Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 10:04 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Oświadczenie.
PostWysłany: Wto Kwi 12, 2005 12:24 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sty 03, 2005 1:25 pm
Posty: 158
Miejscowość: poznań
Ze względu na marazm i nudę oraz zniechęcenie, jakie mnie ogarnia w związku z boleśnie obserwowanym kontrastem pomiędzy wybuchami pani wiosny i stagnacją forum oświadczam co następuje:

do końca kwietnia nie podejmę żadnej aktywności na forum, chyba że mi się zachce.

człowiek z numerem w nicku.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Kwi 12, 2005 7:31 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
Mi wydaje sie, iż jakiekolwiek kontrast nie ma miejsca, powiedzialbym nawet, ze dostrzegam normalną zalezność...robi sie ciepło, ludzie wychodzą, spacerują, biegaja...robią cokolwiek innego i nie mają tyle czasu na siedzenie przy swoich PCtach całymi dniami... czasu , ani ochoty, jak tak piekno za oknem:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Kwi 12, 2005 8:30 pm 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Lut 04, 2005 4:04 pm
Posty: 119
Trafna decyzja !


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Lip 05, 2005 11:51 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
Zdaje się, że Sensacyjny Człowiek z Numerem w Nicku POWRACA! :D

Ciekawe czy razem z nim powrócą te wszystkie sensacyjne prowokacje psychologiczne?! 8)

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Lip 05, 2005 11:57 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Maj 15, 2005 9:35 pm
Posty: 737
Miejscowość: Kielce
boje sie jego avatara:(

_________________
Ah, matches.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Lip 05, 2005 2:53 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 13, 2005 8:27 am
Posty: 1052
Miejscowość: Warmia
hahahaha....zawsze avatarek palczaka90 kojarzył mi się z Frnkenstainem...., ale Iwo! ----- Twój też jakiś taki z zaświatów! :wink: :lol:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Lip 05, 2005 3:23 pm 
To nie jest żadna postać z zaświatów :) To jest jedna z najlepszych postaci z filmu Monty Python i Święty Graal.
To jest Rycerz Który Mówi "Ni".
Ten sam, który kazał Królowi Arturowi szukać żywopłotu.
Ten sam, który kazał Królowi Arthurowi ściąć najpotężniejsze drzewo w lesie przy pomocy śledzia.
Wreszcie, ten sam, który przemianował się na Rycerza Który Mówi "Cip cip kukuryku".

A swoją drogą, to emblemat autora wątku przypomina mi cyborga. Model P-90.


Góra
  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Lip 05, 2005 4:44 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Maj 15, 2005 9:35 pm
Posty: 737
Miejscowość: Kielce
http://vampiremiyu.asylumgaming.com/iwo/MP.zip

_________________
Ah, matches.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Lip 05, 2005 7:26 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
A co to za film?

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Lip 05, 2005 7:27 pm 
Trędowata.


Góra
  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Lip 05, 2005 7:34 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Dzieki. Jednak dobrze rozpoznalem na filmie Anne Dymna.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Lip 05, 2005 11:46 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
macho napisał(a):
A co to za film?

Chodzi o film grupy Monty Pythona "W Poszukiwaniu Św. Graala";
jest to pierwszy, najwcześniejszy film pełnometrażowy tej grupy, najbardziej udany i najśmieszniejszy.
Żywot Briana (produkowany przez naszego George'a) był już kontrowersyjny religijnie;
a Sens Życia wg Monty Pythona jest dość obleśny i ogólnie niesmaczny.
Parę miesięcy temu wszedłem w posiadanie całej kolekcji, wliczając w to wszystkie odcinki TV, również z krótkim udziałem naszego Ringo w jednym z pierwszych odcinków :D

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Lip 06, 2005 12:27 am 
Według mnie, Żywot Briana nie był aż tak kontrowersyjny. Ukazuje jedynie głupotę ludzką na tle religijnym - np rozłam na podążających za sandałem i na tych co podążali za tykwą, rzekome "cuda" czynione przez Briana, "ukrzyżowanka" itp.

Ringo występuje w serii 3 (chyba odc. 28 ), a zważywszy, że tych serii było 4, no to, że tak powiem, nie były to jedne z pierwszych odcinków ;)

A Macho - zgrywus doskonały - świetnie wie o jaki film chodziło ;)


Ostatnio edytowany przez Gość, Śro Lip 06, 2005 12:39 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Lip 06, 2005 8:56 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
Dla Ciebie Żywot nie jest kontrowersyjny, bo oglądając te sceny masz otwarty światopogląd na różne tematy.
Natomiast dla ortodoksyjnych chrześcijan temat już z samego założenia jest drażliwy, a Brian zbyt dobitnie przypomina Jezusa, by 'przygody' jakie się jego imają były łatwe do przełknięcia przez ortodoksyjnych chrześcijan-dewotów.
Z tego co wiem, to film był mocno oprotestowany swego czasu...

Swoją drogą, to faktycznie po obejrzeniu tego filmu można stracić pewne złudzenia co do prawdziwości pewnych dogmatów, bo mechanizmy kierujące ludźmi zostały tu doskonale przedstawione i wyszydzone... :idea:

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Sie 11, 2005 3:14 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Pawel napisał(a):
Dla Ciebie Żywot nie jest kontrowersyjny, bo oglądając te sceny masz otwarty światopogląd na różne tematy.
Natomiast dla ortodoksyjnych chrześcijan temat już z samego założenia jest drażliwy, a Brian zbyt dobitnie przypomina Jezusa, by 'przygody' jakie się jego imają były łatwe do przełknięcia przez ortodoksyjnych chrześcijan-dewotów.
Z tego co wiem, to film był mocno oprotestowany swego czasu...

Swoją drogą, to faktycznie po obejrzeniu tego filmu można stracić pewne złudzenia co do prawdziwości pewnych dogmatów, bo mechanizmy kierujące ludźmi zostały tu doskonale przedstawione i wyszydzone... :idea:


Moim skromnym zdaniem "Żywot Briana" nie jest jakoś specjalnie kontrowersyjny. Pierwszy raz obejrzałam go mając, bo ja wiem....9 lat, czy jakoś tak :lol: :roll: (oczywiście wtedy nie wiedziałam jeszcze, że kasę na tą produkcję wyłożył George :wink: ) .... Pamiętam doskonale, że zaraz po jego obejrzeniu rozmawiałam na temat tego filmu i innych produkcji spod znaku Monty Pythona z moją katechetką i księdzem opiekującym się chórem, w którym nie wiadomo dlaczego się udzielałam :wink: I o dziwo zarówno nauczycielka jak i duchowny powiedzieli mi, że według nich nie jest to obraz uwłaczający katolikom, a co więcej okazało się, że..... oboje są miłośnikami Monty Pythona!!!! :shock: :lol: :wink: :shock: :D

A kościelne dewoty są wszędzie i nie są to według mojej opinii osoby jakoś szczególnie religijne, bo klepanie zdrowasiek, powtarzanie banałów to nie jest praktykowanie wiary. Jeśli potem wracają do swoich domów i zawistnie plotkują między sobą o sąsiadach.... :?

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Ostatnio edytowany przez Michelle Pią Sie 12, 2005 1:58 pm, edytowano w sumie 2 razy

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Sie 11, 2005 10:48 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Maj 15, 2005 9:35 pm
Posty: 737
Miejscowość: Kielce
To jacys dziwni ten ksiadz i ta katechetka, bo Zywot Briana jest skreślono kontrowersyjny.

admin

_________________
Ah, matches.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Sie 11, 2005 11:52 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Iwo napisał(a):
To jacys dziwni ten ksiadz i ta katechetka, bo Zywot Briana jest skreślono kontrowersyjny.

admin


Nie powiedzieli, że nie jest kontrowersyjny, tylko, że nie jest uwłaczający katolikom. A jak już wcześniej napisał Paweł dla ortodoksyjnych katolików to zawsze będzie kontrowersyjny film. Tylko, że trzeba się wcześniej zastanowić co Pythoni chcieli wyśmiać w "Żywocie Briana". Według mnie raczej nie religię. Wyśmiewany jest raczej fantyzm "wiernych" i dogmaty, nad którymi ci fanatyczny wyznawcy-dewoci nawet się nie zastanawiają (według nich "bo po co??")

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Sie 12, 2005 11:16 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Maj 15, 2005 9:35 pm
Posty: 737
Miejscowość: Kielce
Nie musisz mi tego tłumaczyc, doskonale zdaję sobie z tego sprawę. Nie sądzę jednak by kościół za własciwe uważał fakt osadzenia akcji komedii w najważniejszym dla tej religii miejscu i czasie. Mi to bynajmniej nie przeszkadza. Jestem katolikiem, ale wiem jaki cel mieli Pythoni tworząc ten film.

PS. Wyobraź sobie, że ktoś nakręcił komediowy film pokazujący smierć Twojej babci, po to by np. wysmiać fałszywość i obłude jej sąsiadek.

_________________
Ah, matches.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Sie 12, 2005 11:47 am 
Trochę to bezsensowne co napisałeś drogi kolego.
Pythoni nie nakręcili filmu o Jezusie. Więc gdyby dać jakieś dobre porównanie, to:
Babcia Michelle ma sąsiadkę, która urodziła się w podobnych okolicznościach, w tym samym bloku, ma zabawne życie (zabawne dla nas, widzów) i umiera w podobny sposób co babcia. Teraz, gdyby nakręcić komedię o tej sąsiadce, to myślę sobie, że Michelle nie czułaby się urażona.
Film jest kontrowersyjny, bo w śmieszny sposób przedstawia rzeczy i czynności, które znamy jako "okropne" - ukrzyżowanie, przesłuchanie, więzienie, uwolnienie Barabasza itp.
Film naśmiewa się ze wszystkich ludzi, którzy zamiast dostrzec głębokie i proste zarazem przesłanie Chrystusa, skupiają się na kretyńskich procedurach i przedmiotach, czyniąc dokładnie przeciwnie (zabicie innowiercy - pustelnika).


Góra
  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Sie 12, 2005 11:51 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Maj 15, 2005 9:35 pm
Posty: 737
Miejscowość: Kielce
Wiem, chcialem byc madry i miec fajne argumenty zeby wszyscy mnie lubili:( Masz racje i mnie zniszczyles :(

_________________
Ah, matches.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY