Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 1:14 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Którą płytę cenisz bardziej?
Imagine 24%  24%  [ 5 ]
All Thing Must Pass 76%  76%  [ 16 ]
Razem głosów : 21
Autor Wiadomość
PostWysłany: Czw Sie 21, 2014 8:21 am 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 26, 2013 9:36 am
Posty: 495
Miejscowość: Nowhere Land:)
Imagine, bezdyskusyjnie, pod każdym względem. Na moim prywatnym topie albumów, płyta Johna zajmuje nr 3, George'a - dopiero 67, możliwe, że teraz bym to lekko zmienił, ale nie chyba w proporcji i 'dystansie' między tymi albumami. Np. od jakiegoś czasu ponownie na okrągło słucham pierwszego albumu kapeli Glasvegas, który pewnie powędruje w okolicę 1-szej 50-tki albumów. Rozpisywać się nie będę, bo robię to na blogu i powielałbym tutaj swoje teksty. Zresztą wszyscy, którzy napisali wcześniej napisali sporo ciekawych rzeczy, z którymi się zgadzam lub nie. Porównywanie albumów to zabawa - bo to tylko zabawa - jest trudne, prawie jak porównywaniem potraw. Jedne smakują bo... inne nie z innego powodu. Obie płyty są płytami Beatlesów (ex) a więc dla mnie bardzo ważne. Pisanie, że np. George miał wiele lat czasu by 'odkładać' swoje nieprzepuszczone przez filtr Paula i Johna utwory (John wspomina, że George miał bardzo ciasno, niełatwo z możliwością zmieszczenie swego utworu na albumie zespołu) a John napisał swój album na gorąco, w ciągu o wiele krótszego okresu czasu chyba nie ma sensu. Są dwie gotowe płyty, zupełnie inne od siebie, brzmieniowo, tekstowo, muzycznie, wygłosem i apelem do słuchaczy, obie na swój sposób bardzo osobiste i intymne, w inny sposób bardzo konkretnie skierowane do słuchacza i albo jakąś lubimy bardziej lub mniej. Zagłosowałem w tej ankiecie na 'Imagine' bo dla mnie jest to płyta genialna, majstersztyk geniuszu Johnna (jak to śpiewa Freddie Mercury w 'Life Is Real'). Na swoim blogu o Fabsach nie opisałem jeszcze dokładnie obu albumów ale tam nigdy nie porównuję ze sobą płyt. Obie genialne i zgadzam się z tym, że mimo wszystko płyta George'a powinna być bardziej znana. Może dlatego, że 3 płytowa ? Nie udało mi się nigdy jej wysłuchać naraz w porcji większej niż jedna (z trzech) - zwyczajnie mnie już nuży swoją monotonią, żadna, podkreślam - żadna! - płyta Johna tak na mnie nie działa (nawet nielubiana przez mnie 'Rock and roll' - choć podkreślę na koniec, słowa 'nielubiana' czy 'nuży' w przypadku twórczości panów z formacji Fab4 ma inne znaczenie- łagodniejsze.

_________________
Ryszard. Mój blog o The Beatles: http://fab4-theBeatles.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY