Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Sob Kwi 27, 2024 9:49 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Parszywa Trzynastka
PostWysłany: Wto Paź 03, 2006 1:54 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
do stworzenia tego tematu natchnął mnie podobny z Yoyo, z tym że tam była składanka The Best a u mnie wręcz odwrotnie :) Trzynaście najgorszych naszym zdaniem kawałków Wielkiej Czwórki. A dlaczego akurat 13? No cóż, fajna liczba :)

Ograniczyłem się wyłącznie do podstawowej dyskografii, gdyż w przeciwnym razie musiałbym po prostu przepisać sporą część Live At The BBC :wink: I nie poszłem na łatwiznę i wyłoniłem wyłącznie kawałki autorskie. czyli żadnych Boysów, Matchboxów czy Hey Hey'ów - to było by zbyt proste...

1. Misery
2. I'll Get You
3. Hold Me Tight
4. I Want To Hold Your Hand
5. I Wanna Be Your man
6. All My Loving
7. I Dont want to Spoil The Party
8. What Goes On
9. If I Needed Someone
10. One After 909
11. Mean Mr. Mustard
12. Polythene Pam
13. All Together Now

kolejnośc od najgorszego do "najlepszego". Ale tak po prawdzie najbardziej mnie denerwują 8, 9 i 11, 12 bo strasznie obniżają loty tak świetnych płyt jak Rubber Soul i Abbey Road.

A może ktos się z Was skusi na taka parszywą trzynastkę, chociaż wiem, że to nie jest zbyt proste...

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Paź 03, 2006 3:25 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lut 15, 2006 1:54 pm
Posty: 272
Miejscowość: Przemyśl
Żebym nawet próbowała się zmusic to nie dam rady takiej listy ułożyc. A zresztą zmuszac się nie chcę. Co najwyżej udałoby mi się zebrac z 5 niewspaniałych kawałków. :?

_________________
And in her eyes you see nothing
No sign of love behind the tears
Cried for no one
A love that should have lasted years!
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Paź 03, 2006 4:59 pm 
Offline
Lovely Rita

Rejestracja: Pią Kwi 14, 2006 8:44 pm
Posty: 373
muszę się porządnie zastanowić. zabawne takie siedzenie nad liczącą kilkaset pozycji listą i wywalanie zupełnie na odwrót, niż zwykle - przy listach najlepszych... :D
(jezu, jak można nie lubić Polythene Pam... :cry: )


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Paź 03, 2006 6:59 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Yer Blue napisał(a):
5. I Wanna Be Your man
8. What Goes On


...ehm ....wśród hitów, które wymieniłeś, te dwa są moim zdaniem nieco słabsze ...aczkolwiek...

I Wanna Be Your Man - Ringo miał zawsze jeden numer na płycie. NIe potrafił jednak dobrze śpiewać i McCartney pisząc mu tą piosenkę oparł ją zaledwie na czterech akordach. Macca, jak to Macca, nie wysilał się też z tekstem i w zasadzie całą "powieść" zawarł w tytule.

Piosenka stała się sławna z powodu Rolling Stones, którzy wywindowali ją na 12 miesjce list przebojów. A było to tak - Andrew Oldham szukał jakiejś piosenki dla Stonesów. To były czasy, kiedy nikt ze Stonesów jeszcze nie komponował. Oldham zwierzył się Maccy z kłopotu, że nie ma piosenki dla zespołu i Paul od razu pomyślał o "I Wanna". Pojechali taksówką z Lennonem do Studio 51, gdzie Stonesi mieli próbę. Zagrali im kawałek i powiedzieli - jak wam się to rzeczywiście podoba, to zaraz mozemy ja skończyć. Podobało się. Beatlesi wyszli do osobnego pomieszczenia i po pięciu minutach mieli gotową piosenkę.
Jagger z Richardsem oniemieli - trącali się łokciami i mówili: ty, widziałeś?, siedli i w pięć minut napisali taki kawałek.
Od tego dnia obaj zaczęli komponować.

Po latach Lennon powiedział, że dali piosenkę Stonesom, bo i tak była do wyrzucenia. "Nie daliśmy im nic wielkiego, racja?"
No, racja :D
Ale dali im wiarę, że sami mogą pisać piosenki. I to już była wielka sprawa.

What Goes On
Kiedy Beatlesi przyszli do George'a Martina u progu swojej wielkiej kariery 5 marca 1963 r. zagrali mu cztery piosenki, które - jak im się wydawało - odniosą ten sam sukces, co dopiero nagrana Please Please Me. Były to From Me To You, Thank You Girl, The One After 909 i What Goes On.
I ta ostatnia była jedyną, której Martin nie pozwolił wtedy nagrać. Przypomniano sobie o niej dopiero w 1965 r. To była pierwotnie piosenka Johna ale Paul ja trochę zmienił oraz - UWAGA! - Ringo dodał "Około pieciu słów". Historycznie rzecz biorąc była to więc pierwsza piosenka, której RINGO był współKOMPOZYTOREM. Piosenka trafiła na stronę B singla Nowhere Man ...nie uważano jej więc za najgorszą.


Ostatnio edytowany przez admin_joryk, Śro Paź 04, 2006 11:05 am, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Paź 03, 2006 7:03 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Yer Blue napisał(a):
składanka The Best

to musi być chyba składanka z blisko dwustoma tytułami chyba :D :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Paź 04, 2006 10:15 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
Yer Blue, ale zeby If I Needed Someone ?? :shock:

super kawalek

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Paź 04, 2006 12:01 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
wiedziałem, że znajdą sie zagorzali obrońcy Polythene Pam i If I Needed Someone - to było dla mnie pewne. :)
Pam to świetna kompozyca, tyle, że (podobnie jak Mean Mr. Mustard) wersja zamieszczona na płycie jest moim zdaniem okropna, broni go tylko świetne solo...
Natomiast dla kawałka Harrisona nie mam już litości :P To najgorszy jego utwór w historii Beatlesów moim zdaniem, a właściwie to jedyny słaby do 1973 roku włącznie. W latach 63 - 73 oprócz tego nagrania właściwie wszystkie mu wyszły (nawet niewydane odrzuty i strony B singlii). Nawet na Living In The Material World nie ma słabiaków...
A If I Needed Someone jest moim zdaniem wyprany z melodii (sorry!!!!), zwłaszcza w wypociniastym zaspiewanym jakby na siłę kończońcym każdy refren tytule utworu - nigdy Was to nie denerwowało? chórek jest również nie do zniesienia - chyba najgorzy w Beatlesach! ale strasznie pięknie wyszedł trzeba przyznać na koncercie w Budakonie, zdaje sie dzięki Lennonowi.
Czekam teraz na atak ze strony obrońców dwóch beatlesowskich megahitów czyli All My Loving i I Want To Hold...(bo przecież musi nadejść :) ),których nigdy nie mogłem polubić :P

czy tylko ja tak się narażę z parszywą trrzynastką? wiem, że to troche niewdzięczne zadanie, ale przecież superzespoły też miewają swe gorsze momenty. Może ktoś coś dorzuci?

Każde z tych 13 piosenek jednak jakoś tam lubię i cenię, bo w końcu wyszły spod ręki Beatlesów, a to juz coś :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Paź 04, 2006 1:49 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Wrz 24, 2006 4:07 pm
Posty: 181
Miejscowość: Nowhere Land ;)
Hmm.. Muszę się przyznać, że 'Misery', 'Hold me tight', 'I don't want to spoil the party' lubię i to bardzo. Ale to każy ma swój gust ;) Szczerze się przyznam, że do kilku pozycji z tej listy nie "doszłam" [nie bijcie, już tłumaczyłam, że stopniowo, stopniowo, ja się delektuję, nie chcę od razu wszystkiego :D]

Wszystko kocham, ale niektóre piosenki typu "Act naturally" i inna twórczość NIE-BINIOWSKA nie wywiera ne mnie takiego wrażenia jak ICH piosenki ;)

_________________
But listen to the colour of your dreams... :roll:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Paź 04, 2006 2:08 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
He, a moim zdaniem wlasnie ta czesc utworu, czyli tekst "If I Needed Someone", razem z chorkiem (swoja droga nie nazwalbym tego chorkiem, tylko raczej harmonicznym spiewem), wyszla im swietnie. I bardzo dobrze komponuje sie posrodku innych utworow z Rubber Soul (na ktorym denerwuja mnie jedynie What Goes On i Michelle).

No ale co do wiekszosci wybranych przez Ciebie Yer Blue utworow sie zgadzym, zwlaszcza z czasow wczesniejszej tworczosci TB. Jedynie wspomniane "If I Needed..." oraz kawalki z Abbey Road, ktore zwykle rozpatruje jako calosc, ZDECYDOWANIE usunalbym z Twojej listy.

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Paź 04, 2006 4:45 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
Nie mam zamiaru bronic ani i want to hold your hand, ani loving, bo tez ich nie kocham, ale if i needed someone, jak najbardziej!!!! To wspaniala piosenka, a ten wydyszany ostatnim tchnieniem tytuł bardziej mnie przyciaga niz odrzuca....ba, nad If I needed someone zastanawiałem sie przy okazji 14 best of. :!:

A oto 13 najgorszych:

1. This Boy
2. It Won't Be Long
3. I Wanna Be Your Man
4. I Call Your Name
5. The Word
6 .What You're Doing
7. All I've Got To Do
8. Birthday
9. Hold Me Tight
10. Baby's In Black
11. Misery
12. Do You Want To Know a Secret
13. Little Child


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Paź 04, 2006 5:47 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lip 25, 2006 3:03 pm
Posty: 720
Miejscowość: Wieluń
Precz od It won't be long :!:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Paź 05, 2006 9:01 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 13, 2005 8:27 am
Posty: 1052
Miejscowość: Warmia
Do You Want To Know a Secret ??? Gregu....jak mogłeś!!!! :wink:

_________________
http://www.ratujkonie.pl/.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Paź 05, 2006 10:04 am 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 14, 2005 9:32 pm
Posty: 373
1. A Taste of Honey
2. I'll Be Back
3. I Don't Want To Spoil The Party
4. All My Loving
5. I'll Cry Instead
6. Mr Moonlight
7. Yellow Submarine
8. Two of Us
9. Revolution 9
10. The Continuing Story of Bungalow Bill
11. Maxwell Silver Hammer
12. Ask Me Why
13. All I've Got To Do

Wytłuściłem te naprawdę denerwujące :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Paź 05, 2006 11:09 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
W Twojej 13, Krzysztofie masz dwie piosenki z mojej scisłej czołówki... i o ile Rev9 mnie w ogóle nie dziwi, to zaskoczyło mnie Two Of Us :roll:

PS
A Taste of Honey jest wszak coverem...?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Paź 05, 2006 1:22 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
greg napisał(a):

PS
A Taste of Honey jest wszak coverem...?


Mr. Moonlight jednakowoż :wink: Ale jak kto chce... z drugiej strony jak się juz trzymać nagrań autorskich, to do końca :wink:

to teraz ja ponarzekam :P

Greg :arrow: Birthday :shock: ale to nie było dla mnie zaskoczeniem
juz bardziej to jak Kalosz wyskoczył z PRZECUDOWNYM I'll Be Back, no ale tylko różnica zdań, opinii i gustów powoduje prawdziwe dyskusje 8)

tak na dobra sprawę Wasze 13-tki są i tak słabe (czyli dobre w sensie :) ), dobrze, że nie jesteście zaślepieni miłością do Bitlów do tego stopnia by nie zauważyć kiepskich nagrań :)
O to w tym temacie właśnie chodzi...

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Paź 05, 2006 1:34 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 13, 2005 8:27 am
Posty: 1052
Miejscowość: Warmia
Parszywa trzynastka - dla mnie kojarzy się z filmem o takim tytule. I co ciekawsze ta tytułowa parszywa "trzynastka" była najlepszym materiałem do trudnych zadań specjalnych :lol: .

_________________
http://www.ratujkonie.pl/.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Paź 05, 2006 1:50 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 14, 2005 9:32 pm
Posty: 373
greg napisał(a):
W Twojej 13, Krzysztofie masz dwie piosenki z mojej scisłej czołówki... i o ile Rev9 mnie w ogóle nie dziwi, to zaskoczyło mnie Two Of Us :roll:

PS
A Taste of Honey jest wszak coverem...?


Niech Cię to nie dziwi Grzegorzu, gdyż Two of Us wytłuszczone nie jest, a co z tego wynika, nie jest aż tak straszniste :-)

Mr Moonlight i Taste of Honey są tak przeokropne, że MUSIAŁEM je tutaj wypisać. Są to - obok Yellow Submarine - piosenki tak kaszaniaste, że się ich wstydzę :-)

I'll Be Back nie znosiłem od początku. I tak już chyba zostanie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Paź 05, 2006 1:52 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Ania1 napisał(a):
Parszywa trzynastka - dla mnie kojarzy się z filmem o takim tytule. I co ciekawsze ta tytułowa parszywa "trzynastka" była najlepszym materiałem do trudnych zadań specjalnych :lol: .


Zakłdając taki temat miałem gdzieś w podświadomości istniejącą gdzieś taką nazwę filmu, tylko nie pamiętam zupełnie o czym on był... na pewno nie o Beatlesach :wink: :P

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Paź 05, 2006 3:11 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lut 15, 2006 1:54 pm
Posty: 272
Miejscowość: Przemyśl
Zostawcie Bungalow Billa!!!

_________________
And in her eyes you see nothing
No sign of love behind the tears
Cried for no one
A love that should have lasted years!
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: .
PostWysłany: Czw Paź 05, 2006 3:59 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Wrz 24, 2006 4:07 pm
Posty: 181
Miejscowość: Nowhere Land ;)
Ja np. baardzo lubię 'Baby's in black' i jeszcze parę tamtych pozycji które wymieniliście jako "niespecjalne" . Ale nie będę bronić, każdy ma swój gust. Ważne, że każdy I TAK kocha te piosenki, bo w końcu są to piosenki FAB4. :D

_________________
But listen to the colour of your dreams... :roll:


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY