Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Sob Kwi 27, 2024 10:25 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Wrz 01, 2005 1:57 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Na to tylko czekałem. No to lecimy!
Chociaż temat Lennona solo nie jest aż tak obszerny gdyż on właściwie tylko 4 płyty nagrał- oprócz spólnych z Yoko i przeróbek- ale za to bardzo intensywny.
IMAGINE wydaje się być nie równe,porównując takie ołtarze jak tytułowy, JEALOUS czy TRUTH z resztą chociaż dla mnie tylko SOLDIER jest średni ,ale za to tekst ma bardzo mi bliski. OH MY LOVE depcze czołówce po piętach, HOW jest świetne,tylko legendarne HOW DO YOU SLEEP ciut przynudza między tymi balladmi-powinno być bardziej agresywne jak na anthologii-ale i tak je kocham,no i niezwykle urokliwy OH YOKO kończy tą bardzo Beatelsowską płytę.Reasumując: na kolana! A MIND GAMES jest duuużo słabsze dla mnie, chociaż jest tam wiele dobrego. Największy do niej zarzut jest taki,że nie działa jako całość.Od ONE DAY do YOU ARE HERE jest po prosu za słodko! Jakby tak porywające TIGHT US, genialne MEAT CITY i poruszające AISUMASEN wetknąć pomiędzy tamte byłaby zupełnie inna płyta- co o tym sądzisz? A same utwory są naprawde świetne, oprucz beznadziejnego Only people. Uwielbiam I KNOW, BRING DOWN THE LUCIE i apsolutną perełkę YOU ARE HERE z jeszcze nie wymienianych. A obcowanie z czymś wyższym mam zawsze przy ECHOES Floydów-nie obejdzie się bez łez ale to napiszę o tym gdzie indziej kiedyśtam. MIND GAMES nie jest czymś aż tak głębokim dla mnie ale po innym ułorzeniu koleności utworów jest w porządku.
A co sądzisz o SOME TIME IN NYC i DOUBLE FANTASY?

pozdrówka :D :D :D

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Wrz 01, 2005 2:29 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
Dla mnie Walls and Bridges i Mind Games są bardzo porównywalnymi płytami, w sumie nie potrafie sie zdecydować która jest dla mnie lepsza czy wazniejsza.

Jesli chodzi o MG to uważam że kolejność jest ulozona całkiem OK, miedzy One Day i You Are Here są bardziej zywiołowe Bring on the Lucie i Only People (który mi sie osobiście własnie za prostote i ducha bardzo podoba). Jesli miałbym wymienić słaby punkt tej płyty to byłoby to Meat City, choć też jest całkiem niezłe, ale jakoś nie pasuje mi tutaj.

Z W&B zdecydowanie wyciąłbym Ya Ya, której nie trawię i oprócz tego wszystko jest swietnie....z Whatever gets Yopu Thru The Night na czele :lol:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Wrz 01, 2005 10:07 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Może nie powinienem używać słowa 'beznadziejny' w przypadku tego artysty , po za tym może kogoś uraziłem kto na przykład bardzo lubi Only people- powiedzmy, że to 'stwór nie z mojej bajki' .
A co do żywiołowości LUCIE i ONLY PEOPLE to co najwyżej jest bujająca i jednak słodzitka jak dla mnie , a tam przydałoby się jednak większe urozmaicenie materiału bo jest za dużo cukru jak na Lennona- ale to tylko moje głupie zdanie.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Wrz 05, 2005 11:02 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
wcale nie głupie (każdy ma swoje) takie samo mądre jak i moje. Chodziło mi poprostu o to że BotL i OP są szybsze w porównaniu do ballad je otaczających, natomiast cała Mind games jest dla mnie bardzo refleksyjna płytą, różniącą się właśnie tym od surowej Walls&B. Umiesciłem je na równi w mojej ocenie , własnie z powodu tych dwóch płaszczyzn i trudności w jakimkolwiek waloryzowaniu jednej wzgledem drugiej. Myślę, iz czasem właśnie za duze urozmaicenie materiału moze zaszkodzic płycie, choc oczywiscie nigdzie nie należy przesadzać:)

pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Wrz 18, 2005 4:08 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lut 24, 2005 12:38 pm
Posty: 847
Miejscowość: Warszawa
Całe Double Fantasy i Milk&Honey (bez pseudopiosenek pani Yoko), Oh My Love, God i całe Lennnon Legend.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Cze 22, 2006 5:11 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
A to moja 10tka:

Working Class Hero
Gimme Some Truth
How?
Luck Of The Irish
John Sinclair
Crippled Inside
Mother
Oh Yoko
Beautiful Boy (Darling Boy)
Borrowed Time

To ostatnie uwaga... Chyba, bo :oops:.. nie mam tego kawalka, sluchalam go na Lennon Legend i.. i.. i chyba bardzo mi sie podobal, ale w tym momencie :oops: nie pamietam zupelnie jak lecial..

Z tych "radiowych" najbardziej uwielbiam Imagine i Happy Xmas, ale juz mi sie ciuteczke osluchaly..

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Cze 25, 2006 4:59 pm 
Offline
Little Child

Rejestracja: Sob Cze 17, 2006 10:59 pm
Posty: 14
Miejscowość: Popławy
Jealous guy- po prostu idealna piosenka- vocal, czystość dźwięków, uczucie bólu, miłości
Woman- polubiłam, kiedy pierwszy raz fragment usłyszałam w "Wiadomościach" :)
Imagine- piosenka- marzenie
Real love- proste, głębokie, z serca
Just like (Starting over)- fajnie się słucha :)
Happy Christmas- Święta, czuje się pokój, miłość

_________________
"Woman I know you understand
the little child inside the man."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Cze 30, 2006 5:05 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 29, 2006 10:16 pm
Posty: 420
Miejscowość: z Texasu
w moim przypadku sa to same rzeczy z Legend (z pozostalych albumow na razie mnie za bardzo nic nie olsnilo) :

Mind Games
Watching The Wheels
Nobody Told Me
Jealous Guy
Give Peace A Chance
Imagine, choc przereklamowane, kocham najbardziej

zas Happy Xmas to jedna z najpiekniejszych piosenek swiatecznych

_________________
cjdkz oisof jui osuiousoi yuuuya!!


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 30 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY