Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Sob Kwi 20, 2024 1:35 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Maj 10, 2005 10:20 pm 
admin_joryk napisał(a):
Nie pytaj, co Polska może zrobić dla Ciebie - spytaj, co możesz jej dać.


Czy państwo jest dla ludzi, czy ludzie dla państwa?
Mrówki są dla mrowiska, czy mrowisko dla mrówek?
Bo już się pogubiłem...
A jeśli mamy coś dla naszego kraju zrobić, coś oddać, to co?
Nie rozumiem tego zupełnie.


Góra
  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Maj 10, 2005 11:34 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Cytuj:
Nie rozumiem tego zupełnie.


Tu nie ma nic do rozumienia. Jak się bije dwóch bokserów, to podświadomie kibicujesz Polakowi. Nie przejmujesz się zadłużeniem zagranicznym Argentyny, tylko dość mizernym, w porównaniu z innymi krajami, zadłużeniem Polski. Ważne, że jesteś gotowy zrobić coś dla Polski bezinteresownie. Cokolwiek by to było.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Maj 10, 2005 11:54 pm 
Dzięki. Teraz rozumiem ;)


Góra
  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Maj 11, 2005 2:55 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Maj 20, 2004 2:31 pm
Posty: 315
admin_joryk napisał(a):
Ważne, że jesteś gotowy zrobić coś dla Polski bezinteresownie. Cokolwiek by to było.


Dziś pomogłem pani Helenie. Wczoraj i dziś takze panu Heniowi.
Często bezinteresownie im pomagam. To może tez cos zrobiłem dla Polski, a może ...........za Polskę

Pozdrawiam Staszek


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: opanowana...
PostWysłany: Czw Maj 12, 2005 12:51 pm 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Gru 19, 2004 7:11 pm
Posty: 131
Miejscowość: Chorzów
Zbyt ostre słowa wypowiedziałam. Z wypracowanie dostałam 4+, choć jak powiedziała pani "jest to praca na 5". Dlaczego więc dostałam 4+? Bo zbyt brutanlnie potraktowałam ten kraj, i z tym się zgodze. Mam 16 lat i pisze co mi ślina na język przyniesie, a to wypracowanie było przemyślane tylko w 50%. Pisałam o kapitanie...nie o statku.Moja druga notka była napisana przez wzbudzoną agresje. Nie lubie jak ktoś mówiąc o mnie haczy o rodzine. Fakt, że po przeczytaniu tych fragmentów można sie oburzyć. Jeśli ktoś poczuł, że pogwałciłam jego dume, polskość to serdecznie przepraszam za moją buntowniczą nature i za bezmyślne pisanie. "Piekło moje i Raj(...) a to Polska właśnie" a napisałam tylko o piekle, gdyż w chwilach wściekłości zapominamy o szczęściu i pięknie. Cudne poezje, wspaniali ludzie i urzekająca muzyka... o tym właśnie zapomniałam. Ziemia, którą pokochały bociany jest jak kwiat róży, lecz jak wiadomo "nie ma róży bez kolców". Przepraszam, że obciełam róży kwiat. Wszędzie bywają burze i mrozy, a po takiej pogodzie zawsze świeci słońce i otwierają sie kwiaty. Jeszcze raz przeprazam za mój niepowściągliwy język.
Dziękuje za zauważenie... :wink:

_________________
"You know, a long time ago being crazy meant something. Nowadays everybody's crazy."


Ostatnio edytowany przez missy_dizzy, Czw Maj 12, 2005 1:40 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Maj 12, 2005 1:31 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 13, 2005 8:27 am
Posty: 1052
Miejscowość: Warmia
"(...) Do tej pory zajmowaliśmy sie tylko polityką. Teraz trzeba by zająć się gospodarką." - takie to słowa usłyszałam w PR1 5 maja z ust jednego z naszych czołowych poltyków.
Polityka naszych rządzących nie uwzględnia racjonalnych praw gospodarki. A ja naiwna przez wiele lat sądziłam ,że polityka służy krajowi a nie tylko interesom wybranych grup społecznych....


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Paź 25, 2005 2:30 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Śro Sie 11, 2004 7:52 am
Posty: 114
Miejscowość: Będzin
Cytuj:
Tonacy statek?
Żadnej dumy z tysiącletniej polskiej kultury? Z historii? Z nauki? Z wyjątkowych i unikalnych tradycji? Czy Chopin może utonąć? Skłodowska? Jan Paweł II?


Dumy? To mam być również dumny z tych niekoniecznie dobrych rzeczy w naszym kraju? Więc patriotyzm ma być wybiórczy? Ponadto mam być dumny z Chopina, (którego nie słucham) dlatego bo był Polakiem (z francuskim nazwiskiem) a nie być dumny np. z Beatlesów (których uwielbiam) bo są Anglikami? Mam być dumny z Jana Pawła II ale z o. Rydzyka, który jest ksenofobem już niekoniecznie? Mam być dumny ze Skłodowskiej, która badała izotopy a nie być dumny z Edisona, dzięki któremu mogę czytać książki wieczorami?
A nie lepiej wybierać to co jest dobre i patrzeć na wszystko przez pryzmat zdrowego rozsądku a nie pojęć typu patriotyzm, honor? Czy naprawdę warto zginąć na wieży? Mamy tylko jedno życie...

Cytuj:
okazują szacunek dla godła ...a Ty potrafiłaś napisać o plamie na mapie?


Obecnie pracuję w Norwegii. Siedzę w jednym biurze z Niemcem, Norwegami, Szwedami, Australijczykiem, Anglikami, Duńczykami, Finami, Malezyjczykiem, Chilijczykiem. Spędzam z tymi ludźmi mnóstwo czasu, wielu z nich to moi przyjaciele. Czy mimo to mam na nich patrzeć przez pryzmat narodowości? Czy mam bardziej niż z nimi identyfikować się z blokersami, od których tak łatwo w Polsce dostać po ryju (było nie było są z Polski, czyli to dla mnie są tzw. "nasi")? Czy mam kochać swoje godło będące jak by nie patrzeć tylko symbolem (i szanować je) jednocześnie nie szanując symboli w/w ludzi? Czy w końcu mam kajać się za to, biczować i stosować ascezę i pokutę, bić po plecach włosienicą za to, że nie płacę podatków w Polsce, bo tak mi nakazuje mój zdrowy rozsądek?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Paź 25, 2005 7:11 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Płać komu chcesz i rośnij :D
Trzeba trochę czasu, zeby zrozumieć Kochanowskiego:
"A jeśli komu droga otwarta do nieba,
Tym co służą Ojczyźnie"

Karol Gustaw niestety przegrał wojnę z Janem Kazimierzem. Gdyby wygrał miałbyś biżej do pracy. Pech. Cholerny Kmicic ...i Zagłoba.

Wszystko już napisałem w poprzednich postach. Nie chciałbym się powtarzać.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Paź 26, 2005 12:25 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Śro Sie 11, 2004 7:52 am
Posty: 114
Miejscowość: Będzin
admin_joryk napisał(a):
Płać komu chcesz i rośnij :D
Trzeba trochę czasu, zeby zrozumieć Kochanowskiego:
"A jeśli komu droga otwarta do nieba,
Tym co służą Ojczyźnie"


Cytat fragmentu wiersza faceta, który żył w XVI wieku, w zupełnie innych realiach niż dzisiejsze, charakteryzujących się zupełnie inną mentalnością ludzi wówczas żyjących nie jest dla mnie żadnym argumentem do dyskusji, ani żadną odpowiedzią na którekolwiek z moich pytań. Podobnie jak uwaga na temat czasu rzekomo potrzebnego do jego zrozumienia.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY