Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 4:29 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 91 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Śro Mar 05, 2014 3:25 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Yer Blue napisał(a):
Nie wiem co jest ale Rev9 połączone z Good Night to takie zakończenie, które na długo zostaje w pamieci.

Też tak zawsze uważałem. Zestawienie Revolution 9 i Good Night to jeden z najlepszych zabiegów na płytach Beatlesów. Good Night zyskuje podwójnie właśnie dlatego, że następuje po Revolution 9 – takie Błogie Ukojenie (po niemal 9 minutach „rewolucyjnych dźwięków”), które od razu rozmgliwia człowieka tym delikatnym wejściem słodkich smyczków. Good Night osobno, wyjęte z tego kontekstu już TAK nie brzmi… Zresztą dotyczy to chyba wszystkich utworów z Białego Albumu – najlepiej brzmią w swoim Białym Otoczeniu, poza tym ‘środowiskiem’ coś tracą...

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Mar 05, 2014 3:39 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Dokładnie, Argus - Good Night oderwane od Rev9 i jeśli nie kończy płyty - staje się słabiutki. Jako początek płyty lub strony to musi być jakiś potworek (sorry Rita :)).
Z innych białoalbumowych "par" absolutnie nie do ruszenia jest jeszcze Helter Skelter - Long Long Long. Moim zdaniem najlepsza para utworów w historii zespołu i najwspanialszy kontrast - te utwory jak dla mnie ze sobą współistnieją i nawzajem się nakręcają.

_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Yer Blue, Śro Mar 05, 2014 7:50 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Mar 05, 2014 3:58 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Yer Blue napisał(a):
Good Night oderwane od Rev9 i jeśli nie kończy płyty - staje się słabiutki.


Good Night to jeden z najpiękniejszych beatlesowskich kawałków ever i nie potrzebuje niczyjego towarzystwa.

Cytuj:
Jako początek płyty lub strony to musi być jakiś potworek.


No tutaj gadasz już jak potłuczony ;) :)

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Mar 05, 2014 4:51 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Cze 10, 2013 10:41 pm
Posty: 598
Miejscowość: Cieszyn
O ile "Good Night", też raczej nie dałbym na początek jakiegokolwiek albumu, to już z teorią "słabszego"
bez R9(prawie jak Ronaldo he,he) całkowicie się nie zgadzam. W całej dyskografi nie znajdziesz drugiego
tak urokliwego kawałka w klimatach Sinatrowskich. Nio i oczywiście znów...Winston :oops:


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Mar 05, 2014 9:12 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Rita napisał(a):
Yer Blue napisał(a):
Good Night oderwane od Rev9 i jeśli nie kończy płyty - staje się słabiutki.


Good Night to jeden z najpiękniejszych beatlesowskich kawałków ever


Ok, szanuje Twój oryginalny gust :)


Rita napisał(a):
Cytuj:
Jako początek płyty lub strony to musi być jakiś potworek.


No tutaj gadasz już jak potłuczony ;) :)


Może i tak, ale Good Night jako początek płyty to sytuacja tak kuriozalna, że aż tu mnie boli od śmiechu :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Mar 06, 2014 2:37 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
http://www.youtube.com/watch?v=_MWTMTp1R7k
http://www.youtube.com/watch?v=5CqTjKs0Tek

Te Dwie Wersje - 'bez komentarza'

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Mar 07, 2014 6:54 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 10, 2006 10:11 am
Posty: 1293
Miejscowość: Piernikowo
Moja piętnastka. Najprościej było się pozbyć Revolution 9 i Obladi. A potem zaczęły się schody. Najbardziej boli chyba brak Wild Honey Pie, ale coś trzeba było wyrzucić...

Back in the U.S.S.R.
Dear Prudence
Glass Onion
While My Guitar Gently Weeps
Happiness Is a Warm Gun
Martha My Dear
I'm So Tired
Blackbird
Piggies
Julia
Birthday
Yer Blues
Sexy Sadie
Helter Skelter
Revolution 1

_________________
"Czekaj i nie trać nadziei"
"Żeby czekać trzeba żyć"
"Do, or not do - there is no try"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Mar 07, 2014 7:57 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Kwi 08, 2005 3:13 pm
Posty: 452
Miejscowość: Kłobuck
Bez Ob-La-Di, Ob-La-Da i bez Good Night ale podoba mi się, że pozostał Piggies :D Mam słabość do tego utworu.

Jednak nie wyobrażam sobie innego zakończenia albumu niż Good Night. To trochę jak The End, A Day In The Life czy Tomorrow Never Knows. Idealny utwór na koniec. Poza tym to bardzo ładna melodia. Byłem zaskoczony, że ułożył ją John a nie Paul.

_________________
you can boogie if you try


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Mar 07, 2014 8:30 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 10, 2006 10:11 am
Posty: 1293
Miejscowość: Piernikowo
svarog napisał(a):
Bez Ob-La-Di, Ob-La-Da i bez Good Night ale podoba mi się, że pozostał Piggies :D Mam słabość do tego utworu.

Jednak nie wyobrażam sobie innego zakończenia albumu niż Good Night. To trochę jak The End, A Day In The Life czy Tomorrow Never Knows. Idealny utwór na koniec. Poza tym to bardzo ładna melodia. Byłem zaskoczony, że ułożył ją John a nie Paul.


Och, ja także uwielbiam ten utwór jako zakończenie albumu i, jeśli Cię to pocieszy, usunęłam go dopiero, kiedy została mi szesnastka.
Taaak, rozumiem i podzielam słabość do świnek. Ich po prostu nie mogło zabraknąć!

_________________
"Czekaj i nie trać nadziei"
"Żeby czekać trzeba żyć"
"Do, or not do - there is no try"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Mar 07, 2014 11:34 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
U mnie Piggies się nie zmieściło. Jak i jeszcze z 10 innym ważnych numerów. To w końcu Biały Album. Ale i tak dałem 3 Harrisongi.

svarog napisał(a):
Jednak nie wyobrażam sobie innego zakończenia albumu niż Good Night. To trochę jak The End, A Day In The Life czy Tomorrow Never Knows. Idealny utwór na koniec.


W sumie nie wiem czy finał Białego nie wywołuje u mnie największe dreszcze. Cała wspomniana przez Ciebie trójka zamykaczy kładzie na łopatki jakies tam Good Night, ale w kontekście całego Białego Albumu, jeszcze po tych mękach (najprzyjemniejszych :)) o nazwie Revolution 9 - wejście Good Night na finał to jest jakieś oczyszczenie i błogostan.

A swoją drogą Abbey Road kończy Her Majesty - The End jako zamykasz się nie liczy ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Mar 08, 2014 1:08 am 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Kwi 08, 2005 3:13 pm
Posty: 452
Miejscowość: Kłobuck
Yer Blue napisał(a):
A swoją drogą Abbey Road kończy Her Majesty - The End jako zamykasz się nie liczy ;)


Zaliczyłem The End do zamykaczy trochę na wyrost :D Dobrze brzmi na końcu suity a Her Majesty oddzielone przerwą zaskakuje słuchacza, który mógł pomyśleć, że to już koniec :D

Również uważam, że Good Night nie może się równać z wymienionymi utworami. Jest po prostu ładną piosenką wykonaną ze smakiem. W sumie Revolution 1 też byłby dobry jako zamykacz.

_________________
you can boogie if you try


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Mar 10, 2014 11:47 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Cze 10, 2004 12:43 pm
Posty: 153
Miejscowość: Nowhere Land
Ciekawy pomysł. Oto moja wersja: 45 minut, po około 22 minuty na stronę. Żeby uzyskać taki wynik musiałem, oprócz wycięcia niektórych utworów, pozmieniać kolejność.

STRONA A

1. Back in the U.S.S.R.
2. Dear Prudence
3. The Continuing Story of Bungalow Bill
4. While My Guitar Gently Weeps
5. Happiness Is a Warm Gun
6. I Will
7. Julia

STRONA B

8. Savoy Truffle
9. Blackbird
10. Mother Nature's Son
11. Rocky Raccoon
12. Glass Onion
13. Sexy Sadie
14. Honey Pie
15. Good Night


Skoro niektóre piosenki nie weszły na płytę, to pewnie zostałyby wydane na singlach.

1. Helter Skelter / Long, Long, Long
2. Yer Blues / Martha My Dear (albo Piggies)

_________________
alias Dawidsu


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Mar 11, 2014 2:04 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Biały Album to spory potencjał singlowy:
-Dear Prudence
-Ob La Di -Ob La Da
-While My Guitar Gently Weeps
-Martha My Dear
-Birthday
-Sexy Sadie

Wg mnie każdy z tych numerów wydany na singlu byłby magaprzebojem. Helter Skelter i Yer Blues wydaja się chyba za ostre - prawdopodobnie podzieliłyby los Cold Turkey na listach.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Mar 11, 2014 2:37 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
Mówcie co chcecie, ale stworzyłem świetny miks :) Modyfikacje i przestawianie kolejności zajęły mi, po wstępnej selekcji, jakieś 4 przesłuchania całości, aż uzyskałem zadowalający efekt.

Priorytetem nie była koniecznie historyczna/artystyczna wartość niektórych utworów, ale spróbowałem zestawić album w miarę spójny, a na pewno łatwiejszy w odbiorze dla przeciętnego słuchacza niż dwupłytowy "białas". Stronę A wolałbym skończyć na Blackbird, ale jak policzyłem czasy, to dodałem jeszcze Glass Onion, żeby zbalansować obie strony (chyba jednak lepiej to brzmi bez podziału na strony). Chętnie wcisnąłbym jeszcze Dear Prudence w miejsce jednego z kawałków, ale jako że oryginalnie płynnie przechodzi z poprzedniego utworu, to wymagałoby to edycji początku, żeby nie rozpoczynał się nienaturalnie.

A:
Why Don't We Do It In The Road?
Yer Blues
Happiness Is A Warm Gun
Everybody's Got Something To Hide Except Me And My Monkey
Mother Nature's Son
Helter Skelter
Blackbird
Glass Onion

B:
Honey Pie
I'm So Tired
Savoy Truffle
Birthday
Martha My Dear
Cry Baby Cry
While My Guitar Gently Weeps

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Mar 11, 2014 5:00 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Zaskakujący opener. Chyba do tej roli się jednak nie nadaje - to typowy przerywnik międzyutworowy, wtedy dodaje pewnego ożywienia i smaku. Tak samo jak Wild Honey Pie.
Ale plus za zaskoczenie.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Mar 11, 2014 5:43 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
Dla mnie openerem białego zawsze było Birthday, a nie USSR. Przez dobrych kilka lat korzystałem z pomylonych oznaczeń na pirackich kasetach i już chyba nigdy nie przyzwyczaję się do oryginalnej kolejności tego albumu :lol:
No ale nie zgodzę się z Tobą Piotrku, bo mimo że Why Don't We... jest w pewnym sensie przerywnikiem (choć nie lubię tego zwrotu w kontekście tego utworu), to moim zdaniem idealnie nadaje się na krótki, zwarty, taki "do przodu" otwieracz przed następującym po nim działem grubszego kalibru. Zrób sobie takie ustawienie utworów i sam się przekonaj - mówię Ci, nie wrócisz do oryginalnej kolejności ;)
Wstawienie Wild Honey Pie na początek było by dopiero kuriozum :lol: Otwierać może Birthday, USSR, albo właśnie Why DOn't We..., ale te dwa pierwsze były dla mnie zbyt oczywiste.

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Mar 11, 2014 6:04 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
W sumie chyba jesteś jedyną osobą, która wyłamała się z nie rozpoczęcia Białasa od Back In The USSR. EDIT: Nie, widzę, że Rita tez się odważyła :)
Włączyłem sobie Why Don't We Do It...w myślach i twierdzę, że to bardzo dziwny opener jednak. Chyba to wszystko kwestia podobania sie utworu - Ty wiem, że masz hopla na jego punkcie, ja niekoniecznie. Uważam, że jest w idealnym momencie Białego - w stonowanej części, gdzie bardzo brakuje jakiegoś szaleństwa i czegoś ostrzejszego. To dla mnie najsłabsza piosenka na Białym Albumie i sądzę, że sąsiedztwo z jakimś klasykiem by go pogrążyła. A jako opener, cóż, spore zaskoczenie.
Na wejscie White Albumu nadawałoby się znakomicie Dear Prudence. Ciche dźwięki wyłaniające się z ciszy i z minuty na minutę coraz weselej i do przodu. Dobre byłoby tez Martha My Dear i Sexy Sadie bo dla mnie to jedne z bardziej chwytliwych numerów Beatlesów w ogóle. A i Ob La Di Ob La Da byłby mocnym rozpoczęciem. Why Don't We Do It... byłby raczej dziwnym rozpoczęciem. Ja traktuje go jako żart i bardzo niedokończoną kompozycję, takie coś jak wprawka lub demo. Ten numer to idealny materiał na...hidden track :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Mar 11, 2014 7:23 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Kwi 08, 2005 3:13 pm
Posty: 452
Miejscowość: Kłobuck
hans80 napisał(a):
Wstawienie Wild Honey Pie na początek było by dopiero kuriozum


Byłoby to coś w rodzaju intro, tak jak na niektórych albumach grup metalowych :D . A dalej wyobrażam sobie Helter Skelter...

Yer Blue napisał(a):
Why Don't We Do It... byłby raczej dziwnym rozpoczęciem. Ja traktuje go jako żart i bardzo niedokończoną kompozycję, takie coś jak wprawka lub demo. Ten numer to idealny materiał na...hidden track


Może trochę się tutaj narażę ale według mnie ten utwór pasowałby bardzo na płytę ... McCartney! Tam mógłby być nawet openerem.

_________________
you can boogie if you try


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Mar 11, 2014 8:31 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
No właśnie widzę ten kawałek jakie takie w miarę konwencjonalne intro :)

Muszę mojego składaka wypróbować na kilku osobach spoza środowiska, bo widzę że tu powoduję zdziwienie już przy pierwszym kawałku ;)

Piotrku, Obladi w ogóle nie pasuje do mojej koncepcji płyty, a Dear Prudence (nie licząc tego że zaczyna się wybrzmieniem poprzedniego utworu) i Sexy Sadie są za bardzo wycofane jak na otwarcie, co w sumie nie byłoby typowe dla albumów Beatlesów. Zastanawiałem się też, czy by nie rozpocząć od Marthy, bo w końcu jedna z czterech stron albumu tak właśnie się zaczyna i nawet jest to już w głowie jakoś osadzone, ale też wydało mi się zbyt lajcikowe jak na openera. Why Don't we... wybrałem może trochę z przekory, ale jak już kilka razy całą kolekcję przesłuchałem, to z każdym kolejnym przesłuchaniem byłem coraz bardziej pewny swojej decyzji.

Ciekawe, że przy takim wyborze utworów, Biały zupełnie zmienia swój wydźwięk i wydaje mi się, że lepiej wpasowuje się w pozostałe dokonania Beatlesów. Oczywiście z historycznego punktu widzenia nie chciałbym niczego zmieniać i uwielbiam praktycznie całość tego albumu, ale po dzisiejszym obcowaniu z "moją" kolekcją mam przekonanie, że to świetny pojedynczy album, który spokojnie by się w tej formie obronił i stałby się klasykiem jak większość płyt Fab4.

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Mar 13, 2014 12:20 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
svarog napisał(a):
Yer Blue napisał(a):
Why Don't We Do It... byłby raczej dziwnym rozpoczęciem. Ja traktuje go jako żart i bardzo niedokończoną kompozycję, takie coś jak wprawka lub demo. Ten numer to idealny materiał na...hidden track


Może trochę się tutaj narażę ale według mnie ten utwór pasowałby bardzo na płytę ... McCartney! Tam mógłby być nawet openerem.


Nigdy w ten sposób nie myślałem...ale trafiłeś w dychę! Why Don't We Do It... to numer wprost stworzony na debiut McCartney'a. Dziki, szorstki, nieopierzony, niedokończony - pasuje tam jak ulał. Mógłby być openerem, zamykaczem lub gdziekolwiek w środku.

hans80 napisał(a):
Ciekawe, że przy takim wyborze utworów, Biały zupełnie zmienia swój wydźwięk i wydaje mi się, że lepiej wpasowuje się w pozostałe dokonania Beatlesów. Oczywiście z historycznego punktu widzenia nie chciałbym niczego zmieniać i uwielbiam praktycznie całość tego albumu, ale po dzisiejszym obcowaniu z "moją" kolekcją mam przekonanie, że to świetny pojedynczy album, który spokojnie by się w tej formie obronił i stałby się klasykiem jak większość płyt Fab4.


Zawartość Bialego Albumu obroniłaby się w każdej konfiguracji. Bez względu na kolejność i dobór utworów na 1LP - płyta i tak stałaby się klasyczna. Może poza wyjątkiem Revolution 9, które musi być gdzieś pod koniec płyty - inaczej mógłby odstraszyć. To samo Good Night, ale to oczywiste. Cała reszta może sobie funkcjonować gdzie chce a rezultat i tak bedzie znakomity.
Można co najwyżej, poprzez te roszady i uszczuplenie całości do jednej płyty - zmienić nieco charakter albumu. Na bardziej przebojowy na przykład - skupiając się tylko na bardziej chwytliwych utworach, odrzucając bardziej odlotowe i chropowate. Wtedy powstałby Abbey Road niemalże. Można też zrobić płytę jeszcze bardziej kontrastową - zestawić ze sobą np. Rev9, Obladi, Yer Blues, Piggies, Helter czy Julię. Niezły bałagan :) Albo zrobić płytę całkowicie ostrą, bardziej jednolitą. I to też zadziała.
Biały Album można kompilować na wiele sposobów. Tyle konfiguracji ile gustów i wyobraźni ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 91 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY