimi napisami. Tym samym jest on dostępny także dla was. Sam go zrobiłem, to znaczy najpierw "miałem" b. dobrej jakości dwupłytowy film w formacie divX 5.0 (audio ac3 5.1) (panie Józku, jak to, skąd pan miał? - no, jakoś tak miałem i już :)), do którego zrobiłem polskie napisy. Nie byłoby w tym nic ciekawego (prawie), jednak oryginalnym moim wkładem są polskie teksty piosenek, nie będące tylko napisami pod filmem, ale prawdziwymi słowami, które pasują do melodii i rytmu.

Jest to o tyle ważne, że w tym filmie akcja tocząca się w z lekka bajkowym świecie, wśród przedmiotów, zdarzeń i postaci żyjących w piosenkach Beatlesów, w większości prowadzona jest przez słowa tych piosenek. Chociaż znam jako tako angielski, to jednak zabawne dla mnie jest czytanie na filmie pasujących słów piosenek - podczas ostatecznej korekcji tych napisów nie mogłem się powstrzymać i podśpiewywałem sobie (zadbałem, żeby można to było robić, czyli żeby teksty piosenek odpowiednio zgrywały się czasowo z filmem).

Uznałem zatem, że jest to bootleg - po pierwsze jest normalnie niedostępny, bo oficjalnie wydany na DVD tylko w pierwszym regionie, a po drugie jest nienormalny czyli oryginalny, bo z polskimi tekstami piosenek stworzonymi specjalnie na tę okazję. I właśnie jako normalnie nienormalny, czyli bootleg, zostanie umieszczony w Leksykonie Bootlegów i na mojej "trejdliście".

Apel:
Nie wszystkie z 27 piosenek z filmu mają moje polskie słowa. Przyjąłem zasadę, że dla paru piosenek nie prowadzących akcji filmu, a tylko będących "zwykłym" występem jakiegoś zespołu (np. Earth Wind & Fire), nie dałem polskich słów. W pozostałych piosenkach są słowa, ale w paru z nich nie miałem konceptu i są tam fragmenty "niepoetyckie", nie pasujące do muzyki. Jednak jeśli ktoś z was miałby w zanadrzu swoje poetyckie dzieła i chciałby się podzielić, to niech odpisze tutaj lub prywatnie. Można by zrobić drugą edycję tych napisów i całej płyty. Ja zresztą jestem bardzo ciekawy, jak ktoś zrobił coś, co mnie się nie udało. Te nieobecne słowa lub nie pasujące do muzyki fragmenty to:

Fixing a Hole
Here Comes The Sun
Good Morning Good Morning (fragmenty)
Polythene Pam
She Came In Through The Bathroom Window
Mean Mr. Mustard
She's Leaving Home (słowa rodziców)
Oh! Darling
Because (fragmencik)
Got To Get You into My Life
Come Together
A Day In The Life (część Paula "Woke up, fell out of bed...")

(zaznaczyłem rzeczy szczególnie potrzebne)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Paź 01, 2004 6:43 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Tak sie składa, ze stalem sie posiadaczem tego dzieła...Musze przyznac, ze film jest niezly...dynamiczny, zwariowany i smieszny...Ale nie o tym chce napisac. Film oczywiscie mam z napisami wykonanymi przez naszego nadwornego tłumacza...i wielkie dzieki mu za to, bo napisy sa zrobione swietnie i to wlasnie sprawia, ze film oglada sie wspaniale. Polecam wiec kazdemu ten film...a na butlega wrzuci sie naklejke "Teraz Polska" i kazdy bedzie zadowolony :D

pozdrawiam
i jeszcze raz dzieki

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Paź 04, 2004 8:24 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Również już od niemalże tygodnia posiadam ów film w swojej kolekcji i jedno, co chcę powiedzieć, to: wyrazy uznania dla tłumacza :) brawo :!:


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY