Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 1:48 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 443 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 23  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Nie Lut 22, 2015 2:24 pm 
Offline
fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lut 18, 2015 9:45 pm
Posty: 30
Ok Yer Blue, ale skomplikowałeś mi, każdy utwor z 'Golden Slumber Melody' oddzielnie jest taki sobie, nawet Carry That Weight, który przecież ma elementy Golden...
1. A Day in he Life
2. Carry That Weight
3. Help!
4. She's Leaving Home
5. Hey Jude
6. I Want To Hold Your Hand
7. Fool On The Hill
8. While My Guitar Gently Weeps
9. Something
10. Here Comes The Sun.
11. Girl
12. Nowhere Man
13. Oh Darling
14. Let It Be
15. Penny Lane
16. This Boy
17. Strawberry Fields Forever
18. You Won't See Me
19. Taxman
20. Across The Universe
Może być ?


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lut 22, 2015 3:40 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Może być :)

admin_joryk napisał(a):
Przeczytałem to z podziwem. Trudno zmusić kogoś, żeby mu się podobało ale co innego jeśli ktoś nie ceni.


Akurat nikt powyżej nawet nie pisnął, że czegoś nie ceni, co najwyżej mniej ceni - co przecież nie oznacza, że nie ceni. Ale to szczegół :D

admin_joryk napisał(a):
I Want To Hold Your Hand - 16 miejsce na liście 500 piosenek wszech czasów Rolling Stone i ktoś nie ceni?


Mam wrażenie, że wymuszasz na kimś konieczność cenienia czegoś, co jest na ogół cenione. Mam zupełnie inne kryteria w docenianiu muzyki niż oglądanie się na zdanie innych, nawet jeśli to dziennikarze z Rolling Stone'a. W (d)ocenianiu muzyki wszyscy są równi.

admin_joryk napisał(a):
William Mann, krytyk muzyczny z The Times (Londyn), analizował z podziwem kadencje eolskie w "Not A Second Time", a ktoś tej piosenki nie ceni?


Naprawdę, nie będę udawał, że kadencje eolskie cokolwiek dla mnie znaczą. To piękna melodia Not A Second Time sprawia, że uwielbiam akurat ten utwór.


A to wszystko w cieniu naprawdę zawodowego zestawienia Fangorna. Cytat przytoczony przez Bobskiego jest klaskiem. Podpisuje pod nim wszystkimi odnużami.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lut 22, 2015 5:09 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Yer Blue napisał(a):
Mam wrażenie, że wymuszasz na kimś konieczność cenienia czegoś, co jest na ogół cenione.

Dokładnie tak.
Uprośćmy dyskusję i sprawdźmy, co nam wyjdzie:
- Mozart jest genialny.
- A niby dlaczego?
- A bo krytycy muzyczni tak mówią (żart).
- A ja nie cenię Mozarta i mam w nosie krytyków.
- ...
Te trzy kropki to chwila zadumy nad tym, czy jest się czym chwalić (że nie ceni Mozarta) i czy to już nie jest czasem koniec dyskusji (odrzucenie wszelkich racjonalnych argumentów)? :D Z drugiej strony, nie wymagajmy, żeby ktoś powiedział: - Sorry, nie dorosłem jeszcze do Mozarta, pomyliłem cenienie z lubieniem i przemyślę to sobie jeszcze. Choć oczywiście, jeśli ktoś tak powie, to szacun :D

Zgódźmy się może na koniec, że każdy z nas ceni wczesnych Beatlesów, ale niektórzy bardziej lubią drugą część ich kariery.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lut 22, 2015 7:35 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lut 07, 2012 7:49 am
Posty: 158
Miejscowość: Chicago
Czyli jak zawsze odwieczna dyskusja : twórczość wczesna versus późna- a może lepiej (metodą dziewczęcej wyliczanki ) zabrać się za jakiegoś kwiatuszka (jako że w Polsce w przeciwieństwie do USA ponoć już wiosna) i powróżyć - " kocha , lubi , szanuje..." :wink:
Wyjdzie chyba na to samo.

PS
Fangorn nie przejmuj się - Joryk już tak ma - przy okazji poprzedniego plebiscytu , zarzucił co niektórym uczestnikom , że wyciągają z bogatego zbioru beatlesowskiej twórczości różne dziwadełka czy wręcz śmieci , stawiają na piedestale i zachwycają się nimi , zamiast po ludzku (jak dresiarze i gospodynie domowe) docenić wczesne piosenki dzięki którym świat w ogóle usłyszał o The Beatles.
Gdy się głębiej nad tym zastanowię , myślę ,że ma sporo racji - bo przecież gdyby nie She loves you itd. nikt nie wyłożyłby po prostu kasy na zdolnych chłopców i nie usłyszelibyśmy eksperymentów typu I'm the walrus , Tomorrow never knows czy Strawberry... - które tak stadnie okupują górne rejony naszych rankingów.
Wiem ,że "lubienie" a "docenianie" to dwie różne sprawy - tym niemniej sam osobiście odczuwam pewną niestosowność czy wręcz niesprawiedliwość ( może dlatego , że jestem zodiakalną Wagą) gdy patrzę na takie listy (moją również !) i jak rodzynki znajduję na niej ( i to raczej w "strefie stanów niskich") jakiś wczesny utwór.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lut 22, 2015 7:56 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Rita napisał(a):
Uśmiałam się :D

Faktycznie, trochę na to wygląda. :wink:


Czy to powód do "uśmiania się"?

admin_joryk napisał(a):
:D ..a ja tylko chciałem wiedzieć, czy znasz całą dyskografię :D Napisz tylko, że znasz i po dyskusji :D

A po co Fangorn ma cokolwiek potwierdzać ,że zna dyskografię? Żeby zakończyć dyskusję?

admin_joryk napisał(a):
Zgódźmy się może na koniec, że każdy z nas ceni wczesnych Beatlesów, ale niektórzy bardziej lubią drugą część ich kariery.

Zgadzam się

Fangorn napisał(a):
A poza tym, to tylko zabawa, a nie kadencje eolskie. Peace & Love!


Zgadzam się


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lut 22, 2015 8:03 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Dżejdżej napisał(a):
Czyli jak zawsze odwieczna dyskusja : twórczość wczesna versus późna-

...a to sorry, ja na ten temat nie dyskutuję. Pytałem, co prawda, o znajomość pierwszej połowy dyskografii, ale tylko z ciekawości. Nawiasem mówiąc, odpowiedzi nie dostałem. Może kolega właśnie przesłuchuje? :D

dr Maxwell napisał(a):
A po co Fangorn ma cokolwiek potwierdzać ,że zna dyskografię? Żeby zakończyć dyskusję?

Ściśle mówiąc, żeby zaspokoić moją ciekawość.

Ja dyskutuję na temat różnic pomiędzy cenieniem, a lubieniem. Z Piotrkiem, bodajże :D


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lut 22, 2015 8:43 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
dr Maxwell napisał(a):
Rita napisał(a):
Uśmiałam się :D

Faktycznie, trochę na to wygląda. :wink:


Czy to powód do "uśmiania się"?



Eee, ale o co chodzi? :)

Podobal mi sie zartobliwy w moim odbiorze komentarz Joryka.
Przy czym w to, ze kolega Fangorn zna tylko polowe dyskografii, absolutnie nie wierze. ;)

Peace and love

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lut 22, 2015 9:15 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
admin_joryk napisał(a):
Może kolega właśnie przesłuchuje? :D


Pewnie zrobił to dawno temu.

Rita napisał(a):
Przy czym w to, ze kolega Fangorn zna tylko polowe dyskografii, absolutnie nie wierze. ;)


Nie wierzymy oboje , trzeba tylko "przekonać" joryka. :D


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lut 23, 2015 12:22 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
admin_joryk napisał(a):
Pytałem, co prawda, o znajomość pierwszej połowy dyskografii, ale tylko z ciekawości. Nawiasem mówiąc, odpowiedzi nie dostałem.

Myślałem, że to kwestia oczywista, a pytanie - retoryczne. No chyba że taki żart, to się nie znam. Odpowiedź była zresztą zawarta "między wierszami" w moim wcześniejszym poście, ale żeby zaspokoić Twoją ciekawość napiszę krótko: tak.
Jakieś jeszcze merytoryczne pytania? :wink:

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Ostatnio edytowany przez Fangorn, Pon Lut 23, 2015 4:23 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lut 23, 2015 12:53 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Wedle tytułu wątku rzecz dotyczy “najlepszego utworu” Fab4. ale, jak zauważył Fangorn, Yer Blue użył w opisie sformułowania „najbliższe nam nagrania”. Powyżej wywiązała się ‘polemika’ pod tytułem „lubiane” kontra „cenione”. Na dodatek, kwestia ‘proporcji’ między Beatlesami wczesnymi, a dojrzałymi. Ech, skomplikowane to wszystko…

Trudność wyboru Fabowych Naj świadczy (odkrywam Amerykę :wink: ) o tym JAK WIELE DOBREJ MUZYKI dali/zostawili nam ONI.

Gdyby kierować się „poprawnością polityczną”, to wyniki są przewidywalne (= nudne) i pewnie (prawie) takie same pod każdą szerokością geograficzną.

Czasem „lubiane” pokrywa się z „cenione”, ale wcale tak być nie musi, bo czasem lubi się irracjonalnie, tak jak czasem kocha się „mimo wszystko” (niekoniecznie ‘rozsądkowo’).

Przygotowując swoje zestawienie, redukcję do setki tytułów przeprowadziłem w miarę bezboleśnie. ‘Okrojenie’ do siedemdziesiątki było już bardzo trudne. Kolejne ‘cięcia’ okazały się niewykonalne…

Ostatecznie dokonałem demokratycznego (?) podziału na dwa zestawienia: Beatlesi od albumu ‘Please Please Me’ do ‘Help!’ oraz od ‘Rubber Soul’ do ‘Let It Be’ (może trzeba zrobić takie dwa sub-rankingi?). Wybór subiektywny - decydują czasem Chwile, Zdarzenia, Ludzie, nawet Zapachy, z którymi kojarzą się Te Dźwięki :) To nie są zestawienia Największych Dzieł zespołu: nie ma tu: Let It Be, Hey Jude, Lucy In The Sky With Diamonds, Yesterday… Są zaś takie, które Zawsze Wprowadzają mnie w Fab-Stan :D [kolejność względnie-umowna :wink: ]

1963-1965
1. She Loves You
2. I Saw Her Standing There
3. A Hard Day's Night
4. Till There Was You (Uwielbiam!)
5. This Boy
6. Help!
7. I Feel Fine
8. Yes It Is
9. I Need You
10. If I Fell
11. I'll Be Back
12. And I Love Her
13. Please Please Me
14. Rock And Roll Music
15. Please Mister Postman
16. Ask Me Why
17. A Taste Of Honey
18. You Really Got A Hold On Me
19. It's Only Love
20. There's A Place
21. Do You Want To Know A Secret
22. It Won't Be Long
23. You're Going To Lose That Girl
24. You've Got To Hide Your Love Away
25. The Honeymoon Song (a jakże! :) )

1965-1970
1. Because ["Ostatnie Takie TRIO" :!: ]
2. Strawberry Fields Forever
3. Something
4. Across The Universe
5. A Day In The Life
6. While My Guitar Gently Weeps
7. Eleanor Rigby
8. I Am The Walrus
9. Don't Let Me Down (Majstersztyk!)
10. Girl
11. I Will (Bardzo, Bardzo Lubię! :) )
12. In My Life
13. Nowhere Man
14. Norwegian Wood
15. Here Comes The Sun
16. She's Leaving Home
17. The Fool On The Hill
18. You Never Give Me Your Money
19. Happiness Is A Warm Gun
20. Come Together
21. I Want You-She's So Heavy
22. The Long And Winding Road
23. She Came In Through The Bathroom Window
24. Your Mother Should Know
25. You Know My Name (Look Up The Number) (tak jest! :) )

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lut 23, 2015 1:38 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Argus9 napisał(a):

Czasem „lubiane” pokrywa się z „cenione”, ale wcale tak być nie musi, bo czasem lubi się irracjonalnie, tak jak czasem kocha się „mimo wszystko” (niekoniecznie ‘rozsądkowo’).


Tak naprawdę, do końca nie wiem o co chodzi w tej różnicy między jednym a drugim. Nie znajduję ani jednego utworu The Beatles, którego cenię a jednocześnie mało lubię. Np. I Want To Hold Your Hand jest dla mnie słaby i naprawdę nie wiem za co miałbym go cenić. Za jego popularność? To w takim razie musiałbym cenić wszystko co popularne, np. Rihannę :)
Uważam, że "cenienie" też jest bardzo subiektywnym uczuciem i nie może na to wpłynąć jakaś obiektywna rzecz np. popularność. Ja przynajmniej tak mam. Możliwe, że można to rozdzielać - i cenić nie lubiąc, aczkolwiek wtedy jest to dla mnie jakaś manipulacja.

Argus9 napisał(a):
Ostatecznie dokonałem demokratycznego (?) podziału na dwa zestawienia: Beatlesi od albumu ‘Please Please Me’ do ‘Help!’ oraz od ‘Rubber Soul’ do ‘Let It Be’ (może trzeba zrobić takie dwa sub-rankingi?).


Wszystko można, ale w tym wyłaniamy 50 z całej dyskografii. Sorry, ale trochę namieszałeś i w rezultacie nie będzie można Twoich obydwu 25 włączyć do podsumowania.

Argus9 napisał(a):
To nie są zestawienia Największych Dzieł zespołu: nie ma tu: Let It Be, Hey Jude, Lucy In The Sky With Diamonds, Yesterday…


Hmmm...Czy to znaczy, że nie wrzuciłeś tych pereł do swojej listy, bowiem są popularne? Tak definiuje Twoje określenie "Największe". Czy jednak dlatego, że nie są Ci aż tak bliskie?
Muszę przyznać, że czuję się coraz bardziej zdezorientowany Twoimi klasyfikacjami :)

Największe zaskoczenia co do samych list? Bardzo wysoko I Need You co mnie niezwykle cieszy! A w drugim oczywiście I Will (u mnie byłby poza setką, co nie znaczy, że go nie lubię) oraz Beacuse na 1.

Wszystko fajnie tylko teraz połącz oba topy w jeden ogólny: 1962 - 1970 (plus dwa "premierowe" z lat 90-tych). Jego jestem najbardziej ciekaw :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lut 23, 2015 4:23 pm 
Offline
fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lut 18, 2015 9:45 pm
Posty: 30
Yer Blue, przeginasz choć piszę to sympatycznie, z uśmiechem, przeczytaj uważnie odpowiedź Joryka o Mozarcie itd :) . Spłaszczanie zawartej tam mądrej refleksji nie dołuj argumentem o Rihannie. Nie lubisz Rihanny ??????????? jeszcze zaraz powiesz, że lady Ga-ga to nie Twój typ?:)
Ryszard, obudź się i wstaw swoje typy!


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lut 23, 2015 5:10 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
A w czym przeginam? Tym, że nie cenię znanego utworu, wielkiego zespołu? Nie traktuje Beatlesów jako świętość a już na pewno nie najsłabsze ich utwory. Masz wysoko I Want To Hold Your Hand, a ja miałbym go w top 5 największych niewypałów zespołu.
Zarówno Mozart, Beatlesi jak i Rihanna podlegają ocenie. Wyobraź sobie, że Mozart nagrał jakąś (przykładowo) totalną kichę i ktoś jej nie ceni. Nie kwestionujemy tutaj talentu Mozarta a tylko jego słabszego (hipotetycznie) dzieła. Tak samo mam z Hold Your Hand. Wielki zespół ale tego fragmentu ich twórczości szczerze się wstydzę i nie będę cenił dopóki mam słuch. Dla mnie to jest utwór pokroju popularnych, wypromowanych przebojów Rihanny. Jest nawet wysoce prawdopodobne, że Rihanna nagrała kiedyś coś lepszego. Tak przypuszczam.

"Nie lubisz Rihanny ??????????? jeszcze zaraz powiesz, że lady Ga-ga to nie Twój typ?:)"

A tego nie rozumiem.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lut 23, 2015 5:28 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Cze 10, 2013 10:41 pm
Posty: 598
Miejscowość: Cieszyn
Yer Blue napisał(a):
I Want To Hold Your Hand, a ja miałbym go w top 5 największych niewypałów zespołu.

Ten "niewypał" zrewolucjonizował podejście całej Ameryki do zespołów brytyjskich :wink:
Krótko mówiąc, żyjąc ówczesnie , dajmy na to w San Francisco, olałbys ten zespół i czekał dalej na swoich ...Pink Floydów :lol:

P.S Tez nie jestem jakims wielkim zwolennikiem tej piosenki, ale Top 5 największych niewypałów? ...uuuu....grubo :roll:


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lut 23, 2015 5:54 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Helter-Skelter napisał(a):
Yer Blue napisał(a):
I Want To Hold Your Hand, a ja miałbym go w top 5 największych niewypałów zespołu.

Ten "niewypał" zrewolucjonizował podejście całej Ameryki do zespołów brytyjskich :wink:
Krótko mówiąc, żyjąc ówczesnie , dajmy na to w San Francisco, olałbys ten zespół i czekał dalej na swoich ...Pink Floydów :lol:


Sam nie wiem jak bym zareagował wtedy na ten utwór. Beatlesi mieli już wtedy takie perły jak She Loves You czy I Saw Her Standing There, wiec cienko musiałby brzmieć na ich tle. Nie wiem, gdybym żył w tamtej rzeczywistości to mógłbym widzieć (słyszeć) wszystko inaczej, ale z mojego miejsca tu i teraz nie potrafię wyobrazić sobie mojego zachwytu tą piosenką.
W każdym razie uważam, że (prawie) każdy autorski utwór Beatli jaki wtedy mieli, poparty tak gigantyczną promocją i rzucony na spragniony nowych idoli naród amerykański - przebiłby się tak samo. To nie jest zasługa akurat tego utworu a specyficznych okoliczności i wdzięku samych Beatlesów. Mam nadzieję, że nie wywołam protestów tym stwierdzeniem ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lut 23, 2015 8:27 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 26, 2013 9:36 am
Posty: 495
Miejscowość: Nowhere Land:)
Darek wywołał mnie do swego Topu. Zrobię go oczywiście choć pewnie Yer Blue go oceni jak oceno. Żartobliwą wypowiedź Darka zupełnie potraktowałeś serio, w tym żart o Ladzie Ga-Ga. Ok, każdy ma prawo oceniać jak oceniać ale;e zgodzę się tutaj z Jorykiem.Nie jest tak, że traktuję w ciemno muzykę The Beatles-całość jako arcydzieła, choć niedaleko im do tego. Jak wiecie, muzyka Beatlesów nie różni się niczym prawie od innej muzyki prócz małego szczegółu: tj. dotyku Boga. Wiesz, trzeba mimo wszystko złej woli by ogólnie uznane arcydzieło, jakim niewątpliwie jest 'I Want To Hold Your Hand' (nawet w opinii samego Johna to jedna z lepszych piosenek zespołu) uważać za bubel. Ale to zostawmy to. Niebawem spłodzę swoją 20-kę najlepszych hitów The Beatles. Bez Pink Floydów w tle:)

_________________
Ryszard. Mój blog o The Beatles: http://fab4-theBeatles.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lut 23, 2015 9:06 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Kwi 08, 2005 3:13 pm
Posty: 452
Miejscowość: Kłobuck
Dżejdżej napisał(a):
Czyli jak zawsze odwieczna dyskusja : twórczość wczesna versus późna


Zawsze miałem z tym problem. Technika bardzo poszła do przodu w czasie kariery The Beatles. Pomysł Argusa jest bardzo dobry, w pewnym sensie to jakby dwa różne zespoły.

Argus9 napisał(a):
Yer Blue użył w opisie sformułowania „najbliższe nam nagrania”


Wybór bardzo trudny. Za dużo jest dobrych piosenek :D . Postanowiłem ułożyć listę piosenek najbardziej ekscytujących i magicznych. To nie znaczy, że inne nie są mi bliskie. Bardzo dobra pod każdym względem piosenka Let It Be nie ma w sobie jednak tyle entuzjazmu, tajemniczości i nie daje takiego poczucia mocy jak dużo słabsza i prostsza Don't Bother Me. Nie chodzi mi tutaj o treść ale bardziej o brzmienie, melodię, styl, ekspresję, słowem wszystko, co składa się na magię piosenki i sprawia, że przechodzą nas dreszcze albo nogi podrywają się do tańca.

Yer Blue napisał(a):
Np. I Want To Hold Your Hand jest dla mnie słaby i naprawdę nie wiem za co miałbym go cenić. Za jego popularność?


Zawsze lubiłem ten utwór ale nie zmieścił się na mojej liście. Może za bardzo mi się osłuchał? Podoba mi się w nim agresywne jak na tamte czasy brzmienie gitar i ten charakterystyczny sposób śpiewania. Wydaje się nonszalancki i jednocześnie bardzo bezpośredni. Myślę, że jak na tamte czasy to była Rihanna, jeśli nie lepiej :wink:

A oto moja lista:

01. While My Guitar Gently Weeps
02. Strawberry Fields Forever

Obie piosenki brzmią doskonale we wszystkich swoich bardzo różniących się wersjach.

03. All You Need Is Love
04. Please Mr. Postman

Piosenka innego autora ale wyjątkowo ciepłe brzmienie. Można się rozpłynąć słuchając głównego wokalisty.

05. I Wanna Be Your Man
06. Don't Bother Me
07. All Together Now

Coraz szybciej, coraz szybciej - trudno było mi usiedzieć przy tym utworze kiedy go poznałem. Tym bardziej, że było to w dawno zapomnianych niepiśmiennych czasach :wink:

08. Hey Jude
09. Please Please Me
10. She Loves You
11. Twist And Shout
12. All My Loving
13. Help
14. I Saw Her Standing There
15. Revolution
16. Back In The USSR
17. Everybody's Got Something To Hide Except Me And My Monkey
18. Money
19. Birthday
20. I'm Down

Przez dłuższy czas mój nr 1 w rankingu.

21. Martha My Dear
22. You Really Got A Hold On Me
23. Leave My Kitten All Alone

Jak można było odłożyć do archiwum takie nagranie?

24. Eight Days A Week
25. Ob-La-Di, Ob-La-Da
26. Long Tall Sally
27. Slow Down
28. Got To Get You Into My Life
29. Bad Boy
30. Free As A Bird

Może to wynik nostalgii za czasami The Threetles? Jednak piosenka ma w sobie coś urzekającego i hipnotyzującego.

31. Drive My Car
32. Tell Me Why
33. Piggies
34. Helter Skelter

Trudno o lepsze wyładowanie.

35. Bad To Me

Tylko demo ale brzmi lepiej niż pełna wersja Kramera.

36. I'll Be Back
37. Something
38. The Word
39. I Me Mine
40. Every Little Thing
41. Real Love
42. Let It Be
43. Not A Second Time
44. Come Together
45. She's A Woman
46. The Long And Winding Road
47. It's All Too Much
48. Roll Over Beethoven
49. For You Blue
50. Baby It's You

_________________
you can boogie if you try


Ostatnio edytowany przez svarog, Pon Lut 23, 2015 11:26 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lut 23, 2015 10:49 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Ryszard napisał(a):
Zrobię go oczywiście choć pewnie Yer Blue go oceni jak oceno.


Ciesze się, że włączysz się do zabawy. Nie będę oceniał Twojej listy, co najwyżej skomentuję. Chyba, że nie zrozumiałem słów "oceni jak oceno" i miałeś coś innego na myśli.

Ryszard napisał(a):
Żartobliwą wypowiedź Darka zupełnie potraktowałeś serio, w tym żart o Ladzie Ga-Ga.


Nie znam się na taki żartach. Przyznaję. Więcej: nawet nie do końca zrozumiałem jego wpisu.

Ryszard napisał(a):
Jak wiecie, muzyka Beatlesów nie różni się niczym prawie od innej muzyki prócz małego szczegółu: tj. dotyku Boga.


:D Ja niestety, nie wiedziałem tego. Po 20 latach słuchania Beatlesów.
Z drugiej strony skoro Bóg istnieje to dlaczego dotknął tylko muzykę Beatlesów? :D

Ryszard napisał(a):
Wiesz, trzeba mimo wszystko złej woli by ogólnie uznane arcydzieło, jakim niewątpliwie jest 'I Want To Hold Your Hand' (nawet w opinii samego Johna to jedna z lepszych piosenek zespołu) uważać za bubel. Ale to zostawmy to.


Nie, nie, skoro tak skomentowałeś to nie zostawmy. Nie widzę tutaj złej woli a jedynie brak szacunku z Twojej strony dla innego zdania. Innej oceny utworu.
Można oczywiście podpierać się zdaniem Johna i opinią ogółu, ale chyba jednak warto polegać na własnym guście. A czy mógłbyś przytoczyć cytat, w którym John mówi, że to "jedna z lepszych piosenek zespołu"? Myślę, ze to będzie ciekawostka dla wszystkich.

svarog napisał(a):
09. Golden Slumbers-Carry That Weight-The End


To są 3 utwory o czym niedawno była mowa. Czyli jak na jedną pozycje o 2 za dużo ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lut 23, 2015 11:29 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Kwi 08, 2005 3:13 pm
Posty: 452
Miejscowość: Kłobuck
Yer Blue napisał(a):
To są 3 utwory o czym niedawno była mowa. Czyli jak na jedną pozycje o 2 za dużo ;)


Zatem już usuwam. Niestety - z osobna już nie są takie mocne :D

_________________
you can boogie if you try


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 24, 2015 8:57 am 
Offline
fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lut 18, 2015 9:45 pm
Posty: 30
Dziwak z Ciebie Yer, czytam i czytam Twoje odpowiedzi. O Johnie i 'I Want To Hold...' poszukaj sobie w sieci i czy to oznacza, że jeśli John lubi tą piosenkę to i Ty zmienisz zdanie? Nie odpowiadaj, pytanie retoryczne ;) Nie lub sobie czego nie lubisz, ale, że nie masz poczucia humoru to już wiem. I nie lubię ani Rihanny ani Lady Gaga. A czemu Bóg nie dotknął innych piosenek. Oj, dotknął ich wiele ale nigdy aż tyle naraz w przypadku 1 wykonawcy.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 443 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 23  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY