Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Nie Kwi 28, 2024 5:53 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 443 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 23  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Czw Maj 10, 2012 5:08 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Zajrzałem sobie niechcący na forum Queen, i widzę, że tam ktoś wrzucił swoją Beatle-listę, nawet z komentarzami i o dziwo w momencie naszego plebiscytu. Przypadek? ;)

http://forum.queen.pl/viewtopic.php?t=1240&start=300

Szkoda, że nie chciało mu sie wkleić tutaj, podwyższył by frekwencję. A typy zupełnie nie najgorsze ;)


Jeszcze mała refleksja do wyników: wyjątkwo słabo poszło dla Beatles For Sale, raptem 1 utwór (No Reply) i to dość nisko (72 miesjce). Przy nim With The Beatles i Please Please Me wypadły nawet znośnie: obie płyty mają po trzech reprezentantów i obie wywindowały coś do to 50 (Please Please Me nawet 2 sztuki). Nawet przypadkowe Yellow Submurine ma swoje Hey Bulldog na świetnej 35 pozycji.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lut 21, 2013 8:56 pm 
Offline
młodszy fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lut 21, 2013 6:47 pm
Posty: 25
Miejscowość: Białystok
Yer Blue napisał(a):
Dostałem nową listę, od pewnej Ani, mojego ziomala z Podlasia


Weta co do listy nie zgłosiłam, ale za to bardzo nie lubię słowa "ziomal" :D


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lut 19, 2015 4:32 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Chciałbym reaktywować ten największy z rankingów. Główny powód to nowa gwardia forumowiczów, których jeszcze 3 lata temu nie było. M.in.: Argus9, Beata K, emilie1309, Dalida, Fearless, Gienia, Grażyna, Helter Skelter, Justyna, Mcbeardy, Nowhere girl_1990, Sgtpepper i Svarog. To przynajmniej Ci, którzy brali udział w niedawnych plebiscytach, a więc można by ich namówić na podwyższenie frekwencji najbardziej prestiżowej rozgrywki. Sporo osób pewnie znajdzie się na FB. Imponujące 100 uczestników w zabawie jest w realnym zasięgu, bowiem jak na razie jest ich 83.

Jeśli nie będzie oczekiwanego zainteresowania to przynajmniej zobaczymy jakieś nowe typy, chętnie bym zobaczył listę np. Argusa. Komentarze to dodatkowy smaczek.
Jeśli przekroczymy setkę to podliczę nowe listy i dodam je do całości oraz zrobię odświeżone podsumowanie, o wiele bardziej atrakcyjne niż dotychczasowe (obrazki i takie tam). No i w oddzielnym temacie rzecz jasna.

Mam większość zliczeń z podsumowania sprzed 3 lat, więc można by polecieć w wyłonienie nawet top 200 utworów The Beatles. Czyli praktycznie całej dyskografii zespołu.

PS. O ile kojarzę listy nie dosłał Greg. Idealny moment na odrobienie zaległości ;)

_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Yer Blue, Pią Lut 20, 2015 3:20 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lut 19, 2015 5:55 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Cze 10, 2013 10:41 pm
Posty: 598
Miejscowość: Cieszyn
Piotrze...mówisz-masz!
Lista stworzona na szybko, intuicyjnie bez wielkich przemyśleń.
Nie zdziwiłbym się, gdybym o jakiejś piosence zwyczajnie ...zapomniał, ale najważniejsze są.
Są uszeregowane numerami , ale tak od drugiej dziesiątki przetasowania w obrębie kilku pozycji w zależności od nastroju.
Jeśli chodzi o uzasadnienie pozycji numer 1, jest krótka: To moja wizytówka The Beatles i jak mawia Kora...kocham,kocham,kocham
Najbliżsi wiedzą, że jeśli już ma byc jakiś pogrzeb po mnie, to obowiązkowo maja odpalić na nim tę piosenkę.
Z nią w sercu przechodze moje życie i przy jej dziękach chciałbym sie pożegnać z tym ziemskim padołem.

Oto więc,moje zestawienie:

1. Let it Be
2. Sexy Sadie
3. Golden slumbers
4. I'll Be Back
5. All My Loving
6. Something
7. Dig A Pony
8. Strawberry Fields Forever
9. Happiness Is A Warm Gun
10. Hey Jude
11. Your Mother Should Know
12. Paperback Writer
13. Get Back
14. Don't Let Me Down
13. Penny Lane
14. She Loves You
15. I Saw Her Standing There
16. I Should Have Known Better
17. Can't Buy Me Love
18. Yesterday
19. Oh! Darling
20. The Long And Winding Road
21. Here comes the Sun
22. While My Guitar Gently Weeps
23. Back In The U.S.S.R
24. She came in Throug the Bathroom Window
25. Fixing a hole
26. A day in a life
27. I Am the Walrus
28. Nowhere Man
29. Youre Going To Lose That Girl
30. Revolution
31. Help
32. Here, There and Everywhere
33. For No One
34. Cry Baby Cry
35. Everybodys Get Something To Hide Except Me and My Monkey
36. Drive My Car
37. Martha My Dear
38. Carry that Weight
39. All You Need Is Love
40. The Fool on the Hill
41. You Won't See Me
42. I've Just Seen A Face
43. Eleanor Rigby
44. Got To Get You Into My Life
45. It Won't Be Long
46. She's leaving home
47. I Want You
48. Come Together
49. All I've Got To Do
50. I Call Your Name


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lut 19, 2015 8:10 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Wow, co za szybka reakcja - dzięki.
Piszesz od kilku lat ale widzisz, dopiero teraz mam okazję poznać Twój beatlesowski gust w pełni. Jestem niesamowicie zaskoczony 2 pozycją dla Sexy Sadie i 4 dla I'll Be Back. Chociaż gdzieś przez mgłę pamiętam, że zachwalałeś Sexy Sadie. Druga pozycja jest niesamowitym zaszczytem dla tej piosenki, której jesteś prawdopodobnie największym fanem. Ja miałem "dopiero" na 8 ale zawsze będę uważał, że to najcudowniej beatlesowska melodia na świecie.
Z I'll Be Back zaskoczenie jeszcze większe bowiem utwór jest baaardzo niedoceniany. Dla mnie obok Long Long Long to najniesprawiedliwiej pomijany numer Beatli. I co ciekawe, prze pewien czas miałem z nim podobny wątek co Ty masz z Let It Be. Tak, chciałbym by był grany na najgłupszej ceremonii na świecie ;) Nie tylko za jego nadzwyczajne piękno, tytuł też miał znaczenie ;) Ale dzisiaj wolałbym coś jeszcze bardziej na przekór: Always Look On The Bright Side Of Life :)

Cieszy mnie bardzo, że tak bardzo doceniasz również Your Mother Should Know. Nie mam go co prawda w swojej 50-tce ale gdyby była możliwość zmiany to bym wrzucił go bez dwóch zdań. Po koncercie w Wawie utwór nabrał dla mnie jeszcze większego znaczenia. Tak samo jak Hey Jude.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lut 20, 2015 12:08 am 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Kwi 08, 2005 3:13 pm
Posty: 452
Miejscowość: Kłobuck
Przygotowuję listę ale nie będzie mi tak łatwo. Proszę o cierpliwość :D

Helter-Skelter napisał(a):
Najbliżsi wiedzą, że jeśli już ma byc jakiś pogrzeb po mnie, to obowiązkowo maja odpalić na nim tę piosenkę.
Z nią w sercu przechodze moje życie i przy jej dziękach chciałbym sie pożegnać z tym ziemskim padołem.


To jedyna piosenka The Beatles, którą kiedyś próbowałem grać (teraz wspominam to ze wstydem). Od pierwszych dźwięków brzmi jak klasyk, nawet jeśli ktoś nie jest osłuchany. Co ciekawe, również klip do tej piosenki, nakręcony przecież w okresie największego zarostu u "chłopców" jest bardzo dobrze odbierany, twarz śpiewającego Paula jest bardzo sympatyczna.

Piosenka kojarzy mi się obecnie bardzo silnie z dwoma innymi pięknymi utworami: That's The Way God Planned It Prestona i Maybe I'm Amazed. Mógłbym jeszcze dorzucić Hear Me Lord.

Co do pogrzebu... Wolałbym zniknąć niepostrzeżenie i bez śladu ale jeżeli już miałby być jakiś pogrzeb to chciałbym aby tradycyjna orkiestra odegrała Yellow Submarine albo Sgt. Pepper's Lonely Heart's Club Band - tak jak orkiestra w filmie z Bee Gees :wink: Chociaż Let It Be zagrane na kościelnych organach ... już czuję ciarki na plecach :D

Yer Blue napisał(a):
Z I'll Be Back zaskoczenie jeszcze większe bowiem utwór jest baaardzo niedoceniany.


To taka niepozorna piosenka ukryta gdzieś na końcu strony B, tak jak Until The Dawn na płycie Christie. Obydwie bardzo lubię.

_________________
you can boogie if you try


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lut 20, 2015 12:33 am 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lip 30, 2014 2:54 pm
Posty: 265
Miejscowość: Pepperland
No to leci i moja lista:
1. A day in the life (dlugo sie zastanawialem jaki utwor dac na pierwszym miejscu, wybralem ten, bo gdy pierwszy raz go uslyszalem, poruszyl mna jak zaden inny, był taki oryginalny i sluchalem go przez jakis tydzien non stop)
2. Hey Jude
3. Let it Be (no coz, pierwsza trojka raczej bez wiekszych zaskoczen, utwory sa osluchane do granic mozliwosci, ale po prostu nie moglem dac ich nizej)
4. Ticket to ride (utwor spodobal mi sie od razu, a teledysk z beatlami na nartach tylko potegowal moje uwielbienie)
5. Norwegian Wood (swietny tekst, pierwszy utwor z uzyciem sitaru jaki chyba slyszalem, zrobil na mnie wrazenie)
6. In my life (tekst, melodia, co tu duzo pisac, cudo)
7. This Boy (moj ulubiony wczesny utwor Fab4, zastanawialem sie czy nie dac go wyzej z sentymentu, wokal Lennona powalajacy)
8. We can work it out (od razu banan na twarzy jak sie tego slucha, strasznie pozytywna melodia i tekst)
9. Sexy Sadie (gdyby nie sentyment do wiekszosci to ten utwor wyladowalby w top5, moj ulubiony z bialego)
10. While my guitar genty weeps
11. Tomorrow Never Knows
12. Shes leaving home (cudowny tekst i te "kwestie rodzicow" Johna, az szkoda mi go dawac tak nisko)
13. Strawberry fields forever
14. And your bird can sing
15. Im only sleeping
16. Ill follow the sun
17. Golden Slumbers
18. You Really got a hold on me
19. Because
20. Yer Blues
21. Martha my dear
22. Im looking Through You
23. Dear Prudence
24. I am the walrus
25. Across the universe
26. Anna
27. Cant buy me love
28. Rain
29. I feel fine
30. Lucy in the sky with diamonds
31. Help!
32. Another Girl
33. Being for the benefit of mr kite
34. If i feel
35. For no one
36. She said she said
37. Wait
38. If i needed someone
39. Drive my car
40. Helter Skelter
41. Happiness is a warm gun
42. Here comes the sun
43. Lovely Rita
44. Everybodys got something to hide emamm
45. Nohwere man
46. Run for your life
47. Im happy just to dance with you
48. I should have knows better
49. Only a northern song
50. The long and winding road (wersja z Naked)
Uff, dobrze ze mam to juz za soba. Dotad uwazalem, ze raning albumow byl mega trudny, ale w porownaniu z tym to pikus

_________________
"Life is very short, and there's no time for fussing and fighting, my friend"


Ostatnio edytowany przez Sgtpepper Nie Lut 22, 2015 1:14 am, edytowano w sumie 2 razy

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lut 20, 2015 12:45 am 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Kwi 08, 2005 3:13 pm
Posty: 452
Miejscowość: Kłobuck
Sgtpepper napisał(a):
5. Norwegian Wood (swietny tekst, pierwszy utwor z uzyciem sitaru jaki chyba slyszalem, zrobil na mnie wrazenie)


Sitar robi niesamowite wrażenie w tym utworze. Połączenie muzyki zachodniej i hinduskiej podoba mi się bardziej niż imitacja tej ostatniej, jak w Within You Without You. No i piękna melodia, riff sitarowy bardzo chwytliwy.

_________________
you can boogie if you try


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lut 20, 2015 12:50 am 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lip 30, 2014 2:54 pm
Posty: 265
Miejscowość: Pepperland
O tak, ostatnimi czasy szczegolnie polubilem "Take 2" i wersje z antologii tego cudownego utworu. Sitar jest tam bardziej wyrazisty

_________________
"Life is very short, and there's no time for fussing and fighting, my friend"


Ostatnio edytowany przez Sgtpepper, Wto Mar 17, 2015 1:31 am, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lut 20, 2015 1:02 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2327
Miejscowość: New Salt
Robi się coraz ciekawiej "Sexy Sadie" dwukrotnie w pierwszej dziesiątce i "Martha My Dear" dwukrotnie w zestawieniu!


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lut 20, 2015 2:30 pm 
Offline
fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lut 18, 2015 9:45 pm
Posty: 30
Czemu nie.
1. Golden Slumbers Melody (czyli oczywiście ostatnia część Abbey Road, traktowana już jako 1 utwór)
2. A Day In The Life
3. Help!
4. She's Leaving Home
5. Hey Jude
6. I Want To Hold Your Hand
7. Fool On The Hill
8. While My Guitar Gently Weeps
9. Something
10. Here Comes The Sun.

Tak również na szybko, i tylko 10.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lut 20, 2015 2:49 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Minimalna ilość wytypowanych utworów to 20. Tak więc musisz dodać 10. Oraz rozdzielić medleya na oddzielne części - każda jest traktowana indywidualnie. Golden Slumbers, Carry That Weight i The End. Nawet Her Majesty :)

Listy można układać również bez kolejności oraz z luźnymi dziesiątkami - jeśli komuś drobiazgowa kolejność jest zbyt trudnym zadaniem. Każdy system układania list ma swoją oddzielna punktację. Zaraz dodam to w pierwszym poście, by była jasność.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lut 21, 2015 7:18 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
Było strasznie ciężko (też mi zaskoczenie, nie?), ale ułożyłem. Miałem zostawić do jutra i spróbować stworzyć nową listę, porównać, coś pozmieniać, ale uznałem, że im mniej zastanawiania się, a więcej emocji i pierwszych spontanicznych wyborów, tym lepiej. Komentarze odpuściłem, bo nie znam tylu synonimów do słów "niesamowity", "piękny", "wspaniały" i "cudowny". :wink:

Utwory ułożone są dziesiątkami, dla przejrzystości w porządku alfabetycznym w ramach dziesiątek:

1-10:
Across the Universe
A Day in the Life
Eleanor Rigby
I Am the Walrus
I Want You (She's So Heavy)
Rain
Something
Strawberry Fields Forever
Tomorrow Never Knows
While My Guitar Gently Weeps

11-20:
Blackbird
Come Together
Happiness Is a Warm Gun
Here Comes the Sun
I'm Only Sleeping
In My Life
Lucy in the Sky with Diamonds
She's Leaving Home
Taxman
Within You Without You

21-30:
For No One
Help!
Long, Long, Long
Norwegian Wood (This Bird Has Flown)
Nowhere Man
Only a Northern Song
Paperback Writer
The Fool on the Hill
Yer Blues
Yesterday

31-40:
Getting Better
Helter Skelter
Hey Bulldog
I've Just Seen a Face
Julia
Let It Be
Penny Lane
Think for Yourself
You Never Give Me Your Money
You've Got to Hide Your Love Away

41-50:
And Your Bird Can Sing
Back in the U.S.S.R.
Day Tripper
Drive My Car
Free as a Bird
Hey Jude
I Me Mine
It's Only Love [z Anthology 2]
The End
Ticket to Ride

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lut 21, 2015 8:30 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
O! Czyźbyś znał tylko połowę dyskografii? :D :D :D


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lut 21, 2015 8:49 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Uśmiałam się :D

Faktycznie, trochę na to wygląda. :wink:

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lut 21, 2015 10:19 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Pierwsze 4 płyty to ilościowo najwyżej 1/4 dyskografii. I umówmy się, najmniej istotnej jej części ;) Gorzej jak by nie znał pozostałej 3/4 części dorobku ;)

Toż wiadomo, że żartujemy. Zna pewnie wszystko ale nie ceni aż tak początków. W sumie ja mam podobnie. Na 50 pozycji tylko 4 utwory reprezentowały u mnie tę najbardziej beztroską twórczosć Beatli.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lut 21, 2015 10:58 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Przeczytałem to z podziwem. Trudno zmusić kogoś, żeby mu się podobało ale co innego jeśli ktoś nie ceni. To jest - można powiedzieć - kozackie wyznanie. William Mann, krytyk muzyczny z The Times (Londyn), analizował z podziwem kadencje eolskie w "Not A Second Time", a ktoś tej piosenki nie ceni? I Want To Hold Your Hand - 16 miejsce na liście 500 piosenek wszech czasów Rolling Stone i ktoś nie ceni? She Loves You - 64 miejsce, itd.

Warto też ustalić, co znaczy słowo "beztroska". Jak taki Lennon napisze swoją mroczną trylogię: No Replay, I'm A Looser oraz Baby's In Black albo nawet z pozoru niewinna balladę "Yes It Is" to człowiek ma się ochotę targnąć. Czy to jest to samo co "beztroska"? :D


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lut 22, 2015 12:29 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
Na pierwszej stronie Yer Blue napisał: "Wysyłamy 50-tki najbliższych nam nagrań Wielkiej Czwórki" [podkreślenie moje]. No to wysłałem. Cenię wszystko, co nagrali Beatlesi, łącznie z Hello Dolly, You'll Be Mine i świątecznymi wiadomościami, większość twórczości uwielbiam, ale ich wczesne dzieła nie są mi tak bliskie, jak późniejsze. Dla mnie wyłonienie 50 utworów to jak uratowanie 50 osób, które znam i kocham, a pozostawienie pozostałych na pastwę nieznanego losu. Każda decyzja ma swoje dobre i złe strony.

I szczerze mówiąc, nie czuję się w żadnym stopniu zobligowany opiniami i autorytetami krytyków, dziennikarzy, historyków czy socjologów w zakresie tego, który utwór jest najlepszy. Nie jestem krytykiem muzycznym i nie chcę go udawać i zastanawiać się, co w 1963 czy w 1968 roku było rewolucyjne, a co było tylko odtwórstwem. Ułożyłem listę najbliższych mi piosenek, bo taki był chyba zamiar. Inną bym ułożył, gdyby celem było wyłonienie najbardziej przełomowych, ważnych historycznie, socjologicznie, kulturowo czy muzykologicznie utworów lub stworzenie przekrojowego kompendium przez dyskografię The Beatles. A jeśli istotą jest wyłonienie 50 utworów, które się c e n i, to ja nie dam rady wybrać tylko 50.

Jakieś kryterium trzeba było przyjąć. Dlatego na liście umieściłem te utwory, które za każdym razem, gdy ich słucham, wywołują dreszcze na plecach, uśmiech na twarzy, łzy w oczach, sprawiają, że gdy słyszę je gdzieś przypadkowo, to jeśli tylko mogę zatrzymuję się na chwilę, by wysłuchać ich do końca. A więc emocje, nie statystyki i suche fakty.

A poza tym, to tylko zabawa, a nie kadencje eolskie. Peace & Love!

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lut 22, 2015 1:09 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
:D ..a ja tylko chciałem wiedzieć, czy znasz całą dyskografię :D Napisz tylko, że znasz i po dyskusji :D

Przecież ja domyślam się, że tworząc listę napisałeś, które piosenki lubisz. Nie polemizuję z Tobą tylko zastanawiam się nad słowami Piotrka. Mówiąc obrazowo - ja cenię Yesterday ale nigdy bym jej nie wpisał na listę ulubionych. Czy ktoś ceni, czy nie ceni ma się nijak do naszego rankingu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lut 22, 2015 1:17 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2327
Miejscowość: New Salt
Jak dla mnie wszystko jasne i przejrzyste.
Bardzo podoba mi się Twoje porównanie: Dla mnie wyłonienie 50 utworów to jak uratowanie 50 osób, które znam i kocham, a pozostawienie pozostałych na pastwę nieznanego losu.
Naprawdę celnie oryginalnie to ująłeś


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 443 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 23  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 48 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY