Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 11:40 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Let It Be czy Let It Be...Naked
Let It Be 46%  46%  [ 13 ]
Let It Be...Naked 54%  54%  [ 15 ]
Razem głosów : 28
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pon Lis 24, 2003 6:27 pm 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Paź 21, 2002 6:20 pm
Posty: 135
Miejscowość: Wrocław
Nie pozostawiliście mi wyboru wobec tak podzielonych recenzji, teraz się jawnie okaże, tylko zastanówcie się najpierw dobrze.
Ja zagłosowałem na Naked i popieram wszystkie pochlebne wypowiedzi dla tej płyty. Wyrzucenie dziwacznego (choć świetnego) Maggie May, oraz jamowatego (choć brutalnie skróconego) Dig It i wszystkich tych pogaduszek, chórów i orkiestr, a także dodanie wspaniałego Don`t Let Me Down sprawiło, że płyta ta jest spójna, zwarta i posiada same wyszlifowane perełki. Odnosząc się do tego co pisał Joryk dodam, że wg. mnie to właśnie tak się gra u Beatlesów. Teraz płyta ów brzmi jak każda studyjna płyta Beatlesów, tyle że nagrana z rozbiegu - bez nakładek.

pozdrawiam

Ps. świetna wersja Maggie May na drugiej płycie, ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Mar 07, 2004 1:46 pm 
Offline
Musketeer Gripwood

Rejestracja: Pon Mar 01, 2004 8:36 pm
Posty: 87
Miejscowość: Kraków
Zdecydowanie bardziej podoba mi się nowa wersja. Zgadzam się w 100% z tym co powiedziałeś MichMistrzu :)

_________________
"Gdyby każdy żądał pokoju, zamiast kolejnego telewizora, to zapanowałby pokój." John Lennon


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Mar 07, 2004 2:57 pm 
Offline
Dr Robert

Rejestracja: Nie Sie 25, 2002 6:54 pm
Posty: 280
Miejscowość: Gdańsk
Ja mam identyczne odczucia.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Mar 11, 2004 2:17 am 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 03, 2002 5:12 pm
Posty: 155
Miejscowość: wadowice
Ja lubię obie :)

Fakt: Naked jest bardziej spójna, wszystko brzmi bardziej zaplanowanie, jest, też, że tak powiem płytą "rollingstonowską": brudne, rockowe granie, ale wszystko trzymające się kupy.

No i Naked jest fantastycznie oczyszczone i zremasterowane, naprawdę świetnie się tego słucha...

btw. to marzy mi się porządnie remasterowany (Jak 1, Yellow Submarine Soundtrack, czy nawet Naked) Pieprz i Abbey Road - była by to już pełnia muzycznego szczęścia...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Mar 14, 2004 9:00 am 
Offline
Dr Robert

Rejestracja: Nie Sie 25, 2002 6:54 pm
Posty: 280
Miejscowość: Gdańsk
Fakt: Naked jest bardziej spójna, wszystko brzmi bardziej zaplanowanie, jest, też, że tak powiem płytą "rollingstonowską": brudne, rockowe granie, ale wszystko trzymające się kupy.

Bardzo trafne porównanie.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Mar 19, 2004 3:30 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
MichMistrz napisał(a):
Teraz płyta ów brzmi jak każda studyjna płyta Beatlesów,


Od kiedy to 'plyta' jest rodzaju mskiego;P..ale to tak na marginesie

Naked uwazam za bardzo dobra... i mimo ze ciezko mi ocenic czy jest generalnie lepsza, to kilka piosenek, jak np. aacross wydaje mi sie brzmiec lepiej:)

dlatego stawiam na naked:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Mar 19, 2004 7:58 pm 
Offline
Dr Robert

Rejestracja: Nie Sie 25, 2002 6:54 pm
Posty: 280
Miejscowość: Gdańsk
Ja jej słucham od pewnego czasu niemal na okrągło.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Lip 02, 2007 8:25 pm 
Lubię obydwie ale zagłosowałem na Let it be :!:


Góra
  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lip 05, 2007 11:12 am 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Sty 06, 2005 11:33 pm
Posty: 164
Miejscowość: Warszawa
Od kiedy kupilem Let it be naked sluchalem jej przez miesiac na okrągło. Naprawde świetne zestawienie kawałków. Głos na Naked...

_________________
We still LOVE you John. [08.12.1980 - 08.12.2005] - 08.12.2006] - 08.12.2007] - 08.12.2008]
The Beatles Forever...
<b>TO JUŻ 28 LAT</b>


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lip 07, 2007 2:07 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Lip 14, 2003 10:22 am
Posty: 650
Miejscowość: Mikołów / Gdańsk
Oryginał, głównie z dwóch powodów:
  1. Nie przepadam za ociosaną z orkiestry wersją "Across The Universe". W wersji surowej nie jest to już takie "Across..." które pokochałem, nie ma tej głębii, nie odpływam przy tym.
  2. Na Naked wycięto świetne mówione przerywniki, a zwłaszcza te wspaniałe ostatnie zdanie: "I'd like to say thank you on behalf of the group and ourselves and I hope we passed the audition". Takich słów po prostu nie powinno się wg mnie wycinać, choćby nie wiem co.

_________________
Pozdrawiam, Adam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re:
PostWysłany: Wto Sie 19, 2014 8:08 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Śro Sie 06, 2014 9:15 pm
Posty: 110
Miejscowość: Kielce
Adam_S napisał(a):
Oryginał, głównie z dwóch powodów:
  1. Nie przepadam za ociosaną z orkiestry wersją "Across The Universe". W wersji surowej nie jest to już takie "Across..." które pokochałem, nie ma tej głębii, nie odpływam przy tym.
  2. Na Naked wycięto świetne mówione przerywniki, a zwłaszcza te wspaniałe ostatnie zdanie: "I'd like to say thank you on behalf of the group and ourselves and I hope we passed the audition". Takich słów po prostu nie powinno się wg mnie wycinać, choćby nie wiem co.


Zgadzam się w 100%, właśnie dzięki tym mówionym przerywnikom Let it be ma swój urok, ja jestem zdecydowanie za nimi.
Co do Across.... również się zgadzam. Ta wersja jest u mnie zdecydowanie na nie.
Zestawienie kawałków może i dobre, ale dla mnie Naked nie ma 'tego czegoś', stąd głos na oryginał.

_________________
Turn off your mind, relax and float down stream...


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sie 19, 2014 8:44 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Aż dziwne, że "Naked" wygrywa.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sie 19, 2014 10:41 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lip 30, 2014 2:54 pm
Posty: 265
Miejscowość: Pepperland
Ja rowniez jestem za naked ze wzgledu na spojnosc tego albumu. Let it be od samego poczatku powinno tak wygladac. Chociaz moze i nie. Fajnie, ze sa 2 albumy. Mozna sobie porownac i dla kazdego cos dobrego :>

_________________
"Life is very short, and there's no time for fussing and fighting, my friend"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Sie 20, 2014 12:02 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Kwi 08, 2005 3:13 pm
Posty: 452
Miejscowość: Kłobuck
Sgtpepper napisał(a):
Fajnie, ze sa 2 albumy. Mozna sobie porownac i dla kazdego cos dobrego :>


Dzięki niezadowoleniu Paula z ingerencji Phila w jego piosenki mamy więcej płyt :D Bardzo mnie to cieszy ale uczciwie przyznaję, że mam pewien niedosyt. Za mało różnic. Na pewno eksBitlesi nie chcieli robić "zamachu" na ten album i wprowadzać zbyt wielu zmian. Rozumiem to, ten album to jak by nie było klasyka. Mając w pamięci rozmaite bootlegi i nagrania wydane na Antologii mogę sobie wyobrazić jak wiele wersji mógłby mieć ten album. Cieszę się, że do zestawu powróciło Don't Let Me Down. Szkoda, że nie zamieszczono Get Back reprise. Żałuję również, że nie ma żadnego dobrej jakości nagrania Across The Universe z 1969 roku, które mogłoby zastąpić starszą wersję. Co do dialogów między utworami - wydaje mi się, że mogłyby pasować do wersji "naked" bardziej niż do "prawie studyjnej" wersji Phila Spectora.

Ostatecznie głosuję na Let It Be z 1970 roku. Bardzo się zżyłem z tą płytą. Poza tym podoba mi się ta bogata aranżacja - słyszę ją w myślach nawet podczas słuchania dajmy na to The Long And Winding Road w wersji "naked" :D

_________________
you can boogie if you try


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Sie 20, 2014 1:23 pm 
Offline
fan sztabowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Kwi 13, 2014 6:57 pm
Posty: 58
Mój głos na oryginał z 1970 roku. Jedyne co podoba mi się bardziej na "Naked" to umieszczenie "Don't Let Me Down". Poza tym - pod względem aranżacji, surowości (którą zawsze sobie w tej płycie ceniłam) i innych smaczków - oryginał jest dla mnie o wiele ciekawszy.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY