Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 5:45 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 443 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 23  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pią Lut 05, 2016 9:41 pm 
Offline
Musketeer Gripwood

Rejestracja: Pon Paź 12, 2015 1:25 am
Posty: 77
Ale ja nie twierdzę, że to była "Antologia". Nie pamiętam, co to było. Pamiętam słowa tego pięknisia o tym, że ktoś zachęcał go do założenia swojego zespołu.

Świeć sobie dalej.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lut 05, 2016 9:47 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
mark.vermes napisał(a):
Rita napisał(a):
mark.vermes napisał(a):
No to Cię oświecę. W jednym z filmów o the Beatles, który leciał w TVP jeszcze w latach 90, McCartney opowiadał o "Yesterday". Paul stał albo za kołem sterowym, albo leciał taki obraz.

No to świecę dalej. Bo owy fragment pochodzi z telewizyjnej Antologii, którą puszczano w TVP i tam Macca się wypowiedział o "Yesterday".

Pomnika nie będzie :D

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lut 06, 2016 1:25 am 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
mark.vermes napisał(a):
Rita napisał(a):
mark.vermes napisał(a):
W 1965/1966 proponowano McCartneyowi założenie własnego zespołu, w którym byłby liderem. To propozycje pod wpływem "Yesterday". [/

Koniecznie napisz o tym do Marka Lewisohna! Założę się, że nawet on o tym nie wie.


(...)

P.S. Cholernie grzeczni i niezgryźliwi jesteście na tym forum. Aż dziwne, że zostaliście tylko wy we trójkę lub czwórkę.


Ja zgryźliwa? Skądże znowu! Z dobrego serca Ci radzę. I we własnym interesie. Jak zapewne doskonale wiesz, Mark Lewisohn pracuje obecnie nad drugim tomem 3-tomowej biografii The Beatles. Tego typu ciekawostka byłaby dla niego nie lada gratką, a może i sensacją drugiego tomu? Poza tym jeśli nadmienisz Markowi, że McCartney to opowiadał stojąc za sterem, i nie było to w Antologii, to kto jak kto, ale już Lewisohn na pewno odnajdzie ten unikalny materiał źródłowy :D

Chociaż...

mark.vermes napisał(a):
No to Cię oświecę. W jednym z filmów o the Beatles, który leciał w TVP jeszcze w latach 90.


W jednym z FILMÓW o the Beatles, powiadasz... Czy był to "Backbeat"? "Narodziny The Beatles"? Wiem! To musiała być "Żółta Łódź Podowodna" (to by nawet do steru pasowało)! Oh wait. Tam nic takiego nie ma :(

Chyba musisz mnie oświecić jeszcze jaśniej, bom nie dość, że skostniała, to jeszcze wciąż nieoświecona.

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lut 06, 2016 1:49 am 
Offline
Musketeer Gripwood

Rejestracja: Pon Paź 12, 2015 1:25 am
Posty: 77
Ten Lewishon ma podejrzane nazwisko. Czy on na pewno zbiera materiał do the Beatles czy na the Beatles? Jakiej on jest narodowości?

Tłumaczę ludziom, że coś takiego słyszałem. Gdyby nie to, że praktycznie nie piję, to bym się upierał, że sam Paul mi to mówił.

Rita, chłopa Ci brak!!! Albo masz już jednego o wiele lat za długo! Żeby tyle pisać...?


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lut 06, 2016 1:54 am 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Opowiedz lepiej, kogo Tobie brak :D Chociaż w sumie to chyba nawet nie chcę wiedzieć... :D

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lut 06, 2016 2:22 am 
Offline
Musketeer Gripwood

Rejestracja: Pon Paź 12, 2015 1:25 am
Posty: 77
Ma at szomeret? Joszewet lewada? What are you holding? Sitting alone? :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lut 06, 2016 8:46 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Szkoda naszego czasu na zwykłe trollowanie.

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lut 06, 2016 7:01 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Kwi 08, 2005 3:13 pm
Posty: 452
Miejscowość: Kłobuck
mark.vermes napisał(a):
W 1965/1966 proponowano McCartneyowi założenie własnego zespołu, w którym byłby liderem. To propozycje pod wpływem "Yesterday".


Nawet jeśli były takie sugestie względem Paula nie dziwię się, że ich nie posłuchał. Pamiętajmy jakim szokiem był dla niego rozpad The Beatles. W sumie wydaje mi się, że Paul musiał do tego dojrzeć. We wcześniejszych latach potrzebował wsparcia kogoś z charyzmą Johna Lennona. Niewykluczone, że byłby jeszcze jednym zmarnowanym talentem.

_________________
you can boogie if you try


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Kwi 12, 2016 7:45 pm 
Offline
fan sztabowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Sty 20, 2016 2:28 pm
Posty: 59
Pierwsza dziesiątka

Come Together
Strawberry Fields Forever
Back in the U.S.S.R.
Lady Madonna
I'm Down
Get Back
We Can Work It Out
Lucy in the Sky with Diamonds
Your Mother Should Know
I Am the Walrus

Druga dziesiątka

You Never Give Me Your Money
Lovely Rita
The Night Before
A Hard Day's Night
She's a Woman
Martha My Dear
I Saw Her Standing There
Penny Lane
Happiness Is a Warm Gun
Another Girl

Trzecia dziesiątka

Twist and Shout
Yer Blues
Girl
A Day in the Life
Ticket to Ride
Tomorrow Never Knows
Eleanor Rigby
Sexy Sadie
Things We Said Today
Why Don't We Do It in the Road?

Czwarta dziesiątka

Day Tripper
She Came In Through the Bathroom Window
Let It Be
Something
Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band
While My Guitar Gently Weeps
I'm So Tired
In My Life
Hey Jude
Being for the Benefit of Mr. Kite!

Piąta dziesiątka

I Me Mine
Everybody's Got Something to Hide Except Me and My Monkey
Yesterday
Paperback Writer
Nowhere Man
Tell Me Why
Savoy Truffle
The Fool on the Hill
I've Just Seen a Face
Birthday

_________________
Does anybody remember laughter?


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Kwi 12, 2016 8:02 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Dzięki za swoje typy. Kolejny raz ktoś docenia Your Mother Should Koow oraz Martha My Dear co bardzo cieszy! I chyba pierwszy raz The Night Before aż tak wysoko. Super.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Kwi 12, 2016 8:10 pm 
Offline
fan sztabowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Sty 20, 2016 2:28 pm
Posty: 59
Ależ nie ma za co ;) Powiem szczerze nawet nie sprawdzałam co inni pisali, żeby się nie sugerować, ale teraz z chęcią poczytam. I przepraszam wszystkich z góry za Let It Be, Hey Jude i Yesterday. Na dzień dzisiejszy nie potrafiłam inaczej.

_________________
Does anybody remember laughter?


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Kwi 13, 2016 8:48 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Kupiłaś mnie swą listą. Tak jak pisał Piotrek "Your Mother Should Koow", "Martha My Dear" oraz "The Night Before" w czołówce bardzo cieszą. Dla mnie jeszcze "She's a Woman" ("Wesele" taki był polski tytuł) odkryte dawno temu na pocztówce dźwiękowej sprawia, że robi się bardzo miło.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Kwi 13, 2016 12:18 pm 
Offline
fan sztabowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Sty 20, 2016 2:28 pm
Posty: 59
Nie spodziewałam się, że ta lista może się komuś spodobać, a to głównie ze względu na I'm Down w pierwszej "10". Widzę, że obaj przymknęliście na to oko. To dobrze;)

_________________
Does anybody remember laughter?


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Kwi 13, 2016 12:48 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Nie musiałem przymykać oka. Nie mam nic do "I'm Down"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Kwi 13, 2016 12:53 pm 
Offline
fan sztabowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Sty 20, 2016 2:28 pm
Posty: 59
Już o tym pisałam, ale moim marzeniem jest usłyszeć to na żywo. Paul, liczę na Ciebie.

_________________
Does anybody remember laughter?


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Kwi 13, 2016 2:41 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Lady Madonna napisał(a):
Nie spodziewałam się, że ta lista może się komuś spodobać, a to głównie ze względu na I'm Down w pierwszej "10". Widzę, że obaj przymknęliście na to oko. To dobrze;)


I'm Down to dla mnie jedna z najsłabszych, autorskich kompozycji Beatlesów, ale na pewno lepiej jest widzieć w czołówce coś nietypowego i zaskakującego niż jakieś ograne szlagiery. A propos szlagierów: o co chodziło z przeprosinami na temat Let It Be, Hey Jude i Yesterday? Nie zrozumiałem :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Kwi 13, 2016 3:24 pm 
Offline
fan sztabowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Sty 20, 2016 2:28 pm
Posty: 59
Chodzi o to, że są daleko. Yesterday miało w ogóle nie być. Wiem, że są to piękne utwory, ważne, cenione itd. itp. (takie Let It Be sama do niedawna bardzo lubiłam), ale co za dużo to niezdrowo. Na pewno do koncertu słuchać nie będę coby w przypływie negatywnych emocji związanych z wyżej wymienionymi pieśniami nie rzucić w Paula pomidorem :D A tak na poważnie. Na koncertach odbiera się wszystko inaczej. Nawet gdyby zaśpiewał ringowe What Goes On pewnie zaczęłoby mi się podobać. Akurat WGO to zbyt radykalny przykład (moja najbardziej znienawidzona piosenka i nie mówię tu tylko o repertuarze The Beatles). Mr. Kite - podoba mi się od warszawskiego koncertu, wcześniej średnio. Jestem więc pewna, że "na na na (...) hey Jude" zaśpiewam z wielką radością i zapewne wzruszę się na Yesterday. Na 100%.

_________________
Does anybody remember laughter?


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Cze 26, 2016 4:47 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Yer Blue napisał(a):
Dzięki, zawsze chciałem zobaczyć Twoja top listę nagrań Beatlesów. W żadnym punkcie mnie ona nie zdziwiła, z wysoką pozycją Revolution 9 na czele, którego zawsze broniłeś na forum (broniliśmy :)).


A ja ostatnio usłyszałam na imprezie od nowopoznanej dziewczyny, że ona Beatlesów nie lubi, za wyjątkiem właśnie Revolution 9. Tak więc można i tak ;) Tzn. jakoś tam rozumiem, że można Dziewiątkę lubić/cenić, ale że ktoś z Beatlesów lubi tylko to dla mnie numer dwa na liście dziwnych historyjek o słuchaniu Beatlesów (numer 1 to ktoś tam, kto znał solowego George'a Harrisona ale nie wiedział, że ten był w Beatlesach) :)

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lip 01, 2016 4:03 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Rita napisał(a):
A ja ostatnio usłyszałam na imprezie od nowopoznanej dziewczyny, że ona Beatlesów nie lubi, za wyjątkiem właśnie Revolution 9. Tak więc można i tak ;)

Cytując Klasyka: „Dziwny jest ten świat” :wink:

Odnośnie Revolution 9 - od pewnego czasu Maxwell i ja zagłębiamy się w przeróżne Fab-covery i w jednej z niedawnych rozmów wyraziłem myśl (z którą dr M. skwapliwie się zgodził), że najlepszym coverem Revolution 9 byłaby ‘interpretacja’ autorstwa zespołu Laibach :wink: - bylibyśmy w Siódmym Niebie :D - czyli ‘on Cloud Nine:wink:

PS. A może... ogólno-forumowy ‘projekt’: Nagrywamy Naszą Wersję Revolution 9? :wink: Gdyby każdy z zainteresowanych nagrał króciutki fragmencik swojej Wizji Dziewiątej Rewolucji (jakiejkolwiek ‘wizji’: słownej, dźwiękowej), po otrzymaniu takich ‘strzępków’ chętnie zmiksowałbym to (mam pewne doświadczenie) w jedną (rewolucyjną!) Całość :)
[tak, wiem - jest duży UPAŁ :wink: ]

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lip 01, 2016 4:35 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Latem 99 roku, wraz z kolegą będąc pod wielkim wrażeniem szaleństwa Revolution 9 stworzyliśmy własną wariację na ten temat :) Było to nagrane na kasetę. Gdy puszczaliśmy to ludziom to wszyscy mówili, że jesteśmy nienormalni ;) Na swój sposób Rev9 do dziś mnie fascynuje i inspiruje.

Kilkanaście dni temu macho wspominał mi o jakimś niesamowitym coverze Revolution 9 - cała wariacja jest ponoć rozegrana na żeńskie głosy. Dopóki tego nie usłyszę ciężko mi to sobie wyobrazić :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 443 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 23  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY