Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Sob Kwi 27, 2024 8:52 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pią Maj 16, 2014 9:41 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
W obliczu 50 lecia działalności Beatlesów, 34 fanów-arbitrów wytypowało następujących 50 małych płytek:

1. HEY JUDE / Revolution - 1112 pkt
(1 - Andy, Asia Zowczak, Dorothy, dr Maxwell, Dżejdżej, Justyna, mir, Svarog, Yer Blue)
Image


2. STRAWBERRY FIELDS FOREVER / PENNY LANE - 1091
(1 - Argus9, Bobski66, emilie1309, Freefall, Janand, Olove23, Ringo, Winter Rose)
Image


3. SOMETHING / COME TOGETHER - 1044
(1 - B.J, Emeela)
Image


4. IMAGINE / Working Class Hero - 884
(2 - Pschemo)
Image


5. LET IT BE / You Know My Name (Look Up The Number) - 847
(1 - Helter-Skelter, Pschemo, Ulfield, Wickedwoman)
Image


6. DAY TRIPPER / WE CAN WORK IT OUT - 750
(1 - Mateusz)
Image


7. HELP! / I'm Down - 708
(5 - Argus9, Beata K, B.J., Ulfield)
Image


8. MY SWEET LORD / Isn't It a Pity - 693
(2 - emilie1309)
Image


9. YELLOW SUBMARINE / ELEANOR RIGBY - 653
(2 - Mateusz)
Image


10. ALL YOU NEED IS LOVE / Baby You're A Rich Man - 651
(3 - Pschemo)
Image


11. Ticket To Ride / Yes It Is - 630 pkt
(4 - Joryk)
Image

12. Get Back / Don't Let Me Down - 587
(3 - Asia Zowczak)
Image

13. A Hard Day's Night / Things We Said Today - 584
(1 - Joryk)
Image

14. Lady Madonna / The Inner Light - 538
(3 - Janand)
Image

15. Woman / Beautiful Boys - 537
(2 - Ania1)
Image

16. She Loves You / I'll Get You - 529
(3 - Joryk)
Image

17. Hello Goodbye / I Am The Walrus - 519
(3 - Winter Rose, Yer Blue)
Image

18. Band On The Run / Nineteen Hundred And Eighty-Five - 487
(2 - Ulfield)
Image

19. Maybe I’m Amazed (live) / Soily - 426
(5 - Dorothy)
Image

20. Uncle Albert/Admiral Halsey / Too Many People- 413
(5 - Ringo)
Image


21. Paperback Writer / Rain - 412 pkt
(2 - Ringo, Winter Rose)
Image

22. I Want To Hold Your Hand / This Boy - 397
(1 - Grażyna)
Image

23. Mind Games / Meat City - 388
(8 - Bobski66)
Image

24. Please Please Me / Ask Me Why - 377
(4 - Pschemo)
Image

25. Can't Buy Me Love / You Can't Do That - 370
(7 - Helter-Skelter)
Image

26. (Just Like) Starting Over / Kiss Kiss Kiss - 361
(1 - Ania1)
Image

27. Live And Let Die / I Lie Around - 343
(3 - Mateusz)
Image

28. Happy Xmas (War Is Over) / Listen, the Snow Is Falling - 313
(5 - mir)
Image

29. The Ballad Of John And Yoko / Old Brown Shoe - 307
(5 - Grażyna)
Image

30. Free As A Bird / Christmas Time Is Here Again - 288
(6 - Svarog)
Image

31. I Feel Fine - 287 pkt
32. From Me To You - 268
33. Give Peace A Chance - 266
34. What Is Life - 255
35. Mother - 246
36. Real Love - 243
37. Jet - 240
38. Another Day - 237
39. My Valentine - 227
40. Watching The Wheels - 226

41. Mull Of Kintyre - 217
42. Instant karma! - 211
43. Give Me Love (Give Me Peace on Earth) - 198
44. Hope Of Deliverance - 192
45. Love Me Do - 191
46. #9 Dream - 189
47. Got My Mind Set On You - 188
48. It Don't Come Easy - 187
49. Pipes Of Peace - 175
50. Stand By Me - 174



Dziękuje wszystkim za udział w zabawie. Dodatkowo dla emilie1309 za zliczanie punktów oraz Robertowi za pomoc przy okładkach. Rezultat bardzo zadowalający :)

PS. Triumf Hey Jude to raczej nie zasługa rządu, chociaż pan premier szantażował mnie, grożąc odśpiewaniem go w całości jeśli by nie wygrał ;) A tak poważnie: myślę, że gdyby nie legendarne wykonanie Paula na warszawskim koncercie to Strawberry Fields mogłoby tak łatwo nie oddać pozycji lidera.

_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Yer Blue Pon Maj 19, 2014 4:52 pm, edytowano w sumie 2 razy

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Maj 16, 2014 10:33 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1338
Szybki komentarz ‘na gorąco’.
1) Pierwsze trzy single na tej liście - wszystkie GENIALNE, dla mnie mogą być w Pierwszej Trójce w dowolnej kombinacji. Sześć Ponadczasowych Utworów: Trzy Lennony, Dwa McCartneye, Jeden Harrison. Nie ma wykonawcy, który miałby w swoim repertuarze Takie Asy :) .
2) Najwyższa pozycja solo - Lennon.
3) W pierwszej dziesiątce jest solowy Lennon, jest solowy Harrison, ale… nie ma solowego McCartneya! (dopiero na 18.) …mhm… :?:

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Maj 16, 2014 11:07 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Cze 10, 2013 10:41 pm
Posty: 598
Miejscowość: Cieszyn
Gdyby moje ukochane "Let it Be" miało lepszą obstawę, mogłoby też namieszać na pudle :(


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Maj 17, 2014 12:03 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1338
I jeszcze jedna oczywista konkluzja odnośnie wyników powyższego plebiscytu: miażdżąca przewaga Beatlesów Dojrzałych nad Wczesnymi.

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Maj 17, 2014 12:25 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Argus9 napisał(a):
3) W pierwszej dziesiątce jest solowy Lennon, jest solowy Harrison, ale… nie ma solowego McCartneya! (dopiero na 18.) …mhm… :?:


Sytuacja niemal bliźniacza jak było z płytami. Tam w top 10 było All Things Must Pass i Imagine, teraz są single reprezentujące te płyty. Paul znowu poza 10-tką. Chyba przez to, że ma tak olbrzymi dorobek, rozsiew głosów się porozdrabniał na jego single. Z drugiej strony, umówmy się Macca solo nie miał takich kanonów jak Imagine i My Sweet Lord, takich jednoznacznie kojarzonych z nim piosenek.

Tym razem wygrała reprezentant niejako Białego Albumu, drugie miejsce forpoczta Peppera, a dopiero trzecie Abbey Road. I taka kolejność mi sie podoba.

_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Yer Blue, Sob Maj 17, 2014 12:40 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Maj 17, 2014 9:53 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Cze 10, 2013 10:41 pm
Posty: 598
Miejscowość: Cieszyn
Yer Blue napisał(a):
Paul znowu poza 10-tką. Chyba przez to, że ma tak olbrzymi dorobek, rozsiew głosów się porozdrabniał na jego single. Z drugiej strony, umówmy się Macca solo nie miał takich kanonów jak Imagine i My Sweet Lord, takich jednoznacznie kojarzonych z nim piosenek.


Przy takiej ilości piosenek, jest własnie tak jak piszesz, ogromny katalog,przez co trudniejszy wybór dla fanów. Natomiast kanonów, to sobie w Beatlesach napisał na zapas :wink:
Może gdyby sklasyfikować ...teledyski, to wypadłby lepiej? :D


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Maj 17, 2014 12:37 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Helter-Skelter napisał(a):
Yer Blue napisał(a):
Paul znowu poza 10-tką. Chyba przez to, że ma tak olbrzymi dorobek, rozsiew głosów się porozdrabniał na jego single. Z drugiej strony, umówmy się Macca solo nie miał takich kanonów jak Imagine i My Sweet Lord, takich jednoznacznie kojarzonych z nim piosenek.


Przy takiej ilości piosenek, jest własnie tak jak piszesz, ogromny katalog,przez co trudniejszy wybór dla fanów. Natomiast kanonów, to sobie w Beatlesach napisał na zapas :wink:


Ale chyba mówimy teraz o solówkach.
Tak swoją drogą Band On The Run - najwyżej uplasowany singiel Paula dość długo okupował trzecią dziesiątkę, ale dobrze zafiniszował.

Helter-Skelter napisał(a):
Może gdyby sklasyfikować ...teledyski, to wypadłby lepiej? :D


Oj, wydaje mi się, że Imagine znowu znowu byłby w czołówce, a jaki jest specjalnie znany i ceniony teledysk Paula?

Z takich ciekawostek jeszcze:
-Woman bardzo długo trzymał się 11 pozycji i wydawało się, że może wejść do ekstraklasy, ostatecznie spadł na 15.
-bardzo dobrze zaczęły 2 inne single Johna - (Just Like) Strating Over oraz Mind Games, ale potem wiodło im się coraz gorzej i spadły do trzeciej 10.
-bardzo słabo zaczęła para Yellow Submarine / Eleanor Rigby (w granicach 20 miejsca), ale z każdą listą było coraz lepiej i ostatecznie wyszło 9 miejsce.
-Hey Jude prowadził od początku zuchwale, Strawberry traciło ponad 70 pkt do lidera. Jednak na kilku ostatnich listach Truskawy były na czołowych pozycjach, a dla Hey Jude wiodło się dużo gorzej - zaliczył nawet 39 pozycję. Na mecie zabrakło już tylko 21 pkt. Przez większość rankingu Strawberry Fields / Penny Lane były nawet na 3 pozycji, drugie było Something z Come Together.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Maj 17, 2014 3:00 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1338
Zrobiłem statystykę do powyższej Pięćdziesiątki.
W zestawieniu znalazły się wszystkie 22 single Beatlesów wydane w latach 1962-1970, plus dwa premierowe z lat 90. Czyli zespół, z 24 singlami zajął połowę listy. John Lennon ma tu 11 singli, a Paul McCartney 10, przy czym jeden utworów Johna to cover, więc w utworach własnych - remis. George Harrison ma 4 utwory (w tym jeden cover), a Ringo Starr wylądował z jednym singlem. Z wyjątkiem 2 coverów, reszta to utwory autorskie.

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Maj 17, 2014 4:12 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Cze 10, 2013 10:41 pm
Posty: 598
Miejscowość: Cieszyn
Yer Blue napisał(a):
Ale chyba mówimy teraz o solówkach.

Oczywiście, ale masz świadomość tego, że gdyby dołożyć jakieś, powiedzmy 7 albumów Johna do współczesności, to też parę głosów od tych jego kanonów by uciekło :wink:

Yer Blue napisał(a):
Oj, wydaje mi się, że Imagine znowu znowu byłby w czołówce, a jaki jest specjalnie znany i ceniony teledysk Paula?


Noo Panie Piotrze grubo :shock: Przecież sam Pipes Of Peace, to czołówka teledysków światowych w ogóle ...w historii!!!
Inne z tamtego okresu Say Say Say czy No More Lonely Night oraz nawiązujący trochę do teledysku Johna, Ebony and Ivory też dają radę.
Przyrodniczy Hope of Deliverance czy szczególny w swym uroku This One.
Ktoś może się uśmiechnąć , ale uwielbiam tez barwny teledysk do Waterfalls, genialny w swojej prostocie :D


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Maj 17, 2014 4:32 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Helter-Skelter napisał(a):
Yer Blue napisał(a):
Oj, wydaje mi się, że Imagine znowu znowu byłby w czołówce, a jaki jest specjalnie znany i ceniony teledysk Paula?


Noo Panie Piotrze grubo :shock: Przecież sam Pipes Of Peace, to czołówka teledysków światowych w ogóle ...w historii!!!


Twoim zdaniem :D

Helter-Skelter napisał(a):
Inne z tamtego okresu Say Say Say czy No More Lonely Night oraz nawiązujący trochę do teledysku Johna, Ebony and Ivory też dają radę.
Przyrodniczy Hope of Deliverance czy szczególny w swym uroku This One.
Ktoś może się uśmiechnąć , ale uwielbiam tez barwny teledysk do Waterfalls, genialny w swojej prostocie :D


Niestety, ale nie przepadam za teledyskami Paula. Mój ulubiony to ten do New :) O Say Say Say lepiej mi nie przypominaj ;) Teledyski Lennona tez mi jakoś nie utkwiły w pamięci, poza oczywiście Imagine. Ja raczej za teledyskami nie przepadam. Zazwyczaj tylko psują mi odbiór muzyki.
Kiedyś, w jakiejś gazecie był ranking 100 najlepszych teledysków wszech czasów - Imagine było na 1 :) Wyprzedził nawet Bohemian Rhapsody i Thrillera.

Argus - dzięki za statystyki. Myślałem, że ilościowo Macca zje Lennona bez wysiłku, a tutaj remis ze wskazaniem.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Maj 17, 2014 4:50 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2327
Miejscowość: New Salt
Jak zwykle bardzo dobrze się spisałeś Piotrze. Z teledysków Paula lubię szczególnie "Once Upon a Long Ago","Beautiful Night" oraz "C'mon People".


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Maj 17, 2014 7:13 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Helter-Skelter napisał(a):
Noo Panie Piotrze grubo :shock: Przecież sam Pipes Of Peace, to czołówka teledysków światowych w ogóle ...w historii!!!
Inne z tamtego okresu Say Say Say czy No More Lonely Night oraz nawiązujący trochę do teledysku Johna, Ebony and Ivory też dają radę.
Przyrodniczy Hope of Deliverance czy szczególny w swym uroku This One.
Ktoś może się uśmiechnąć , ale uwielbiam tez barwny teledysk do Waterfalls, genialny w swojej prostocie :D


No a pomysłowy klip do "Coming Up"?. Nie zapominajmy, że sztuka tworzenia teledysków powstała tak na dobre w pierwszej połowie lat 80-tych. Siła filmiku "Imagine" polega na jego przekazie i prostocie obrazu. Współczesny widz teledyski kręcone w latach 60-tych czy 70-tych , mógłby dziś nazwać je archaicznymi. co jednak ze Strawberry?


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Maj 17, 2014 10:37 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 08, 2013 9:35 pm
Posty: 165
Miejscowość: Warszawa
Świetny ranking!
Pierwsza trójka chyba nikogo nie dziwi. Co z tego, ze to "późni Beatelsi". Sądzę, że te piosenki (wszystkie, również strony B) pokazują wspaniałą różnorodność twórczości.
Mamy nastrojowo ckliwe, ale jakże silne hey jude, lekko ironiczną i melodyjnie ostrzejszą Rewolucję, psychodeliczne Strawberry fields forever, malownicze i słodkie penny lane, "najpiękniejszą piosenkę o miłości" Something i lekko zakręcony rodzaj zawołania, czy hymnu "Come together".

_________________
The Lord is awaiting on you all!


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Maj 18, 2014 6:51 am 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lut 07, 2012 7:49 am
Posty: 158
Miejscowość: Chicago
Dziwne , że pomimo wysokiej pozycji albumu NEW , nic z niego nie weszło do 50-tki :?: - ale wyniki generalnie są "anty-McCartneyowskie" , chyba to nie do końca sprawiedliwe , Ringo też ledwo się załapał - nasuwa się zatem nieco sarkastyczny wniosek - najlepsi Beatlesi to martwi Beatlesi ! ( również jako zespół- bo niektóre tytuły z topu to przecież tylko "nominalnie" The Beatles ).

PS
Oczywiście jak popatrzymy na to od strony kompozycyjno-wykonawczej nie jest z Makką aż tak źle ( jeśli dobrze zliczyłem - razem z B- side "stoi" za około 50 piosenkami czyli 50% :!: )


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Maj 18, 2014 11:09 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Cze 10, 2013 10:41 pm
Posty: 598
Miejscowość: Cieszyn
Dżejdżej napisał(a):
ale wyniki generalnie są "anty-McCartneyowskie" , chyba to nie do końca sprawiedliwe , Ringo też ledwo się załapał - nasuwa się zatem nieco sarkastyczny wniosek - [b]najlepsi Beatlesi to martwi Beatlesi !

No własnie czasami odnoszę wrażenie, że w takich rankingach najważniejsze dla niektórych, jest ukazanie wyższości Lennona, a nawet Harrisona nad McCartneyem.
Że wszystko czego się nauczył, zawdzięcza Winstonowi. Komponowanie, pisanie tekstów, baa...niektórym pewnie się nawet wydaje , że to John pokazywał Paulowi jak chwytać funty.
I nic z tego, że ten mało zdolny chłopaczyna z Forthlin Road, po rozpadzie grupy potrafił w jednym roku nagrać dwa albumy, no bo przecież Lennonowi gdyby się chciało, machnął by trzy.
A Harrison po swojej trzypłytowej perełce, juz w zasadzie nikomu nic nie musiał udowadniać. Tylko biedny Paul, całe życie musiał mierzyć się z ciężarem Yesterday, Hey Jude czy innych kanonów.
McCartneyowym skrytożercom mówimy nie!!! :wink:


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Maj 18, 2014 11:39 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 10, 2006 10:11 am
Posty: 1293
Miejscowość: Piernikowo
Tak, pierwsza Trójka bezwzględnie nie dziwi. Chyba każdy się tego spodziewał. No nie?
Hm... zawsze mi szkoda Ringo. Dobrze, że chociaż jednym się załapał...
A Co do wyników Paula - to jestem w ciężkim szoku! Spodziewałam się, przyznam się szczerze, że nawet może zdominować tę listę (oczywiście wśród singli solowych - zespołowo Beatlesi są nie do pokonania ;)).
Ale oddajmy nam, fanom sprawiedliwość. Czy ktoś tu faktycznie chciał zaznaczyć wyższość jednego z nich nad drugim? Powaga? Przyznać się, kto głosował nie według tego, jak czuje, czy co lubi najbardziej! Uważam osobiście, że to ciut dziecinne i aż mi się nie chce wierzyć, że ktoś taki by się znalazł.
No, ale zwróćmy uwagę, że cały ranking wygrał utwór Paula - tylko, że napisany jeszcze za czasów zespołu.

_________________
"Czekaj i nie trać nadziei"
"Żeby czekać trzeba żyć"
"Do, or not do - there is no try"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Maj 18, 2014 12:14 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1338
Analizując ten ranking pod kątem solowego McCartneya: z dziesięciu jego singli tylko jeden jest z XXI wieku, również tylko jeden z lat 90., i tylko jeden z lat 80., natomiast aż SIEDEM z lat 70., z czego aż SZEŚĆ! z lat 1970-1973, w tym najwyższe jego notowania na tej liście:

18. Band On The Run
19. Maybe I’m Amazed
20. Uncle Albert/Admiral Halsey

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Maj 18, 2014 1:40 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Helter-Skelter napisał(a):
No własnie czasami odnoszę wrażenie, że w takich rankingach najważniejsze dla niektórych, jest ukazanie wyższości Lennona, a nawet Harrisona nad McCartneyem.
Że wszystko czego się nauczył, zawdzięcza Winstonowi. Komponowanie, pisanie tekstów, baa...niektórym pewnie się nawet wydaje , że to John pokazywał Paulowi jak chwytać funty.


A ja czytając takie komentarze mam wrażenie, że niektórzy pod wpływem wyników, które są nie po ich myśli popadają w dziecinny przesadyzm na granicy teorii spiskowych :) Helterku, pojechałeś teraz klasykiem :)

Z drugiej strony dziwi kogoś, że Imagine i My Sweet Lord są tak bardzo popularne, a takie Band On The Run dużo mniej? Bo mnie jakoś nie. Przyjrzyjcie sie indywidualnym listom - 2 klasyki Johna i George'a są na prawie każdej liście, dla odmiany Macca solo dostawał głosy w kratkę. Nie ma singla, który jednomyślnie wszsyscy by lubili. Czy to znaczy, że ktoś chce kogos wywyższać, czy może zwyczajnie single Paula nie przypadają wszystkim do gustu? Pytanie retoryczne.


Dżejdżej napisał(a):
nasuwa się zatem nieco sarkastyczny wniosek - najlepsi Beatlesi to martwi Beatlesi !


Oj bardzo sarkastyczny, Jurku :) Idąc tym tropem można by stwierdzić, że All Things Must Pass, Imagine i Plastic Ono Band są tak bardzo cenione ponieważ ich twórcy już nie żyją ;)

Myśle, że najbardziej niepomyślny dla Paula był jednak ranking utworów The Beatles. O ile pamiętam to w top 30 było chyba 7 kompozycji Paula, a aż 20 Johna. W dodatku w top 5 były 3 numery Johna, jeden wspólny Johna z Paulem i jeden George'a. A frekwencja wyniosła ponad 80 głosujących, więc z pewnością wyniki przypadkowe nie były. Aż dziwne, że wtedy nie doszło do sytuacji zniesmaczenia sromotną przegraną utworów Paula i teoriami w stylu "najlepsi Beatlesi to martwi Beatlesi" :).

W singlowym rankingu widzę raczej remis miedzy Lennonem a McCartney'em - biorąc całokształt pod uwagę. Więc nie bardzo rozumiem te nastroje rozżalenia.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Maj 18, 2014 1:51 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Cze 10, 2013 10:41 pm
Posty: 598
Miejscowość: Cieszyn
Yer Blue napisał(a):
A ja czytając takie komentarze mam wrażenie, że niektórzy pod wpływem wyników, które są nie po ich myśli popadają w dziecinny przesadyzm na granicy teorii spiskowych :) Helterku, pojechałeś teraz klasykiem :)


Bo ja kocham mojego Paula, miłością jaką, dzieciak kocha swoją matkę :D
A to "tata" John, tylko zbiera laury :wink:
Chyba rzeczywiście Emeela uchwyciła sedno. Wygrał Paul, chociaz z tym rankingiem jest troche tak, jak z Justyną Kowalczyk: wygrywa, a norwescy dziennikarze mówią: "i co z tego, naszych zawodniczek w pierwszej dziesiątce było pięć" :wink:


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Maj 19, 2014 4:06 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Dżejdżej napisał(a):
Dziwne , że pomimo wysokiej pozycji albumu NEW , nic z niego nie weszło do 50-tki :?:


Single nie zawsze do końca reprezentują poziom płyty. Patrz sukces Mother.
Queenie Eye było na 51 miejscu :) Pechowo.

Dżejdżej napisał(a):
PS
Oczywiście jak popatrzymy na to od strony kompozycyjno-wykonawczej nie jest z Makką aż tak źle ( jeśli dobrze zliczyłem - razem z B- side "stoi" za około 50 piosenkami czyli 50% :!: )


Policzyłem sobie kompozytorów wszystkich singli Beatlesów do 70 roku i wyszło mi tak:
Strony A:
Paul - 12
John - 10 (gdyby dodać jeszcze Free As A Bird oraz Real Love byłoby 12 i remis, chociaż ten pierwszy ostatecznie jest raczej wspólny)
Wspólne - 3 (From Me To You, She Loves You i Hold Your Hand)
George - 1

Strony B:
Paul - 4
John - 9
Wspólne - 3 (Thank You Girl, I'll Get You i You Know My Name)
George - 2

Przy dwóch utworach (We Can Work It Out oraz Baby, You're A Rich Man) jest wyraźna pomoc drugiego autora, ale zaliczyłem je na konto kompozytora głównego.

Tak więc Macca wygrywa nieznacznie w stronach A, John wygrywa już bardzo znacznie w stronach B. Ostateczny bilans utworów na singlach The Beatles do 70 roku jest jednak po stronie Lennona - 19:16.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 25 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY