Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 4:46 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Ob-La-Di Ob-La-Da
PostWysłany: Wto Lut 08, 2005 7:40 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Wpisujcie się wszyscy, którzy lubią tą piosenkę. Wiem, że tego utworu nie da się zaliczyć do tych wspaniałych, ale jednakowoż przykro mi, że w waszych postach powtarza się niechęć do tej piosenki. :( Może świetna nie jest, ale dla mnie zawsze będzie pięknie surowa.
Pozdrawiam!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Lut 09, 2005 1:30 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
hmmm...to nie jest tak że ja tej piosenki nie lubię... ja lubie wszysttkie Ich piosenki, ale tę lubię mniej od innych....troche mniej. Chociaż czasami mam chęć sobie ją włączyć, taka jest wesoła i relaksująca. Pozatym świetna moim zdaniem jako częśc Białego.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Lut 09, 2005 1:58 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Może zaraz będziecie na mnie krzyczeli i pukali się wymownie w czoła, ale ja zawsze lubiłam ten utwór i byłam mile zaskoczona odkrywszy, że śpiewają go właśnie Beatlesi.
Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Ja też lubię
PostWysłany: Pią Lut 11, 2005 2:56 am 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Maj 20, 2004 2:31 pm
Posty: 315
Nie pamietam, gdzie to czytałem. Beatlesi podobno przepraszali, że wydali tę piosenkę. Ja też ją bardzo lubię.

Co do połowy nazwy tego forum - najlepsze, ulubione zgadzam się jak najbardziej. I kazdy moze wybrać swoje ulubione.

Ale druga część - najgorsze, znienawidzone jest moim zdaniem idiotyczna. A dlaczego?

Gdzieś spotkałem opis płyty McCartney II Jedni odsądzają Paula za ten LP od czci i wiary, a Anko, który jest muzykiem napisał, że to jego ulubiona płyta. I choć osobiście rzadko puszczam tę płytę, to opinia Andrzeja brzmi dla mnie wiarygodnie.

Pozdrawiam Staszek


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lut 11, 2005 9:48 am 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 11, 2002 7:51 am
Posty: 327
Miejscowość: Leszno
Proszę Pana...........
Mnie osobiście bardzo podoba się piosenka Ob-La-Di Ob-La-Da....... a dodam że i ja nie wiedziałem kiedyś, że to bitle....... :roll:
Nie było swego czasu u nas stacji radiowej ,która by nie maltretowała tego numeru.....co prawda , nie było generalnie za dużo stacyjek.....ale te które już były grały to bez końca........zresztą jak i "darling".
Moim zdaniem nie ma piosenek znienawidzonych :shock: ......są ładne - czyli melodyjne....lub - brzydkie czyli nie......melodyjne.

Ja osobiście nie przepadam za wszystkimi numerami Bitli :mrgreen: .....bo taka jest prawda....no ale wiem, że te które u mnie nie znalazły akceptacji....znajdują ją u innych......

A jeśli już drążyć temat to dlaczego nie skrytykować np : "yellow submarine" :twisted: przecież to numer bardzo zbliżony do ob la di......również kawałek wpadający w ucho.......i męczony przez stacje radiowe....
Generalnie nie chce mi się wpisywać, ale mógłbym wklepać tutaj wszystkie utwory Beatlesów ....i o każdym wyrazić taką opinię........ :twisted: .

Cóż takie jest moje zdanie .......ale jeśli ktoś nie zgadza się ze mną :evil: ......zawsze może włączyć swoją ulubioną stację radiową i posłuchać muzyki mechanicznej, w rytmie tam-tamów.......o przepraszam obrażam naszych czerwonoskórych braci :cry: .....ich tam-tamy to poezja :roll: , w stosunku do tego łomotu który wylewa się z głośników.......

NIECH ŻYJE TECHNIAWKA :twisted: ......HIP HOP....RAP....UND TAK DALEJ.... I WIECZNE PRZEBOJE WYKONAWCÓW TEJ MUZYKI......... :mrgreen:

Kochani... :D - keine grenze (dla muzyki the Beatles ) ,jak śpiewa pewien znany rockman, z bardzo znanej grupy ,w bardzo znanym kraju ..... . :wink:

Na zakończenie krzyknę sobie.....KOMUNO WRÓĆ !!!!!! .....chociaż muzyka wtedy była normalna......i potrafiliśmy to docenić ,ciesząc się nią - bezkrytycznie.... :cry:
To pisałem ja Marek - Beatles.....
http://marek-beatles.blog.onet.pl/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lut 11, 2005 1:50 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Powinnam dodać, ze przyłapywałam moich znajomych-ignorantów (w zakresie Beatli) na nuceniu tej piosenki. Wówczas mówiłam coś w stylu "O :!: Widzę, że jednak nieobca jest ci twórczość Beatlesów." A oni na to zazwyczaj: "To Beatlesi :?: Żartujesz :!: To oni takie fajne utwory śpiewali :?: :shock: ".


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lut 11, 2005 3:07 pm 
Offline
Admiral Halsey

Rejestracja: Nie Lut 29, 2004 6:58 pm
Posty: 501
Miejscowość: Polonia -Bydgoszcz-Fordon
Ja kocham Ob-La-Di Ob-La-Da i ciesze sie że znalazł sie na albumie. A co mnie podnieca w tym numerze ? A no może pianinko na początku, a może melodyjnosc tak świetna co jest domeną Paula, a może chórki a może całosc aha i wcale nie uważam tego utworu za cos strasznego wręcz przeciewnie to jest cudeńko:-)





Pozdrawiam wszyskich tych którzy przy tym numerze zasłaniają uszy i wiją sie z bólu!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Mar 04, 2005 5:06 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Śro Sie 11, 2004 7:52 am
Posty: 114
Miejscowość: Będzin
To była pierwsza piosenka, od której moje słuchanie Beatlesów się tak naprawdę zaczęło. Potem rzutem na taśmę był cały Biały Album i... pozostał on do dziś moją ulubioną płtytką the Beatles! Swoją drogą dziwny wybór jak na pierwszy poznany album tego zespołu nie? :)

Pamiętam też jak utwór ten był w czołówce serialu "dzień za dniem" ale w zupełnie innym wykonaniu... Ale wtedy jeszcze nie wiedziałem czyj to kawałek, natomiast cholernie mi się podobał.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Mar 07, 2005 5:49 pm 
Offline
starszy fan sztabowy

Rejestracja: Śro Paź 29, 2003 10:43 pm
Posty: 62
Ob-La-Di,Ob-La-Da to po prostu kapitalny,z biglem nagrany pastisz
a' la Karaiby...A tak w ogóle THE BEATLES to THE BEATLES,a Geniusze
"ścieków" nie nagrywają...

Ukłony Liverpoolskie...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Mar 07, 2005 7:59 pm 
Offline
fan sztabowy

Rejestracja: Nie Maj 30, 2004 11:48 am
Posty: 58
Miejscowość: Olsztyn, a w zasadzie okolica tegoż
No i o to właśnie chodzi. Ha! - GENIUSZE
To lubię i też jestem co do tego przekonany.
Ob-la-di.... jest tak samo więc genialne w swojej prostocie.
Podpisuję się również liverpoolsko i pozdrawiam.
Marcin


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Paź 03, 2005 5:24 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Uwielbiam ten kawałek! Niesamowite zaskoczenie po cudnej końcówce Glass Onion- to jest dopiero kontrast. W ogóle cały Biały Album to z pozoru nie przystające do siebie utwory, nieprawdopodobnie jednak addzaływujące na siebie! Tak jak w przypadku Ob-La-Di Ob-La-Da- niby prtmitywny kawałek ale dodaje smaku całości. Dla mnie to czadowy pastisz i już! :D

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Paź 02, 2006 9:49 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Nie Paź 01, 2006 6:13 pm
Posty: 142
Miejscowość: Ruda Śląska- Halemba
Utwór jest świetny. Mam prośbę, pamiętam że ten utwór był głównym wątkiem do serialu, w którym była mowa o bohaterze mającym zespól Downa. Czy ktoś mógłby mi przypomnieć, jak się nazywał ten serial (pamiętam, że go namiętnie swego czasu oglądałam). Z góry dzięki za pomoc.

_________________
Pozdrawia
UNIVERSE'SOWSKI ŻUCZEK

2.11.2007- dzień w którym pękło niebo :(


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Paź 02, 2006 11:56 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 03, 2002 5:12 pm
Posty: 155
Miejscowość: wadowice
Serial nazywał się "Dzień za dniem".


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Paź 03, 2006 1:58 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Nie Paź 01, 2006 6:13 pm
Posty: 142
Miejscowość: Ruda Śląska- Halemba
Pajdek napisał(a):
Serial nazywał się "Dzień za dniem".


Dzięki wielkie Pajdek. Pozdrówka

_________________
Pozdrawia
UNIVERSE'SOWSKI ŻUCZEK

2.11.2007- dzień w którym pękło niebo :(


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Paź 03, 2006 7:16 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lip 23, 2006 6:42 pm
Posty: 325
Miejscowość: Leńcze/Kraków
Ania R. napisał(a):
Mam prośbę, pamiętam że ten utwór był głównym wątkiem do serialu, w którym była mowa o bohaterze mającym zespól Downa. Czy ktoś mógłby mi przypomnieć, jak się nazywał ten serial (pamiętam, że go namiętnie swego czasu oglądałam).


O tak! :D tam taki piesek biegał sobie na początku, tak? Tylko tyle pamiętam i rzecz jasna piosenkę :) A co do Obla-di, Obla-da to ja uwielbiam tę piosenkę. Koleżanka mnie kiedyś pytała o ulubione i wymieniłam tę piosenkę, a ona się zdziwiła dlaczego, skoro to takie "nieambitne" :roll: ja tam tak nie uważam i bardzo mi się humor zawsze przy niej poprawia :D

_________________
I.
Może to ten deszcz.
Może przez tę mgłę.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Paź 04, 2006 12:31 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Oglądałem nałogowo kiedys ten serial (wtedy seriale jeszcze coś znaczyły :wink: ), ale z tego co sobie przypominam to nie bardzo wiedziałem, że te Obladi - oblada to są Beatlesi :o to leciało w tv chyba ponad 10 lat temu, wtedy jeszcze Białego Albumu nie znałem, a Beatlesów kojarzyłem tylko z wczesnych kawałków.

_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Yer Blue Czw Paź 05, 2006 1:46 pm, edytowano w sumie 4 razy

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Paź 05, 2006 9:06 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 13, 2005 8:27 am
Posty: 1052
Miejscowość: Warmia
Yeruś - na liość Boską!!!! Prosze Cię.... nie popełniaj tyle błędów ortograficznych!
Serial "Dzień za dniem"- oglądałam owszem. Najlepszy był Kevin - główny bohater (te jego teksty!).
Lubię Ob-La-Di,Ob-La-Da ....
zmień "skojażenia" na skojarzenia please....

_________________
http://www.ratujkonie.pl/.


Ostatnio edytowany przez Ania1, Czw Paź 05, 2006 1:28 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Paź 05, 2006 1:27 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
nie wiem, gdzie tym razem? Obladi nie potrafie poprawmie napisac bez ściągawki... tyle tam łączników! :roll:
ortografy to moj niezaprzeczalny urok osobisty :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Paź 05, 2006 1:42 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 13, 2005 8:27 am
Posty: 1052
Miejscowość: Warmia
Cytuj:
ortografy to moj niezaprzeczalny urok osobisty

Można i tak podejść do tego typu "przypadłości " jaka Cię trapi.... :wink:
Ale nie miej mi za złe - mnie to razi :wink:

_________________
http://www.ratujkonie.pl/.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Paź 05, 2006 1:49 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Ania1 napisał(a):
Cytuj:
ortografy to moj niezaprzeczalny urok osobisty

Można i tak podejść do tego typu "przypadłości " jaka Cię trapi.... :wink:
Ale nie miej mi za złe - mnie to razi :wink:


to chyba Cię bardziej trapi i martwi niż mnie samego, ja przecież pojęcia nie mam czy piszę akurat z błedem czy nie, rzadko czytam swoje posty... głownie to patrze sie w klawiaturę a pozniej wyślij :arrow:

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY