Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 12:09 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 64 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Lennon czy McCartney 1963 rok
John 74%  74%  [ 17 ]
Paul 4%  4%  [ 1 ]
remis 22%  22%  [ 5 ]
Razem głosów : 23
Autor Wiadomość
PostWysłany: Czw Lis 12, 2015 2:36 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Spróbuję wyrazić się KLAROWNIE (co „nie zawsze” mi się ponoć zdarza).

WRESZCIE do mnie dotarło, że NIE MA SENSU tracić Energię na udowadnianie, że sobota to sobota, podczas gdy Ty ZAWSZE będziesz się UPIERAŁ, że piątek to poniedziałek…

Ponadto, nie chcę ryzykować „zabijania indywidualnego gustu słuchacza”.

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lis 12, 2015 8:22 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Kwi 08, 2005 3:13 pm
Posty: 452
Miejscowość: Kłobuck
Dzięki mojemu ulubionemu forum od pewnego czasu chodzi za mną piosenka, której początkowo nie doceniłem. Najpierw poznałem demo, które określiłbym jako mało efektowne. W każdym razie zniechęciłem się aż do momentu zdobycia dopracowanej wersji The Fourmost. Tego da się słuchać. Nie zwracałem uwagi na tekst ale teraz zrobiłem to dzięki tej dyskusji. Może i banalny ale wcale nie bardziej niż wiele innych utworów Johna z tego czasu. Za to idealnie pasuje do melodii i wykonania The Fourmost. Szkoda, że nie nagrali tego The Beatles. Piosenka zdaje się doskonale oddawać stan emocjonalny zakochanego nastolatka. Mogę to potwierdzić jako były (dawno) nastolatek, pamiętam to podekscytowanie. Przynajmniej raz wywołali je u mnie Bitlesi a raczej ich wczesna muzyka :D

Dlaczego piosenka została oddana? Myślę, że John i Paul oddawali nie tylko "knoty". Może John nie był zbyt dumny z tekstu nad którym trochę jakby się wysilał i może nie miał już pomysłu jak go poprawić? A może pisał od początku na zamówienie dla faworyta Epstein'a? Sądząc po wielu innych odrzutach i oddanych, zapomnianych piosenkach niewykluczony jest również zwykły przypadek.

I jeszcze jedna refleksja: The Fourmost wydobyli piękno z Hello Little Girl i nie zdziwiłbym się gdyby wersja The Beatles piosenki I'm In Love była tak samo blada jak ich przebój z sesji dla Deki :wink:

_________________
you can boogie if you try


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lut 06, 2016 12:07 am 
Offline
Musketeer Gripwood

Rejestracja: Pon Paź 12, 2015 1:25 am
Posty: 77
Już raz gdzieś napisałem, że McCartneya należałoby w 1963 wymienić na Seweryna Krajewskiego, a Lennon miałby o wiele większego rywala. Do 1965-1966 John brylował kompozytorsko i wokalnie.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lut 06, 2016 12:28 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
mark.vermes napisał(a):
Już raz gdzieś napisałem, że McCartneya należałoby w 1963 wymienić na Seweryna Krajewskiego


I już wówczas był to o ten jeden raz za dużo ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 64 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY