Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Nie Kwi 28, 2024 4:13 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 443 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 23  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pią Lut 17, 2012 6:23 am 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lut 07, 2012 7:49 am
Posty: 158
Miejscowość: Chicago
No wiesz Iwo , ja też tak uważam- ale sam pamiętam czasy ,że traktowałem to jak swego rodzaju kult (wszystko co związane z The Beatles -razem i osobno) , pewno każdy to przechodził ale wiek , upływający czas i ilość wysłuchanej muzyki wpływają "łagodząco na obyczaje" :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lut 17, 2012 9:11 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Pełna zgoda!


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lut 17, 2012 1:09 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 13, 2005 8:27 am
Posty: 1052
Miejscowość: Warmia
Słowa napisane przez Yer Blue:
Cytuj:
Bo jeśli wytypować należało jedna piosenkę to każda kura domowa zagniatająca pierogi mogła ten utwór wytypowac - "ej Franek, daj mi kartke i długopis, ja zagłosuje na ten utwór Szi Lofs Ju je je je bo jak ostatnio szydełkowałam to mi sie dobrze nuciło. Tak głośno reklamuja ten ranking, co tam, zagłosuje".


Off top..... Nie podoba mi się dobór słów, których użyłeś- to jest zwyczajnie seksistowskie! Wstydź się Yer Blue za te słowa wobec płci pięknej, która to forum czyta i udziela się.

_________________
http://www.ratujkonie.pl/.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lut 17, 2012 3:41 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Eeee tam Aniu, "take it easy". A co do Piotrka i do wyrażenia o kurze domowej - to już nie te czasy :P

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lut 17, 2012 4:20 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
To o kurze domowej może sie odnieść i do facetów, ogólnie mi chodziło o przeciętnego słuchacza trójki, który zna twórczość Beatlów piąte przez dziesiąte, bo tak uważam.

Twist And Shout na 8 to kolejny dowód, że wygrywały utwory godzące raczej mało wyszukany gust przeciętnego słuchacza. Lista trójki to po prostu top radiowych przebojów The Beatles.

Cytuj:
P.S. Yer myślę , że te "kury domowe" były wówczas pięknymi pannami , które znały nie tylko szi laws juł (po latach zresztą na 24 miejscu naszej listy-czyżby współczesne "kury"?), ale jeszcze dokonywały pewnego wysiłku zakupując kartkę , typując spośród wielu tą jedną piosenkę , naklejając znaczek i wrzucając do skrzynki!


No i chwała im za to. Ej, ale gdzie ja pisałem, że pięknymi być nie mogły ;) Ok, przeciętny słuchacz trójki zna 20-30 przebojów Czwórki po czym następują schody ;) Tak podejrzewam.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lut 17, 2012 5:01 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
"Twist And Shout" jest pięknym utworem. Jest evergreenem. Jest hymnem swojej epoki. Jest, jak niektóre utwory Mozarta dzwoniące w telefonach komórkowych, pozorne mało skomplikowany ale lekki i wpadający w ucho oraz - co najważniejsze - wytrzymuje próbę czasu. W rewelacyjnym wykonaniu Lennona i z tymi chórkami jest majstersztykiem. Jest jakby specjalnie napisany dla Lennona. Często grany na koncertach, zasługuje na top10.

Do Beatlesów doskonale pasuje zdanie wypowiedziane o Mozarcie: "dla jednych (...) jest mistrzem ładnych melodii, (...) w którego muzyce nie ma powodu doszukiwać się „głębi”. Dla innych (...) jest uosobieniem doskonałości, a jego genialna inwencja harmoniczna źródłem przeogromnego bogactwa wyrazowego muzyki." Iluż to muzyków mówiło, że piosenki Beatlesów wydaja się takie proste, a w rzeczywistości są 'kur...sko' skomplikowane. Ich twórczość od samego początku beatlemanii analizowali muzycy klasyczni i byli zachwyceni. Pamiętacie te porównania z Mahlerem, zwłaszcza te słynne kadencje eolskie w "Not A Second Time"? Nic nie jest takie, jakie wydaje się być.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lut 17, 2012 9:24 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lip 25, 2006 3:03 pm
Posty: 720
Miejscowość: Wieluń
admin_joryk napisał(a):
Pamiętacie te porównania z Mahlerem, zwłaszcza te słynne kadencje eolskie w "Not A Second Time"? Nic nie jest takie, jakie wydaje się być.


Czyż nie było tak samo z It Won't Be Long? Wtedy jakiś dziennikarz z London Timesa o tym napisał.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lut 17, 2012 11:00 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
A jednak chodzi o "Not A Second Time"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lut 18, 2012 12:25 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
admin_joryk napisał(a):
"TPamiętacie te porównania z Mahlerem, zwłaszcza te słynne kadencje eolskie w "Not A Second Time"? Nic nie jest takie, jakie wydaje się być.

Tak, tak, a potem nastolatkowie pokazywali artykuł Manna rodzicom i mówili, zobaczcie czego słuchamy, to nie są zwykli włochaci krzykacze :P
Tak naprawdę Beatlesi żartowali z tych kadencji eolskich. Znalazłam w Antology wypowiedź Lennona:

"...Nie mogę się jednak powstrzymać od chichotu, kiedy krytycy z poważnymi minami zaczynają się dopatrywać ukrytych przesłań w tym, co piszemy. William Mann napisał intelektualny artykuł na temat The Beatles. Używa w nim bardzo wielu terminów muzykologicznych, ale i tak jest fiutkiem". W sumie nie wiem o co mu pod koniec chodzi, ale tym sposobem trafiliśmy do intelektualistów. To zadziałało i bardzo nam pochlebiało. Napisałem "Not A Second Time" i były to takie same akordy jak inne. Moim zdaniem pisałem trochę pod Smokeya Robinsona albo coś w tym stylu.
Intelektualiści mają problem z tym, że muszą wszystko zrozumieć. Niczego nie czują. Aby dotrzeć do intelektualisty, najpierw trzeba z nim porozmawiać, a potem zagrać płytę. Nie można tak normalnie puścić płyty, by sobie jej posłuchał".

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lut 18, 2012 3:21 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
Czy cos jest nie tak z moja przegladarka, czy cos sie popsulo na forum? Wiele z przyciskow nie wyswietla mi sie, tzn. nie wyswietla mi sie grafika.
EDIT: Na Mozilli wszystko OK. Ale wczesniej bylo tez wszystko OK w Google Chrome, ktore wole.. czemu teraz tak nie jest? :(

Chcialam na wstepie wzniesc brawa dla osoby, ktora w ankiete byla goraco zaangazowana od poczatku do konca, i ktora przez ostatnie dni musila spedzic wiele godzin nad manualnym zliczaniem glosow. Nie zawsze bylo to latwe zadanie, podwojne glosy, nisforne tytuly, pomylki, bledy.. Tak wiec - wielkie dzieki Piotrku!!! :)

Co do listy - no no? Kto by pomyslal, z mojej pierwszej dziesiatki zawarte jest 80%!!! 6 utworow z mojej pierwszej dziesiatki znajduje sie tez w ostatecznej pierwszej dziesiatce! Jestem wiec bardzo zadowolona. SZCZEGOLNIE z wysokiej pozycji I Am The Walrus oraz I Want You - przyznam szczerze, ze nie spodziewalam sie tego. Nie spodziewalam sie tez, by Dear Prudence, Rain i Hey Bulldog weszlo do pierwszej piecdziesiatki, jestem wiec bardzo, bardzo zadowolona!
Calosciowo - prawie polowa mojej listy pokrywa sie z ostatecznym rozrachunkiem. Dziwi mnie co prawda, ze nie weszlo "We Can Work It Out" i "If I Fell".. bylam wlasciwie pewna, ze obecnosc tych utworow w podsumowaniu jest wlasciwie gwarantowana.

Dobra lista, generalnie rzecz biorac jestem bardzo zadowolona.
Wiedzialam, ze moje ukochane Revolution 9 nie wejdzie.. ale zawsze mozna bylo wyrazic swoja opinie (ja NAPRAWDE kocham ten utwor :roll:).

OK, ide juz za sekundke spac.

_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Ringo, Sob Lut 18, 2012 4:00 am, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lut 18, 2012 3:47 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lip 25, 2006 3:03 pm
Posty: 720
Miejscowość: Wieluń
dr Maxwell napisał(a):
A jednak chodzi o "Not A Second Time"


"The Beatles were more intellectual, so they appealed on that level, too. But the basic appeal of the Beatles was not their intelligence. It was their music. It was only after some guy in the London Times said there were aeolian cadences in It Won't Be Long that the middle classes started listening to it - because somebody put a tag on it."

"It Won't Be Long is mine. It was my attempt at writing another single. It never quite made it. That was the one where the guy in the London Times wrote about the "Aeolian cadences of the chords" - which started the whole intellectual bit about The Beatles."

To cytaty z Johna.

Tak więc chodziło zarówno o "Not a Second Time", jak i o "It Won't Be Long". Chyba, że chodzi Ci konkretnie o porównanie "NaST" z końcówką "Das Lied von der Erde" Mahlera.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lut 18, 2012 9:19 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Ale to są wypowiedzi Lennona, który prawdopodobnie się pomylił. W tym samym artykule, z którego podajesz cytaty widnieje takie zdanie: In actual fact, in his article What Songs The Beatles Sang, The Times' music critic William Mann mentioned aeolian cadences in Not A Second Time, rather than in It Won't Be Long. Lennon, however, mentioned it once more in his 1980 interview with David Sheff.

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lut 18, 2012 1:30 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Co do listy - no no? Kto by pomyslal, z mojej pierwszej dziesiatki zawarte jest 80%!!! 6 utworow z mojej pierwszej dziesiatki znajduje sie tez w ostatecznej pierwszej dziesiatce! Jestem wiec bardzo zadowolona. SZCZEGOLNIE z wysokiej pozycji I Am The Walrus oraz I Want You - przyznam szczerze, ze nie spodziewalam sie tego. Nie spodziewalam sie tez, by Dear Prudence, Rain i Hey Bulldog weszlo do pierwszej piecdziesiatki, jestem wiec bardzo, bardzo zadowolona!
Calosciowo - prawie polowa mojej listy pokrywa sie z ostatecznym rozrachunkiem. Dziwi mnie co prawda, ze nie weszlo "We Can Work It Out" i "If I Fell".. bylam wlasciwie pewna, ze obecnosc tych utworow w podsumowaniu jest wlasciwie gwarantowana.

Smoczur, Ty chyba ciągle nie dospana jesteś, zarówno We Can Work It Out, jak i If I Fell weszły na listę, tyle, że do drugiej 50-tki - jest na 11 stronie tematu. To jest top 100. W Can Work It Out jest nawet wysoko, na 53. Bez tego utworu faktycznie byłoby jakos dziwnie, bo to wielki przebój jednak. Z singlii nie weszły jedynie Love Me Do oraz The Ballad Of John And Yoko. No i oczywiscie Real Love i Free As A Bird, chociaż ten ostatni nie dostał się chyba o włos. Tak się złozyło, że spoza podstawowej dyskografii zespołu (płyty i single wydane do 70 roku) nie weszło zupełnie nic.
Tak, pozycja Dear Prudence bardzo zaskakujaca, pisałem zresztą przed wynikami, że bardzo często ten numer się pojawia w listach co jest niespodzianką. A np. takie Glass Onion nawet do setki nie weszło.
I Want You jest na 21, polemizowałbym, że to szczególnie wysoka pozycja dla tego numeru ;)

Ciekawy wynik ma Ringo - jego 2 najsłynniejsze utwory mają identyczną ilość punktów.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lut 18, 2012 3:42 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
Yer Blue napisał(a):
Smoczur, Ty chyba ciągle nie dospana jesteś, zarówno We Can Work It Out, jak i If I Fell weszły na listę, tyle, że do drugiej 50-tki - jest na 11 stronie tematu. To jest top 100.
Ja jestem zawsze niedospana. Poniewaz kazda osoba miala wybrac
50 utworow, to dla mnie zawsze bylo to wybieranie Top 50 ;). Tak wiec dla mnie "nie weszlo" i tyle :p.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lut 19, 2012 1:02 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lip 25, 2006 3:03 pm
Posty: 720
Miejscowość: Wieluń
Noelka Apropos wywiadu z Sheffem: wiesz czy książka "All We Are Saying" została przetłumaczona na polski? Lub "Many Years From Now" Barry'ego Milesa.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lut 19, 2012 10:29 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Nie wiem Cinku, ale wydaje mi się, że powyższe pozycje nie zostały przetłumaczone na polski.

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lut 19, 2012 3:09 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 14, 2005 9:32 pm
Posty: 373
Noelko, a nie wiesz przypadkiem gdzie zostawiłem klucze?


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lut 26, 2012 2:00 am 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
A więc to są wyniki kompendium. W sumie chyba spodziewałam się większych zaskoczeń, chociaż faktycznie to trzecie miejsce to dość niespodziewana sprawa. Szkoda, że Tomorrow Never Knows nie weszło do pierwszej dziesiątki, zamiast np. Let It Be. Cieszy mnie obecność "Girl" w pierwszej 30, oraz Norwegian Wood na miejscu 23. Nie pojmuję natomiast, czemu w pierwszej pięćdziesiątce nie ma "She Loves You", na tamte czasy utworu rewolucyjnego po brzegi.

YerBlue, czy wysyłałeś/będziesz wysyłał listę tylko z naszego forum? Taka by mnie szczerze mówiąc o wiele bardziej interesowała.

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lut 27, 2012 3:20 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Cytuj:
Nie pojmuję natomiast, czemu w pierwszej pięćdziesiątce nie ma "She Loves You"


A ja nie pojmuję jak mogłaś przeoczyć niewątpliwy sukces tego utworu :arrow:

24. She Loves You - 1116 pkt

Cytuj:
YerBlue, czy wysyłałeś/będziesz wysyłał listę tylko z naszego forum? Taka by mnie szczerze mówiąc o wiele bardziej interesowała.


Aniu, top 20 wrzuciłem ze 2 srony wstecz. O mały włos a While My Guitar...by wygrało, sprawa roztrzygnęła się na 3 punktach :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lut 27, 2012 8:59 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Yer Blue napisał(a):
A ja nie pojmuję jak mogłaś przeoczyć niewątpliwy sukces tego utworu :arrow:

24. She Loves You - 1116 pkt


Ajć. Chyba męczący mnie od 9 dni (!) kaszel przesłonił mi gałki oczne :oops: :D

Cytuj:
Aniu, top 20 wrzuciłem ze 2 srony wstecz. O mały włos a While My Guitar...by wygrało, sprawa roztrzygnęła się na 3 punktach :)


Jak wyżej...
Dzięki! ;)

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 443 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 23  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY