Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 12:17 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Nie Gru 09, 2007 6:44 pm 
Offline
Taxman
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Maj 28, 2006 10:40 am
Posty: 229
Miejscowość: Warmia
Witam!
Jak babcię kocham nie wiedziałem, że THE ALTERNATE ANTHOLOGY to wydanie oficjalne.
http://www.allegro.pl/item278221780__2c ... art_1.html
I teraz mam pytanie czy napewno THE ALTERNATE ANTHOLOGY to wydanie oficjalne?
Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Gru 09, 2007 6:52 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
bardzo nie sądzę, żeby to miało być oficjalne...

choć może tak wyglądać :)

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Gru 09, 2007 7:05 pm 
Offline
Taxman
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Maj 28, 2006 10:40 am
Posty: 229
Miejscowość: Warmia
Ładnie wygląda to fakt i serce szybciej zaczęło bić (a u mnie to niewskazane :oops: ).
Wolałem się Znawców zapytać .
Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Gru 09, 2007 8:23 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
To czystej jakosci bootleg - wydanie 2006 - Pear Records.

Na allegro dosc czesto mozna znalesc bootlegowe wydania plyt Beatlesow. Niech nie zmyli Cie wyglad. Choc wydawane sa przez male firmy w niskich nakladach - plyty posiadaja porzadna okladke, poligrafie na nosniku a czasami dosc spore booklety z dokladnymi opisami i zdjeciami :wink:

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Mar 01, 2009 11:57 am 
Offline
młodszy fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Gru 12, 2008 5:50 pm
Posty: 25
Miejscowość: Przemyśl
Właśnie znów się pojawiło to wydawnictwo. Czy ktoś z Was już to ma? Ciekaw jestem, czy te kilka zmian w porównaniu do oficjalnej Antologii warte są kolejnego zakupu?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Mar 03, 2009 3:10 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Po tym jak na sklepowe półki trafiło wydawnictwo pod nazwa "Anthology", bootlegowe wytwórnie prześcigały się w wydawaniu materiału bazującego właśnie na tym tytule. Dostaliśmy wiec masę rzeczy w stylu "Anthology More", "Extra", "Plus", "4" etc.

Nic dziwnego - jeśli porównamy materiały jakimi dysponują kolekcjonerzy - pasjonaci specjalizujący się w wydawaniu półlegalnych płyt do tego czym dysponowało oficjalne wydawnictwo beatlesów - wygrana lezy bezapelacyjnie po stronie tych pierwszych.

Ale do rzeczy. "Alternate Anthology" wydane przez Pear Records to ten sam materiał, który wyszedł pod nazwą "Anthology Outtakes" sygnowany logiem Beat Central. Do dyspozycji mamy 6 dysków zapchanych materiałem a wszystko poukładane jest w miarę chronologicznie - tak jak miało to miejsce na wydawnictwie Apple. Dużo zresztą tracków (głównie wypowiedzi muzyków) pochodzą z samego filmu, wiec tutaj bootlegerzy mieli dodatkowy materiał, który przemawiał na ich korzyść.

Skoro jesteśmy już przy materiale to warto wspomnieć co znajdziemy na wersji "Alternate". Ano choćby "Puttin' On The Style", który jest dla mnie jednym z najcenniejszych zachowanych do dziś zapisów, fragmenty koncertu z Hamburga '62, których zabrakło mi na oryginalnej wersji, kolejne nagrania z sesji dla wytwórni Decca (do dziś nie pojmuje dlaczego "September In The Rain" nie ukazało się oficjalnie), masę materiału z prób, fragmenty koncertów, występy radiowe itd. Nie zabrakło tez perełek: demo wersje "Bad To Me" , "Sour Milk Sea" czy choćby kompletnej "Los Paranoias". A kto słyszałby "The Way You Look Tonight" lub "Down In Havana" gdyby nie na bootlegu ? No właśnie. A takich smaczków jest tutaj jeszcze trochę.

Wielkim plusem jest zamieszczenie tutaj zapisów The Threetles. Fajnie jest posłuchać na zakończenie ich wspólnego muzykowania.

Co do jakości materiału to tutaj, w zależności od źródła, waha się on od słabej do dość dobrej (nie wliczając fragmentów wyciętych z filmu, które są wręcz idealne).

Czy warto kupić to wydawnictwo ? To zależy kto co lubi. Ja na przykład na 3 części czasami zasypiałem - nie ukrywam, że ten okres jakoś najmniej mi przypadł do gustu. Raczej wole wczesnych beatlesów, dlatego pierwsze dwa krążki słuchałem niemal z wypiekami na twarzy i niemal z ogromnym podnieceniem. Dlaczego wiec niemal? Bo wszystkie te kawałki słyszałem wcześniej na innych wydawnictwach :wink:

Reasumując: materiał zawarty na tych płytach jest świetnym dokumentem pokazującym to co robili i jak rozwijali się Beatlesi. Jeśli ktoś był zachwycony tym co znalazł na 3 częściowej "Anthology" i zaakceptował jej nagrania nie pod względem jakościowym... ale pod względem historycznym - na pewno nie będzie zawiedziony.

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Mar 03, 2009 9:10 am 
Offline
młodszy fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Gru 12, 2008 5:50 pm
Posty: 25
Miejscowość: Przemyśl
Dzięki! Bardziej wyczerpującej odpowiedzi trudno by oczekiwać. Wiem już wszystko, co chciałem wiedzieć.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Mar 03, 2009 4:09 pm 
Offline
Taxman
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Maj 28, 2006 10:40 am
Posty: 229
Miejscowość: Warmia
Dzięki wielkie Macho!


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY