Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Nie Kwi 28, 2024 1:29 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 196 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Lut 23, 2009 6:15 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Cze 09, 2004 11:47 pm
Posty: 316
Miejscowość: 21/4
Hoho, no proszę! Nie wiedziałam!
Swoją drogą zgadzam się z nim w pełni, prawie zawsze polecam Biały Album na początek.

_________________
Everybody has a sense of childlike wonder!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Lut 24, 2009 4:00 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
To zabrzmiało jakbys kojarzyła Mustaine'a - jest tak? :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Lut 24, 2009 7:16 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Cze 09, 2004 11:47 pm
Posty: 316
Miejscowość: 21/4
NO... REJCZEL że znam.
Choć nie powiem żebym jakoś specjalnie przepadała - ani za Megadeth, ani już w szczególności za Metallica. Nazwisko oczywiście obiło mi się o uszy. Ale dobrze wiedzieć, że uważa White Album za jeden z najważniejszych w jego życiu! Całkiem niezły argument dla pewnego fana Metallicy, którego nie mogę przekonać do TB, a zaczęłam właśnie od Białego :)

_________________
Everybody has a sense of childlike wonder!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lut 26, 2009 3:15 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Argument nie jest lichy ;)

Ja pytałem jak zaskoczony bo Megadeth specjalnie popularny nie jest wśród fanów Beatlesów. Stanowie wyjatek ;)

A to, że Dave lubi Beatlów pisałem juz ze 3 lata temu, chyba w tym wątku. O Białym Albumie wiem od nie dawna. Mile mnie gościu zaskoczył.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Maj 21, 2009 2:13 am 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Przed chwilą rzuciłam zmęczonym okiem na logo mojego komputera i mnie olśniło, że wielkim fanem Beatlesów jest niejaki Steve Jobs, współzałożyciel Apple.Inc. Fakt ten odnotowany jest nawet w biografii Jobsa na Wikipedii ;) Istnieje nawet pewna teoria, według której Apple to Apple, bo Apple (to wcześniejsze). Przykrą sprawą jest to, że właśnie z tego powodu między obydwiema firmami toczył się proces sądowy (przez jabłko zielone przegrany), a Beatli w iTunes Store nie uświadczy żaden potencjalny nabywca.

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Cze 09, 2009 12:13 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 13, 2005 8:27 am
Posty: 1052
Miejscowość: Warmia
Beta Pawlikowska...!
oto fragment większej całości, do której chciałabym WAS zachęcić ( a może już znacie?)....:

"(...) Kilka miesięcy wcześniej stało się coś, co na zawsze zmieniło moje życie. Pamiętam dzień, kiedy po raz pierwszy wzięłam do ręki płytę Beatlesów i połozyłam ją na gramofonie. Było to nowoczesne urządzenie obudowane drewnem, kupione w promocji po obnizonej cenie ze względu na zardzewiałe zawiasy. Płyta pochcodziła ze znacznie zamierzchłych czasów i była najprawdziwszą pocztówką dźwiękową, które kolekcjonowali moi rodzice. Połozyłam ten prostokątny kawałek plastiku z rowkami na talerzu gramofonu, przyłozyłam igłę i zostałam zaklęta. Paul McCartney śpiewał "Michelle" , a ja w jego głosie usłyszałam wszystko, o czym skrycie marzyłam: wolność, podróże, daleki świat, pasję tworzenia, sztukę, miłość."

Piękne słowa, nieprawdaż? Polecam. Cytowany fragment pochodzi z ksiązki pt. "W dżungli życia.Poradnik dla dziewczyn i chłopców ( oraz niektórych dorosłych)"

_________________
http://www.ratujkonie.pl/.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lis 06, 2009 1:11 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Cze 09, 2004 11:47 pm
Posty: 316
Miejscowość: 21/4
W Trójce trwa akcja „Po Drugiej Stronie Trójki”, w czasie której Paweł Homa odwiedza wybranych słuchaczy, których zdjęcia można oglądać w Albumie Miłośników Trójki. Wczoraj poznaliśmy Małgosię i Michała, którzy opowiadali o swoim życiu, znaczeniu radia, muzyce, której słuchają itp. Stali się więc sławni, bo usłyszała o nich caaaaała Polska :)

Nie jestem w stanie przytoczyć tego dosłownie, ale z tego, co zrozumiałam, poznali się na jakiejś prezentacji (garnki czy coś w tym stylu :P ), na której przez dwa dni pod rząd po osiem godzin Michał o czymś opowiadał, a Małgosia mu pomagała.
Przez cały ten czas (!) w tle leciało "Here Comes The Sun" :) Opowiadali, że mieli tego kawałka serdecznie dosyć, ale w sumie nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło - jest to utwór, który teraz bezsprzecznie kojarzy im się z początkiem ich znajomości. A Beatlesi oczywiście przewijają się przez ich życie cały czas. :)

_________________
Everybody has a sense of childlike wonder!


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lis 23, 2009 1:54 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Do worka dorzucam jeszcze Tymona Tymańskiego, za którym osobiście nie przepadam, a swój gest w stronę Beatlesów wyraził na okładce najnowszej płyty, nagranej z zespołem The Transistors - "Bigos Heart" :wink:

Image

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lis 27, 2009 6:14 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
macho napisał(a):
Tymona Tymańskiego, za którym osobiście nie przepadam


A chcesz mi za to podpaśc, Tymon to dla mnie osobowosć nr 1 tym kraju ;)
Poza tym w tym temacie raczej już go wspominano i to zdaje sie kilka razy.
A co do nowej płyty - jest podobno najbardziej beatlesowka ze wszystkich, utwór, który promował te plyte zdaje sie temu potwierdzac, jest zabójczo beatlesowski. A ja sie fajnie nazywa: "Pete Best Was Good Enough" :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lis 27, 2009 10:10 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
No coz... ja na najwyzszym pietrze podium widzialbym inne muzyczne osobowosci. To co Tymon wyprawial z Miloscia jeszcze tolerowalem, choc nie rzucalo mnie na kolana. Od czasow Kur jakos podchodze obojetnie do tego co nam serwuje. Postaram sie przesluchac "beatlesowska plyte", choc nie obiecuje, ze wytrzymam do ostatniego utworu :wink: Koniec off-top'a :wink:

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Gru 26, 2009 6:58 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 13, 2005 8:27 am
Posty: 1052
Miejscowość: Warmia
Od razu uprzedzę, że nie wiem, czy nazwisko tego geantelmena , o którym wspomnę poniżej pojawiło się w tym temacie...bo nie sprawdzałam 6 stron juz napisanych.... ( hej "modzi" - a może by tak na początku tematu stworzyć listę osób już wymienionych? :D )
Surfuję po kanałach tv i wpadałam na tvn. Tam "lecą" świąteczni Milionerzy. Pytanie brzmi:
- Który z bitelsów na okładce Abbey Road idzie pierwszy?
Odpowiadający się zastanawiali - stawka progowa = 40.000 tysięcy. Skorzystali z koła ratunkowego jakim okazała się SKYPE z Michałem Ogórkiem. On to przyznał się, że był/jest wielbicielem F4.

_________________
http://www.ratujkonie.pl/.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Gru 26, 2009 7:43 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Yer Blue napisał(a):
A co do nowej płyty - jest podobno najbardziej beatlesowka ze wszystkich, utwór, który promował te plyte zdaje sie temu potwierdzac, jest zabójczo beatlesowski. A ja sie fajnie nazywa: "Pete Best Was Good Enough" :)

No więc sięgnąłem po ta płytę w poszukiwaniu beatlesowskich pierwiastków. Przesłuchałem ja raz...przesłuchałem ją drugi raz. Jedyne co odkryłem to muzyczne podobieństwo do tego co grają obecnie młody Lennon i młody Harrison. No cóż, jeśli rozpatrywać tą płytę pod względem "spuścizny" po Fab4... to tak, jest bardzo beatlesowska! :wink:

Jak dla mnie największe powiązanie z muzyka The Beatles ma "Pete Best Was Good Enough". Bardziej jednak ze względu na tekst niż warstwę muzyczną. I ten właśnie utwór Wam zapodam... bo bardzo przypomina mi Rutlesów :wink:

Pete Best Was Good Enough
http://www.sendspace.com/file/k738mu

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Gru 26, 2009 9:07 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
A mi przypomina Fabsów, o! Ta harmonijka, ta melodia! Może troche tez britpopowe granie, powiedzmy Oasis. Rutles pewnie tez, tak czy inaczej to wszystko okołobeatlesowskie klimaty.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Gru 30, 2009 1:49 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
No jasne, że ten utwór przywołuje od razu Beatli. Już od pierwszych dźwięków! I głównie chodzi o warstwę muzyczną! (akurat słucham audycji Lista Osobista)

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lip 04, 2010 10:33 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Do tego zacnego grona można dopisać ku mojemu zdumieniu pisarza Paula Coelho. Na jego blogu widnieje adnotacja: Charakter tygodnia: John Lennon.
Zresztą zobaczcie sami:
http://paulocoelhoblog.com/2010/07/02/c ... hn-lennon/

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lip 05, 2010 2:04 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Nie wiem ile sie to mieści w temacie, ale wspominany wyżej Tymański zapowiada nowa płyte pod prowokujacym tytułem "Paul Is Dead, Man". Muzycznie ma być w stylu wczesnych lat 60-tych, czyli na pewno bedzie beatleswoska. Taki nius ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lip 09, 2010 7:45 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Noelka napisał(a):
Do tego zacnego grona można dopisać ku mojemu zdumieniu pisarza Paula Coelho.


Nie przepadam za książkami Coehlo, ale wiem -- dzięki posiadanej przeze mnie jednej z jego książek i wątkowi o Beatlesach w literaturze tu na forum -- że w swojej twórczości Beatlesów zdarzało mu się wspomnieć, zawsze w pozytywnym kontekście. Stąd jakoś zawsze go podświadomie uważałam za fana Beatlesów ;)

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lip 10, 2010 9:38 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
He, he, nawet sama podawałam cytat z książki Coelho w wątku poświęconym Beatlesom w literatutrze. Ech, gapiszon się ze mnie zrobił.

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lip 16, 2010 11:45 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Cze 09, 2004 11:47 pm
Posty: 316
Miejscowość: 21/4
Że Wojciech Mann jest fanem, to nic nowego. Bardzo ciekawy wywiad z Panem Wojtkiem opublikował dziś onet.

Cytuj:
Z powodu już muzycznych pasji zabrałem się za studia anglistyczne, które ukończyłem. I przydały się. Kiedyś w Hybrydach było zakrapiane spotkanie połączone z klubową projekcją filmu "Help" The Beatles. Ale zaginęła polska lista dialogowa, więc poproszono mnie, żebym na żywo z kabiny tłumaczył. Wziąłem szklankę i pojechałem z tym "Helpem". Po wszystkim przyszło do mnie dwóch gości świetnie znających angielski i powiedzieli, że wyszło dużo śmieszniej niż w oryginale.

_________________
Everybody has a sense of childlike wonder!


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Paź 07, 2010 11:05 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Kuba Wojewódzki gościł w swoim programie Filipa Bajona. Co prawda nie wiem czy pan Bajon lubi Johna Lennona, ale opowiedział jak poznał Johna Lennona. Wiedzieliście o tym? Tę niesamowitą historyjkę można wysłuchać i obejrzeć klikając poniższy link:

http://kuba.plejada.pl/1,17563,1,0,fili ... l#autoplay

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 196 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 104 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY