Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Śro Maj 01, 2024 12:11 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Darmowe bootlegi.
PostWysłany: Wto Cze 18, 2002 10:54 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Witam wszystkich,

tak sie porobilo, ze na skutek nieporozumień w trakcie wymiany bootlegow z innymi fanami, kilka plyt zostalo zdublowanych.
Pomyslalem, ze plyty te moga sluzyc innym fanom.
Lista moich nadwyzek znajduje sie stale na witrynie.
Jesli ktoras z osob zarejestrowanych na tym forum wyrazi taka ochote, to dostanie parę plyt za darmo.

Wydaje mi sie, ze to forum bedzie najlepszym (bo najprostszym) sposobem na komunikowanie sie z Wami. Dlatego:
- jesli ktos chce dostawac emaile z informacja o nowosciach, o plikach do pobrania, o zmianach...
- jesli ktos ma ochote na bezplatna plyte...
to
prosze sie zarejestrowac na forum, gdyz w ten sposob najlatwiej bedzie mi przeslac Wam wiadomosc.

pozdrawiam
joryk


Ostatnio edytowany przez admin_joryk, Pią Lis 22, 2002 12:20 am, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Sie 10, 2002 8:14 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
W polowie wrzesnia wystartuje program "Bezplatny Bootleg".
Zalozenia sa takie, zeby niepotrzebne bootlegi trafily do osob, ktore nie maja skad wziac plyt na

zalozenie kolekcji.

Do akcji potrzebni sa:
1) fani, ktorzy chca dostac plyty,

2) wolontariusze - osoby, ktore skopiuja plyty (np. tyle ile dostali) oraz/albo przesla je innym fanom;
slowem - mozna sie odwdzieczyc rozsylajac plyty, lub kopiujac je,

3) donatorzy - fani ktorzy podaruja bootlegi; wiem, ze jest kilka osob, ktore maja podwojne plyty i wiem, ze chetnie je przekaza innym - z tym bedzie najmniejszy klopot,

oraz osoba, ktora to skoordynuje, czyli prawdopodobnie ja.

Wstepne zalozenia:
1) Prosze o zglaszanie sie osob, ktore chca dostac bootlegi za darmo.

2) Caly proces losowania lub przyznawania bootlegow ma byc maksymalnie "upubliczniony" dlatego zgloszenia beda jawne - kazdy, kto chce dostac plyte musi sie zarejestrowac na forum dyskusyjnym w grupie "darmowe bootlegi". Jesli ktos juz jest zarejestrowanym uzytkownikiem forum, to wpisuje sie tylko do grupy. Jesli nie - trzeba sie zarejestrowac.
Jesli ktos ma z tym klopoty i nie wie jak to zrobic - zawsze mozna do mnie napisac.
Rejestracja sprawi, ze:
- wyeliminujemy zartownisiow,
- ulatwimy sobie wzajemny kontakt,

3) Oprocz wpisania sie na liste trzeba wyslac post na forum do dzialu "ogloszenia" jako odpowiedz na temat "darmowe bootlegi".
W poscie nalezy napisac:
- chce dostac bootleg,
- mam nagrywarke, a wiec moge skopiowac tyle bootlegow ile dostane oraz wyslac je do innej osoby,
- nie mam nagrywarki ale jesli otrzymam paczke z bootlegami, to moge je zozeslac do innych osob.
- nie mam nagrywarki i nie mam 5 zl aby wyslac bootlegi do nastepnych 2 osob, ale jak macie za duzo plyt, to mi wyslijcie.


Do tej pory na zglaszane inicjatywy odpowiadalo malo osob. Byc moze teraz tez tak bedzie - w koncu sa wakacje. Dlatego, jesli do konca sierpnia zglosi sie wiecej niz 10 osob, akcje rozsylania plyt zaczniemy juz 15 wrzesnia. Jesli mniej - poczekamy miesiac dluzej.

pozdrawiam
joryk


Ostatnio edytowany przez admin_joryk, Pon Sie 12, 2002 10:26 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu: bootleg dla każdego
PostWysłany: Pon Sie 12, 2002 8:13 am 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 11, 2002 7:51 am
Posty: 327
Miejscowość: Leszno
zastanawialiście się kiedyś co zbierają dzisiejsi fani beatlesów? bo ja tak i dochodze do wniosku że pewnie tylko to co oferuje im firma EMI i jej mutacje, kilkanascie płyt tych oficjalnych ,kilka płyt w stylu ANTHOLOGY-troszeczke zreszta spóżnionej bo w wiekszosci ogranej na- no właśnie bootlegach, płytach o których mówię że są to wydawnictwa z nagraniami ze śmietnika historiiiii. Sam mam sporo tych wydawnictw {jak na nasze warunki i możliwości} i wiem czym okupione jest to hobby,staram się z każdej podróży cos przywieżć i byłbym w stanie podzielić sie moimi zbiorami zgodnie z propozycja Joryka z którego pomysłem zgadzam sie w 100%, bo cóż można wykombinować jeszcze w temacie BEATLES a wiadomo że bitle to MUZYKA. Moja piękna żonka nieraz zastanawia się co ja w tym widzę i ile razy można słuchać tego samego ,nie dochodzi do niej że słuchając bootlega na nowo odkrywa się numery bitlów ktore znało się tylko w tej właściwej formie czyli produkcie finalnym a omijała cie przyjemność śledzenia "całego porodu".tak więc jeszcze raz jestem na tak.- tylko zastanawiam się czy nie będzie przypadkiem więcej bioracych niz dających choć kiedy pomyśli sie o tym jakie dobro robimy ludzkości można to strawić. zresztą o ile pomysł wypali trzeba będzie pomyśleć nad detalami ale wielce istotnymi , ale to sprawa przyszłosci. mam nadzieję że w naszym gronie jest wielu takich którzy poprą czynnie pomysl Joryka i być moze płyty zdobyte w ten sposób będą zaczątkiem kolekcji. Ja kiedy rozpoczynałem swoją przygodę z bootlegami bitlów nie miałem nawet odtwarzacza cd ale miałem pierwsze płyty których wysluchałem po raz pierwszy po kilkunastu miesiącach od ich zakupu , zresztą do dzisiaj mam to samo bo w szafie leżą niegrane lp. oczywiscie bootlegi.... Drodzy beatlesfani przebudzcie się i do dziela myśle że w naszym gronie ten pomysł nie umrze!!!z pozdrowieniami Beatles


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Darmowe bootlegi.
PostWysłany: Pon Sie 19, 2002 12:22 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Cze 13, 2002 2:51 pm
Posty: 530
Miejscowość: Warszawa
Czesc Joryk,
Zgodnie z Twoimi instrukcjami mailowymi chcialem poinformowac ze wprawdzie nagrywarki nie posiadam podobnie zreszta jak własnej kolekcji bootlegów (na razie, mam nadzieje), nie mam również możliwości wysyłania ich do innych osób, ale... mam za to wielką chęć otrzymania jakichś zbywających płytek jeśli będziecie mieli ich za dużo.
Pozdrawiam
Walrus


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: butlegs
PostWysłany: Wto Sie 20, 2002 11:42 am 
Offline
Nowhere Man

Rejestracja: Śro Lip 17, 2002 4:02 pm
Posty: 3
Przez lata bylo bardzo ciezko z materialami Fabs w PRL. Teraz dzieki netowi moze cos drgnie w naszym kraju. Z niechecia przez lata patrzylem na zamknietych w sobie polskich kolekcjonerow, rozumiejac bol istnienia i ciezko wydartych analogow, za ciezkie money u handlarzy czujacych bluesa, chyba ze ktos mial krewnosc po lepszej stronie granicy. Teraz tez sa tacy, wierzcie. Niektorzy zamykaja swoje skarby na klodke. Na cale szczescie zmienia sie mentalnosc naszego spoleczenstwa, przychodza nowi, mlodzi, odkrywaja Fabs i doznaja olsnienia, inaczej odbieraja, te kiedys swietosci i moze dzieki temu wlasnie szacowna 4 bedzie zyc wiecznie, a moze i zdobywac rzesze nowych czcicieli. Jestem do dyspozycji, niebawem podesle liste, czym dysponuje i wtedy mozemy zaczac dzalac. Uwielbiam differenty, outake's i gadki w studio, toz to czysty obled...................
pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Sie 30, 2002 4:04 pm 
Offline
Nowhere Man

Rejestracja: Pią Sie 30, 2002 3:58 pm
Posty: 3
Jeżeli temat jest aktualny to zgłaszam się w ramach kategorii "wolontariusz". Pozdrawiam i czekam na rezultaty waszej akcji.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Sie 31, 2002 11:00 pm 
Offline
Her Majesty

Rejestracja: Pon Cze 03, 2002 8:07 pm
Posty: 147
Zgłaszam swoją chęć posiadania bootlegów. Nagrywarki nie mam (być może wkrótce się to zmieni - dam wtedy znać) i jeżeli otrzymam paczkę z płytami, mogę rozesłać je do innych osób. Czekam niecierpliwie na tą chwilę kiedy: „..krystalicznie czysty dzwiek poplynie szerokim strumieniem bitow do spragnionych uszu...”

Pozdrawiam.
Kasia.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Wrz 04, 2002 7:28 pm 
Offline
starszy fan sztabowy

Rejestracja: Pią Cze 21, 2002 11:26 pm
Posty: 66
Niniejszym zgłaszam chęć uczestniczenia w całym przedsięwzięciu na razie jako wolontariusz, a później kto wie - znalazłyby się może 3 lub 4 płytki zdublowane. Czekam na rozwój całej akcji (w ogóle uważam że to jest świetny pomysł - mieć dla siebie samego to niepełna radość). Pozrowienia


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: bootlesi
PostWysłany: Pon Wrz 09, 2002 5:50 pm 
Offline
Dr Robert

Rejestracja: Nie Sie 25, 2002 6:54 pm
Posty: 280
Miejscowość: Gdańsk
Coz, nie ukrywam, iz z wielka radoscia poslucham jakiegokolwiek bootlega Beatlesow.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Wrz 23, 2002 4:45 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
nie mam nagrywarki ale jesli otrzymam paczke z bootlegami, to moge je zozeslac do innych osob.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Wrz 24, 2002 4:56 pm 
Offline
Nowhere Man

Rejestracja: Nie Wrz 08, 2002 1:17 pm
Posty: 2
Miejscowość: Wieluń
Mam nagrywarkę i potwierdzam gotowość kopiowania bootlegów.
Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Paź 02, 2002 6:23 pm 
Offline
fan sztabowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lip 07, 2002 7:39 pm
Posty: 58
Miejscowość: Łódź
1. Nie mam nagrywarki.
2. Mam 5 zł.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: darmowe bootlegi
PostWysłany: Pon Paź 21, 2002 3:16 pm 
- chce dostac bootleg,
- mam nagrywarke, a wiec moge skopiowac tyle bootlegow ile dostane oraz wyslac je do innej osoby :D


Góra
  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Paź 21, 2002 6:53 pm 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Paź 21, 2002 6:20 pm
Posty: 135
Miejscowość: Wrocław
- chce dostac bootleg,
- mam nagrywarke, a wiec moge skopiowac tyle bootlegow ile dostane oraz wyslac je do innej osoby


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: START
PostWysłany: Wto Paź 29, 2002 1:13 am 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Bezplatne bootlegi.

Zebralo sie ponad 10 osob, w zwiazku z czym rozpoczynamy akcje.

1) Lista bootlegow jest pod adresem http://www.beatles.kielce.com.pl/wz_sim ... &where_=bb

2) Wszystkie osoby, ktore chca wziac udzial musza mi przeslac e-mail (joryk2@wp.pl) z pelnym imieniem, nazwiskiem i adresem korespondencyjnym.
Zgloszenie powinno wygladac tak:

a) mam nagrywarke [tak/nie]
b) (jesli osoba nie ma nagrywarki, to dodatkowo pisze: wybieram nastepujace 5 tytulow: i tu podaje wybrane bootlegi)
c) imie, nazwisko, adres

3) Zbieranie zgloszen zamykam w niedziele 3 listopada o 20:00 W poniedzialek wysylam plyty.

4) Z powodu braku czasu musze zalozyc najprostszy "system dystrybucji".

A) osoby BEZ nagrywarek wybiora sobie 5 tytulow,
B) osoby z nagrywarkami dostana komplet, z ktorego moga sobie skopiowac wszystko.

Mamy ok. 6 osob z nagrywarkami. Wysle komplet do jednej z nich, a ona skopiuje sobie cos/wszystko dla siebie oraz cos dla innego fana (ja dostarcze odpowiednia liste i adres) po czym odesle komplet orginalnych plyt do nastepnego "sprzetowca". Poniewaz teraz na jednego "sprzetowca" przypada jeden "niezmechanizowany", to "sprzetowiec" oprocz kopii zrobionych dla siebie, wykona 5 bootlegow i wysle jednemu "niezmechanizowanemu".

Oczywiscie nie zabraniam sprzetowcom wykonac wiecej niz 5 kopii.
Jesli w miedzyczasie okaze sie, ze przybylo sprzetowcow albo niezmechanizowanych, to odrobine (o 1 lub 3 sztuki) skorygujemy zasady.

...jesli ktos ma lepszy sposob na rozdzielenie plyt - prosze sie zglaszac.

pozdrawiam
joryk


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Paź 29, 2002 5:08 pm 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Paź 21, 2002 6:20 pm
Posty: 135
Miejscowość: Wrocław
Czy ja to dobrze zrozumiałem?
Czy to znaczy że "sprzętowców", to o wiele więcej wyniesie, bo muszą oprócz dla siebie kupić jeszcze 5 płytek dla "niezmechanizowanego"?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Paź 29, 2002 6:53 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Tak, zasady sa takie, ze w akcji - na zasadzie dobrowolnosci - uczestnicza osoby, ktore chca cos od siebie dac za darmo. Nie kazdy sprzetowiec musi deklarowac chec do kopiowania. Wtedy nie bedzie musial wywalac dychacza dla nie-sprzetowca ;-)
Konkretne zalozenie na podstawie ilosci dotychczasowych zgloszen jest takie: sprzetowiec w zamian za mozliwosc skopiowania sobie 30 plyt, skopiuje ok. 5 sztuk dla innej osoby.

Spodziewam sie rowniez, ze osoby dzisiaj obdarowane, same jutro (lub za 10 lat) podaruja nam (lub komu innemu) bootleg(i) Beatlesow, zeby osoba przez nich obdarowana mogla rozpoczac kolekcje.

Jesli idea kopiowania nie znajdzie uznania w Waszych oczach, rozdziele wszystkie plyty po rowno miedzy zglaszajace sie osoby, uwzgledniajac w miare mozliwosci zyczenia tych osob zgloszone e-mailem.

pozdrawiam
joryk


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Paź 29, 2002 7:28 pm 
Offline
Dr Robert

Rejestracja: Nie Sie 25, 2002 6:54 pm
Posty: 280
Miejscowość: Gdańsk
Czy ja to dobrze zrozumia?em?
Czy to znaczy z˙e "sprze˛towców", to o wiele wie˛cej wyniesie, bo musza˛ oprócz dla siebie kupic´ jeszcze 5 p?ytek dla "niezmechanizowanego"?

Sorry, ze sie wtracam. Stary, dostajesz 30 bootlegow za darmo, a narzekasz, ze musisz kupic 5 CDR extra? Moze podaj konto, wysle Ci pieniadze za te piec plytek.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Paź 29, 2002 8:05 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Nic sie nie stalo. Na razie mamy do czynienia tylko z pytaniem. Mam nadzieje, ze obszerna odpowiedz pozwoli podjac decyzje. Nie ma przymusu, nie ma zadnej presji, kazdy wybiera to, co mu dzisiaj odpowiada. To jest zabawa, do ktorej kazdy moze przystapic na dowolnie wybranych przez siebie warunkach.
Tak sie wydaje ale w dzisiejszych czasach dychacz dla jednego to nic, a dla drugiego to duza kasa. Trzeba to uszanowac. Kropka.
Tak wiec, prosze sobie wybrac dogodne warunki uczestnictwa w naszej zabawie i przysylac do mnie zgloszenia.

pozdrawiam
joryk


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Paź 29, 2002 8:42 pm 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Paź 21, 2002 6:20 pm
Posty: 135
Miejscowość: Wrocław
Joryk ma rację, to było tylko pytanie, którego nie można interpretować w ten sposób że narzekam, bo nie narzekam, tylko się chciałem upewnić czy dobrze zrozumiałem.
Oczywiście obszerna odpowiedź pomogła, poza tym jestem od samego początku za tą akcją.
A pieniądze chętnie przyjmę, nie wypada odmawiać :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY