Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Sob Kwi 27, 2024 8:09 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 106 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
PostWysłany: Sob Lut 15, 2014 10:50 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1338
No tak... czyli 'na marne' przez całą sobotę 'logistycznie się miotaliśmy'? :lol:

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lut 15, 2014 11:44 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Miotaliśmy się ale z dobrym skutkiem :)

No i wiem co to jest promo singiel oraz mam trochę więcej rozeznania o singlowej polityce solowych Beatlesów - rynek USA, rynek UK, Meksyk ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lut 16, 2014 12:04 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1338
Czyli Jest POZYTYWNIE :) ...tylko tak trochę kusi mnie, żeby zagłosować na Ringowe 'Wings' :wink: i wyciągnąć od Ciebie to 'deklarowane' milion euro :D To byłby chyba najdroższy singiel Ringo :lol:

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lut 16, 2014 4:53 am 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lut 07, 2012 7:49 am
Posty: 158
Miejscowość: Chicago
Wygląda na to , że będzie to głosowanie w zasadzie na przeboje (zespołu i solowe- tak jak to było w przypadku albumów) i cała ta dyskusja singlowa jest czysto umowna -
bo przecież kiedyś u zarania singiel miał być jednocześnie przebojem a często wydawano go już po fakcie ukazania się albumu jako sprawdzony na tymże albumie hit ( to cóż że po latach ).
A że często robili to właśnie Amerykanie - mają po prostu lepszy łeb do sprzedaży i interesu :) Inna sprawa z promocyjnymi rzeczami wydawanymi wg. gustu tzw. speców od marketingu muzycznego - ale te niech się bronią same .
Pomysł z linkami do różnych "osobliwości" jak najbardziej popieram - może się on stać źródłem fermentu i niespodzianek plebiscytowych ( żeby nie było nudno )

Inna sprawa , że jak zastanowiłem się nad definicją przeboju - to jest jeszcze trudniej niż z singlem . Tak czy inaczej myślę , że powinna zwyciężyć tu koncepcja Joryka - utwory z zamkniętej listy propozycji -ale wybierane z punktacją czyli miejscami - a zatem czekamy na taką listę , Yer Blue !


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lut 16, 2014 2:23 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Dżejdżej napisał(a):
Wygląda na to , że będzie to głosowanie w zasadzie na przeboje (zespołu i solowe- tak jak to było w przypadku albumów) i cała ta dyskusja singlowa jest czysto umowna -
bo przecież kiedyś u zarania singiel miał być jednocześnie przebojem a często wydawano go już po fakcie ukazania się albumu jako sprawdzony na tymże albumie hit ( to cóż że po latach ).
A że często robili to właśnie Amerykanie - mają po prostu lepszy łeb do sprzedaży i interesu :) Inna sprawa z promocyjnymi rzeczami wydawanymi wg. gustu tzw. speców od marketingu muzycznego - ale te niech się bronią same .


Takich singli, wydanych po latach na fali jakiegos tam wydarzenia (np śmierci Johna) - nie wliczamy. Są to sztuczne twory, czysty marketing, zazwyczaj niezależny już od samych Beatlesów. Dlatego nie bierzemy pod uwagę singli typu Back In The USSR, Obladi - Oblada czy Jealous Guy - wydanych na singlach pewnie z dekadę po ich ukazaniu się na płytach.

Dżejdżej napisał(a):
Pomysł z linkami do różnych "osobliwości" jak najbardziej popieram - może się on stać źródłem fermentu i niespodzianek plebiscytowych ( żeby nie było nudno )


Chyba jednak zarzuciliśmy ten pomysł ;) Chyba nie ma co tracić czasu dla singli, na które i tak nikt nie zagłosuje.

Dżejdżej napisał(a):
powinna zwyciężyć tu koncepcja Joryka


Joryk o ile pamiętam na razie o singlach się chyba nie wypowiadał. Chyba, że cos przeoczyłem.

Zasady plebiscytu singlowego będą identyczne jak przy tym płytowym - czyli układamy listy z kolejnością, zliczamy punkty i wyłaniamy zwyciezców. Zwiekszy się tylko objętość indywidualnych list - do 40 sztuk, bo singli jest jednak znacznie więcej niż płyt. A tych naprawdę mocnych singli jest zatrzęsienie. Choć to jest cały czas do uzgodnienia. No właśnie - 40 to dobra liczba singli do zatypowania? Więcej, mniej, jakies sugeste?

Przydałoby się zrobić ankietę w głównym temacie, z zamkniętą pulą singli do wyboru, bo te 150 się na pewno nie zmieści. Tym Joryk mógłby się zająć - tak jak poprzednim razem.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Mar 01, 2014 9:17 pm 
Offline
Nowhere Man

Rejestracja: Sob Paź 01, 2011 7:23 pm
Posty: 2
Hej.
Przepraszam za użycie "niewłaściwego" słowa. Dziękuję za zwrócenie mi uwagi na i obiecuję w ramach pokuty w najbliższą środę posypać sobie głowę popiołem.
Do Joryka: bez włażenia... ale ta storna jest naprawdę fajna


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 106 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 48 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY