Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 3:31 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Lip 16, 2007 10:26 am 
Offline
Dr Robert

Rejestracja: Nie Sie 25, 2002 6:54 pm
Posty: 280
Miejscowość: Gdańsk
Nikt nie wymienił Something? To ja wymieniam - proszę się wsłuchać :D

_________________
http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=20715


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Paź 27, 2008 1:56 pm 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Paź 26, 2008 10:17 pm
Posty: 120
Miejscowość: Poznań
Hey Bulldog to po prostu najlepszy bas na świecie!!! jeszcze mi się podoba w rain, no i lubie jeszcze w sexy sadie...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Gru 14, 2008 7:58 pm 
Offline
fan sztabowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lis 19, 2008 8:35 am
Posty: 57
bardzo lubię te linie, które umiem grać :lol:
czyli między innymi do "Dig a pony", "Something", "I'm only sleeping" i oczywiście "All my loving" :p

i, żeby nie powtarzać, wszystkie wymienione wcześniej.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Sie 18, 2011 9:33 am 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 14, 2011 6:16 pm
Posty: 347
Miejscowość: Kołobrzeg
hej,a zapomnieliście o paperback writer :cry: ? tam to linia basu dosłownie wali po uszach :D. ale i tak wasze typy są świetne :mrgreen:


pozdrowienia
winter rose :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Maj 09, 2013 8:34 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Paź 26, 2012 8:52 pm
Posty: 187
Uwielbiam I saw her standing there, może dlatego, że bardzo szybko się go nauczyłam, uwielbiam też wszystkie podobnie albo i bardziej skomplikowane jak And Your Bird Can Sing (zdziwiłam się, że poszło tak łatwo i zajęło mi tylko godzinę!), All My Loving, Taxman, nie wiem czy zwróciliście uwagę na Please Please, to dość zawiły schemat, ale jak to wspaniale brzmi!

_________________
mój FB ------> https://www.facebook.com/darietaband


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lip 31, 2014 5:11 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lip 30, 2014 2:54 pm
Posty: 265
Miejscowość: Pepperland
Moje top 5 to: Rain,Hey Bulldog,Paperback Writer, All my Loving, I want you

_________________
"Life is very short, and there's no time for fussing and fighting, my friend"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lip 31, 2014 5:50 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Sob Sie 03, 2002 10:53 pm
Posty: 112
Miejscowość: Olsztyn
Rain, Something, Hey Bulldog, Paperback Writer, Penny Lane (i weź to zagraj i zaśpiewaj jednocześnie), Lady Madonna, no i oczywiście Don't Pass Me By ;-) (pam, pam,pam,pam) ale tu rozumiem,że musiał się zniżyć do poziomu utworu. Na marginesie, kto na ten kawałek się zgodził, żeby wszedł na Biały??


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lip 31, 2014 9:34 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Sob Sie 03, 2002 10:53 pm
Posty: 112
Miejscowość: Olsztyn
Jeszcze Dear Prudence :-)

http://www.youtube.com/watch?v=2xY_EM5mYW0

Posłuchajcie i popatrzcie jak Maggie gra. Wielki szacun dla Niej :-)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Sie 01, 2014 10:38 am 
Offline
fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Maj 05, 2014 4:08 pm
Posty: 32
Miejscowość: Otwock
All my loving, A day in the life, Dear Prudence, I saw her standing there oraz I want you, Don't let me down

_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Michalxxx, Pon Sie 04, 2014 10:19 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Sie 04, 2014 8:41 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Lechu napisał(a):
Don't Pass Me By ;-) (pam, pam,pam,pam) ale tu rozumiem,że musiał się zniżyć do poziomu utworu. Na marginesie, kto na ten kawałek się zgodził, żeby wszedł na Biały??


Pewnie wszyscy. Debiut kompozytorski to jednak poważna sprawa :)

Przez mgłę przypominam sobie, że nawet Lennon pochwalił Ringo za ten kawałek twierdząc, że jest nawet fajny. Choć nie brał w nim udziału.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sie 05, 2014 8:14 am 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Sob Sie 03, 2002 10:53 pm
Posty: 112
Miejscowość: Olsztyn
No ale mogli chłopaki troszkę podrasować ten kawałek Ringusiowi, tak jak podrasowali Ogród Ośmiornicy i tu już było bardzo przyzwoicie :-)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sie 05, 2014 11:37 am 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Kwi 08, 2005 3:13 pm
Posty: 452
Miejscowość: Kłobuck
Lechu napisał(a):
No ale mogli chłopaki troszkę podrasować ten kawałek Ringusiowi, tak jak podrasowali Ogród Ośmiornicy


To był jednak zupełnie inny album. W czasie sesji do Białego Albumu Bitlesi nie znaleźli wystarczająco dużo czasu aby podrasować swoje własne kawałki (np. skrzypiące Julia, Blackbird czy surowe Why Don't We Do It In The Road) a więc nie dziwię się, że nie mieli ochoty za bardzo się angażować w piosenkę Ringo, której nie traktowali chyba zbyt poważnie. Na Abbey Road co innego - tutaj wszystko musiało trzymać poziom z samego założenia. Nawet Her Majesty, ewidentnie piosenka niedokończona i w dodatku urwana robi wrażenie nagranej tak z zamysłem...

Wracając do tematu. Zawsze zachwycałem się brzmieniem basu w While My Guitar Gently Weeps!

_________________
you can boogie if you try


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sie 05, 2014 4:06 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
svarog napisał(a):
Lechu napisał(a):
No ale mogli chłopaki troszkę podrasować ten kawałek Ringusiowi, tak jak podrasowali Ogród Ośmiornicy


To był jednak zupełnie inny album. W czasie sesji do Białego Albumu Bitlesi nie znaleźli wystarczająco dużo czasu aby podrasować swoje własne kawałki (np. skrzypiące Julia, Blackbird czy surowe Why Don't We Do It In The Road)


Tu się nie zgodzę. Każdy utwór na Białym jest dopracowany tak, jak sobie tego życzyli twórcy. To my, fani widzimy w tych kawałkach niedostatki (ja np. w Why Don't...), ale one są dokończone i tak miały brzmieć. Poza tym Beatlesi mieli wystarczająco dużo czasu, pracowali nad Białym ze 4 miesiące.
Utwór Ringo też jest dopracowany. Uważam, że brzmi świetnie i jest bardzo bogaty aranżacyjnie (genialna partia skrzypiec). Biały ma po prostu taką koncepcję, że ma mniej tych wszystkich chórków i słodkości, bardziej widocznych na Abbey Road. Wynika to też z tego, że w wielu przypadkach nie grają tam czterej Beatlesi, są to momentami utwory prawie solowe. Ale właśnie takie miały być - jak Julia czy Blackbird.

svarog napisał(a):
Na Abbey Road co innego - tutaj wszystko musiało trzymać poziom z samego założenia. Nawet Her Majesty, ewidentnie piosenka niedokończona i w dodatku urwana robi wrażenie nagranej tak z zamysłem...


Her Majesty zostało wycięte z suity, dlatego wygląda na "urwaną". Utwór jest surowy ale podobnie jak Julia czy Blackbird tak właśnie miał brzmieć.
Prawdopodobnie nie ma na płytach Beatli (do 70 roku) niedokończonych utworów, a przynajmniej takich nie przypominam sobie. Ewentualnie tylko I Me Mine.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sie 05, 2014 4:44 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Sob Sie 03, 2002 10:53 pm
Posty: 112
Miejscowość: Olsztyn
Nie zgodzę się.Don't Pass Me By to gniot nad gnotami, dla mnie największa, jak nie jedyna pomyłka muzyczna Fab 4 i nigdy nie powinna się ona ukazać. A partia skrzypiec jest lekko "obok", może taki był zamysł, ale mnie to w uszy boli...


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sie 05, 2014 5:58 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Kwi 08, 2005 3:13 pm
Posty: 452
Miejscowość: Kłobuck
Yer Blue napisał(a):
ale one są dokończone i tak miały brzmieć


Są dokończone i wydane w takiej postaci jak chcieli twórcy ale miałem na myśli bardziej to, że Bitlesi nie mieli na tyle cierpliwości, czasu czy może energii, żeby je bardziej "podrasować". Trochę tak jakby powiedzieli "bierzcie nas takimi jakimi jesteśmy". Wydanie dużej liczby piosenek na podwójnym albumie było wynikiem konsensusu. Być może nie zakładano początkowo takiej ilości miejsca i kiedy się otworzyła zapełniono ją tym, co było. Każdy walczył o miejsce dla swoich utworów również ze względów ambicjonalnych.

Don't Pass Me By początkowo był dla mnie dość ciekawy ale raziły mnie skrzypce. Kiedy usłyszałem jednak wersję z Antologii zrozumiałem, że bogata aranżacja piosenki doskonale ukrywa nieco "przedobrzoną" perkusję z tymi wszystkimi udziwnieniami. To niewątpliwie jeden z najsłabszych utworów z Białego Albumu, chociaż dodaje tej płycie ciepła tak jak The Continuing Story Of ... czy Wild Honey Pie, które prezentują moim zdaniem dość podobny "muppetowy" poziom :wink:

Yer Blue napisał(a):
Her Majesty zostało wycięte z suity, dlatego wygląda na "urwaną".


Zdaję sobie z tego sprawę. Chodziło mi o to, że nawet ten najsurowszy utwór został tak dobrany, że nie razi a wręcz przeciwnie. Następuje po wspaniałym The End i mimo to wydaje się być pełen dostojnego wdzięku i subtelności. A swoją drogą cięcie było mistrzowskie - nigdy bym się nie domyślił z którego miejsca pochodzi Her Majesty. To było dobre posunięcie - w pierwotnym miejscu piosenka mogła być co najwyżej przerywnikiem.

Yer Blue napisał(a):
Prawdopodobnie nie ma na płytach Beatli (do 70 roku) niedokończonych utworów, a przynajmniej takich nie przypominam sobie. Ewentualnie tylko I Me Mine.


Wszystkie utwory zostały w pewnym sensie ukończone. Żaden nie został wydany bez akceptacji twórców - oczywiście pomijając zawiłości wydania albumu Let It Be. Dlaczego wymieniasz I Me Mine? Przecież został "dokończony" przez Phila a sam autor najwyraźniej był zadowolony? Btw: to jeden z moich ulubionych momentów albumu :D

_________________
you can boogie if you try


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sie 05, 2014 7:48 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Myślę jednak, że Beatlesi zrobili Białego najlepiej jak potrafili w tamtym czasie. I sądzę, że z Don't Pass Me By też nie dało się nic lepszego wycisnąć. Średni to utwór - uważam, że to właśnie skrzypce głównie go ratują. A chórków a'la Abbey Road nie chciałbym tam słyszeć.

svarog napisał(a):
A swoją drogą cięcie było mistrzowskie - nigdy bym się nie domyślił z którego miejsca pochodzi Her Majesty. To było dobre posunięcie - w pierwotnym miejscu piosenka mogła być co najwyżej przerywnikiem.


Co prawda suita z Her Majesty w środku była bardziej urozmaicona ale wówczas utwór by przepadł, a tak, będąc na końcu stał się trochę legendarny. Choćby przez bycie pierwszym w historii "hidden trackiem" :)

svarog napisał(a):
Yer Blue napisał(a):
Prawdopodobnie nie ma na płytach Beatli (do 70 roku) niedokończonych utworów, a przynajmniej takich nie przypominam sobie. Ewentualnie tylko I Me Mine.


Wszystkie utwory zostały w pewnym sensie ukończone. Żaden nie został wydany bez akceptacji twórców - oczywiście pomijając zawiłości wydania albumu Let It Be. Dlaczego wymieniasz I Me Mine? Przecież został "dokończony" przez Phila a sam autor najwyraźniej był zadowolony? Btw: to jeden z moich ulubionych momentów albumu :D


I Me Mine to nie tylko jeden z moich 2-3 ulubionych numerów na Let It Be ale też jedna z lepszych kompozycji samego George'a. Mimo to autor mógł go bardziej dopracować, gdyż de facto piosenka ma tylko dwie zwrotki i jeden refren. Z braku laku Spector musiał sztucznie powtórzyć zwrotkę i refren by utwór nie wyglądał na wybrakowany, a takim właśnie trochę był. Dlatego wydaje mi się takim trochę niedokończonym tworem Beatli, chociaż ze względu na jego urodę przymykam na to oko :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Sie 06, 2014 1:43 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Lechu napisał(a):
Don't Pass Me By to gniot nad gnotami, dla mnie największa, jak nie jedyna pomyłka muzyczna Fab 4 i nigdy nie powinna się ona ukazać.

Don’t Pass Me By - uwielbiam! :)

Chyba nie sądzicie, że to jest zagrane/nagrane na poważnie? :wink:
Te rozstrojone (celowo) klawisze, cudownie knajpiarskie skrzypce, Pastisz-Majstersztyk! PRZYMRUŻENIE OKA słyszalne i w aranżu, i w wykonaniu, i nawet w tekście.

Na tym polega Geniusz. Żeby wiarygodnie pokazać ‘nieudacznikową pokraczność’ w jeździe na łyżwach, trzeba być nie lada mistrzem jazdy figurowej.
To tak jak z Charlie Chaplinem - postać TAKIEGO ‘przyziemnego’ trampa mógł stworzyć tylko Prawdziwy MISTRZ.

W humorystycznym ‘przymrużeniu oka/ucha’ Beatlesi nie mieli sobie równych i w latach 60. i chyba w całej historii muzyki (będąc Takimi ‘Gwiazdami’ i zachowując Taki DYSTANS). I jednym z tego przejawów jest właśnie Don’t Pass Me By. Po prostu: Inteligentny Artysta puszcza oko do Inteligentnego Słuchacza, licząc że zostanie Inteligentnie ‘odczytany’. (?) :wink:

Biały Album - przy tak potężnej dawce muzyki (ponad 90 minut) akcenty muszą być rozłożone: nie może być non-stop While My Guitar Gently Weeps, czy non-stop Helter Skelter, muszą być (a raczej powinny być) ‘przerywniki’, miejsca na ‘oddech’ - dlatego MAJĄ SENS takie dźwięki jak Wild Honey Pie, czy Don’t Pass Me By - oczywiście mówię o słuchaniu Białego Albumu jako KOMPLETNEJ CAŁOŚCI - bez ‘przeskakiwania’ utworów… Dla mnie Don’t Pass Me By jest Logicznym Elementem Określonej Całości.

PS. Zrobienie Dobrego, czy Bardzo Dobrego, czy wręcz Doskonałego PODWÓJNEGO albumu wcale nie jest taką ‘łatwą’ kwestią - jak pokazuje historia muzyki. Ja uważam ‘White Album’ za Najwybitniejszy Podwójny Album Rocka, nie tylko jako fan Beatlesów, ale również z powodu zamieszczenia na nim m.in. Don’t Pass Me By :) .

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Sie 06, 2014 1:37 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Kwi 08, 2005 3:13 pm
Posty: 452
Miejscowość: Kłobuck
Argus9 napisał(a):
dlatego MAJĄ SENS takie dźwięki jak Wild Honey Pie, czy Don’t Pass Me By - oczywiście mówię o słuchaniu Białego Albumu jako KOMPLETNEJ CAŁOŚCI


Ten album zawsze robił na mnie ogromne wrażenie. Nawet zanim poznałem go w całości. Te "smaczki" w rodzaju Wild Honey Pie czy Can You Take Me Back nadawały albumowi aurę tajemniczości i magii kiedy zaczynałem słuchać albumu jako całości. Do tego Revolution 9 i "surowa" część strony B pierwszej płyty. Odnosiłem wrażenie, że coś musi się za tym kryć, jakiś przekaz a w każdym bądź razie eksperyment. To było intrygujące, rodziła się chęć poznania "całego" Wild Honey Pie albo zrozumienia struktury Revolution 9. Album był jakby uchyleniem rąbka jakiejś tajemnicy, której duża część miała pozostać niewykorzystana.

Na tle całości Don't Pass Me By wyróżnia się swoją konwencjonalnością. Jest bezpretensjonalny, ma umiarkowaną długość, przyzwoitą melodię i aranżację. Nie zakłóca odbioru sąsiednich piosenek tak jak to czyni The Continuing Story... w stosunku do arcydzieła George'a a raczej współgra z westernową atmosferą Rocky Raccoona. Słowem właściwa piosenka na właściwym miejscu. Jak to mówią pierwsze koty za płoty - chyba rzeczywiście Bitlesi wykorzystali ograniczony potencjał tego utworu w całkiem dobry sposób :D

_________________
you can boogie if you try


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY