Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 10:29 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Śro Lut 24, 2016 3:11 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
W miniony piątek (19.02) w warszawskim Domu Zabawy i Kultury - zwanym popularnie Dzikiem - odbył się koncert znanego już wielu użytkownikom tego Forum zespołu "Beatles For Sale".

Tym razem występ chłopaków był częścią imprezy "The saddest Walentynki in town", czyli czegoś, co wedle zapowiedzi organizatorów imprezy miało być swoistym zaprzeczeniem święta zakochanych. Miało być płaczliwie, miały być 'najsmutniejsze piosenki o miłości do tańczenia", a wszystko to bez "seksu i przytulania" oraz "żartów i wygłupów".

Wobec tak obiecująco brzmiącej zapowiedzi trudno było pozostać obojętnym :) Na imprezę udała się reprezentacja tegoż Forum w postaci Agafii, Fangorna i autorki tegoż tematu; w kolejce po bilety spotkaliśmy jeszcze Huberta, który dowiedział się o wydarzeniu zaledwie 20 minut wcześniej. No i świetnie, w zwartej i gotowej grupie złożonej z czterech osób udaliśmy się na koncert :) Który był bardzo dobry, jak to zwykle u chłopaków z Beatles For Sale, tylko że... nie miał prawie nic wspólnego z zapowiadanym smutnym klimatem imprezy. Panowie zagrali swój sztandarowy zestaw piosenek, w tym absolutnie niesmutne "Twist and Shout" czy "A Hard Day's Night", a już szczytem szczytów było "She Loves You", które w każdych innych okolicznościach bezgranicznie kocham i witam z entuzjazmem. Generalnie było raczej radośnie niż smutno, były - jak to u Beatles For Sale - żarty i wygłupy, tylko seksu i przytulania nie zauważyłam ;)

[Zdjęcie całej tracklisty zamieszczam poniżej, a jeśli ktokolwiek ma życzenie w bardziej materialny sposób poobcować z tym dokumentem, może się zwrócić to Agafi, która ów cenny artefakt otrzymała w prezencie ;).]

Image

Dlatego pomimo świetnej zabawy i zdarcia gardła pojawiło się - przynajmniej u mnie - poczucie rozczarowania. Liczyłam naprawdę na zestaw "beatlesowskich smutnych piosenek do tańczenia", albo i niekoniecznie do tańczenia, ale smutnych, depresyjnych - tym bardziej, że dorobek Najlepszego Zespołu Wszech Czasów daje tu naprawdę spore pole do popisu! Dodatkowo chłopaki z Beatles For Sale skupili się głównie na wcześniejszej działalności Beatlesów, najdalej zachodząc w rok 1966 z "Taxmanem". Cóż za zmarnowany potencjał!

No i właśnie. Postanowiłam zapytać Was, jak widzielibyście taki koncert beatlesowski na "the saddest Walentynki in town"? Jaka byłaby Wasza wymarzona tracklista?

Moja przedstawia się następująco:

:( Misery
:( Day Tripper ;)
:( Yer Blues
:( Don't Pass Me By (nie znoszę, ale w jakiejś fajniejszej aranżacji na taką imprezę nadaje się jak ulał)
:( I'm a Loser
:( Girl
:( I Need You
:( This Boy
:( Anna (Go To Him)
:( For No One
:( Ticket to Ride
:( I'm So Tired
:( You've Got to Hide Your Love Away
:( Baby's In Black
:( Yes It Is
:( Yesterday

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lut 24, 2016 3:55 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Niewiele bym zmienił w trackliście podanej przez Ciebie. Odjąłbym Don't Pass Me By, Day Tripper, Baby's In Black i Ticket To Ride, a na ich miejsce wrzucił: No Reply, Eleanor Rigby, Beacuse oraz She's Leaving Home.

A czy w ramach imprezy był występ Krzyśka Zalewskiego? Reklama głosiła, że miał zagrać solowy akt. I tylko dla niego przez moment byłem bliski wybrania się.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lut 24, 2016 4:05 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Rita napisał(a):
No i właśnie. Postanowiłam zapytać Was, jak widzielibyście taki koncert beatlesowski na "the saddest Walentynki in town"? Jaka byłaby Wasza wymarzona tracklista?

Moja przedstawia się następująco:

:( Misery
:( Day Tripper ;)
:( Yer Blues
:( Don't Pass Me By (nie znoszę, ale w jakiejś fajniejszej aranżacji na taką imprezę nadaje się jak ulał)
:( I'm a Loser
:( Girl
:( I Need You
:( This Boy
:( Anna (Go To Him)
:( For No One
:( Ticket to Ride
:( I'm So Tired
:( You've Got to Hide Your Love Away
:( Baby's In Black
:( Yes It Is
:( Yesterday

Twoja Lista jest Perfekcyjnie Bardzo Walentynkowo-„Sad” :wink: .

Dorzuciłbym do niej Bis: połączone w jeden utwór, pełne Miłosnego Niespełnienia :wink: Why Don’t We Do It In The Road + Wild Honey Pie, po czym jako
Finał Ostateczny: nad sceną na linach opuszczane są z niebios, w bieli - przebrane za anioły :wink: :
po lewej - Marylin Monroe (chórki) :wink:
po prawej - Brigitte Bardot (chórki) :wink:
a na środku - Mary Hopkin śpiewająca „Goodbye:wink: .

Kurtyna.

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lut 24, 2016 4:47 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Oj, ten finał jest cudowny, Argusie :)

Nad "Honey Pie" też myślałam, ale jednak Paul w nim mi się zbyt beztroski i radosny wydaje :) Ale z drugiej strony to świetny numer do tańczenia. Co mi przywodzi na myśl, że gdzieś na trackliście można by umieścić również "Sexy Sadie".

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lut 24, 2016 5:11 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Rita napisał(a):
...gdzieś na trackliście można by umieścić również "Sexy Sadie".

Śmiało można by zrobić produkcję trzy-aktową :) Do dorzucenia: Don’t Let Me Down i Oh! Darling.

A Producenci Musicali JUŻ powinni odzywać się z Ofertami :wink:

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Ostatnio edytowany przez Argus9, Śro Lut 24, 2016 5:24 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lut 24, 2016 5:19 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Yer Blue napisał(a):
A czy w ramach imprezy był występ Krzyśka Zalewskiego? Reklama głosiła, że miał zagrać solowy akt. I tylko dla niego przez moment byłem bliski wybrania się.


Był, ale KZ zaczął z półgodzinnym opóźnieniem i zagrał ledwie 3 utwory, w tym "Come Together".

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lut 27, 2016 3:33 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
Rita napisał(a):
Dodatkowo chłopaki z Beatles For Sale skupili się głównie na wcześniejszej działalności Beatlesów, najdalej zachodząc w rok 1966 z "Taxmanem".

No, było jeszcze "With a Little Help from My Friends" (dwa razy!) i "Birthday" z dedykacją :)

Fajna zabawa z układaniem tracklisty. Moja wyglądałaby tak (może nie tyle smutna, co melancholijna - z małymi wyjątkami, co by się nie zasmucać za bardzo):

1. Two of Us
2. I Me Mine
3. It's Only Love
4. And I Love Her
5. Girl
6. Not a Second Time
7. Yer Blues
8. You Never Give Me Your Money/While My Guitar Gently Weeps
9. I'm Looking Through You
10. No Reply/Baby's in Black
11. Eleanor Rigby
12. Julia
13. You've Got to Hide Your Love Away

Bis:

14. Blackbird
15. Yesterday
16. The Long and Winding Road/The End

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY