Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 5:38 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Śro Lut 04, 2015 12:42 am 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Wrz 07, 2014 8:07 pm
Posty: 113
Dopiero co zakończył się plebiscyt na najlepszą oprawę tekstową utworu The Beatles, co powiecie na plebiscyt na
najgorszą oprawę tekstową utworu The Beatles? :)

Zasady:
- Wybieramy 10 piosenek, które według nas są najgorsze pod względem tekstu.

Punktacja:
1 miejsce - 10pkt
2 miejsce - 9pkt
3 miejsce - 8pkt
4 miejsce - 7pkt
5 miejsce - 6pkt
6 miejsce - 5pkt
7 miejsce - 4pkt
8 miejsce - 3pkt
9 miejsce - 2pkt
10 miejsce - 1pkt

Bez określonej kolejności - wszystkie po 5 punktów.

Oceniamy tylko utwory z płyt The Beatles.

Oczywiście mile widziane są uwagi dot. wybranych przez nas piosenek.
Zapraszam do zabawy. :D


Ostatnio edytowany przez mcbeardy Śro Lut 04, 2015 6:17 pm, edytowano w sumie 2 razy

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lut 04, 2015 2:08 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lip 30, 2014 2:54 pm
Posty: 265
Miejscowość: Pepperland
A bierzemy pod uwage cale teksty?
Bo np. w takim "While my Guitar" ten wers tez uwazam za dosyc smieszny, slaby, a calosc prezentuje sie wg. mnie dobrze :D

_________________
"Life is very short, and there's no time for fussing and fighting, my friend"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lut 04, 2015 3:17 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Moje top 10 najgorszych tekstów Beatli, 5 to za mało :) Niech będzie, że druga piątka poza konkursem.


1. I Wanna Be Your Man

2. Love Me Do

3. I Want To Hold Your Hand

4. Hold Me Tight

5. I Feel Fine
0% Lennona w Lennonie. Nie zdziwie się jak po latach wyjdzie, że Cynthia wymusiła na Johnie ten tekst, albo sama go napisała :) Taka teoria spiskowa ;)
Tak sobie myślę, że gdyby John wspiął się tutaj na swoje tekstowe możliwości to mógłbym nawet utwór polubić. Np. wyobrażam sobie refren od "I'm so sad..." i od razu jest jakoś lepiej :)

6. Birthday

7. The Word
Czasem drażni i mdli mnie to bardziej niż cokolwiek. Ciekawe ile tu z siebie włożył Lennon.

8. Oh! Darling

9. Ob-La-Di Ob-La-Da
I tak się oto narodził styl tekstów disco polo. Śmieszne, nieśmieszne ale kurczę, obciach trochę ;)

10. Helter Skelter

Helter aż tak tragiczny nie jest ale kompletnie mi on nie pasuje do muzyki. Gdyby zamienić go tekstowo z Maxwell's Silver Hammer to by było to z korzyścią dla obydwu. Do Heltera historyjka o Maxwellu pasuje idealnie, zaś wodewilowy-zabawny Maxwell bezboleśnie zaaplikowałby tekst o niczym :) A tak jeden i drugi tekst mi zgrzyta - ten do Maxwella również, chyba jeszcze bardziej nie pasuje do melodii i klimatu piosenki. No wprost groteskowe połączenie.
Zastanawiałem się czy nie dać Sun King ale darowałem mu bo tam jest raptem 7 słów, nie licząc wiązanki na końcu, która nawet intrygująco brzmi i można powiedzieć, że wybrania część właściwią.

mcbeardy napisał(a):

pod względem muzycznym


Dla mnie kategoria jest dosyć niejasna, choć jak rozumiem chodzi o wszystko poza tekstem - oprócz muzyki również melodia. No właśnie, pod względem samej muzyki ciężko jest klasyfikować, o wiele łatwiej melodycznie. Może i coś wymyślę, chociaż kategoria trochę przytrudna. O wiele łatwiej byłoby wybrać po prostu te najsłabsze, za całokształt, bez wchodzenia w szczegóły.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lut 04, 2015 3:42 pm 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Wrz 07, 2014 8:07 pm
Posty: 113
Yer Blue napisał(a):
mcbeardy napisał(a):

pod względem muzycznym


Dla mnie kategoria jest dosyć niejasna, choć jak rozumiem chodzi o wszystko poza tekstem - oprócz muzyki również melodia. No właśnie, pod względem samej muzyki ciężko jest klasyfikować, o wiele łatwiej melodycznie. Może i coś wymyślę, chociaż kategoria trochę przytrudna. O wiele łatwiej byłoby wybrać po prostu te najsłabsze, za całokształt, bez wchodzenia w szczegóły.


Możemy wybrać te najsłabsze. W sumie będzie łatwiej.
Już edytuję pierwszy post. :wink:


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lut 04, 2015 4:02 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
A co z tekstami? Oddzielna i jasna kategoria, jako małe PS do niedawnego podsumowania. Więc może i najsłabsze teksty i najsłabsze utwory w ogóle? :) Ale najlepiej w oddzielnych tematach.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lut 04, 2015 6:45 pm 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Wrz 07, 2014 8:07 pm
Posty: 113
Ok, przepraszam za zamieszanie. Już wszystko jest ustalone i w miarę "dopracowane". :wink:

Żeby już nie spamować - przedstawiam moja listę (Yer Blue prosił o zwiększenie puli do 10, ale myślę, że każdy może dodać od 1 do 10 tekstów; chociażby ja jestem w stanie wybrać tylko 5):

1. Love Me Do

chyba najbardziej bezsensowny i naiwny tekst, jaki słyszałam.

"Love, love me do.
You know I love you."


2. I'm Happy Just to Dance With You

"Before this dance is through
I think I'll love you too."


3. Hold Me Tight

"Hold me tight,
Let me go on loving you,
Tonight tonight."

4. Little Child

"Little child, little child,
Little child, won't you dance with me?"


5. I Want To Hold Your Hand

"Oh please, say to me
You'll let me be your man
And please, say to me
You'll let me hold your hand."


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lut 05, 2015 9:42 am 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Kwi 08, 2005 3:13 pm
Posty: 452
Miejscowość: Kłobuck
Chyba muszę wziąć w obronę kilka tekstów. Wiem, że oddzielone od melodii prezentują się mizernie ale czy do takiej melodii jak Love Me Do pasowałby jakikolwiek inny/ambitniejszy tekst? Albo czy entuzjazm warstwy muzycznej I Want To Hold Your Hand nie pasuje idealnie do sformułowania "You'll let me be your man"? Co może lepiej oddać odczucia zakochanego nastolatka niż prośba "proszę powiedz, że pozwolisz wziąć cię za rękę"?

Yer Blue napisał(a):
9. Ob-La-Di Ob-La-Da
I tak się oto narodził styl tekstów disco polo. Śmieszne, nieśmieszne ale kurczę, obciach trochę ;)


Niestety muszę się z tym zgodzić. Jednak tego rodzaju twórczość także rządzi się swoimi prawami i taki na przykład Zenon Martyniuk nie mógłby nigdy zaśpiewać tekstu na miarę Across The Universe. No dobrze, mógłby ale byłaby to parodia :wink: Jestem zdania, że Paul idealnie podrobił ten styl - tak muzycznie jak i tekstowo. To też sztuka.

Myślę nad własną listą. Niestety świetne wykonania piosenek powodują, że bardzo przychylnie patrzę nawet na ewidentnie słabe teksty :D

_________________
you can boogie if you try


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lut 05, 2015 10:57 am 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Wrz 07, 2014 8:07 pm
Posty: 113
svarog napisał(a):
Chyba muszę wziąć w obronę kilka tekstów. Wiem, że oddzielone od melodii prezentują się mizernie ale czy do takiej melodii jak Love Me Do pasowałby jakikolwiek inny/ambitniejszy tekst? Albo czy entuzjazm warstwy muzycznej I Want To Hold Your Hand nie pasuje idealnie do sformułowania "You'll let me be your man"?


Dlatego oceniamy teksty same w sobie, bez muzyki i melodii. Tak samo jak w poprzednim plebiscycie. :wink:


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lut 05, 2015 1:10 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
svarog napisał(a):
Chyba muszę wziąć w obronę kilka tekstów. Wiem, że oddzielone od melodii prezentują się mizernie ale czy do takiej melodii jak Love Me Do pasowałby jakikolwiek inny/ambitniejszy tekst?


Oczywiście, chyba cokolwiek innego byłoby lepsze. Nawet polskie słowa w filmie Yesterday - też nic wielkiego, ale przynajmniej bez żenady :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lut 05, 2015 1:36 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Kwi 08, 2005 3:13 pm
Posty: 452
Miejscowość: Kłobuck
Yer Blue napisał(a):
Nawet polskie słowa w filmie Yesterday - też nic wielkiego, ale przynajmniej bez żenady :)


Ten film trochę odbrązowił Love Me Do w moich oczach (uszach). Na szczęście dawno nie słyszałem polskiej wersji i to wspomnienie przestało mi przeszkadzać w odbiorze Love Me Do. A swoją drogą, ciekawe jak odbierają tę piosenkę Anglicy? Może ten tekst charakteryzujący się skrajną prostotą i powtórzeniami jest jakimś odniesieniem do folkloru tak jak nasze piosenki Disko Polo?

Przyznaję, to na pewno nie jest najlepszy tekst Bitlesów :wink:

_________________
you can boogie if you try


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lut 16, 2015 5:15 am 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lut 07, 2012 7:49 am
Posty: 158
Miejscowość: Chicago
Sądzę , że taka "jazda" po wczesnych tekstach nie jest zbyt sprawiedliwa - podobnie jak z muzyką do 1964 roku .
Dlatego pomyślałem sobie by nie szukać "łatwych łupów" - ale przyjrzeć się niektórym utworom z "dojrzalszego" okresu , bo też zdarzały się tu wpadki , jak chociażby banalny Hello Goodbye czy "zwydziwiany" Everybody's got something... z Białego Albumu , lub Dig it z Let it be.
Oczywiście "faworytem" jest Ob-la -di- ob- la -da. Oceniam tylko teksty , bo zwariowany rock'n'roll Everybody's czy przebojowe Hello Goodbye bardzo lubię.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lut 16, 2015 12:49 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
U mnie jakoś wyszło, że pierwsza piątka to teksty wczesne, druga pochodzi z późniejszego okresu, więc nie ma mowy, że idę na łatwiznę i pastwię się tylko nad tekstami Beatlesów mało dojrzałych.

Co do Hello Goodbye i Dig It to dla mnie teksty są OK.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY