Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Sob Kwi 27, 2024 7:40 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 106 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Wto Lut 11, 2014 3:38 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1338
Zanim Yer Blue uruchomi Plebiscyt Singli…

Naszła mnie refleksja-pytanie, na które pewnie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, a mianowicie: co należy rozumieć, przez głosowanie na „single”-czy kierujemy się wyłącznie PRZEBOJEM ze strony A, czy traktujemy tę małą płytkę jako CAŁOŚĆ, gdzie strona B tak naprawdę stanowi 50% całego wydawnictwa (choć nominalnie jest jednak ‘dodatkiem’ do Przeboju).
Wiadomo, że obecnie jesteśmy świadkami zmierzchu singli w tradycyjnym = prawdziwym tego słowa znaczeniu: bo w przypadku Beatlesów była to PŁYTKA DOBRZE ZAKOMPONOWANA PO OBU STRONACH. W wielu innych przypadkach (choć nie zawsze) był to po prostu hit na stronie A i „zapychacz” na stronie B. Wraz z latami 80. pojawił się singlowy i maxi-singlowy koszmar: Przebój Właściwy + sto remixów (czemu uległ również Sir Paul). A obecnie (pseudo) „singiel”, to ilość kliknięć na nowy utwór na YouTube… Tzw. ‘strona B singla’ przeszła do lamusa…
A więc, kwestia: czy oceniać tylko stronę A –wtedy jest to plebiscyt Przebojów, czy Cały Singiel (obie strony). Np. singiel She Loves You / I’ll Get You, ma stronę A poza wszelką dyskusją, ale miłą, choć jednak nie wiekopomną stroną B, słabiej wypada (moim zdaniem) jako płytka DWU-Utworowa w porównaniu z singlami Get Back / Don’t Let Me Down, czy Hey Jude / Revolution, Ticket To Ride / Yes It Is, że nie wspomnę o singlach z podwójną stroną A.
Nawiasem mówiąc, przy tych przemyśleniach jak na dłoni (albo na uchu) widać Wyższość Singli Beatlesowskich (z Dobrymi Stronami B) nad Solowymi (poza paroma wyjątkami).
To tylko takie tam ‘biadolenie’, :wink: bo jednak wszystkie plebiscyty Singlowe koncentują się na stronach A.

PS. Kiedyś przeczytałem o stacji radiowej, która nadaje tylko strony B singli z lat 60. MIÓD! :D

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 11, 2014 3:59 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Argus, wysłaliśmy posta chyba w tym samym momencie, tyle, że mój został na poprzedniej stronie :)

A co do Twoich przemyśleń - ciekawa i niejednoznaczna sprawa...
Myśle, że każdy powinien oceniac wartość singla indywidualnie. Ja przykładowo biorę pod uwagę strony B ale tylko wtedy gdy są to premierowe utwory a nie tylko dodane z dużych płyt i oczywiście tylko gdy B-Sidy są naprawdę moim zdaniem znaczące jak Rain, I Am The Walrus, The Inner Light czy Don't Let Me Down - wtedy singiel nabiera mocy. Choć szczerze mówiąc chyba tylko w tych 4 wypadkach strony B podwyższą u mnie jakość singla.
Gdy strona B jest jakas koszmarna (np I'll Get You :)) to w żaden sposob nie obniza mi ona jakości singla. Po prostu biorę pod uwagę tylko A stronę wtedy.

Faktycznie na solowych singlach B strony nie odgrywaja już prawie żadnej roli, poza wyjątkami jak Miss O Dell czy Deep Blue. Single z Chasoa mają też świetne strony B.

Moim zdaniem każdy powinien oceniac wg swoich kryteriów. Samą A stronę, obie strony, albo co mu się podoba.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lut 13, 2014 6:49 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Mam gotowy spis singli, tylko nie wiem czy warto zakładać oddzielny wątek dla samego spisu. Ale miałoby to sens bo wtedy się podlinkuje ten spis do głównego tematu plebiscytu by wiadomo było z czego wybieramy. A może dać ten spis w jakieś inne miejsce, nie na forum?

Nie wiem tylko czy uwzględniać w spisie strony B singli, ale chyba z tego zrezygnuję. Mozna też jakieś mniej znane utwory podlinkować do YT - kto będzie chciał, szybciej się zapozna z zaległościami i nie mówię tu tylko o singlach Ringo Starra.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lut 14, 2014 12:17 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1338
Ale w przypadku singli z podwójną stroną A powinieneś chyba wymienić oba tytuły.

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lut 15, 2014 1:58 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Podwójne strony A to jasna sprawa, na dodatek jest ich tylko 5 - 4 Beatlesów i jeden Paula. George wydał podwójną stronę A na singlu My Sweet Lord / Isn't It a Pity ale tylko w USA, więc nie wliczam. Nie będzie żadnych amerykańskich singli - chyba, że ktoś mocno zaprotestuje.

Za chwilę wrzucam zestaw singli Beatlesów, w oddzielnym, takim pomocniczym wątku. Jeśli czegoś będzie brakować to uwagi mile widziane.

Na dniach ruszymy z głównym tematem, może nawet jutro. Tutaj już nie będę śmiecić ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lut 15, 2014 2:06 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1338
Jeszcze (chyba) Mull Of Kintyre / Girls School był singlem z podwójna stroną A.

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lut 15, 2014 2:09 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1338
Beaucoups Of Blues to amerykański singiel.

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lut 15, 2014 2:13 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Faktycznie, nie wiedziałem tego! Już poprawiam, dzięki za czujność.

Tak swoją drogą w podsumowaniu będą oczywiście okładki singli, dobra okazja by je w ogóle poznać (a niektóre są bardzo piękne - właśnie jestem na etapie poznawania :)).

Argus9 napisał(a):
Beaucoups Of Blues to amerykański singiel.


Zatem wylatuje.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lut 15, 2014 2:23 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1338
Wydaje mi się, że Las Brisas też był tylko na singlu w USA. I jeszcze Harrison: Devil's Radio było singlem? Poor Little Girl było wg. mnie na stronie B Cheer Down.

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lut 15, 2014 2:29 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1338
i 'Uncle Albert' to (niestety) też amerykański singiel.

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lut 15, 2014 2:38 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1338
Też mam wątpliwości odnośnie Eat At Home i The No No Song. Trzeba by to sprawdzić.

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lut 15, 2014 2:40 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1338
Eat At Home nie było ani w Anglii, ani w USA, tylko w Europie.

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lut 15, 2014 2:54 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Argus9 napisał(a):
I jeszcze Harrison: Devil's Radio było singlem? Poor Little Girl było wg. mnie na stronie B Cheer Down.


Wg tej stronki oba były singlami, oba są w oddzielnej ramce:
http://en.wikipedia.org/wiki/George_Har ... iscography

Ale na obydwa nie można kliknąć, tak samo jak do singla Cloud 9, więc bardzo możliwe, że to strony B singli.

Argus9 napisał(a):
Wydaje mi się, że Las Brisas też był tylko na singlu w USA.


To samo jest z tym utworem:
http://en.wikipedia.org/wiki/Ringo_Starr_discography

Jest odznaczony jako singiel ale nie da się kliknąć i sprawdzić szczegółów. Jest tak z blisko połową singli Ringo.

Argus9 napisał(a):
i 'Uncle Albert' to (niestety) też amerykański singiel.


No niestety, to łatwo sprawdzić. O ile dyskusja nad tymi najmniej znanymi singlami George'a i Ringo rozbija się o nic bo i tak nikt pewnie na nie nie zagłosuje, o tyle ten w sumie legendarny numer Paula to spora strata i dylemat.
Z tego co przeczytałem, tylko w USA wyszło tez Arrow Through Me na stronie A, więc tez będzie musiał być usunięty.

O ile nie znajdzie się jakiś fan amerykańskiej dyskografii Beatlesów, który zaprotestuje ;) Dziś sprawa jest jeszcze otwarta.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lut 15, 2014 3:04 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Argus9 napisał(a):
Też mam wątpliwości odnośnie Eat At Home i The No No Song. Trzeba by to sprawdzić.


Argus9 napisał(a):
Eat At Home nie było ani w Anglii, ani w USA, tylko w Europie.



No tak, kolejne single do odstrzału. I jeszcze (It's All Down to) Goodnight Vienna - jakiś medley kilku wersji, wydany tylko W USA na singlu. Jak by tak posprawdzać single Ringo to pewnie jeszcze więcej wyszło tylko w USA. Piłka po Twojej stronie, Argus ;)

_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Yer Blue Sob Lut 15, 2014 3:10 pm, edytowano w sumie 2 razy

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lut 15, 2014 3:08 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1338
Posprawdzałem wątpliwości:
Goodnight Vienna, Las Brisas, You Don’t Know Me At All, Sneaking Sally Through The Alley, Tango All Night, Heart On My Sleeve, Private Property-to amerykańskie single Ringo.

Trochę ‘zamieszania’ jest z Utworem Wings: Wings [1977 Version] było na singlu w USA (i chyba w Niemczech), a Wings [2012 Version] było singlem angielskim.

Natomiast dorzuciłeś także do swojego spisu promocyjne single Harrisona:
Devil’s Radio, Cloud 9, Poor Little Girl, Stuck Inside A Cloud.

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lut 15, 2014 3:11 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1338
Na tej stronie krzyżykiem masz zaznaczone single PROMOCYJNE- nie wlicza się ich do dyskografii.

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lut 15, 2014 3:15 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1338
No i chyba najmniej 'miła' dla Ciebie informacja, Yer Blue... What Is Life niestety nie było singlem angielskim :(

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lut 15, 2014 3:17 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Argus9 napisał(a):
Posprawdzałem wątpliwości:
Goodnight Vienna, Las Brisas, You Don’t Know Me At All, Sneaking Sally Through The Alley, Tango All Night, Heart On My Sleeve, Private Property-to amerykańskie single Ringo.


Usuwam.

Argus9 napisał(a):
Trochę ‘zamieszania’ jest z Utworem Wings: Wings [1977 Version] było na singlu w USA (i chyba w Niemczech), a Wings [2012 Version] było singlem angielskim.


Sprawa prosta, Wings zostaje, ale daję go na koniec stawki jako singiel z ostatniej płyty (stawiam milion euro, że i tak nikt na niego nie zagłosuje ;))

Argus9 napisał(a):
Natomiast dorzuciłeś także do swojego spisu promocyjne single Harrisona:
Devil’s Radio, Cloud 9, Poor Little Girl, Stuck Inside A Cloud.


Czyli nie są to normalne single?
Przy Stuck Inside A Cloud jest napisane: UK Promo 5" CD SINGLE, czym to się różni od singla niepromo?

Nie wiedziałem, że będzie tyle zamieszania przy tych singlach.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lut 15, 2014 3:21 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Argus9 napisał(a):
No i chyba najmniej 'miła' dla Ciebie informacja, Yer Blue... What Is Life niestety nie było singlem angielskim :(


A miałem go mieć w swoim top 10... Szkoda, ale zawsze zwolni się miejsce dla kogoś innego.
Dziwna sprawa z tym What Is Life, bowiem chyba wszędzie go wydano na singlu poza Anglią.

Argus9 napisał(a):
Na tej stronie krzyżykiem masz zaznaczone single PROMOCYJNE- nie wlicza się ich do dyskografii.


OK.

Dzięki za wszelką pomoc.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lut 15, 2014 3:22 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1338
Singiel promocyjny jest rozsyłany darmowo do stacji radiowych dla DJ-ów (w ograniczonym nakładzie). Najczęsciej ma napis: Promo Use Only, Not For Sale. Nie jest przeznaczony do sprzedaży dla zwykłych klientów, nie trafia do sklepów.

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 106 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 25 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY