Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 2:29 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 58 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostWysłany: Sob Mar 16, 2013 9:02 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 10, 2006 10:11 am
Posty: 1293
Miejscowość: Piernikowo
emilie1309 napisał(a):
Ze Starting over jest jeszcze to szczęście, że wiem, kto to śpiewa i moge poznać tekst, historie itd.
Gorszy problem mam z taką jedną melodia, której słowa w dzieciństwie prawdopodomnie przekreciłam na polski (miałam tak często, ze w dzieciństwie "dosłuchiwałam" się słów, które chociaż angielskie zabrzmiały mi jak polskie) i nie moge jej teraz nigdzie wyszukać. Ale o niej może napisze w jakimś temacie z zapytaniem kiedy indziej, bo to juz na dłuższy spam.


Napisz koniecznie! Uwielbiam takie zagadki! A nuż coś pomogę. :)

_________________
"Czekaj i nie trać nadziei"
"Żeby czekać trzeba żyć"
"Do, or not do - there is no try"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Mar 16, 2013 11:44 pm 
Offline
Nowhere Man

Rejestracja: Nie Lut 24, 2013 12:37 am
Posty: 6
Najpierw był fragment tekstu "Strawberry Fields Forever" w moich ćwiczeniach z gramatyki ;) Było to parę linijek przetłumaczonych na polski i oczywiście łączyło się to z zadaniem, gdzie trzeba było podkreślić podmiot czy orzeczenia albo jeszcze inne rzeczy, nie pamiętam- jeśli dobrze je rozwiązaliśmy mogliśmy się dowiedzieć kto jest autorem. Tekst mnie zaintrygował-piosenka o "truskawkowych polach"?- koniecznie muszę jej posłuchać! Niestety po jakimś czasie całkiem o tym zapomniałam, ale na szczęście pewnego dnia włączyłam telewizor, a tam pokazano Beatlesów śpiewających "Help". Gdy to usłyszałam dosłownie doznałam szoku :) Wcześniej lubiałam wiele piosenek, ale nie robiły one na mnie choć w 10% takiego wrażenia jak ta. Nie rozumiałam dlaczego przy tej właśnie tętno wariuje, a ja sama nie wiem co się ze mną dzieje :lol: Potem poszło już szybko- przesłuchałam "Help", "Eleanor Rigby", "She loves you", "Can't buy me love" i innych ( ciekawe dziś dla mnie jest to, że piosenki "losowałam" a trafiłam akurat na te ze wczesnych lat twórczości). Tak to się zaczęło, a beatlemania trwa do dziś :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Mar 17, 2013 12:35 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 10, 2006 10:11 am
Posty: 1293
Miejscowość: Piernikowo
Taką mam refleksję, przeglądając sobie ten temat i odnosząc się do postu najnowszego - że nauczanie języka angielskiego, te lekcje się bardzo przysługują szerzeniu Beatlemanii!
God bless english teachers!

_________________
"Czekaj i nie trać nadziei"
"Żeby czekać trzeba żyć"
"Do, or not do - there is no try"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Mar 17, 2013 12:28 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 14, 2011 6:16 pm
Posty: 347
Miejscowość: Kołobrzeg
Taka pierwsza piątka tych utworów, które przesłuchałem jako pierwsze i wszystkie polubiłem to:
1.Lucy In The Sky With Diamonds
2.I Want You
3.The Night Before
4.Doctor Robert
5.A Hard Day's Night

Od razu mi się spodobały i uznałem je za doskonałe :D .Miałem wtedy około 6-7 lat :) .
Teraz, kiedy mam prawie 12 lat(za niecały miesiąc będzie tyle), to nadal je wszystkie lubie i uważam, że TB nigdy nie mieli złych utworów-wszystkie to perły :D


pozdrawiam
winter rose :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Mar 17, 2013 1:06 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 10, 2006 10:11 am
Posty: 1293
Miejscowość: Piernikowo
winter rose napisał(a):
Taka pierwsza piątka tych utworów, które przesłuchałem jako pierwsze i wszystkie polubiłem to:
1.Lucy In The Sky With Diamonds
2.I Want You
3.The Night Before
4.Doctor Robert
5.A Hard Day's Night

Od razu mi się spodobały i uznałem je za doskonałe :D .Miałem wtedy około 6-7 lat :) .
Teraz, kiedy mam prawie 12 lat(za niecały miesiąc będzie tyle), to nadal je wszystkie lubie i uważam, że TB nigdy nie mieli złych utworów-wszystkie to perły :D


pozdrawiam
winter rose :)


Przyjacielu, chciałam Ci napisać tylko, że jesteś świetny. Bez ironii, ani nic. Całkiem z serca! Masz niezły gust i dojrzałość jak na swoje lata. Tak trzymaj!

Wybaczcie, jeśli to offtop. :P Musiałam!

_________________
"Czekaj i nie trać nadziei"
"Żeby czekać trzeba żyć"
"Do, or not do - there is no try"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Mar 17, 2013 6:56 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 14, 2011 6:16 pm
Posty: 347
Miejscowość: Kołobrzeg
Dzięki :D .Nigdy się nie spotkałem z takim miłym postem(taki miły był również jeden post Yer Blue czyli Piotrka :) ) :mrgreen: .
Taki gust to mi w większości mama ukształtowała, a ja potem zacząłem szukać więcej zespołów z lat 60s i 70s :D .


pozdrawiam
winter rose :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Mar 18, 2013 10:39 am 
Offline
starszy fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Mar 07, 2013 2:14 pm
Posty: 42
Oczywiście Yesterday, chociaż znałem i kojarzyłem wtedy dobrze She loves you, które też mi gdzieś tam w tyle głowy siedziało.
Więcej moich początków opisałem tu: http://dekada-beatlesow.blogspot.com/20 ... eo_10.html

_________________
Zapraszam na mój blog, http://dekada-beatlesow.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Mar 08, 2014 6:56 pm 
Offline
Nowhere Man
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lut 20, 2014 10:02 pm
Posty: 5
Pierwszą piosenką Beatlesów, którą usłyszałam była "All my loving" (tylko że wtedy nie wiedziałam że to TEN zespół). Później miałam dużą przerwę, jednak co jakiś czas przypominało mi się "Close your eyes and I will kiss you...", aż któregoś dnia wpisałam tytuł na YT, a potem słuchałam wszystkie piosenki jakie znalazłam na chybił trafił. I w ten sposób poznałam twórczość mojego ukochanego zespołu. :D


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Mar 08, 2014 9:38 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Kwi 08, 2005 3:13 pm
Posty: 452
Miejscowość: Kłobuck
Pierwsza piosenka, na punkcie której oszalałem to było All Together Now :D Wtedy słyszałem tylko "od-gier-la" :wink:

Potem był Please Mr. Postman. Po dłuższej przerwie odkryłem Please Please Me ... i zacząłem zbierać nagrania.

_________________
you can boogie if you try


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Mar 09, 2014 12:02 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Ten temat brzmi „Pierwszy, ten magiczny song”, wiem również, że jest też na forum wątek „Opiszcie swój pierwszy raz z Beatlesami” - w moim przypadku to jest ‘dwa w jednym’ - mógłbym swoją opowieść zamieścić także w tamtym temacie, bo mój ‘pierwszy raz’ był jednocześnie tym ‘magicznym’… nokautem. :)

Ja dokładnie pamiętam mój pierwszy kontakt z Beatlesami, ale muszę się trochę rozpisać (tak już mam :wink: ), by opowiedzieć tę historię i młodszych Fanów wprowadzić nieco w tamtejsze realia. Otóż, miało to miejsce w czasach winylowych, w PRL-u - wówczas dane mi było uczęszczać do podstawówki. (epoka bez internetu, bez YouTube, bez książek muzycznych, bez prasy muzycznej, bez płyt Beatlesów w sklepach :( ). Siedziałem już trochę w muzyce, ale głównie w polskim big-bicie, Beatlesów nie znałem. Kumpel z klasy miał starszego brata, brat miał adapter i kolekcję pocztówek dźwiękowych, (dla niewiedzących co to była ‘pocztówka dźwiękowa’ link do Wikipedii: http://pl.wikipedia.org/wiki/Poczt%C3%B ... %C4%99kowa), więc pewnego razu zaproponował, żebyśmy zawagarowali i u niego w domu, pod nieobecność brata, kumpel miał mnie uraczyć muzyką z pocztówek brata. Tak też się stało - zamiast w szkole, wylądowałem w domu kumpla, on włączył jedną rzecz, drugą, trzecią, wreszcie… zagrał TO - Rock And Roll Music! …po prostu mnie za-mu-ro-wa-ło! Totalne Ciary! Lawina Energii prosto w moje podstawówkowe uszy! Podejrzewam, że TAK właśnie musiał się czuć John Lennon, gdy pierwszy raz usłyszał ‘Heartbreak Hotel’ Elvisa. To był jeden z Punktów Zwrotnych w moim życiu. W jednej chwili, tętno leniwego wagarowicza zmieniło się w Moc Wulkaniczną. :) Kazałem kumplowi odtworzyć to jeszcze raz, i jeszcze raz, i znowu, i ponownie, po czym oświadczyłem… że idę do miasta - szukać… płyt Beatlesów! :lol: (oj, ja naiwny! :lol: ) Kumpel chciał mnie zatrzymać, miał przygotowany cały stos tych pocztówek do odsłuchania, ale dla mnie to już nie miało znaczenia, dla mnie wagary się skończyły - z tornistrem na plecach ruszyłem w ‘długą i krętą drogę’. :)

PS. Mam nadzieję, że nie zanudziłem. :wink:

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Mar 09, 2014 12:25 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Ja swojego pierwszego kontaktu z muzyką Beatlesów nawet nie mam prawa pamiętać bo byłem za mały. U mnie w domu bardzo dużo Beatlesów się słuchało jak byłem jeszcze raczej niczego nieświadomy. Sam jestem ciekaw, który utwór usłyszałem jako pierwszy ;) Na pewno coś z wczesnych płyt.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sie 17, 2014 10:28 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lip 30, 2014 2:54 pm
Posty: 265
Miejscowość: Pepperland
Pierwsza piosenka fab4, ktora mnie zaciekawila to "i am the walrus". Powodem byl znieksztalcony glos Johna, ktory strasznie mi sie spodobal. I tak to sie zaczelo ;)

_________________
"Life is very short, and there's no time for fussing and fighting, my friend"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sie 17, 2014 10:59 pm 
Offline
Musketeer Gripwood
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Sie 07, 2014 7:27 pm
Posty: 79
Pierwszą piosenką było Help. Było to parę lat temu, w piątej klasie. Zachwyciły mnie te chórki - genialne! Nigdy nie słyszałam czegoś podobnego.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Paź 11, 2014 10:19 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Śro Sie 06, 2014 9:15 pm
Posty: 110
Miejscowość: Kielce
Pierwszą piosenką, którą usłyszałam było Yesterday, mniej więcej czasy podstawówki.

W gimnazjum znałam tylko 4, plus Yesterday, były to: Help, She loves you, Rock and roll music i Twist and shout. Z tej czwórki zawsze najbardziej podobało mi się Help.

Moim "magicznym songiem" zawsze było jest i będzie Imagine. Nie potrafię nawet opisać, co ta piosenka ze mną robi, gdy jej słucham. Wystarczą pierwsze akordy fortepianu i od razu odpływam. I to cudowne uczucie, że przecież znam ją już tyle lat, a mam wrażenie jakbym słyszała ją dopiero pierwszy raz :)
W sumie słowo "piosenka" to mało powiedziane, to jest utwór, mój ukochany utwór, mój numer jeden :)

_________________
Turn off your mind, relax and float down stream...


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Paź 12, 2014 3:18 am 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Cze 07, 2014 8:26 am
Posty: 104
Pierwsza wysłuchana to najprawdopodobniej Love me do/Please Please Me/From Me to you, byłem za mały żeby dokładnie pamiętać.Ten "magiczny" kawałek hmm raczej cały album ;), nie mam takiej jednej którą jestem w stanie wyróżnić, może Lovely Rita bo to dla mnie najjaśniejszy punkt pepera i piosenka która (moim zdaniem) wybija się ponad średnia albumu (tak nie jestem wielkim fanem tego krążka).


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lis 24, 2014 11:40 am 
Offline
Nowhere Man
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Lis 24, 2014 11:20 am
Posty: 2
Miejscowość: Warszawa
"She Loves You" - pierwsza piosenka Wielkiej Czwórki jaką usłyszałem i świat muzyczny zmienił się na dobre


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Gru 19, 2014 10:52 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Czw Cze 10, 2004 9:36 pm
Posty: 145
Miejscowość: Sulechów
U mnie 3 kawałki jednioczesnie bo nie pamiertam dokładnie a minęło ponad 35 lat: Girl,Lady Madonna,Something . No cóz była to tzw.płyta pocztówkowa a gramofon Bambino.Pozdrawiam tych starych i najmłodszych fanów TB.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Sty 23, 2017 11:12 pm 
Offline
Nowhere Man

Rejestracja: Pon Sty 23, 2017 10:23 pm
Posty: 4
Beatelsi brzmieli wokół mnie od zawsze (born '65), ale jakoś tak poza świadomością.
Generalnie muzyka, to nie było coś ważnego w życiu dzieciaka.
Aż gdzieś tak w połowie lat 70-tych nagrałem Baby's In Black...
Świat się zmienił. Na lepsze!


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 58 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY