Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Sob Kwi 27, 2024 11:27 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pon Maj 19, 2014 4:57 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Yer Blue, dzięki za tytaniczną pracę przy zliczaniu tego wszystkiego. Mam jednak wrażenie, że Ty się jednak zawsze dobrze przy tym liczeniu bawisz ;)

Cóż mogę powiedzieć... Jednak wierzyłam w Stawberry Fields bardziej niż w Hey Jude :) Ale tak jakby ja też zaczęłam bardziej lubić Hey Jude po koncercie Paula, to znaczy dodatkowo do tego, jak już ceniłam ten singiel przedtem.

W przypadku singli też sprawa jest nierówna, i też nie wiedziałam, jak je oceniać (stąd brak konkretnych, przyporządkowanych miejsc w moich typowaniach); bo o ile Strawberry Fields jest opus magnum twórczości Beatlesów, to Penny Lane to przy nim taka sobie pioseneczka ;) I w jaki sposób teraz przeliczyć wartość tego singla?

Cieszy mnie natomiast, że w pierwszej "10" znalazły się i Day Tripper, i Help! :)

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Maj 19, 2014 5:09 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Rita napisał(a):
Yer Blue, dzięki za tytaniczną pracę przy zliczaniu tego wszystkiego. Mam jednak wrażenie, że Ty się jednak zawsze dobrze przy tym liczeniu bawisz ;)


Większy udział w zliczaniu punktów miała emilie1309, jakieś 70% pracy należy do niej. To był pierwszy ranking, przy którym przestało mnie już bawić zliczanie punktów, dlatego poprosiłem o pomoc. Zmęczyłem się już tym. Wszystko inne sprawiło mi olbrzymią radość :) A przy tym rankingu najwięcej frajdy dało mi poznawanie okładek singli, przed tym plebiscytem znałem może kilka.

Rita napisał(a):
W przypadku singli też sprawa jest nierówna, i też nie wiedziałam, jak je oceniać (stąd brak konkretnych, przyporządkowanych miejsc w moich typowaniach); bo o ile Strawberry Fields jest opus magnum twórczości Beatlesów, to Penny Lane to przy nim taka sobie pioseneczka ;) I w jaki sposób teraz przeliczyć wartość tego singla?


Normalnie, sumując :) U mnie same Strawberry Fields byłoby i tak na drugim, Penny Lane w niczym nie pomogło, ale i nie zaszkodziło. Same Penny Lane byłoby raczej poza top 20.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Maj 19, 2014 6:02 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Cytuj:
Większy udział w zliczaniu punktów miała emilie1309, jakieś 70% pracy należy do niej.


Rzeczywiście - wspominałeś nawet o tym.

W takim razie Emile1309 czapki z głów! :)

Mam nadzieję, że pomogłaś sobie jakimś zgrabnym arkuszem w excelu na przykład ;)

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Maj 19, 2014 6:10 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
Fantastyczna robota, Piotrku! Ileż tu się trzeba było napracować ze zliczaniem punktów, a potem wyłapywaniem najwyższych pozycji... Jestem pełna podziwu :)

Co do teledysków, to
a) UWIELBIAM je od zawsze.. wychowałam się na MTV, kiedy była to jeszcze fantastyczna stacja MUZYCZNA promująca w dużej mierze rock i metal (początek lat 90tych). Jako dziecko chłonęłam videoklipy, potem nagrywałam je maniakalnie na VHS.
b) YerBlue chodzi z "Imagine" chyba przede wszystkim o to, że poza wszelką próbą oceny klipu jako takiego, to jednak trzeba przyznać - klip jest znacznie bardziej kanoniczny, rozpoznawalny, znany.
c) z klipów Paula uwielbiam teledysk do Dance Tonight, All Stand Together :), Hope of Deliverence oraz... nie wiem czemu :), ale Baby's Request.
d) A w ogóle właśnie caly czas odkrywam jak niewiele jego teledysków znam. "Waterfalls" KOCHAM jako utwór, i nie wiedziałam nawet że ma teledysk :) Trochę kiczowaty, ale nie mogę się napatrzeć na Paula tam :)
e) Pozostały mi jeszcze cztery płyty solowe Paula do poznania i kilka singli.. oglądając "Waterfalls" kliknęłam też na "Spies Like Us" obok.. wstyd się przyznać, jako fance Paula, ale nie znałam.. Widzę, że bardzo negatywnie jest utwór oceniony przez wielu, a mi się, kurczaki, bardzo spodobał!! :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Maj 19, 2014 7:06 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Kwi 08, 2005 3:13 pm
Posty: 452
Miejscowość: Kłobuck
Helter-Skelter napisał(a):
Yer Blue napisał(a):
Oj, wydaje mi się, że Imagine znowu znowu byłby w czołówce, a jaki jest specjalnie znany i ceniony teledysk Paula?


Noo Panie Piotrze grubo :shock: Przecież sam Pipes Of Peace, to czołówka teledysków światowych w ogóle ...w historii!!!


A co sądzicie o klipie do piosenki George'a "This Song"? Piosenka nie zawojowała naszej listy ale gdyby konkurowały klipy postawiłbym chyba na ten :D Podoba mi się również pogodny teledysk do "This Is Love". Natomiast "Blow Away" to przykład jak nie powinno się robić klipów (jedyny plus dla kaczuszki :wink: ).

_________________
you can boogie if you try


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Maj 19, 2014 8:20 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Cze 10, 2013 10:41 pm
Posty: 598
Miejscowość: Cieszyn
svarog napisał(a):
A co sądzicie o klipie do piosenki George'a "This Song"? Piosenka nie zawojowała naszej listy ale gdyby konkurowały klipy postawiłbym chyba na ten :D Podoba mi się również pogodny teledysk do "This Is Love". Natomiast "Blow Away" to przykład jak nie powinno się robić klipów (jedyny plus dla kaczuszki :wink: ).


Teledyski Georga cechowało spore poczucie humoru, mniej lub bardziej wymyślne(kaczuszka :wink: ), ale już When We Was Fab przezabawny :D


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 26 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY