Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Nie Kwi 28, 2024 1:25 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Ludzie "DAJ MI"
PostWysłany: Czw Maj 15, 2003 9:26 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Przeczytalem wlasnie email jednego z moich znajomych - doswiadczonego kolekcjonera ze Stanow. Opisuje on instytucje tzw. "give me people". Jest wiele osob, ktore kolekcjonuja plyty, kataloguja je i sa gotowi w kazdej chwili pomoc. Jest tez grupa, ktora zainteresowana jest prawie wylacznie "gratisami".

Znajomy pisze:
Wyslalem e-mail z prostym pytaniem - odpowiedziala mi jedna osoba.
W tym samym dniu napisalem e-mail z propozycja wyslania plyty za darmo - odpowiedzialo dwiescie osob.

Ten list wstrzasnal mna.
Przypomnialem sobie wszystkie nasze akcje rozdawania bezplatnych bootlegow, w ktorych udzial wzielo w sumie kilkadziesiat osob
i przypomnialem sobie moja probe o przetestowanie Leksykonu Bootlegow, o wpisanie do niego jakiejs dowolnej plyty.
Popatrzylem dzisiaj na efekty i zrobilo mi sie smutno - tak wiele osob zlekcewazylo moja prosbe.

Akcja BB jest bo jest. Nie chce, zeby ktos poczul sie zobowiazany do zrobienia czegokolwiek z tego tytulu, ze dostal 20 czy 60 plyt.
Zastanawiam sie jednak nad tym czy jest sens marnowac swoj czas i ICH czas ? Swoja postawa daja sygnal, ze kolekcjonowanie ich nie interesuje:
- niektorzy trzymaja plyty tygodniami,
- inni nawet palcem nie kiwneli, żeby przetestować Leksykon,
- sa osoby, ktore nie tylko nie odwiedzaja witryny ale i nie odpowiadaja na listy.

Z jednej strony nie chcialbym byc zbyt ostry i skreslac ludzi "za niemanie czasu" czy inne podobne przewinienia.
Z drugiej - nie chcialbym postepowac w mysl powiedzonka "pluc swini w oczy, a ona mowi, ze deszcz pada" - czyli brac ich lekcewazacy stosunek do mnie i do reszty kolekcjonerow za dobra monete.

Co o tym myslicie ? Przejechac sie ostro po "gratisach" czy raczej tolerowac ? A moze niektorzy przemysla sprawe i nie beda sie juz angazowac w sytuacje, ktore przerastaja ich mozliwosci ?

A moze ten list nie powinien zostac napisany ?

Chetnie poznam Wasze zdanie.

pozdrawiam

joryk

P.S. Jesli ktos chcialby sie usprawiedliwiac, ze mu padl komputer, wyjechal na wczasy lub cos innego, to lepiej niech sobie daruje. Niech zamiast tego TERAZ pokaze, ze mu zalezy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ludzie "DAJ MI"
PostWysłany: Pią Maj 16, 2003 8:52 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Cze 13, 2002 2:51 pm
Posty: 530
Miejscowość: Warszawa
Myslę Joryk, że na razie nie ma co się załamywać ;-) W akcji BB niestety nie dało się uniknąć ryzyka "gratisów". Ale przecież można wprowadzić pewne modyfikacje, np. odgórna weryfikacja listy dopuszczonych do akcji. Po prostu kto raz da plamę nie będzie brany pod uwagę w następnych edycjach. Tym sposobem ryzyko ograniczy sie do minimum a z czasem zostanie tylko ścisłe grono sprawdzonych zapaleńców.
Co do Leksykonu to może nie będę się na razie wypowiadał bo sam nie jestem bez winy ;-)
pozdrowienia
Walrus


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: daj mi
PostWysłany: Pią Maj 16, 2003 3:48 pm 
Przyznaję, że i ja jestem winny. Nie wpisałem żadnego krążka. Temat jest bolesny i trudny. Zawsze tak będzie, że więcej będzie tych, tórzy chcą. Kilka razy już się wpisywałem z różnymi tematami na forum tej witryny. Dawałem wyraz swojego rozczarowania tematami, mimo to zaglądam bardzo często i tak naprawdę nic sie nie zmienia. Przecież to tylko kawałki plastiku................. no i tu jak sądzę zaraz ktoś mi przyłoży. Rozumiem rozczarowanie Joryka, bo sam w innej epoce i w innych realiach podejmowałem próby stworzenia fan clubu, jakiejs śmiesznej gazetki, zwanej fanzinem, programów radiowych, gdy jeszcze było tylko jedno, słuszne radio i wierzcie mi, było tak samo. Daj, pożycz, przegraj, nocne nawiedzenia, wczesne budzenia, bo ja potrzebuję, a ty musisz być gotowy i czujny, aby spełnić te życzenia, ba rządania! Nic się nie zmieniło i tylko szkoda,że w dobie internetu i mojego niekłamanego zachwytu nad nim i jego możliwoiściami, nadal jest tak samo. Nie należy jednak się zamykać w swoim grajdołku, bo można sie obudzić z ręką w ............... środowisko fanów zawsze jest narażone na młodych zapaleńców, szybko stygnących i takich, którzy są dojnymi krowami. Powinniśmy się cieszyć, że mimo to jest nas dużo i chce sie nam to wszystko robić. Zawsze należy być otwartym na wszelkie zmiany, ale też szybko reagować na niedogodności i dyletantyzm wszelkiej maści fachowców !!
Nie poddawaj się chłopie, rób to co Ci w sercu gra.
pozdrawiam


Góra
  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY