Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 10:29 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Najlepszy głos
George 14%  14%  [ 10 ]
John 42%  42%  [ 31 ]
Paul 40%  40%  [ 29 ]
Ringo :-) 4%  4%  [ 3 ]
Razem głosów : 73
Autor Wiadomość
 Temat postu: Najlepszy głos
PostWysłany: Pon Lip 03, 2006 3:33 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lut 24, 2005 12:38 pm
Posty: 847
Miejscowość: Warszawa
Długo się nad tym zastanawiałem. I po trudnych chwilach doszedłem do wniosku, że to jednak Paweł miał lepszy głos od Jana :lol:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Lip 03, 2006 3:42 pm 
Offline
Lovely Rita

Rejestracja: Pią Kwi 14, 2006 8:44 pm
Posty: 373
Ja też odnoszę niekiedy takie wrażenie... Chyba Joryk pisał też kiedyś na innym forum, że Paul ma szerszą... skalę? głosu. Nie mam pojęcia o wokalistyce (???), ale... może i John nie posiadał rewelacyjnych warunków - jednak potrafił swoim głosem dokonać cudów! Pierwsze miejsce w naszym komendium, I'am The Walrus - śpiewa właśnie on, moje ukochane Across The Universe - po prostu się rozpływam, głos brzmi tu wyjątkowo... dźwięcznie? Lucy In The Sky - niby nic nadzwyczajnego, ale nie wyobrażam sobie, żeby mógł to zaśpiewać Paul! No i czy on potrafił tak cudownie chrypieć?

Głos George'a i Ringo też doceniam, ale to już nie to samo...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Lip 03, 2006 8:30 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Kwi 23, 2005 2:45 pm
Posty: 619
Miejscowość: koło Białegostoku
John

_________________
Ic-Zaps


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Lip 03, 2006 9:22 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 29, 2006 10:16 pm
Posty: 420
Miejscowość: z Texasu
paul mial kapitalny glos, dawal czadu w wielu piosenkach, na przyklad w "Oh! Darling" albo przede wszystkim w Long Tall Sally (na Live at the BBC jest jeszcze pare niezlych). john moze i mial mniejsza skale glosu ale tez dawal czadu, przepieknie zaspiewal Twist And Shout.

a w nieco mniej wyczerpujacych utworach tez kazdy jest w stanie duzo, na oko to niby juz kwestia gustu, musze sie zatem zastanowic czy lepszy glos jest w You've Got To Hide Your Love Away, czy w Yesterday

i porownam tez rzeczy ktore im obojgu ujmuje - czasem paul jest dla mnie zbyt monotonny, zas john spiewa niekiedy jak kaczka.

skoro nie potrafie powiedziec ktory z tych dwoch jest lepszy i skoro i tak w mojej ocenie jest ktos ponad nimi ( :wink: ), to ich zostawie, a wyznacze george'a, ktory nie dawal takich popisow jak ci dwaj ale dla mnie zawsze barwe glosu mial najpiekniejsza. ot, glos czysty i bez skazy.

_________________
cjdkz oisof jui osuiousoi yuuuya!!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Lip 04, 2006 11:17 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Mar 02, 2006 12:16 am
Posty: 356
Miejscowość: Koszalin
Ja nie miałam kłopotu z dokonaniem wyboru, gdyż od początku najbardziej przypadł mi do gustu głos Paula. I jestem tu jak najbardziej obiektywna, gdyż Paul wcale nie jest moim ulubionym Beatlesem. Facet nie tylko ma dużą skalę głosu, ale także sporo siły w gardle (obecnie może już trochę mniej ;) ). Ja nie umiałabym tak krzyczeć, zachowując przy tym melodię :D Jest rewelacyjny zarówno w rock & roll' owych kawałkach, jak i ckliwych balladach. A moje ulubione piosenki ze względu na wokal Paula to Oh Darling, Rocky Racoon, I'm Down, Long Tall Sally i... Obla Di Obla Da :D

_________________
"And in the end, the love you take is equal to the love you make"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Lip 04, 2006 11:45 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lut 24, 2005 12:38 pm
Posty: 847
Miejscowość: Warszawa
Jak dotąd mamy wyrównaną walkę między Johnem i Paulem. Zobaczymy jak się to rozwinie 8)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lip 06, 2006 11:47 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Lip 14, 2003 10:22 am
Posty: 650
Miejscowość: Mikołów / Gdańsk
George 8)
Nie miał takiej skali głosu jak John i Paul, ale czy tylko to się liczy...? ;) Dla mnie barwa jego głosu była piękna i (uwaga, wyświechtany zwrot!) bardzo chwytająca za serce, zwłaszcza w balladach :)
A zaraz za Harrisonem John 8)

P.S. Ale to i tak wszystko zależy od utworu... ;)

_________________
Pozdrawiam, Adam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lip 14, 2006 2:40 pm 
Offline
Dr Robert

Rejestracja: Nie Sie 25, 2002 6:54 pm
Posty: 280
Miejscowość: Gdańsk
Wokal Johna jest esencją rock and rolla :D Chropawy, o niezłej skali (ale nie tak dobrej jak Paul) i ciekawej barwie, akuratny do muzyki, którą wykonywał.

_________________
http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=20715


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lip 14, 2006 7:10 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 14, 2005 9:32 pm
Posty: 373
Kiedyś John, ale od dłuższego czasu George.
Miał mniejsze możliwości od Lennon-McCartney, ale co z tego? :-)
Szkoda, że w solowej twórczości zmienił sposób wydobywania dźwięku i nie śpiewał "taxmanem" ani "savoy trufflem".


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lip 15, 2006 1:08 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
John miał piękny dzwięczny głos, a jak trzeba to bez wysiłku potrafił się udrzeć 8) poza jakimkolwiek beatlesowskim zasięgiem...
Paul miał ztłumiony, w sumie to barwa mało oryginalna. :wink:
George posiadał bardzo charakterystyczny, jakby dziecięcy wokal. nawet na Brainwashed tak zaśpiewał, że trudno pomylić go z kimś innym :)
a i Ringo mi się podoba od strony wokalnej...i nie tylko :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lip 15, 2006 5:52 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 14, 2005 9:32 pm
Posty: 373
Yer Blue napisał(a):
John miał piękny dzwięczny głos, a jak trzeba to bez wysiłku potrafił się udrzeć 8) poza jakimkolwiek beatlesowskim zasięgiem...
Paul miał ztłumiony, w sumie to barwa mało oryginalna. :wink:


Jeśli chodzi o Johna - to fakt, że potrafił bez wysiłku wrzasnąć. Np uwielbiam jego wrzask otwierający Revolution.

Paul nie miał oryginalnej barwy? No nieeeee :)
To już Johna kiedyś pomyliłem z Dylanem, ale Paula poznałbym wszędzie i zawsze :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Lip 16, 2006 12:39 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Maj 15, 2005 9:35 pm
Posty: 737
Miejscowość: Kielce
Jesli przez pojecie najlepszy glos rozumiemy ową "szeroką skalę" możliwości to raczej Paul. Ale jak dla mnie mianem najlepszego w tej dziedzinie powinien być nazywany ten którego najprzyjemniej się słucha. I tu pojawia się problem, bo kogokolwiek by w tej sytuacji nie wybrac to i tak nikt nie wmówi mi, że ktoś mógłby lepiej od Georga zaśpiewać Taxmana, lepeij od Paula Oh! Darling, od Johna Come Together czy nawet od Ringa Boys. Mozna rozwazac kto ma najlepszy glos do spiewania okreslonego utworu, ale stwierdzic kto ma najlepszy w ogole, nie potrafie.

_________________
Ah, matches.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Lip 17, 2006 2:40 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
kalosz napisał(a):
Yer Blue napisał(a):
John miał piękny dzwięczny głos, a jak trzeba to bez wysiłku potrafił się udrzeć 8) poza jakimkolwiek beatlesowskim zasięgiem...
Paul miał ztłumiony, w sumie to barwa mało oryginalna. :wink:


Jeśli chodzi o Johna - to fakt, że potrafił bez wysiłku wrzasnąć. Np uwielbiam jego wrzask otwierający Revolution.

Paul nie miał oryginalnej barwy? No nieeeee :)
To już Johna kiedyś pomyliłem z Dylanem, ale Paula poznałbym wszędzie i zawsze :)


no jednak dla mnie Paul nie ma jakoś specjalnie charakterystycznego wokalu :wink: na pewno potrafił zrobić z nim wiele, ale ja mógłbym go spokojnie pomylić z kimś innym ale już Johna nigdy! :P :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Lip 24, 2006 12:41 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Gru 08, 2005 8:55 pm
Posty: 1041
Miejscowość: Warszawa
Przeżyłam walkę wewnętrzną i przegrałam. Nie potrafię ich porównać. Tak samo jak nie umiałabym oceniać ich piosenek od 1 do 10. Mogę o każdej z osobna coś powiedzieć, tak jak o głosach chłopaków, ale wybrać najlepszy? O nie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lip 29, 2006 6:14 pm 
Offline
Musketeer Gripwood
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lut 01, 2006 4:34 pm
Posty: 99
Miejscowość: Mielec
John:*:*:*:*:* :D
A zaraz potem George, a potem Paul, a potem Ringo. Dlatego, że piosenki Johna i Georga lubię najbardziej


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Paź 02, 2006 9:43 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Nie Paź 01, 2006 6:13 pm
Posty: 142
Miejscowość: Ruda Śląska- Halemba
John Lennon- lepszego wokalu jeszcze nie znalazłam (wyjątek jest jeden, ale o tym może kiedyś wspomne)

_________________
Pozdrawia
UNIVERSE'SOWSKI ŻUCZEK

2.11.2007- dzień w którym pękło niebo :(


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Paź 03, 2006 3:52 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lut 15, 2006 1:54 pm
Posty: 272
Miejscowość: Przemyśl
Ania R. napisał(a):
(wyjątek jest jeden, ale o tym może kiedyś wspomne)

I znowu pojawia się tajemnicza osoba na pierwszym miejscu... 8)

_________________
And in her eyes you see nothing
No sign of love behind the tears
Cried for no one
A love that should have lasted years!
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Paź 13, 2006 5:36 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 10, 2006 10:11 am
Posty: 1293
Miejscowość: Piernikowo
Zdecydowanie John Winston Lennon!! Ale ja jestem subiektywna... :D :D

_________________
"Czekaj i nie trać nadziei"
"Żeby czekać trzeba żyć"
"Do, or not do - there is no try"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Paź 13, 2006 7:37 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Wrz 24, 2006 4:07 pm
Posty: 181
Miejscowość: Nowhere Land ;)
Maj Słit Dźordź.

_________________
But listen to the colour of your dreams... :roll:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Kwi 24, 2007 12:21 am 
Offline
Musketeer Gripwood

Rejestracja: Nie Mar 25, 2007 3:07 pm
Posty: 80
Miejscowość: Banana Fields :)
[osobiste odczucia Julki, która nie zna się na wokalistyce]
John! :)
właśnie Jego głos daje mi najwięcej satysfakcji. Właśnie takie I Am The Walrus, Lucy, Come Together, Happiness Is A Warm Gun (o! tu widać to, jakie możliwości ma John [no i jakie możliwości stylistyczne mają wogóle Beatlesi.. a mimo to niesamowicie spójne to jest.. no ale to już inne bajka]), Jealous Guy (taki 'cichy' śpiew, zero sztucznej rozpaczy a jak chwyta za serce!), I'm So Tired (uwielbiam 'wykrzyczane' momenty), ofkors Twist And Shout (ta flegma w gardle! :lol:) i można tak beez końca :roll: ten głoś miał w sobie to coś.. czego ja nie potrafię opisać słowami

Paul - także niesamowite możliwości. aczkolwiek nie zawsze mam odpowiedni nastrój dla właściwego odebrania śpiewu typu Why Don't We Do It In The Road? Albo na przykład You Never Give Me Your Money. Wokal w trzeciej części jest cudowny, ale w drugiej już nie bardzo, już nie aż tak. No mniejsza, Paul umiał się kapitalnie wydrzeć! Long Tall Sally, Oh! Darling, Helter Skelter itp. ;)

George? nie znam jeszcze Jego solowych twórczości :oops:, no ale bez bicia się przyznaję, że wokal w Beatlach mi.. niezbyt podchodzi ;) Taki.. za gładki! Takie na przykład While My Guitar Gently Weeps.. wiadomo, genialna piosenka, ale w momentach 'I don't know whyyyy(...)' (tych bardziej dur-owych) to w Jego głosie jest takie 'przesadne uniesienie' (jej, nawet nie umiem tego jasno okreslić :roll:).. hmm..

co do Ringo to wiadomo - anielski głos to to nie był, ale całkiem ciekawa barwa ;P

a więc głos na Jasiu :)
[/osobiste odczucia Julki, która nie zna się na wokalistyce]

_________________
WHAP-BAAAAAAAAAAAM!!!

"I'm going to shoot you with my finger" jeah.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY