Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Nie Kwi 28, 2024 12:27 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Wrz 03, 2005 12:56 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Ooo fajnie, że miłośnicy Beatlesów cenią również klasyczny metal - tym razem go już nie przemilczę. A to moi faworyci:
MEGADETH- Wszystko co zrobili jest świetne! Wyjątkowo ambitny gościu z tego Dave'a Mustaina- chyba się za młodu za dużo Beatlesów nasłuchał- chyle przed nim czoła.Najlepsze ich płyty to PEACE SELLS I RUST IN PEACE.
SLAYER- po prostu atak na emocje! Wyjątkowo zwinni gitarzyści i super wokal. Wszyskie płyty są świetne a najlepsza dla mnie to SOUTH OF HEAVEN.
SEPULTURA- Arise
METALLICA- pierwse 3 płyty
IRON MAIDEN- Powerslave
VAN HALEN- pierwsza i trzecia płyta
BLACK SABBATH- Pierwsze 4 i Sabotage

I na śmierć zapomniałem wychwalić pod niebiosa mojego ukochanego CLOSERKELLERA- Anja po prostu rozwala mnie swoim wokalem. Wszystkie płyty są cudne ale najlepsze to BLUE, SCARLET i NERO.

Pozdrawiam!

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Wrz 14, 2005 3:26 pm 
tylko nie mówcie,że nikt jeszcze nie napisał Queen,przejrzałam temat dosyć przelotnie :oops: ,więc może przeoczyłam(wolę nie sprawdzać i się nie dołować).Grzechem chyba jest nie znać takich płyt jak 'Innuendo','Made In Heaven',czy 'Jazz'-żart :wink: ,ale naprawdę warto (i nie tylko te).
Piękne jest 'Ederlezi' Bregovic'a.
Warte uwagi jest Raz Dwa Trzy,a szczególnie płyta 'Czy Te Oczy Mogą Kłamać',gdzie w ich wykonaniu możemy posłuchać nieśmiertelnych piosenek Agnieszki Osieckiej
co do reszty to nie chcę się powtarzać


Góra
  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Wrz 14, 2005 4:43 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
liffey napisał(a):
tylko nie mówcie,że nikt jeszcze nie napisał Queen,przejrzałam temat dosyć przelotnie...

Bardzo "przelotnie" - w pierwszym wpisie, autor watku wymienia Queen :wink:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Wrz 14, 2005 4:59 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Sob Maj 07, 2005 2:15 pm
Posty: 125
Polecam "LIve Body/Live spirit" mało komu znanego zespołu Then HBand. To płytka koncertowa, ale prawdziwa uczta dla ucha i ducha.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Wrz 14, 2005 5:04 pm 
ups :oops: ale wpadka,czytałam to juz kiedyś,a teraz tylko przeleciałam wzrokiem no i...hehe,zdarza się(szczególnie mi :lol: :wink: )
ps.a co do Wembley się zgadzam :D
pozdrawiam


Góra
  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Wrz 14, 2005 8:29 pm 
Offline
Admiral Halsey

Rejestracja: Nie Lut 29, 2004 6:58 pm
Posty: 501
Miejscowość: Polonia -Bydgoszcz-Fordon
Moge dodac ze Innuendo jest niezle ale calkowiecie nie rzucilo mnie na kolana. :? Plyta jest reklamowana jako najlepszy album Queen.
To prawda z kilka numerów jest rewelacyjnych i do tego 3 genialne.

Tyle na ten temat.





Pozdrawiam

_________________
8 grudnia 1980-Dzień w którym pękło niebo.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Wrz 14, 2005 10:52 pm 
Tomek napisał(a):
Moge dodac ze Innuendo jest niezle ale calkowiecie nie rzucilo mnie na kolana. :? Plyta jest reklamowana jako najlepszy album Queen.
To prawda z kilka numerów jest rewelacyjnych i do tego 3 genialne.


Doskonale wiem o czym mówisz, płyta jest może trochę 'dziwna'(pod względem kombinacji piosenek i ogólnie), ale w tym jej cały urok.
Uważana za najlepszą, bo nagrywana była w rok przed śmiercią Merkurego, niesie wielkie przesłanie emocjonalne. No ale chyba warta, żeby się nią zainteresować i poświęcić trochę czasu?? bo to aż żal słyszeć jak ktoś nie zna nawet tych genialnych utworów :( :wink:


Góra
  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Wrz 15, 2005 2:44 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Sty 20, 2004 9:22 pm
Posty: 254
Jeśli mogę się wtrącić wg mnie naprawdę genialne utwory z Innuendo to własnie tytułowy i Show Must Go On. Killery to przedewszystkim I'm Going Slightly Mad , These Are The Days i Bijou. Jeden utwór jest bardzo dobry-Headlong. A reszta trzyma dobry równy poziom...

p.s moją ulubioną płytą Queen jest album Jazz ;)

pozdrawiam

_________________
www.inrock.prv.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Wrz 15, 2005 5:58 pm 
Offline
Admiral Halsey

Rejestracja: Nie Lut 29, 2004 6:58 pm
Posty: 501
Miejscowość: Polonia -Bydgoszcz-Fordon
Zgadzam sie z lista Huberta :D
The Show absolutnie bije na gBowe pozostale kawalki...
Chociaz z listy bym wyrzucil These are a wstawilbym Don't Try So Hard.
A tak jak juz Hubert wymienil: Innuendo(swietne)Im' Slightly Man,Headlong cz Bijou(porównuje to do Marwy Blues Harrisona :D )

A ogolnie plytka dobra :wink:





Pozdrawiam

_________________
8 grudnia 1980-Dzień w którym pękło niebo.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lip 14, 2007 1:19 pm 
Wszystkie paula
U johna
Plastic ono band , Imagine
George
Wszystko
Ringo
Nie znam


Góra
  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lip 14, 2007 8:24 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Lut 26, 2007 10:19 pm
Posty: 256
Miejscowość: Warszawa
Image

Deep Purple - "Machine Head" 1972 - żeby pojąć czym jest istota gitarowego grania i czym jest gitara w odpowiednich rękach .

Image

Led Zeppelin - IV 1971 - żeby zrozumieć fenomen muzyki hard rockowej i jej ponadczasowość .

Image

The Beatles - White Album 1968 - jeżeli chce się wiedzieć dlaczego muzyka rockowa przez 40 lat wyglądała tak jak wyglądała , czemu powstały takie zespoły jak Led Zeppelin , Thin Lizzy , Black Sabbath , Metallica czy Nirvana to absolutnie trzeba przesłuchać ten album i to niezwykle uważnie (carefully)

Image

The Beatles - Abbey Road 1969 - żeby dostrzec , że muzyka rockowa oprócz tego , że jest energiczna , szybka , ostra , dynamiczna i przebojowa jest także piękna a chwilami nawet czarująca : Something , Because , Sun King .

Image

Nirvana - Nevermind 1991 - ta płyta to protest przeciwko kiczowatej muzyce disco królującej w latach 80 , młodzieńczy bunt .

Image

Red Hot Chili Peppers - Blood Sugar Sex Magik 1991 - niesamowita energia , ta płyta poprostu "płonie" od pierwszych sekund , słychać wyraźne wpływy Jimiego Hendrixa i Led Zeppelin w połączeniu z soczystą , wibrującą muzyką funk .

Image

Jimi Hendrix Experience - Are You Experienced ? 1967 - absolutna gitarowa rewolucja , nikt nigdy przedtem tak nie grał , wyśmienite solówki i niesamowity styl - ostry , hardrockowy , ale zarazem bardzo melodyjny połączony z elementami bluesa i funk .

Image

Metallica - Master Of Puppets 1986 - klasyka thrash metalu , całość zagrana perfekcyjnie , ostre gitary spotykają się z melodią i galopującą ale zarazem niesamowicie czystą i poukładaną perkusją

Image

The Beatles - Sgt. Peppers Lonely Hearts Club Band 1967 - za piękno , za spójny eklektyzm (kontrast) , za wyjątkowy magiczny klimat , za psychodelie i niezwykle bogate czasami wręcz egzotyczne instrumentarium

Image

Black Sabbath - Paranoid 1970 - geniusz kompozytorski , magiczna gitara z genialnymi solówkami i miejscami mroczny klimat .

Image

Ozzy Osbourne - Blizzard Of Ozz 1980 - kwintesencja ostrego gitarowego grania i pięknych melodii jakże typowych dla hard rocka lat 80

Image

metallica - ... and justice for all 1988 - perfekcyjne wręcz połączenie gitary akustycznej z elektryczną , wspaniała perkusja - w szczególności "stopa" i kompozytorski geniusz .

Image

iron maiden - the number of the beast 1982 - melodie , klimat , symbol heavy metalu lat 80 no i 5 wspaniałych muzyków . Bruce Dickinson ma 1 z najlepszych głosów w muzyce rockowej .

Image

Queen - sheer heart attack 1974 - bardzo eklektyczna płyta , mamy tu dawke solidnego soczystego hard rocka jak : "brighton rock" , "stone cold crazy" (nawet heavy metal) , "Tenement Funster" , "Now I'm Here" ; mrocznej psychodelii : flick of the wrist , in the lap of the gods oraz piękne ballady : lily of the valley , dear friends , she makes me , do tego dochodzi niepowtarzalny głos Freddiego Mercurego i niesamowita gitara wirtuoza Briana Maya .

_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Lukas Nie Lip 15, 2007 12:22 am, edytowano w sumie 6 razy

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lip 14, 2007 10:53 pm 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lut 27, 2007 7:05 pm
Posty: 147
Miejscowość: Kraków
Michelle napisał(a):
Pawel napisał(a):
Fanom Bitli polecam zespół Creedence Clearwater Revival. To taki amerykański rock przełomu lat 60/70. Palce lizać 8)


A czy to nie jest przypadkiem ten zespół, który wylansował przebój "Fortunate Son"???


Tak! Tak! Tak! I nie tylko ten! Także na przykład:

Proud Mary - u nas znane też między innymi jako "Rolnik sam w dolinie" ;-) Pewnie słyszeliście :D
Have You Ever Seen The Rain - to już standard - przepiękna ballada, ostatnio wykonywał ją między innymi Rod Stewart, słyszałem też covera R.E.M.
Bad Moon Rising - kolejny utwór, który w zasadzie można nazywać już standardem

OK, nie będę wymieniał. Bo jeszcze jest wiele innych bardzo znanych utworów. Zresztą źle zrobiłem - posłuchajcie LP Cosmo's Factory - ta grupa jest fenomenalna. U mnie ma etykietkę - amerykańskie Elektryczne Gitary - strasznie chwytliwe piosenki, fajne teksty, często zaanagażowane i wielka dawka entuzjazmu. Absolutna klasyka

_________________
jest gitara


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Wrz 08, 2007 10:45 am 
Lukas napisał(a):
The Beatles - White Album 1968 - jeżeli chce się wiedzieć dlaczego muzyka rockowa przez 40 lat wyglądała tak jak wyglądała , czemu powstały takie zespoły jak Led Zeppelin , Thin Lizzy , Black Sabbath , Metallica czy Nirvana to absolutnie trzeba przesłuchać ten album i to niezwykle uważnie (carefully)
Image
The Beatles - Abbey Road 1969 - żeby dostrzec , że muzyka rockowa oprócz tego , że jest energiczna , szybka , ostra , dynamiczna i przebojowa jest także piękna a chwilami nawet czarująca : Something , Because , Sun King .
Image
Jimi Hendrix Experience - Are You Experienced ? 1967 - absolutna gitarowa rewolucja , nikt nigdy przedtem tak nie grał , wyśmienite solówki i niesamowity styl - ostry , hardrockowy , ale zarazem bardzo melodyjny połączony z elementami bluesa i funk .
Queen - sheer heart attack 1974 - bardzo eklektyczna płyta , mamy tu dawke solidnego soczystego hard rocka jak : "brighton rock" , "stone cold crazy" (nawet heavy metal) , "Tenement Funster" , "Now I'm Here" ; mrocznej psychodelii : flick of the wrist , in the lap of the gods oraz piękne ballady : lily of the valley , dear friends , she makes me , do tego dochodzi niepowtarzalny głos Freddiego Mercurego i niesamowita gitara wirtuoza Briana Maya .

Zgadzam swietne płyty


Góra
  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Paź 30, 2007 4:13 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2327
Miejscowość: New Salt
Na dobry początek
Manfred Mann Earth Band, Talk Talk, The Moody Blues, Faith No More, Budgie.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 99 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY