Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 1:32 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Biały Album czy White Album
Płyta 1 61%  61%  [ 14 ]
Płyta 2 39%  39%  [ 9 ]
Razem głosów : 23
Autor Wiadomość
PostWysłany: Nie Mar 30, 2014 12:05 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 08, 2013 9:35 pm
Posty: 165
Miejscowość: Warszawa
Jak na razie opowiadam się za pierwszą stroną, ze względu na ulubienie poszczególnych utworów, ale musze to ejszcze dobrze przemyśleć

_________________
The Lord is awaiting on you all!


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Mar 31, 2014 10:41 am 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Zagłosowałam za płytą nr 2. Z wielkim bólem, ponieważ na pierwszym krążku jest kilka ukochanych przeze mnie utworów: Happiness is a Warm Gun,While My Guitar, Martha My Dear, I'm So Tired, a nawet taki kruchutki przerywnik jak Wild Honey Pie - bez których Biały Album jednak sporo traci. Niemniej jednak na pierwszej płycie jest też trochę takich utworów, bez których Biały spokojnie mógłby się obejść albo które wręcz działają na jego niekorzyść (Don't Pass Me By, a takie wypełniacze to dla mnie np. Rocky Racoon czy Bungallow Bill). Na drugim krążku - poza Revolution 9 - w zasadzie nie ma utworu, który uważam za zbędny, a jest sporo killerów (Sexy Sadie, Long Long Long, Honey Pie czy Cry Baby Cry) i ta płyta jest dla mnie po prostu bardziej równa jakościowo.

Jeśli zaś chodzi o wybór pomiędzy płytą Johna a płytą Paula - sama siebie tutaj zaskoczę, ale przyparta do muru chyba jednak wybrałabym tę drugą. John ma sporo genialnych kawałków na Białym, szczególnie tych ostrzejszych, ale... ja w Beatlesach bardzo cenię sobie to, co w tym zespole lepiej uosabiał Paul - różnorodność. W Paulu kocham to, że potrafił na jeden krążek dostarczyć zarówno taki ostry kawałek jak Helter Skelter, ale i pastisz jak Honey Pie czy uroczy utwór w stylu Martha My Dear. Na płycie Johna trochę by tego zróżnicowania brakowało.

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Kwi 05, 2014 1:39 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Rita napisał(a):
Niemniej jednak na pierwszej płycie jest też trochę takich utworów, bez których Biały spokojnie mógłby się obejść albo które wręcz działają na jego niekorzyść (Don't Pass Me By, a takie wypełniacze to dla mnie np. Rocky Racoon czy Bungallow Bill).


Apropos Bungalowa Billa. Tez uważam, że jest wyraźnie słabszy ale muszę przyznać, że jest idealnie wmontowany między Wild Honey Pie a Genly Weeps i moim zdaniem pasuje tam bezbłędnie. Słuchałem sobie wczoraj pierwszej strony Białego Albumu i tam nie ma zbędnego dźwięku - wszystko fajnie się ze sobą łączy i niczego bym tam nie zmieniał. A już przejście z Bungalowa do utworu Harrisona jest wprost bajeczne. Pierwszą stronę uważam za perfekcyjną, słucha sie jednym tchem.
Drugą niekoniecznie. Właściwie rzadko kiedy mam ochotę przebrnąć ją całą. Tam jest za dużo krótkich utworów a nie ma żadnego dłuższego, poważniejszego. W ogóle to taka trochę żartobliwa strona Białego, lekka i z przymrużeniem oka. I przez to monotonna. Zaskakuje również obecność aż 3 akustycznych utworów Paula, co tez wprowadza lekką stagnację.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Maj 14, 2014 2:06 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 10, 2006 10:11 am
Posty: 1293
Miejscowość: Piernikowo
Zagłosowałam na drugą płytę, ze względu na "Revolution 9". ;)

_________________
"Czekaj i nie trać nadziei"
"Żeby czekać trzeba żyć"
"Do, or not do - there is no try"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Maj 14, 2014 3:09 pm 
Offline
fan sztabowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Kwi 13, 2014 6:57 pm
Posty: 58
Strasznie ciężki wybór, ostatecznie zaznaczyłam jedynkę ze względu na mój ulubiony utwór z albumu (WMGGW), ale ogólnie rzecz biorąc... nie umiałabym.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sie 16, 2014 10:50 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lip 30, 2014 2:54 pm
Posty: 265
Miejscowość: Pepperland
Hmm, bardzo ciezki wybor. Na kazdej z plyt sa utwory, ktore wielbie, ale po dlugich namyslach jestem za 2. Powodem sa dwa utwory, ktore zachwycily mnie juz po 1 przesluchaniu: sexy sadie, yer blues. No i taka wlasnie decyzja przez sentyment.

_________________
"Life is very short, and there's no time for fussing and fighting, my friend"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sie 17, 2014 9:54 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Śro Sie 06, 2014 9:15 pm
Posty: 110
Miejscowość: Kielce
Oj ciężki wybór... Biały jest jednym z moich ulubionych albumów. Wybór jest tym trudniejszy,że na obu płytach są utwory, które są w mojej ścisłej czołówce. Wybrałam 2 płytę bo tych utworów jest tam po prostu więcej ( Yer Blues, Sexy Sadie, Helter Skelter, Long long long, Revolution I, Savoy Truffle, Cry baby cry)

_________________
Turn off your mind, relax and float down stream...


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY