Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 12:48 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Pojedynki płyt
PostWysłany: Pon Mar 17, 2014 10:59 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
Chyba jednak lepsze jest zestawienie McCartney vs McCartney II, bo to płyty które miały u podstaw praktycznie takie samo założenie i w efekcie 100% McCartneya w McCartneyu ;)

Muzycznie Press To Play to już jednak zupełnie inna bajka. Rozbudowane utwory o skomplikowanych aranżach, masa muzyków sesyjnych, większość utworów współkomponowana. Zupełnie nie czuję tu innego poziomu porównywania niż ogólna ocena obu płyt. To już prędzej zestawiłbym Press To Play z Pipes Of Pace - obie zazwyczaj słabo oceniane, nagrywane w mniejszym odstępie czasu, oba mocno osadzone w latach 80-tych, ale z różniącym je podejściem do produkcji.

No ale tych pojedynków sporo się ostatnio porobiło, to Press To Play pewnie do wakacji jeszcze poczeka na swoją kolej :)

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pojedynki płyt
PostWysłany: Wto Mar 18, 2014 6:13 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Każdy ma inne spojrzenie i agrumenty, dlatego wybiera sobie parę płyt sam.
Trzymajmy się 2 zasad: pojedynkujmy płyty solowe z zespołowymi na przemian (jak na razie tego sie trzymamy :)). Dla różnorodności. Nie powtarzajmy płyt, jeśli były one w pojedynku stosunkowo niedawno. Na pewno wyjdzie to na dobre dla świeżości cyklu.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pojedynki płyt
PostWysłany: Czw Kwi 03, 2014 8:07 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Winter Rose - mógłbyś się wstrzymać z nowym pojedynkiem do weekendu? Mamy taką zasadę, że nowy rozpoczynamy pod koniec tygodnia, najczęściej jak poprzedni się juz wypali. A tymczasem mamy jeszcze środek tygodnia a w temacie Press vs Flowers ciągle dyskusja trwa.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pojedynki płyt
PostWysłany: Sob Kwi 19, 2014 12:27 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Myślałem, że po serii solowych pojedynków damy teraz coś z płyt The Beatles, zwłaszcza, że z późnego okresu nie było jeszcze żadnego z prawdziwego zdarzenia, nie licząc mono-pojedynku Białego Albumu. Tak więc następnym razem niech to będzie Revolver vs Sgt Pepper's. Kto chętny niech zaczyna. Ale dopiero za tydzień. Zachowajmy częstotliwość nowego starcia raz w tygodniu

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pojedynki płyt
PostWysłany: Czw Maj 29, 2014 4:45 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
To będzie już 4 post z rzędu - sorry ;)

Pomyślałem, że dla odmiany można by było czasem wrzucić pojedynki filmów (A Hard day's Night vs Help! czy MMT vs Let It Be) i koncertów (np. Lennona z Madison Square Garden vs Rock Show Wings). No i skonfrontować Antologie.

A jakiego partnera płytowego byście dali dla Let It Be? Abbey Road wydaje się grubo za mocne, to może Magical Mystery Tour? Dwie płyty, które spotkały się z pewną krytyką, do dzisiaj pozostają w cieniu innych i obie niejako "filmowe".

A na ten moment przymierzam się do pojedynku Chaos And Creation vs New, od początku taki mi się marzył.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pojedynki płyt
PostWysłany: Czw Maj 29, 2014 5:23 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Cze 10, 2013 10:41 pm
Posty: 598
Miejscowość: Cieszyn
Yer Blue napisał(a):

A jakiego partnera płytowego byście dali dla Let It Be? Abbey Road wydaje się grubo za mocne, to może Magical Mystery Tour? Dwie płyty, które spotkały się z pewną krytyką, do dzisiaj pozostają w cieniu innych i obie niejako "filmowe".

.


Ostatnio się wlasnie nad tym zastanawiałem i w sumie nie wiem czy nie byłoby dobrze zestawić "ostatniej" płyty z...debiutem? Obie surowe w całej okazałości. Paradoksalnie, mają nawet "prawie wspólną" piosenkę "One After 909" :wink: . Myślę, że byłby zażarty pojedynek


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pojedynki płyt
PostWysłany: Czw Maj 29, 2014 5:38 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Kwi 08, 2005 3:13 pm
Posty: 452
Miejscowość: Kłobuck
Mimo wszystko wydaje mi się, że trudno porównać MMT i Let It Be. Również porównanie z Abbey Road jest jakby z góry przesądzone. Aczkolwiek członkowie grupy Laibach uważali Let It Be za najlepszą płytę The Beatles - nawet nagrali własną wersję całej płyty :D

A może pojedynek trzech koncertów, tych wymienionych wcześniej i Bangladeszu?

_________________
you can boogie if you try


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pojedynki płyt
PostWysłany: Pią Maj 30, 2014 1:07 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Helter-Skelter napisał(a):
Yer Blue napisał(a):

A jakiego partnera płytowego byście dali dla Let It Be? Abbey Road wydaje się grubo za mocne, to może Magical Mystery Tour? Dwie płyty, które spotkały się z pewną krytyką, do dzisiaj pozostają w cieniu innych i obie niejako "filmowe".


Ostatnio się wlasnie nad tym zastanawiałem i w sumie nie wiem czy nie byłoby dobrze zestawić "ostatniej" płyty z...debiutem? Obie surowe w całej okazałości. Paradoksalnie, mają nawet "prawie wspólną" piosenkę "One After 909" :wink: . Myślę, że byłby zażarty pojedynek


Wiesz co, pomysł uważam za ...genialny :) Te płyty zaskakująco wiele łączy, nawet okładka Let It Be miała nawiązywać do Please Please Me. Popularność wśród fanów tez mają podobną - niektórzy nie średnio lubią, inni kochają. Będzie super pojedynek. Poprowadzisz go, ok?

svarog napisał(a):
Mimo wszystko wydaje mi się, że trudno porównać MMT i Let It Be.


Trudno bo muzycznie nie łączy je chyba NIC.

svarog napisał(a):
A może pojedynek trzech koncertów, tych wymienionych wcześniej i Bangladeszu?


Tutaj zacięty pojedynek będzie pomiędzy koncertami Johna i Paula. Bangladesh to trochę inny rozmach i różni wykonawcy. Bangladesh pasuje mi do koncertu dla Kambodży - tez charytatywny i o ile dobrze kojarzę z różnymi wykonawcami, chociaż znam tylko część Paula.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pojedynki płyt
PostWysłany: Pią Maj 30, 2014 1:53 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Cze 10, 2013 10:41 pm
Posty: 598
Miejscowość: Cieszyn
Yer Blue napisał(a):

Wiesz co, pomysł uważam za ...genialny :) Te płyty zaskakująco wiele łączy, nawet okładka Let It Be miała nawiązywać do Please Please Me. Popularność wśród fanów tez mają podobną - niektórzy nie średnio lubią, inni kochają. Będzie super pojedynek. Poprowadzisz go, ok?



Jasne :D . Musimy tylko uzgodnic kiedy, żeby nie skumulować dwóch, czy nie daj boże, trzech pojedynków naraz :wink:

P.S A jak z Trójką Łilbursów? Możemy liczyc na Twoja opinię i głosy w pojedynku?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pojedynki płyt
PostWysłany: Pią Maj 30, 2014 2:10 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Helter-Skelter napisał(a):
Yer Blue napisał(a):

Wiesz co, pomysł uważam za ...genialny :) Te płyty zaskakująco wiele łączy, nawet okładka Let It Be miała nawiązywać do Please Please Me. Popularność wśród fanów tez mają podobną - niektórzy nie średnio lubią, inni kochają. Będzie super pojedynek. Poprowadzisz go, ok?



Jasne :D . Musimy tylko uzgodnic kiedy, żeby nie skumulować dwóch, czy nie daj boże, trzech pojedynków naraz :wink:


W następny weekend. W ten niech będzie Chaos vs New.
Jak ktoś chce to może sobie zaklepywać kolejne pojedynki - zarówno skład płytowy, jak i termin. To uniknie "kumulacji i zazębiania się" kolejnych strać.

Helter-Skelter napisał(a):
P.S A jak z Trójką Łilbursów? Możemy liczyc na Twoja opinię i głosy w pojedynku?


Jak już przesłucham to na pewno.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pojedynki płyt
PostWysłany: Pią Maj 30, 2014 3:43 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Kwi 08, 2005 3:13 pm
Posty: 452
Miejscowość: Kłobuck
Yer Blue napisał(a):
Wiesz co, pomysł uważam za ...genialny


Chciałem napisać to samo. Porównanie pierwszej i ostatniej płyty zespołu to rzecz tak oczywista, że aż genialna! Co prawda są duże różnice, ale będzie to jednocześnie przegląd rozwoju i zmian, jakich doświadczył zarówno zespół jak i muzyka rozrywkowa w tym czasie.

_________________
you can boogie if you try


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pojedynki płyt
PostWysłany: Sob Cze 07, 2014 5:07 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Cze 10, 2013 10:41 pm
Posty: 598
Miejscowość: Cieszyn
Mam nadzieję Piotrze, że po jakiejś okrągłej ilości pojedynków( dziesięć?), pokusisz się o jakieś podsumowanie w tym temacie? :D
A propos kolejnych, skoro jeszcze nikt nie wystawił żadnej płyty przeciw Abbey Road( mój mistrzunio :wink: ), to może ...All Things Must Pass?
Debiut Georga ma tutaj tylu zwolenników, że mogłoby być ciekawie :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pojedynki płyt
PostWysłany: Sob Cze 07, 2014 7:32 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Kwi 08, 2005 3:13 pm
Posty: 452
Miejscowość: Kłobuck
Helter-Skelter napisał(a):
A propos kolejnych, skoro jeszcze nikt nie wystawił żadnej płyty przeciw Abbey Road( mój mistrzunio :wink: ), to może ...All Things Must Pass?


Może nie taki zły pomysł. Tylko rok różnicy, w dodatku piosenki powstały w podobnym czasie. Chociaż zawsze myślałem o pojedynku dwóch największych sukcesów komercyjnych George'a, czyli ATMP i C9.

Trochę się obawiam, czy jednak nie skończy się KO.

_________________
you can boogie if you try


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pojedynki płyt
PostWysłany: Nie Cze 08, 2014 1:43 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Abbey Road kontra All Things Must Pass zapowiada się ciekawie. Biały Album do dzieła George'a też mi jakoś pasuje - oba epickie dokonania, oba też moje ukochane w beatlesowskim królestwie.
Trzeba w końcu coś z Abbey Road skonfrontować.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pojedynki płyt
PostWysłany: Nie Lip 27, 2014 1:24 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Kto chce niech rozpoczyna pojedynek dwóch filmowych płyt: A Hard Day's Night vs Help!. Przy okazji może małe starcie obydwu filmów.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pojedynki płyt
PostWysłany: Sob Sie 16, 2014 8:01 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Śro Sie 06, 2014 9:15 pm
Posty: 110
Miejscowość: Kielce
Yer Blue napisał(a):
Kto chce niech rozpoczyna pojedynek dwóch filmowych płyt: A Hard Day's Night vs Help!. Przy okazji może małe starcie obydwu filmów.


Dobry pomysł ;) Aż dziwne, że jeszcze się nie pojawiło coś podobnego do tej pory.

_________________
Turn off your mind, relax and float down stream...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pojedynki płyt
PostWysłany: Sob Sie 16, 2014 8:36 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lip 30, 2014 2:54 pm
Posty: 265
Miejscowość: Pepperland
Rowniez sadze, ze to dobry pomysl. Sam kiedys szukalem nawet podobnego porownania :D

_________________
"Life is very short, and there's no time for fussing and fighting, my friend"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pojedynki płyt
PostWysłany: Nie Sie 17, 2014 10:08 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Chodzi Wam o filmowy pojedynek? Bo płytowy już dawno jest.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pojedynki płyt
PostWysłany: Nie Sie 17, 2014 12:50 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lip 30, 2014 2:54 pm
Posty: 265
Miejscowość: Pepperland
Owszem, filmowy

_________________
"Life is very short, and there's no time for fussing and fighting, my friend"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pojedynki płyt
PostWysłany: Nie Sie 17, 2014 9:27 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Śro Sie 06, 2014 9:15 pm
Posty: 110
Miejscowość: Kielce
Tak filmowy :)

_________________
Turn off your mind, relax and float down stream...


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY