Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Sob Kwi 27, 2024 8:23 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Maj 22, 2005 7:57 pm 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 02, 2004 12:28 pm
Posty: 109
Miejscowość: Kraków/Rzeszów
To ja teraz poodpieram trochę zarzutów, a może raczej pokaże moje spojrzenie na muzykę Paula (i Wingsów).

Cytuj:
jak dotąd najgorszą płytą jakiej wysłuchałem jest Press To Play

Mi się płyta podoba. Chociażby kawałki takie jak"Spies Like Us" (ten przede wszystkim), "Talk More Talk", czy "Good Times Coming/Feel The Sun".

Cytuj:
Moim zdaniem najniższych lotów jest McCartney II

Cytuj:
Propnuję plebiscyt na najgorszą piosenkę Paula. Moje typy to: (...) temporary secretary

Nie mam właściwie żadnych zastreżeń do tej płyty. Powiem więcej: bardzo mi się ona podoba. Rzeczywiście - jest elektroniczna, trąci muzyką disco, ale, na Boga, gdyby chociaż 10% tworzonej obecnie muzyki dyskotekowej byłoby na takim poziomie to udawałbym się na każdą dyskotekę, na jaką by się tylko dało.

Cytuj:
A jeśli chodzi o "Rinse The Raindrops" - to jest genialne: długie i świetne!

Zgadzam się w całej rozciągłości.

Cytuj:
Dla mnie najgorszą piosenką Jamesa PM jest taki syfek chyba z Flowers in the Dirt, z czymś jak Soile w tytule. Wyjątkowo nisko jak na każdy poziom.

"Ou Est Le Soleil", bo chyba o tym kawałku mowa, należy do moich ulubionych. Jest taki mistyczny, ciekawy, tajemniczy (no i ta piła tnąca drewno). Co nie zmienia faktu, że nie mam pojęcia o czym Macca śpiewa. :D

Pozdrawiam,
Tato McKenzie

_________________
Patykowy Blog


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Paź 03, 2005 5:38 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Dla mnie Famous Groupies z "London Town" jest po prostu nie do przełknięcia. Kaszana i tyle! Chociaż wiem, że są pewnie jeszcze gorsze- na płytach Press To Play i McCartney II (słyszałem tylko fragmenty i niech tak zostanie :lol: ). Jeszcze jednego muszę 'wyróżnić'- tego skocznego kawałka w duecie z Wonderem z Tug Of War, szkoda że tu nie ma znaczka z rzutem pawia, bo bym mu wlepił aż miło! A kooperację z 'Jacko' to juz mógłby sobie Paul darować...

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Paź 03, 2005 6:46 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
hmm..mi tam sie podoba zarówno say say say jak i the girl is mine:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Paź 03, 2005 7:39 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
The Girl Is Mine jeszcze ujdzie (kiedyś nawet to lubiłem) ale inne już nie. Wolę już jak Paul się produkuje u Michasia niż ten miałby zaśmiecać płyty Beatlesa :wink:

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Lis 20, 2005 12:14 am 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Lis 14, 2005 3:56 am
Posty: 142
Miejscowość: Włodawa
Witam,ja z kolei nie mogę zdzierżyć Kree-Akrore z albumu McCartney, bonus tracki z McCartney II(oprócz Goodnight Tonight), oraz From A Lover To A Friend z Driving Rain


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Lis 20, 2005 9:59 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lut 24, 2005 12:38 pm
Posty: 847
Miejscowość: Warszawa
jacek84 napisał(a):
Witam,ja z kolei nie mogę zdzierżyć Kree-Akrore z albumu McCartney, bonus tracki z McCartney II(oprócz Goodnight Tonight), oraz From A Lover To A Friend z Driving Rain
From A Lover To A Friend jest ładną piosenką :) , gdyby Paul pomęczył się trochę nad bardziej lirycznym tekstem i gdyby nie zaczął miałczec w połowie piosenki, to miałby kolejnego hiciora! Ta piosenka to niewykorzystana wielka szansa :roll:

_________________
I ty Brutusie przeciwko mnie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Kwi 02, 2006 4:50 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Śro Sie 11, 2004 7:52 am
Posty: 114
Miejscowość: Będzin
Wiem, że przywołuję stary temat ale chyba tylko tutaj pojawił się tu wątek na temat "Rinse The Raindrops". I powinienem to raczej napisać w temacie najlepszych utworów McCartneya ale co tam...
W każdym razie moim zdaniem "Rinse The Raindrops" jest GENIALNY! Długi, progresywny, z niesamowitym riffem i w ogóle rewelacyjnymi gitarami. Jak to usłyszałem pierwszy raz to omal nie padłem z wrażenia - no i ten WOKAL jak za najlepszych czasów "Helter Skelter" czy "I've got a feeling". Jak dla mnie absolutnie rewelacyjny utworek. Zresztą ja w ogóle nawet lubię "Driving rain" :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Kwi 02, 2006 10:07 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lut 24, 2005 12:38 pm
Posty: 847
Miejscowość: Warszawa
Squork napisał(a):
Wiem, że przywołuję stary temat ale chyba tylko tutaj pojawił się tu wątek na temat "Rinse The Raindrops". I powinienem to raczej napisać w temacie najlepszych utworów McCartneya ale co tam...
W każdym razie moim zdaniem "Rinse The Raindrops" jest GENIALNY! Długi, progresywny, z niesamowitym riffem i w ogóle rewelacyjnymi gitarami. Jak to usłyszałem pierwszy raz to omal nie padłem z wrażenia - no i ten WOKAL jak za najlepszych czasów "Helter Skelter" czy "I've got a feeling". Jak dla mnie absolutnie rewelacyjny utworek. Zresztą ja w ogóle nawet lubię "Driving rain" :D
Co do mnie to ja tą płytę uwielbiam (sorry za off-topic) :-) Niestety z tego co wiem, to większośc fanów za nią nie przepada.

_________________
I ty Brutusie przeciwko mnie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Kwi 03, 2006 3:19 am 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Lis 14, 2005 3:56 am
Posty: 142
Miejscowość: Włodawa
Ja równiez przepadam za Driving Rain...kiedys miałem okazje przesłuchac jej jedynie we fragmentach (i to nieszczęśliwie kawałek From a lover to a friend) i w ten sposób wyrobiłem sobie negatywną opinię nt. tej płyty. Jednak niedawno przesłuchałem ja w całości...i mało nie padłem z wrażenia!!Płyta jest genialna, ma nowatorskie brzmienie...chociąz w paru utworach Paul brzmi troche dziadkowato..to w większości utwory robią duże wrażenie...w szczególności Rinse the Raindrops...nigdy bym sie nie spodziewał ze powiem iz jest to jeden z moich ulubionych albumów Macci


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Kwi 03, 2006 1:56 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
No w końcu słysz jakieś pozytywne opinie o DR !! Dzięki ludzie, bo myślałem, że tylko ja przepadam za tą płytką. Powiem tak - jest to album dostyć nierówny i jest na nim kilka knotów, ale gdybym miał z niego stworzyć 35-40 minutową płytkę, to byłby to najlepszy album McCartney'a (choć nieco przykrótki), a w najgorszym razie znalazłby się w top 3 :D

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Kwi 03, 2006 7:01 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lut 24, 2005 12:38 pm
Posty: 847
Miejscowość: Warszawa
hans80 napisał(a):
No w końcu słysz jakieś pozytywne opinie o DR !! Dzięki ludzie, bo myślałem, że tylko ja przepadam za tą płytką. Powiem tak - jest to album dostyć nierówny i jest na nim kilka knotów, ale gdybym miał z niego stworzyć 35-40 minutową płytkę, to byłby to najlepszy album McCartney'a (choć nieco przykrótki), a w najgorszym razie znalazłby się w top 3 :D
Wiele osób tak sądzi :lol: W tym do czasu JA

_________________
I ty Brutusie przeciwko mnie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Kwi 03, 2006 8:20 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
Uważam Driving Rain od czasu jej powstania za przyzwoitą płytę...na pewno nie najlepszą paula- do tego jej daleko, ale w wyższych stanach średnich:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Kwi 03, 2006 11:46 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Ja też lubię Driving Rain 8)

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Kwi 04, 2006 9:01 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lut 24, 2005 12:38 pm
Posty: 847
Miejscowość: Warszawa
A może wiecie, dlaczego głos Paul'a jest momentami taki nieczysty? Czy on tego nie słyszał, że niektóre piosenki są ładne, lecz zaśpiewane do niczego? Czemu go nikt nie powstrzymał z wydaniem albumu?

_________________
I ty Brutusie przeciwko mnie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Kwi 04, 2006 9:42 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
Maveric napisał(a):
A może wiecie, dlaczego głos Paul'a jest momentami taki nieczysty? Czy on tego nie słyszał, że niektóre piosenki są ładne, lecz zaśpiewane do niczego? Czemu go nikt nie powstrzymał z wydaniem albumu?


No i w sumie to mi najbardziej przeszkadza na tej płycie. Wokale bywają mocno niedopracowane, co psuje często końcowy odbiór niektórych, całkiem przyzwoitych utworów. Być moze Paul chciał żeby płyta brzmiała tak świeżo jak to tylko możliwe i nie "męczyć" jej przydługimi sesjami nagraniowymi. No cóż, w warstwie instrumentalnej ta świeżość jest momentami wręcz powalająca mnie na kolana, ale jeśli chodzi o wokal, to miejscami powala, ale niestety już nie w sensie pozytywnym :?

Może napiszmy jakąś petycję, czy coś w tym stylu, by Paul nagrał ponownie wokale do: I Do, Your Way, Driving Rain, Your Loving Flame i From A Lover To A Friend :lol:

Driving Rain jest bardzo fajnym kawałkiem, ale w refrenie Paul daje trochę ciała. Podobnie we fragmentach Your Loving Flame. A w sumie reszta wymienionych przeze mnie kawałków mogłaby wylecieć z albumu :)

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Kwi 04, 2006 10:20 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lut 24, 2005 12:38 pm
Posty: 847
Miejscowość: Warszawa
hans80 napisał(a):
Maveric napisał(a):
A może wiecie, dlaczego głos Paul'a jest momentami taki nieczysty? Czy on tego nie słyszał, że niektóre piosenki są ładne, lecz zaśpiewane do niczego? Czemu go nikt nie powstrzymał z wydaniem albumu?


No i w sumie to mi najbardziej przeszkadza na tej płycie. Wokale bywają mocno niedopracowane, co psuje często końcowy odbiór niektórych, całkiem przyzwoitych utworów. Być moze Paul chciał żeby płyta brzmiała tak świeżo jak to tylko możliwe i nie "męczyć" jej przydługimi sesjami nagraniowymi. No cóż, w warstwie instrumentalnej ta świeżość jest momentami wręcz powalająca mnie na kolana, ale jeśli chodzi o wokal, to miejscami powala, ale niestety już nie w sensie pozytywnym :?

Może napiszmy jakąś petycję, czy coś w tym stylu, by Paul nagrał ponownie wokale do: I Do, Your Way, Driving Rain, Your Loving Flame i From A Lover To A Friend :lol:

Driving Rain jest bardzo fajnym kawałkiem, ale w refrenie Paul daje trochę ciała. Podobnie we fragmentach Your Loving Flame. A w sumie reszta wymienionych przeze mnie kawałków mogłaby wylecieć z albumu :)
Postawmy mu ultimatum, albo przyjeżdżasz do nas do kraju, albo nagrywasz ten album jeszcze raz...

_________________
I ty Brutusie przeciwko mnie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Kwi 06, 2006 3:34 pm 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Lis 14, 2005 3:56 am
Posty: 142
Miejscowość: Włodawa
Dobre...dorzuciłbym mu jeszcze Press to Play do poprawki... :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Kwi 06, 2006 9:28 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
jacek84 napisał(a):
Dobre...dorzuciłbym mu jeszcze Press to Play do poprawki... :)


A ja z kolei do "Press to play" nic nie mam i nie zgadzam sie tu na żadne zmiany !! 8)

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY