Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Sob Kwi 27, 2024 8:21 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Nie Kwi 18, 2004 8:49 pm 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 11, 2003 10:18 pm
Posty: 139
Jak ktoś ma niech pisze


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Cze 13, 2004 10:47 am 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Czw Maj 20, 2004 7:20 am
Posty: 142
Miejscowość: Gdańsk
Mam tego trochę jednak wszystko na taśmach szpulowych,kiedyś w latach 80-tych w radiu,a był taki cykl Studio stereo zaprasza,które prowadził red.Jerzy Janiszewski w sobotnie wieczory o 19.30 z Lublina,co tydzień prezentował dyskografię TB,kiedy zakończyła się oficialna część dyskografii prezentował nagrania nieoficjalne jak programy dla BBC,bootlegi,epki,specjalne programy dla fanów nagrywane na żywo przez Beatlesów,programy świąteczne,żarty chłopaków z Liverpoolu,krótkie piosenki specjalnie dla fanów itp.wszystko to nagrywałem,jednak już nie mam magn.szpulowego i nie wiem w jakim stanie są te taśmy starannie przechowywane przezemnie.A tak swoją drogą to red. J.Janiszewski z Lublina musi mieć niezłą kolekcję.Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Cze 14, 2004 10:41 am 
Offline
Mean Mr Mustard

Rejestracja: Pią Cze 11, 2004 3:06 pm
Posty: 161
Miejscowość: Warszawa (ostatnio)
A jakie miałeś taśmy? Bo ja słucham jeszcze taśm nagrywanych przez mojego Tatę w latach 60-tych na grundigu mono.
teraz to mam Arię stereo i niektóre szpule ( też nagrywane ze studia stereo) naprawde nieźle chodzą. Jeszcze się za to nie zabrałem, ale planowałem kiedyś część nagrań poprzenosić na kasety. Może ktoś z Was to już robił?

_________________
Piotrek


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Cze 14, 2004 7:43 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Czw Maj 20, 2004 7:20 am
Posty: 142
Miejscowość: Gdańsk
Jeśli chodzi o taśmy to chyba są polskiej produkcji nagrywane na ZK 140 T ,może jest jakaś ORWO (byłej NRD) dawno nie byłem w domu i nie pamiętam,ale kiedyś je odkurze może uda mi się w niedziele je powyciągać i sprawdzę .Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Cze 15, 2004 11:01 am 
Offline
Mean Mr Mustard

Rejestracja: Pią Cze 11, 2004 3:06 pm
Posty: 161
Miejscowość: Warszawa (ostatnio)
eeee.no Stary, ZK 140 to jak mój wujek miał to już był niezły sprzet. Stereo. My wtedy jeszcze na grundingu operowaliśmy. Nie tak dawno zrobiłem sobie wieczór z kolegą przy piwie i przy muzyce wyłącznie z taśm. Naprawdę....super się tak słucha. To nie to co włozyć CD i już.

pozdrawiam

_________________
Piotrek


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Lip 07, 2004 5:24 pm 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 11, 2003 10:18 pm
Posty: 139
Można byłoby podłączyć magnetofon szpulowy do komputera. Przerobiłoby się na mp3 i można byłoby się powymieniać


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Mar 29, 2023 11:24 pm 
Offline
Nowhere Man

Rejestracja: Śro Mar 29, 2023 10:51 pm
Posty: 2
Miejscowość: Gdańsk
Stary temat ale podłączam się. Szukam nagranych starych audycji radiowych z Beatlesami z lat 70-80tych. Np. Beatlemania. Audycje mogły być prowadzone przez Dariusza Michalskiego, Jerzego Janiszewskiego itp. Pamiętam, że w każdej audycji, po zapowiedzi, opowieści redaktora, prezentowana była połowa jednej płyty. W latach 80tych miałem nagrane te audycje przez mojego wujka na taśmach szpulowych. Od tego zaczęła się moja przygoda z Beatlesami. Niestety, taśmy dawno temu przepadły. Chciałbym do nich wrócić, spróbować je zgrać i utrwalić. Jeśli ktoś ma to proszę o kontakt.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Sie 02, 2023 8:39 am 
Offline
Little Child

Rejestracja: Czw Mar 14, 2019 4:18 pm
Posty: 18
Mam niestety podobnie. Fajnie byłoby dotrzeć do tych audycji i przeżyć to jeszcze raz :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Paź 28, 2023 12:36 pm 
Offline
Nowhere Man

Rejestracja: Śro Mar 29, 2023 10:51 pm
Posty: 2
Miejscowość: Gdańsk
Dzień dobry, też podbijam. Może ktoś ma nagrane audycje Beatlemanii? Można by było to zgrać. Mógłbym nawet się tym zająć. W razie czego proszę napisać.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY