Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Sob Kwi 27, 2024 5:10 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 66 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Cze 15, 2006 10:17 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Sob Maj 07, 2005 2:15 pm
Posty: 125
Paul to oczywiste, ale ja chciałabym wspomnieć w tym miejscu innego "czarodzieja", który w zeszłą niedzielę zagrał przepiękny koncert w warszawskiej BAJCE na Marszałkowskiej. Tylko głos i fortepian (biały!!!), setki podgrzewaczy na scenie, a w tle fioletowe światło.... i zabrzmiała pięęęęęęęęęęękna wersja "Imagine". Ech...
A ten czarodziej to Steve Hogarth, który po koncercie bardzo mnie przepraszał, że nie zagrał "Maybe I'm amazed". Słodkie...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Cze 27, 2006 8:54 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 29, 2006 10:16 pm
Posty: 420
Miejscowość: z Texasu
w bitelsach jedną z rzeczy ktore najbardziej w nich cenię to są wlasnie wokale!! uwielbiam je!! to ich glosy najbardziej mi sie zawsze podobaly i basta.
a po nich...

-james brown!!!!!!!

-ROY ORBISON!!!!!!!! ;) chyba nikt go tutaj nie wymienił, TO byl glos wszech czasow!! troche przeslodzony ale lubie go

-i Elvis, niezbyt lubie jak zaspiewal np. w "That's All Right Mama", ale w "Can't Help Falling"....... MMMMM!!!


a teraz wspolczesniej, bo kocham celine dion, babsko jest kapitalne, czesto jej slucham. i bjork, a jak na otwarciu olimpiady kiedys zaspiewala to bardziej nabralam dla niej podziwu niz kiedykolwiek choc juz o wiele dawniej jej sluchalam.


-podoba mi sie tez bardzo jak spiewal jerry lee lewis, naprawde!!!

-kocham rowniez chucka berryego jak sie drze w takich piosenkach jak "mejbelin" ale jak spiewal spokojniej to juz nic specjalnego.

-oraz musze przyznac ze bono ma fajny glos, jak go slysze, to bardzo mi sie podoba.

trudno byloby mi wybrac pierwszą trojke!! pierwsze miejsce jest od dawien dawna zajete, ale tak... to wybieralabym wlasnie miedzy resztą tych, ktorych wymienilam!!

_________________
cjdkz oisof jui osuiousoi yuuuya!!


Ostatnio edytowany przez kobiór, Śro Paź 18, 2006 9:28 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Cze 28, 2006 2:56 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Gru 08, 2005 8:55 pm
Posty: 1041
Miejscowość: Warszawa
kobiór napisał(a):
a teraz wspolczesniej, bo kocham celine dion, babsko jest kapitalne, czesto jej slucham.

Celine Dion śpiewająca Beatlesów - co Wy na to?
http://www.yousendit.com/transfer.php?action=download&ufid=BE09FCE008CCB5EB

kobiór napisał(a):
-oraz musze przyznac ze bono ma fajny glos, jak go slysze, to bardzo mi sie podoba.

A tu U2 i "My Sweet Lord":
http://www.yousendit.com/transfer.php?action=download&ufid=28D9A3E4030D8AD8

A moje ulubione wokale:
no wiadomo, że Beatlesi...
a tak to Jamie Cullum, o którym nikt nie słyszał, a głos ma cudoooowny. Taki niski i z lekką chrypką, a i drzeć się umie :wink:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Cze 28, 2006 3:04 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Audrey napisał(a):
a tak to Jamie Cullum, o którym nikt nie słyszał, a głos ma cudoooowny.
Jak to nikt nie słyszał? ;) No dobra, może słyszał od Audrey, ale to też się liczy! :P
A żeby nie było, że wcinam się bez potrzeby, to dodam, że podpisuję się pod tym, co napisała Ola. :D Chociaż znam tylko kilka utworów, mogę poświadczyć, iż Jamie ma genialny głos. ;)

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Cze 28, 2006 3:20 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Gru 08, 2005 8:55 pm
Posty: 1041
Miejscowość: Warszawa
Michelle napisał(a):
Audrey napisał(a):
a tak to Jamie Cullum, o którym nikt nie słyszał, a głos ma cudoooowny.
Jak to nikt nie słyszał? ;) No dobra, może słyszał od Audrey, ale to też się liczy! :P

No dobra, to tylko Michelle i Ringo, które męczę piosenkami Jamiego :wink: ...
Michelle napisał(a):
A żeby nie było, że wcinam się bez potrzeby, to dodam, że podpisuję się pod tym, co napisała Ola. :D Chociaż znam tylko kilka utworów, mogę poświadczyć, iż Jamie ma genialny głos. ;)

...ale jak widać słusznie, bo to wspaniały muzyk :D Nie wiem, która piosenka najlepiej pokazałaby, jaki ma głos... Dobra, po krótkiej walce wewnętrznej wybieram dwie piosenki:
"Twentysomething":
http://www.yousendit.com/transfer.php?action=download&ufid=637F50A66F2B81ED

"Oh God"
http://www.yousendit.com/transfer.php?action=download&ufid=9F248C9F6F482DC6

Mam nadzieję, że się komuś (jeśli KTOŚ się znajdzie) się spodoba :wink:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Cze 28, 2006 5:24 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 17, 2006 10:19 pm
Posty: 605
Miejscowość: Londyn/Abbey Road/namiot przy pasach
na pewno podam więcej niż 3 ...

więc tak mam nie wymieniać Beatlesów ? ale jak mam ich nie wymienic skoro muszę ?
Więc podzielę - najpierw powiem o Beatlesach, a potem o reszcie, ok ? ;)

Od kąd słucham Beatlesowskich solówek zauważyłam że najbardziej podobają mi się głosy (wymieniam w kolejności od najbardziej do najmniej):
1. George'a
2. Ringa
3. Paula
4. Johna
nie bijcie teraz - wiem Lennon na ostatnim może budzic kontrowersje ale to tylko moje zdanie i nikogo nie zmuszam by je podzielał, więc mnie nie skałdajcie w ofierze podczas jakiś krwawych obrzędów ;)

A teraz odejdźmy trochę od klimatow Beatlesowskich
więc tak (wymieniam wokalistów bez kolejności)

1. Bono - U2 to w końcu mój zespół nr 2 i to ja nikt inny, jak głupia stałam na wiadukcie z transparentem, kiedy U2 przejeżdżało autostradą do Chorzowa na koncert, by tylko zobaczyć ich jadących w autach - to ja im machałam i darłam się jak warjatka ... od tamtej chwili kocham ten wiadukt :D
2. Fredek Mercury - przecież Queen to mój zespół nr 3 a Fredka w różowej obcisłej bluzeczce i czarnej lateksowej mini wręcz ubóstwiam :D ale nie chodzi tylko o wygląd ;)
3. Robbie Williams - wiem wiem, powiecie plastikowy tandetny popik, facet robi wszytsko by zwrócić na siebie uwagę mediów - i to wszytsko jest prawdą ale ... mimo to uważam że głos ma niebywały - nawet jeśli przerabiany trochę komputerowo - ale z tego co widzę na koncertach też idzie mu świetnie - a raczej nie śpiewał na nich z playbacku.
No i wszedł już pewnie trochę w kanon.
4. Bob Dylan - pana który nauczył palić Beatlesów trawkę również uwielbiam, bynajmniej nie za to co zrobił z Fabsami, lecz za głos i teksty.
5. Artur Rojek - pan od Myslovitz - uwielbiam go słuchać

Dobrze - skończę teraz, ale oczywiście kocham jeszcze setki wokalistów, bez których moje życie nie byłoby tak barwne jak jest obecnie ... ;)
no ale kogo to obchodzi kogo szanuje mała Winter ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Cze 28, 2006 5:38 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Gru 08, 2005 8:55 pm
Posty: 1041
Miejscowość: Warszawa
Winter napisał(a):
nie bijcie teraz - wiem Lennon na ostatnim może budzic kontrowersje ale to tylko moje zdanie i nikogo nie zmuszam by je podzielał, więc mnie nie skałdajcie w ofierze podczas jakiś krwawych obrzędów ;)

Mi tam to nie przeszkadza, że mniej lubisz Johna (to i tak pewnie tylko ułamki w ocenie), ale krwawe obrzędy... :twisted: Brzmi kusząco! Ja będę boginią Kali, kto się podejmuje pomalowac naszą Winter na czerwono, a kto ma jakiś pierścień do pożyczenia?


Winter napisał(a):
Bono - U2 to w końcu mój zespół nr 2 i to ja nikt inny, jak głupia stałam na wiadukcie z transparentem, kiedy U2 przejeżdżało autostradą do Chorzowa na koncert, by tylko zobaczyć ich jadących w autach - to ja im machałam i darłam się jak warjatka ... od tamtej chwili kocham ten wiadukt :D

Urocze :wink: No to tamten link z "My Sweet Lord" jest tez dla Ciebie :D


Winter napisał(a):
3. Robbie Williams - wiem wiem, powiecie plastikowy tandetny popik, facet robi wszytsko by zwrócić na siebie uwagę mediów - i to wszytsko jest prawdą ale ... mimo to uważam że głos ma niebywały - nawet jeśli przerabiany trochę komputerowo - ale z tego co widzę na koncertach też idzie mu świetnie - a raczej nie śpiewał na nich z playbacku.
No i wszedł już pewnie trochę w kanon.

Myślę, że nikt nie powie, że to jakiśtam popik, bo to dobra muzyka! Ja polubiłam tego pana jeszcze bardziej dzięki Magdzie (dziękuję w tym miejscu :D ), ale i wcześniej mi się podobał :) Kurczę, żeby tandetny różowy popik był na takim poziomie... :wink:

Winter napisał(a):
Dobrze - skończę teraz, ale oczywiście kocham jeszcze setki wokalistów, bez których moje życie nie byłoby tak barwne jak jest obecnie ... ;)
no ale kogo to obchodzi kogo szanuje mała Winter ;)

Ech, każdy, kto tu pisze, mógłby tak powiedzieć. I nie było by "Kompendium", "wywalanek", wszelkich rozmów na temat "co kto woli i lubi najbardziej". Mam rację? :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Cze 29, 2006 10:54 am 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 29, 2006 10:16 pm
Posty: 420
Miejscowość: z Texasu
dzieki audrey za te linki!!
nie chca mi sie wprawdzie na razie otworzyc :shock: ale to tylko cos z moim kompem, bede probowac!!

winter wymienila boba dylana, co calkowicie popieram, tez powinnam go wymienic.. ;)


ale chcialam przede wszystkim nadmienic ze zapomnialam o jeszcze jednej osobie, nie wiem jak do tego moglo dojsc ze o nim zapomnialam. DEAN MARTIN to ktos, czyj glos rozpoznam bezwzglednie choc nie znam wielu piosenek w jego wykonaniu. MA PIĘKNY GŁOS szkoda ze juz nie zyje, tak, to nie moje pokolenie, ale go kocham

_________________
cjdkz oisof jui osuiousoi yuuuya!!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Cze 29, 2006 11:18 am 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 29, 2006 10:16 pm
Posty: 420
Miejscowość: z Texasu
a robbie williams jest w porzadku, lubie go, jak na nasze czasy jest super!!! wspolczesnie pop zdaje sie podupadac ale on jeszcze cos podtrzymuje!!

_________________
cjdkz oisof jui osuiousoi yuuuya!!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Cze 30, 2006 12:38 am 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Lip 08, 2005 12:38 pm
Posty: 125
Miejscowość: Piła
Audrey napisał(a):
Jamie Cullum, o którym nikt nie słyszał


Czy ja wiem moim zdaniem jest całkiem popularny, jakis czas temu w Polityce czytalem, ze koncert ma w kraju w tym roku jakos w te wakacje.

Wracajac do tematu, to tak:

Polska:
Grzegorz Ciechowski
Marek Grechuta

Reszta:
David Bowie - bardzo specyficzny głos i taki troche inny sposób śpiewu, momentami podchodzi pod melorecytacje
Damon Albarn - nietuzinkowy
Jack Bruce - w ogole Cream jest genialny pod kazdym wzgledem
Rick Wright z Pink Floyd - Gilmour jest za cukierkowaty, a Waters lepiej komponuje niz spiewa
Brian Wilson
James Hetfield
Ian Curtis - ale nie we wszystkich utworach bo czasami to przypominalo jakies majaczenie
Nick Cave
Liam Gallagher
Serge Gainsbourg - ile ja bym dal za taki głos

To tyle, z wokalistek pierwsze na mysl przychodzą mi Kate Bush i Enya.[/b]


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Cze 30, 2006 12:52 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Gru 08, 2005 8:55 pm
Posty: 1041
Miejscowość: Warszawa
Grochu napisał(a):
Audrey napisał(a):
Jamie Cullum, o którym nikt nie słyszał


Czy ja wiem moim zdaniem jest całkiem popularny, jakis czas temu w Polityce czytalem, ze koncert ma w kraju w tym roku jakos w te wakacje.

A ja na niego idę, oczywiście:) Ale już nie na temat :oops:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Cze 30, 2006 9:27 am 
Offline
Mean Mr Mustard

Rejestracja: Sob Gru 31, 2005 12:09 pm
Posty: 164
Miejscowość: Cz-wa
Polska :
Ryszard Riedel
Czesław Niemen

Świat :
Freddy Mercury
Robert Plant
Ian Gillan
Paul McCartney

_________________
Sweet Loretta Fart she thought she was a cleaner, but she was a frying pan.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Cze 30, 2006 2:47 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lut 15, 2006 1:54 pm
Posty: 272
Miejscowość: Przemyśl
1.John & Paul. :)
2.George & Ringo. :)

3.Anthony Kiedis -taki typowy język angielski zza Oceanu, pycha.
4.Freddie Mercury -jak sam zaznaczał jest królem, taki wspaniały głos to błogosławieństwo, a jako bonus do talentu to umie robić show.
5.Mick Jagger -należy z zespołem do historii rocka zaraz po Beatlesach.
6.Till Lindemann -gra industrial, ale połączenie takiego rocka z jego twardym, mocnym głosem to dla mnie uczta.
7.Wokalista Myslovitz (Rojek) -dobrze nie znam, ale te piosenki, które słyszę co chwilę w radiu wpadają mi w ucho dzięki jemu i temu jakby obojętnemu głosowi.
8.Eric Clapton, Louis Amstrong -po prostu: mają faceci talent.

_________________
And in her eyes you see nothing
No sign of love behind the tears
Cried for no one
A love that should have lasted years!
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Cze 30, 2006 2:56 pm 
Offline
fan sztabowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Cze 30, 2006 1:50 pm
Posty: 55
Miejscowość: Flying Circus
John, Paul, George (Ringo jakoś tak nie lubię - tj. jego głosu :P ).
Poza tym: Rysiek Riedel, Artur Rojek, Jacek Kaczmarski, Serj Tankian, Freddie Mercury, Neil Innes, lubię też głos Erica Idle.

_________________
- Ringo, dlaczego nosisz 2 pierścienie na każdej ręce?
- Ponieważ nie mieszczą się na nos.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Cze 30, 2006 6:11 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Gru 08, 2005 8:55 pm
Posty: 1041
Miejscowość: Warszawa
Lindorie napisał(a):
Neil Innes, lubię też głos Erica Idle.

:D Uroczy jest, kiedy udaje kobietę, ten jego chichot!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Cze 30, 2006 7:05 pm 
Offline
fan sztabowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Cze 30, 2006 1:50 pm
Posty: 55
Miejscowość: Flying Circus
(i zakładanie nogi na nogę :) )

A co do głosu Erica Idle - oprócz piosenek Rutlesowskich lubię jego śpiew w I like Chinese oraz I Bet You They Won't Play This Song On The Radio ;)

_________________
- Ringo, dlaczego nosisz 2 pierścienie na każdej ręce?
- Ponieważ nie mieszczą się na nos.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Cze 30, 2006 7:25 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Gru 08, 2005 8:55 pm
Posty: 1041
Miejscowość: Warszawa
Lindorie napisał(a):
(i zakładanie nogi na nogę :) )


To trzeba mieć talent :D

Lindorie napisał(a):
A co do głosu Erica Idle - oprócz piosenek Rutlesowskich lubię jego śpiew w I like Chinese oraz I Bet You They Won't Play This Song On The Radio ;)

Hmm... To on śpiewał w piosenkach Rutli? A nie tylko grał w filmie?? Nie wiedziałam... A co do tamtych dwóch piosenek, to się zgłoszę na privie :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Cze 30, 2006 7:46 pm 
Offline
fan sztabowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Cze 30, 2006 1:50 pm
Posty: 55
Miejscowość: Flying Circus
Audrey napisał(a):
Hmm... To on śpiewał w piosenkach Rutli? A nie tylko grał w filmie?? Nie wiedziałam... A co do tamtych dwóch piosenek, to się zgłoszę na privie :)

Idle? Z tego co wiem, śpiewał na przykład With A Girl Like You w Rutlesach.
Bardzo ładnie śpiewał zresztą ;)

_________________
- Ringo, dlaczego nosisz 2 pierścienie na każdej ręce?
- Ponieważ nie mieszczą się na nos.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Cze 30, 2006 8:03 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
Na privie? A nie mozna prosic o zamieszczenie przez You Send It?

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Cze 30, 2006 10:48 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Gru 08, 2005 8:55 pm
Posty: 1041
Miejscowość: Warszawa
Ringo napisał(a):
Na privie? A nie mozna prosic o zamieszczenie przez You Send It?

I tak nie ma Lindorie, bo mi powiedziała na gadu. A "With A Girl Like You" jest urocze :D To możesz zamieścić dla ogółu, ja już nie zdążę, bo wyjeżdżam, a wiem, że się innym spodoba!


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 66 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 93 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY