Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Sob Kwi 27, 2024 7:31 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Gru 29, 2004 7:16 pm 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Gru 19, 2004 7:11 pm
Posty: 131
Miejscowość: Chorzów
Narazie widziałam tylko dwa filmy Beatlesów. A mianowicie "Magical Mystery Tour" i "Yellow Submarine" . Ten pierwszy jakoś do mnie nie przemawiał, ale ogólnie fajny. Bajka była fajna...fajnie się nią siostre wnerwia :wink: (jakby ktos miał pytanie to moja siora słucha Elvisa Presleya)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Lut 13, 2005 2:45 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Sty 06, 2005 11:33 pm
Posty: 164
Miejscowość: Warszawa
Zdecydowanie Help! Aczkolwiek bardzo lubię też A hard day's night. PozdRawiam wszystkich Beatlefanów :)

_________________
We still LOVE you John. [08.12.1980 - 08.12.2005] - 08.12.2006] - 08.12.2007] - 08.12.2008]
The Beatles Forever...
<b>TO JUŻ 28 LAT</b>


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Lut 15, 2005 9:07 pm 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Lut 04, 2005 4:04 pm
Posty: 119
W sumie lubię wszystkie filmy. Każdy ma w sobie coś, nie ma lepszych ani gorszych - każdy jest inny.
A hard days night - za humor, muzyke, "dzień z życia zespołu", dziadka Paula, udany debiut
Help ! - kolorwy film :P, bondowski klimat, żywa akcja
Magical Mystery Tour - za to Lennon robi przy stole...., muza
Yellow Submarine - psychodelizm, fajne rysunki
Let it be - przygoda na dachu, muza, ostatnie dni zespołu...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Mar 07, 2005 8:08 pm 
Offline
fan sztabowy

Rejestracja: Nie Maj 30, 2004 11:48 am
Posty: 58
Miejscowość: Olsztyn, a w zasadzie okolica tegoż
Hmmm....
A jak dla mnie to AHDN, ale przede wszystkim ANTOLOGIA.
W Antologii też występują WSZYSCY :idea: i w dodatku scenariusz
napisali swoim życiem. Dooooobra robota!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Wrz 18, 2005 4:17 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lut 24, 2005 12:38 pm
Posty: 847
Miejscowość: Warszawa
Help!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Lip 02, 2006 2:35 pm 
Offline
Lovely Rita

Rejestracja: Pią Kwi 14, 2006 8:44 pm
Posty: 373
Oglądałam tylko Let It Be, Help!, AHDN i Yellow Submarine. Najbardziej przypadły mi do gustu 2 ostatnie :) Pierwsze ogląda bardzo się, hmm, przyjemnie, drugie jest jak dla mnie za bardzo pokręcone, miejscami nudnawe, no i samym Bitlom chyba też średnio przypadło do gustu :? Kocham scenę, w której Paul gra na tym białym pianino-czymś... tak, jestem pokręcona :P

AHDN to cudeńko, angielski humor nie zawsze do mnie trafia, dla mnie film w pewien sposób kultowy i zawsze chętnie do niego wracam :) YS odkryłam dopiero za drugim razem. Oczarował mnie totalnie, nawet ten kalejdoskop towarzyszący Lucy In The Sky przestał mi przeszkadzać ;) Film jest cudowny, łączy wiele kimatów, sama strona wizualna - po prostu miód. Skończyłam oglądać po czwartej nad ranem, był szary świt, ptaki śpiewały obłędnie, a ja byłam bliska eksplozji z nadmiaru pozytywnych uczuć :) A i sama końcówka z udziałem Beatelsów jest urocza!

Muszę się koniecznie dorwać jeszcze do MMT, no i rzecz jasna Antologii... oj, będzie cięzko, ale dam radę :D
[/i]


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lip 06, 2006 1:02 am 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Mar 02, 2006 12:16 am
Posty: 356
Miejscowość: Koszalin
No, nareszcie mogę się wypowiedzieć w tym temacie, gdyż jestem już po obejrzeniu podstawowej filmografii, tj. AHDN, Help!, Magical Mystery Tour, Yellow Submarine i Let It Be.
-A Hard Day's Night-sam fakt, że film jest czarno-biały to już coś dla mnie :D, wiele niezapomnianych scen, które przyprawiły mnie o ból mieśni brzucha ze śmiechu (spacer Ringa, George w firmie z koszulami, John jako pseudowięzień nawiedzający panienki w pociągu, facet we włochatym sweterku)
-Help!-mój ulubiony Beatlesowski film :D; przezabawne sceny (uwielbiam moment, gdy George otwiera bagażnik, w którym znajduje się Ringo, a Ringo na widok kumpla mówi: Hello), dialogi, świetna muzyka i Hindusi; a, no i ta dedykacja...
-Magical Mystery Tour-obejrzałam go wczoraj, więc bardzo świeże wrażenia; nie zgadzam się z kompletną krytyką, bo sam pomysł na film był ciekawy, co prawda wycięłabym kilka scen (ten dziwny pościg i zawody sportowe :shock: ), ale choćby ze względu na momenty takie jak sen cioci Ringa, George poszturchujący przysypiającego Johna, czy John rozmawiający z dzieckiem film jest warty obejrzenia; oczywiście dodatkowe punkty za fantastyczną muzykę, szczególnie śliczną aranżację All My Loving na smyczki :D
-Yellow Submarine-miałam w domu przez jeden dzień, więc musiałam to wykorzystać do maksimum-obejrzałam go 3 razy :D; bajka jest cudowna, tyle kolorów, efektów, dobry wątek główny i muzyka miodzio
-Let It Be-dla mnie to nie jest typowy film, raczej może dokument; szczerze mówiąc to najmniej go lubię ze wszystkich, gdyż nic się w nim nie dzieje (mam na myśli fabułę), ratuje go w moich oczach muzyka i scena, gdy George pokazuje Ringowi, jak się gra Octopus's Garden oraz początek filmu, kiedy to Paul i Ringo mówią sobie dzień dobry.

Jak Bóg da, że Pati kiedyś obejrzy Antologię, to też się na jej temat wypowie.

_________________
"And in the end, the love you take is equal to the love you make"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Sie 03, 2006 10:24 am 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Sie 03, 2006 9:55 am
Posty: 198
Miejscowość: z domku
beatles z liverpoolu do san francisko to jest bradzo ciekaffy fylm

_________________
John -I'm always with you
Image
1940-1980 [*]
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Sie 03, 2006 3:56 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Kwi 23, 2005 2:45 pm
Posty: 619
Miejscowość: koło Białegostoku
Tu raczej nie chodzi o filmy dokumentalne :roll:

_________________
Ic-Zaps


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Sie 18, 2006 3:57 pm 
Offline
Musketeer Gripwood
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Paź 26, 2003 12:34 pm
Posty: 79
Miejscowość: Bielsko Biała
Hmm, cięzki wybór zaiste...
Jednakże moim faworytem będzie Help!. Za to urocze, kiczowate troszkę poczucie humoru, za gagi i pewnei za to, że w odróżnieniu od AHDN jest w kolorze. Ciekaw tylko, co byłoby gdyby film został zmontowany rzeczywiście z najlepszych nakręconych kawałków a nie tylko tych, które nadawały się do emisji :)) Chłopcy nieźle dawali czadu na planie, dniami zaśmiewając się do rozpuku z powodu nadmiernej fascynacji zielarstwem i nie tylko ;)
tak czy inaczej chciałbym tamte momenty kiedyś ujrzeć, pewnie oni sami także, bo jak wspomina Ringo, on sam nie pamięta wiele z okresu kręcenia filmu... :twisted:
AHDN też jest klimatyczny, angielskie poczucie humoru, które wyjątkowo do mnie trafia, szczególnie scena w przedziale z dosiadającym się pasażerem :))
Poza tym oczywiście Yellow Submarine, szczyt animacji, obraz brany za przykład psychedelicznego, kolorowego ukazania nierzeczywistości. Choć brakuje mi tu prawdziwej Wielkiej Czwórki, fragment na końcu zdecydowanie niewystarczający... I moi faworyci: Blue Meanies :))
Magical Mystery Tour przemawia do mnie tylko we fragmentach, mój ulubiony to ten z Johnem w roli kelnera nakładającego spaghetti z wiadra :) Ubaw po pachy!
Let It Be nudnawy, choć możliwośc ujrzenia ich przy pracy warta poświęcenia czasu na dokładne przeanalizowanie obrazu. Poza tym historyczne już momenty kłótni Harrisona z McCartneyem i koncert.
A poza wszelką klasyfikacją, jako dokument i jako opus magnum historii Fab4, znajduje się oczywiście Antologia. Widziałem po raz pierwszy wersję skróconą w TV z tłumaczeniem RoRo (niezbyt fortunnym), po czym udało mi się dorwać w miarę tanio original angielski na DVD, w pełnej, nieokrojonej wersji. Od tego czasu widziałem już chyba z 5 razy w całości i mnóstwo razy we fragmentach. Majstersztyk!!! Choć oczywiście brakuje, tak jak i w książce, wielu faktów, a niektóre potraktowane zostały po macoszemu: Cynthia, Pete Best...

_________________
Image
...and in The End, the LOVE you take is equal to the LOVE you make...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Sie 18, 2006 4:36 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Gru 08, 2005 8:55 pm
Posty: 1041
Miejscowość: Warszawa
LennonBB napisał(a):
Chłopcy nieźle dawali czadu na planie, dniami zaśmiewając się do rozpuku z powodu nadmiernej fascynacji zielarstwem i nie tylko ;)
tak czy inaczej chciałbym tamte momenty kiedyś ujrzeć, pewnie oni sami także, bo jak wspomina Ringo, on sam nie pamięta wiele z okresu kręcenia filmu... :twisted:

Niestety chyba te fragmenty wywalili... Nie ma :(

LennonBB napisał(a):
scena w przedziale z dosiadającym się pasażerem :))

He's very clean.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Sie 18, 2006 5:07 pm 
Offline
Musketeer Gripwood
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Wrz 04, 2004 7:00 pm
Posty: 75
Miejscowość: Warszawa
Nie oglądałam tylko Let it be, ale chyba nie jest to ich najlepszy film, więc śmiało twierdzę, że 'Help!' jest ich najlepszym filmem <3 Na drugim miejscu uplasowało się : A Hard Day's Night. Później już bez żadnej kolejności YS i MMT. :wink:

_________________
And if my thought-dreams could be seen,
they'd probably put my head in a guillotine,
but it's alright, Ma, It's life and life only.

Bob Dylan


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Sie 27, 2006 6:15 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Gru 08, 2005 9:55 pm
Posty: 393
Miejscowość: Bielsko - Biała
Dla mnie i Help, i AHDN są na pierwszym miejscu. Help jako film, produkcja, jest moim zdaniem lepszy, sama akcja jest też ciekawsza, a Beatlesi grają lepiej. Mimo tego wolę ich w AHDN, gdzie są tacy...nieporadni :D Poza tym AHDN jest bardziej "jajcarski" :wink:

Kurka, uwielbiam i jeden, i drugi. I nie umiem wybrać lepszego :D

_________________
"Rozczarowanie wymaga uprzedniej nadziei"


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 28 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY