Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Pią Kwi 26, 2024 1:22 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Śro Mar 09, 2005 5:19 am 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lut 23, 2005 1:02 am
Posty: 167
Wiadomo co dziś się stało z muzyką rozrywkową. Raczej mało jest nowych zespołów, które mogłyby mi się podobać. Ale moze znajdzie się coś, jakaś płyta albo zespół czy chociaż jedna piosenka która wzbudza zainteresownie? Napiszcie wasze typy, co wam się podoba.

Mi jakiś czas temu spodobał się zespół Myslovitz, myśle ,ze płyty tego zespołu śmiało mógłbym wam polecić...Takie utwory jak "Ksiązka z drogą w tytule" , "Długośc dzwięku samotnosći" , "My" , "Scenariusz dla moich sąsiadów" i inne na pewno by się wam spodobały ;)

Spodobała mi sie tez Norah Jones i jej dwie płyty :

"Feels Like Home" i "Come away with me"

A takze płyty Gordona Haskella:

"Shadows on the wall" i "Harry's Bar"


Oczekuję, ze tez mi coś ciekawego polecicie ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Mar 09, 2005 10:15 am 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 14, 2005 8:33 pm
Posty: 185
Miejscowość: Przemyśl
zaCky napisał(a):

Mi jakiś czas temu spodobał się zespół Myslovitz, myśle ,ze płyty tego zespołu śmiało mógłbym wam polecić...Takie utwory jak "Ksiązka z drogą w tytule" , "Długośc dzwięku samotnosći" , "My" , "Scenariusz dla moich sąsiadów" i inne na pewno by się wam spodobały


tuz przed Beatlesami bylam wsluchana w Myslovitz, trzeba przyznac ze chlopaki fajnie graja jednak niektore teksty ich piosenek sa kompetnie bez sensu (ktoz zrozumie dzisiejszych artystow) podam kilka ciekawych utworow
bardzo lubie "Za zamknietymi oczami'' (choc mam watpliwosci do tekstu)
"Dla ciebie", "Peggy Brown", "Blue Velvet", "Z twarza Marylin Monroe" (klasyka)
"Good Day My Angel"', "Margaret" (za tekst) cyt." TO wstyd, to zlosc, to dzien ,to noc, to blask, to cien, to znak, ze milosc jest tym czego chce..."

Norah Jones tez jest fajna,polecam jeszcze The Libertines, The Hives, Velvet Revolver- ( nie sluchalam ale znajomi polecaja)

chce tylko podkreslic ze nie ma zastepcy The Beatles i nie wiem czy sie cieszyc czy tez plakac...
"Chcesz zabic, zniszczyc, zniewolic nienawisc, ja tez..."-to tez Myslovitz

pozdrawiam

_________________
...an eye for an eye will make as all blind...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Mar 09, 2005 10:19 am 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 14, 2005 8:33 pm
Posty: 185
Miejscowość: Przemyśl
zapomnialabym jeszcze o U2 ..moze zbyt komercyjne, ale ich lubie..

_________________
...an eye for an eye will make as all blind...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Mar 09, 2005 11:48 am 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lut 23, 2005 1:02 am
Posty: 167
No zastępcy the beatles to na pewno nie ma i nie będzie ;) ale tu pytają
o jakieś nowe rzeczy warte uwagi :D Zawsze przecież jest cos do odkrycia, muzyka nie skończyła się na the beatles, choć z pewnością miała wtedy jeden z najlepszych sezonów ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Mar 09, 2005 11:54 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Cze 13, 2002 2:51 pm
Posty: 530
Miejscowość: Warszawa
Myslovitz jak najbardziej, do utworów które wymienialiscie dorzuciłbym jeszcze trochę z płyty "Z rozmyślań przy śniadaniu": "Głosy", "Wielki błękit".
Ponadto można polecić Lady Pank, starszy Maanam, Wilki, dawną Bartosiewicz (zwłaszcza najlepsza jej płyta - "dziecko").
Z zagranicznych do głowy przychodzą mi np. Nirvana, Weezer (genialny utworek Buddy Holly), Suede, Travis...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: OF MONTREAL!
PostWysłany: Śro Mar 09, 2005 11:59 am 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sty 03, 2005 1:25 pm
Posty: 158
Miejscowość: poznań
Po raz drugi na tym formu baaaaardzo polecam zespół OF MONTREAL i płytę ich ostatnią Satnic Panic in The Attic. Bardzo piękna, radosna, bitelsowska, biczbojsowska, elektriklajtorkestrowa.
Zajebista!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Mar 09, 2005 12:01 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lut 23, 2005 1:02 am
Posty: 167
No z tą Bartosiewicz to sie zgodze rzeczywiście, mam kilka jej piosenek, naprawde fajny głos :) Nawet ten ostatni kawałek z Krawczykiem jakoś mi przypadł chociaż momentami był kiczowaty ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Mar 09, 2005 12:03 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lut 23, 2005 1:02 am
Posty: 167
to chodzi o ten zespół ? http://www.ofmontreal.net/audiolounge.html

PS. Mozecie sobie posłuchac, mają sporo utworów udostępnionych na swojej stronce ;) Rzeczywiscie tak jak mówił palczak90 beach boys i beatlesi w jednym ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Mar 09, 2005 12:24 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
Organicznie nie znoszę Myslowitz, zapewne ze względu na 'jęczący' i 'zawodzący' wokal wokalisty. :|

Ze współczesnych wykonawców na I miejscu postawiłbym Paula McCartney'a :D

Ewentualnie lubię posłuchać (a nie słuchać) spokojnych kawałków bluesowych i jazzujących.
Ogólnie lubię stary rock heavy metal i .... disco w stylu Abba, Boney M i Bee Gees :shock: :D

(dziwne)

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Mar 09, 2005 12:48 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Pawel napisał(a):
Organicznie nie znoszę Myslowitz, zapewne ze względu na 'jęczący' i 'zawodzący' wokal wokalisty. :|

Ze współczesnych wykonawców na I miejscu postawiłbym Paula McCartney'a :D

Ewentualnie lubię posłuchać (a nie słuchać) spokojnych kawałków bluesowych i jazzujących.
Ogólnie lubię stary rock heavy metal i .... disco w stylu Abba, Boney M i Bee Gees :shock: :D

(dziwne)


Oj, nie mogę się zgodzić....Wokalista Myslovitz ma po prostu taki styl, taki głos...
A poza tym chłopaki naprawdę fajnie grają, piosenki może trochę smętne.....ale bardzo pomagają jak ma się doła.....(sprawdziłam, to wiem).

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Mar 09, 2005 1:55 pm 
Offline
starszy fan sztabowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Lip 26, 2004 12:01 pm
Posty: 64
Miejscowość: Poznań
Ja gorąco polecam zespół Franz Ferdinand jest poprostu świetny :D ....i oczywiście Myslovitz... :wink:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Mar 09, 2005 2:11 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
Michelle napisał(a):
Pawel napisał(a):
Organicznie nie znoszę Myslowitz, zapewne ze względu na 'jęczący' i 'zawodzący' wokal wokalisty. :|

Ze współczesnych wykonawców na I miejscu postawiłbym Paula McCartney'a :D

Ewentualnie lubię posłuchać (a nie słuchać) spokojnych kawałków bluesowych i jazzujących.
Ogólnie lubię stary rock heavy metal i .... disco w stylu Abba, Boney M i Bee Gees :shock: :D

(dziwne)


Oj, nie mogę się zgodzić....Wokalista Myslovitz ma po prostu taki styl, taki głos...
A poza tym chłopaki naprawdę fajnie grają, piosenki może trochę smętne.....ale bardzo pomagają jak ma się doła.....(sprawdziłam, to wiem).

Ja wpadam w doła jak niechcący usłyszę ich muzę w radio :P
(ale to nie znaczy, że źle grają czy coś takiego; ja ich nie lubię, ale nie przejmujcie się mną!)
Podobnie działa na mnie R.E.M. :?

O! już wiem :D Lubię kawałki Erosa Ramazotti 8)

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Mar 09, 2005 2:38 pm 
Offline
Admiral Halsey

Rejestracja: Nie Lut 29, 2004 6:58 pm
Posty: 501
Miejscowość: Polonia -Bydgoszcz-Fordon
Jak wiemy wspołczesna muzyka nie przynosi nam czegos nowego tylko cos przetartego. Tak samo jesli o o rock'n'roll.Znalazłem ostatnimi czasy pare naprawde świetnych kapel wartych uwagi.
Uwielbiam od jakiegos czasu grupe The Strokes. Jest to grupa chłopaków którzy grają świetnego rocka, wkładają cos świerzego może nie za bardzo muzycznie ale jest cos takiego w tej grupie. POLECAM
Druga kapela to THE WHITE STRIPES ostatni bodajrze album pt Elephant daje nam dawke grania na perkusje i gitare. Jest miły zestaw ponieważ na perkusji zasiada Pani a za mikrofonem grając i śpiewając stoi Pan. Mozna dodac że jest to rodzinny duet. Ostatnio można zobaczyc koncertowy singiel Jolane zaśpiewany iscie z głosem Cobaina.
Oczywiscie również POLECAM!
Kolejne zepoły jakie bym mogł polecic to np. The Hives, z polskich to szanuje i lubie choćby Myslovitz chociaż przybiera ich ostatni album barw psychodelicznych.Przyznam nietrawie ich nowego singla Życie to surfing.
Walrus wspomnial o kapeli Weezer ma racje. To również amerykańska kapela która odrazu zrobiła na m nie wrażenie utworem Island in the Sun mysle że każdy go słyszał. Mam zresztą nagrany ich koncert i wymienił bym kilka numerów naprawde godnych pokłonu.
Ja jestem jak najbardziej "za" nowymi zespołami jak Franz Ferdinand(cudowny Take Me Out) ,ale również przyglądam sie tym nieco starszym jak Coldplay czy Oasis mający wydac swoja nową plyte z nowymi utworami. Wiec czekajmy i korzystajmy nie tylko z muzyki starszej ale młodej duchem ale z tych młodych nurtów bo one pokazują nam że Rock is not Death!


Pozdrawiam Tomek


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Mar 09, 2005 4:10 pm 
A ja ostatnio jesli słucham czegoś z nowszej muzyki to tylko jazz i blues.
Słucham też funky, ale raczej tego starego "jamesbrownowego", gdzie wokaliści w strugach potu wrzeszczą, jęczą i kiwają się przy mikrofonie.

Jazz... nie znam się zbytnio na nim i nie znam nazw poszczególnych nurtów, ale zdecydowanie nie lubię tzw "smooth jazzu" i tych nowych fuzji jazzowo-techno-hiphopowych. Uwielbiam trąbkę i generalnie wszystkie dęciaki (chociaż saksofon mi się już przejadł).

Ogólnie nie interesuje mnie dzisiajsza muzyka, ale to chyba dlatego, że jestem bardzo wybredny ;)
Chociaż czemu nie? Brainwashed, to stara płyta? Czy Ringo Rama to też może antyk? A płyty McCartneya?
A ostatnio wpadła mi w ręce płyta mojego ulubionego artysty Arthura Browna pt. Vampire Suite ;) Pierwszy dobry album tego artysty nagrany po roku 1975.

Jeśli zaś chodzi o Myslovitz i REM... nie znoszę ich, ani tych wszystkich rockowych "rzępolników" (przepraszam jeśli obraziłem czyjeś uczucia ;)).

U Beatlesów każda gitarka, każdy basik i bębenek ma swoje miejsce. Oni nie wychodzili na scenę i nie tłukli trzech akordów na krzyż. Poza tym cała gama instrumentów! Od klasycznych szmyczków i klawesynu, przez jazzowe saksofony, klarnety i trąbki oraz gitary, organy, elektryczne pianina, po "nowoczesne" syntezatory Mooga. Czy istnieje jakiś instrument muzyczny, którego Beatlesi nie wykorzystali? Oto jest pytanie!

Dzisiaj trzy gitary w zespole (i przeważnie na tym się kończy instrumentarium) brzmią jak jedno wielkie hałaśliwe NIC. Nie ma riffów. Nie ma interesujących solówek. Są tylko akordy, proste, nic nie mówiące rytmy, ledwo słyszalny bas. I śpiewać też mało kto dziś potrafi. Niestety.
No i melodie... makabra! Takie tralalala to ja wymyślam w 3 minuty, gdy sprzątam swój pokój ;)

Zdecydowanie urodziłem się o 30 lat za późno... i nie w tym miejscu co trzeba ;)

Pozdrawiam
gietek (nie wiedzieć czemu, wciąż moderator).


Góra
  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Mar 09, 2005 4:23 pm 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 11, 2003 10:18 pm
Posty: 139
Z ze współczesnych zespołów nie słucham prawie nic, no... Kult i Kazika lubie. Ze starszych zespołów które poznałem niedawno: Aardvark, Bram Stoker, Velvett Fogg(!!!) Warhorse, Taste Of Blues.

Znacie coś z tych? Warto poznać.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Mar 09, 2005 4:41 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
gietek, wreszcie mogę podpisać się dwoma rękami pod tym co powiedziałeś (i nie mam na myśli ostatniego zdania w nawiasie) :)

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Mar 09, 2005 5:16 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 14, 2005 8:33 pm
Posty: 185
Miejscowość: Przemyśl
ja sie podpisuje jeszcze pod The Strokes, mam gdzies ich plytke i calkiem niezla jest..

_________________
...an eye for an eye will make as all blind...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Mar 09, 2005 5:18 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
hera napisał(a):
ja sie podpisuje jeszcze pod The Strokes, mam gdzies ich plytke i calkiem niezla jest..

Hera, nie rozumiem co masz na myśli

:wink: :wink: :lol:

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Mar 10, 2005 6:28 am 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lut 23, 2005 1:02 am
Posty: 167
gietek napisał(a):
. Oni nie wychodzili na scenę i nie tłukli trzech akordów na krzyż.


:shock:
Troche to dziwne co powiedziałes bo :
O ile dobrze pamiętam Tommorow Never Knows ma jeden akord
:lol: A Paperback writer dwa ... :D . A wszystkie pierwsze piosenki mają srednio po 4,5,6 akordów :D

Cytuj:
Nie ma interesujących solówek.


no to jest akurat najprawdzisza,najgorsza prawda :( Nie wim czy muzycy rockowi nie umieją tego czy im się nie chce, a przeciez solówka to najfajniejsza rzecz :D

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Mar 10, 2005 9:07 am 
A ja uwielbiam BOYS, Mandaryne i Ich troje!!!


Góra
  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY