Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 10:38 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 196 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Nie Lut 13, 2011 3:59 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Lip 14, 2003 10:22 am
Posty: 650
Miejscowość: Mikołów / Gdańsk
Yer Blue napisał(a):
Fajna masz taktyke, człowiek juz prawie zapomniał o wątku, uznał, że chyba wszystko zostało powiedziane, a tu znow taki wulkan słow :)

Nieźle to sobie obmyśliłem, co? 8) ;) A tak serio to miałem końcówkę semestru, potem sesję... Nie miałem głowy do pisania długich postów. Teraz może znajdę więcej czasu, chociaż ciągle siedzi mi w głowie matura i praca magisterska.

Yer Blue napisał(a):
Przy całym swoim uwielbieniu do norweskiego przyznasz chyba, że nie jest to łatwy jezyk, ma dosc trudny akcent i sprawia wrazenie "poszatkowanego" (w jednym słowie moze byc tyle zakretasow, że mozna jezyk połamac ;)). OK, jego "egzotycznosc" potrafi zaczarowac (mnie tez), ale kurde prosty on do wymowy nie jest.

Zaręczam Ci, że to, co teraz napiszę, nie wynika z mojego uwielbienia dla języka norweskiego. Po kilku latach nauki mogę powiedzieć: język norweski jest prosty. Także pod wzgledem wymowy. Wydaje się trudny przede wszystkim z dwóch powodów:

  1. ma akcent toniczny (melodyczny) - to jest te łatwo zauważalne "zawodzenie", zmiana wysokości dźwięku w obrębie zdania/wyrazu. Akcent ten nie występuje w języku polskim, ale tak naprawdę przywyknięcie do niego i intuicyjne akcentowanie to raczej tylko kwestia osłuchania.
  2. Norwegowie mówią zwykle szybko i dość niestarannie - to mocno utrudnia ich zrozumienie, ale nie oznacza automatycznie, że norweska wymowa jest trudna.

Nie mam z wymową norweską większych problemów niż z angielską (co nie znaczy, że w którymkolwiek z tych języków w ogóle nie mam problemów z wymową). Przy czym angielskiego uczę się kilka razy dłużej niż norweskiego. Powiem więcej - częściej chyba zdarza mi się, że np. zbitka jakichś wyrazów jest dla mnie trudna do wymówienia w angielskim niż w norweskim. Podkreślam jeszcze raz, że to nie ma nic wspólnego z tym, który język bardziej mi się podoba - po prostu norweski na pierwszy rzut oka (ucha) sprawia wrażenie dużo trudniejszego, niż jest w istocie.

Yer Blue napisał(a):
Zrob sąde a na 100 zapytanych osob to pewnie 2 powiedza Ci cos innego niz to, że norweski jest cholernie trudnym jezykiem.

Pytanie ile spośród tych osób próbowałoby chociaż poznać wcześniej trochę norweski ;) Wszystko, co nieznane, wydaje się trudne. Dla moich rodziców (ur. ok. 1950) angielski to czarna magia. Na pewno by nie powiedzieli, że jest prosty, także pod względem wymowy.
Chyba zatem nie bardzo rozumiem co masz na myśli pisząc o łatwej przyswajalności języka. Przecież to normalne, że nieznany język wydaje się trudny. A norweski, jeśli się go spróbuje poznać, okazuje się nie być trudny, a przynajmniej nie bardziej trudny niż angielski (moim zdaniem jest od angielskiego niemal pod każdym względem łatwiejszy).

W związku z tym wszystkim nie mogę zgodzić się z tym, co dalej pisałeś - bo w moim odczuciu błędne jest Twoje założenie o trudności języka norweskiego. Mogę się za to zgodzić z tym, że norweski jest uznawany za trudny przez ludzi, którzy się go nie uczyli, a to może już być jedną z przyczyn jego znikomej obecności na światowym rynku muzycznym. Tyle że ci ludzie nie mają podstaw do takich stwierdzeń, bazują na pierwszym wrażeniu, albo nawet na własnych wyobrażeniach co do nieznanego im języka. Innymi słowy, poziom, jak to określasz, "trudności w odbiorze" moim zdaniem zależy w tym wypadku od poziomu (nie)znajomości angielskiego/norweskiego, a nie od jakichś konkretnych cech tych języków.

Yer Blue napisał(a):
Daj spokoj, Finlandia to Skandynawia a finski jezyk wyraznie ma ten dziwny akcent (to wymawianie "uuu" skrzyzowane z "yyy", że trzeba jezyk dziewnie składac ;)) i mocno akcentowane R, to sa cechy wspolne skandynawskich jezykow w koncu. Roznica tylko w tym, że finski jest prostrzy, słowa sa krotsze, sylaby czasem banalne i nie dziwi mnie, że mało kto w finlandii nie spiewa po finsku. Finski to taka melodyjna wersja norweskiego.

Ścisłe, geograficzne rozumienie Skandynawii = kraje na Półwyspie Skandynawskim, czyli Norwegia i Szwecja. Z racji całej masy związków historycznych, językowych, personalnych (rodziny królewskie) itp. wlicza się do tego zwykle także Danię. Czasami, biorąc pod uwagę norweską kolonizację sprzed nieco ponad 10 wieków i język bliski staronorweskiemu, dodaje sie też Islandię. Finlandia przez wiele wieków była pod rządami Skandynawów, więc ma wspólną historię z krajami skandynawskimi, ale jednak wg mnie krajem skandynawskim nie jest :twisted: Ani etnicznie (jeśli to ma obecnie jeszcze jakiekolwiek znaczenie), ani językowo. Język fiński być może przypadkowo jakoś tam przypomina norweski (w brzmieniu), ale jest językiem całkowicie odrębnym od wszystkich języków skandynawskich. Należy do języków ugrofińskich, razem z m.in. estońskim i węgierskim - czyli jest językiem nie tylko spoza języków skandynawskich, nawet nie tylko spoza germańskich: jest to w ogóle język spoza rodziny indoeuropejskiej. Jakieś podobieństwa z językami skandynawskimi mogły się wykształcić ze względu na wspomniane wielowiekowe związki ze Skandynawią, ale to wszystko.
Co do prostoty - fiński ma znacznie bardziej rozbudowaną gramatykę niż języki skandynawskie (ma bodajże kilkanaście przypadków). A mocno akcentowane "R" to chyba jednak nie jakaś wspólna cecha języków skandynawskich, skoro wymowa tej głoski różni się chociażby w obrębie różnych dialektów norweskiego. A jeśli dobrze rozumiem "<<uuu>> skrzyżowane z <<yyy>>" ;), to ten dźwięk występuje też np. w niemieckim. Nie jest to więc raczej dźwięk charakterystyczny wyłącznie dla języków skandynawskich.

Yer Blue napisał(a):
Ojej, wiem, że zaraz bedziesz mowiec, że norweski jest dzwieczniejszy, ja mowie tylko za siebie.

Nie będę, bo za słabo znam fiński, by porównywać te języki ;) Kilka zdarzyło mi się słyszeć fiński w jakiejś piosence; z tego co pamiętam podobał mi się.

Yer Blue napisał(a):
Adam napisał(a):
Który zapis jest wg Ciebie sensowniejszy?

Zaden. Nie zwracam na to uwagi, tzn pisownia w ogole mi to nie przeszkadza. Ektremalne po tym wzgledem sa jezykie muzłmanskie - te dziwne szlaczki, normalnie jak jakies malowidło nie jezyk.

Rozumiem, że Ci to nie przeszkadza, ale nie o to tu chodzi ;) Gdzieś wyżej poruszyliśmy wątek prostoty/trudności zapisu języka (już nawet nie pamiętam, kto zaczął), więc wyjaśniłem, na czym to w moim rozumieniu polega. Przy moich założeniach zapis rosyjski okazuje się być dużo prostszym od zapisu angielskiego. Przypominam, że dla mnie trudność zapisu języka zależy nie tyle od alfabetu (bo tego dość szybko zwykle można się nauczyć), a od tego, co odpowiada pojedynczej literze (znakowi). W rosyjskim masz proste zasady - znając je wymówisz większość słów całkiem poprawnie, najwyżej źle akcentując. W Esperanto w ogóle nie ma problemu: uczysz się jaka głoska odpowiada danej literze, zapamiętujesz, że akcent pada zawsze na przedostatnią sylabę, i wymówisz wszystko całkowicie poprawnie. W angielskim te same litery czy połączenia liter w różnych sytuacjach różnie wymówisz. Jeden pan doktor, z którym mam translatorium z angielskiego, fajnie to podsumował: ucząc się angielskiego uczysz się właściwie dwóch języków - pisanego i mówionego. We francuskim chyba podobnie, choć mogę się mylić, bo nigdy się francuskiego nie uczyłem - bazuję tylko na kłopotach jakie miałem np. z odczytaniem nazwisk francuskich itp.

To wszystko jest niezależne od kwestii czy Ci trudny/łatwy zapis przeszkadza czy nie ;) Ja preferuję prosty sposób zapisu (1 głoska = 1 litera), ale oczywiście jest to dla mnie tylko jeden (istotny głównie przy nauce) spośród elementów, które decydują o tym, czy dany język mi się podoba, czy nie. Dla Ciebie kwestia ta może być zupełnie nieistotna, ale nie zmienia to sytuacji - prostota zapisu jest czymś dużo łatwiej uchwytywalnym niż np. ta jego wymęczona przez nas dźwięczność ;), więc uważam, że nie miałeś racji, przyrównując trudność zapisu języka rosyjskiego do trudności zapisu francuskiego.

Swoją drogą, przychodzi mi do głowy, że to, co napisałem o prostocie zapisu, można odnieść nawet do języków azjatyckich. Wydaje się, że głównym problemem przy nauce np. chińskiego jest alfabet. Ale chyba jednak u podłoża problemu leży kwestia następująca: znaków jest tam ogrom, ponieważ jeden znak wyraża dużo więcej niż jedną głoskę. Czyli rozbudowany alfabet jest kwestią wtórną wobec sposobu przekładania języka mówionego na zapis. Ale przyznaję, że języki azjatyckie to nie moja działka - może więc grubo się mylę ;)

Yer Blue napisał(a):
To chyba moj ulubiony polski zespoł lat 60/70.

Podpisuję się pod tym 8)

Yer Blue napisał(a):
Poszukuje dwoch kawałkow, ale to innym razem.

Czemu innym razem? :P Napisz, czego szukasz, może będę mógł pomóc.

_________________
Pozdrawiam, Adam


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 15, 2011 5:42 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Adam napisał(a):
Po kilku latach nauki mogę powiedzieć: język norweski jest prosty.


Oczywiscie dziękuje Ci za wykład na temat językow, ale mam wrazenie, że cały czas poruszamy sie w obszarze własnych upodoban, a nasze sądy stawiamy na podstawie własnych punktow widzenia. DLA CIEBIE norweski jest prosty, ale czy wpływ na to nie ma to, że po prostu kochasz ten jezyk? Wiesz, po kilku latach nauki to nawet chiński może stac sie prościutki, tak samo my Polacy przywyklismy do polskiego i dla nas wydaje sie, że to najprostrzy jezyk na swiecie, a w rzeczywistosci uchodzi poza polska za dosc trudny.
Podałes wiele sensownych argumentow - być może sa pewne czynniki, ktore z definicji stawiaja norweski jezyk za mało skomplikowany, ale tylko z definicji. Byc może masz racje mowiac, że by ocenic jego przyswjalnosc trzeba sie z nim zmierzyc, nauczyc, a ci, ktorzy oceniaja go za samo pierwsze wrazenie po prostu błądza, bardzo mozliwe. Niech bedzie, że bładze, ale tylko na podstawie jego "dzwiecznosci" moge go oceniac. DLA MNIE ma cięzki akcent i jest skomplikowany. Ale powiem Ci, że włoskiego tez nie znam, a wydaje mi sie cholernie melodyjny i dzwieczny, podobnie hiszpanski - i to od pierwszego wsłuchania sie. Ale juz francuski, na ktory od dziecka zwrociłem uwage, do dzis wydaje mi sie bardzo trudny w wymowie, strasznie trzeba usta wykrzywiac by go poprawnie wymawiac (podobno u starszych Francuow robia sie zmarszczki od tego nad gorna warga) i potwornie mielic jezykiem. I powiem Ci nawet, że jest jeszcze trudniejszy od norweskiego - oczywiscie czysto wrazeniowo, bez wdawania sie w szczegoly i definicje.
Nie wiem, byc moze jak bym porzadnie zaczał sie uczyc tych jezykow to zmieniłbym zdanie, ale nie mam takich ambicji. Jednak powtorze raz jeszcze - Twoje zdanie na temat prostoty norweskiego moze wynikac z wielkiego uwielbienia i czestego posługiwania sie nim, a w taki układzie jak mowiłem nawet chinski moze stac sie łatwizna. Trudno sprawiedliwe oceniac przyswajalnisc jezyka, z ktorym obcuje sie na codzien (to tylko moje odczucie, nie musisz juz tłumaczyc, że inne rzeczy moga byc istotniejsze - biore je pod uwage, ale sie nimi nie kieruje, strach pomyslec jak Twoj referat sie jeszcze rozrosnie ;)).

Adam napisał(a):
Ścisłe, geograficzne rozumienie Skandynawii = kraje na Półwyspie Skandynawskim, czyli Norwegia i Szwecja. Z racji całej masy związków historycznych, językowych, personalnych (rodziny królewskie) itp. wlicza się do tego zwykle także Danię. Czasami, biorąc pod uwagę norweską kolonizację sprzed nieco ponad 10 wieków i język bliski staronorweskiemu, dodaje sie też Islandię. Finlandia przez wiele wieków była pod rządami Skandynawów, więc ma wspólną historię z krajami skandynawskimi, ale jednak wg mnie krajem skandynawskim nie jest Ani etnicznie (jeśli to ma obecnie jeszcze jakiekolwiek znaczenie), ani językowo. Język fiński być może przypadkowo jakoś tam przypomina norweski (w brzmieniu), ale jest językiem całkowicie odrębnym od wszystkich języków skandynawskich. Należy do języków ugrofińskich, razem z m.in. estońskim i węgierskim - czyli jest językiem nie tylko spoza języków skandynawskich, nawet nie tylko spoza germańskich: jest to w ogóle język spoza rodziny indoeuropejskiej. Jakieś podobieństwa z językami skandynawskimi mogły się wykształcić ze względu na wspomniane wielowiekowe związki ze Skandynawią, ale to wszystko.


W tej kwestii jestem laikiem. Ale i tak dalej bede uznawac Finlandie za kraj skandynawski :P, juz z siły przyzwyczajenia. Ale nie powiem, ciekawe jest to co mowisz, zaskakujace.

Adam napisał(a):
Co do prostoty - fiński ma znacznie bardziej rozbudowaną gramatykę niż języki skandynawskie (ma bodajże kilkanaście przypadków). A mocno akcentowane "R" to chyba jednak nie jakaś wspólna cecha języków skandynawskich, skoro wymowa tej głoski różni się chociażby w obrębie różnych dialektów norweskiego. A jeśli dobrze rozumiem "<<uuu>> skrzyżowane z <<yyy>>" , to ten dźwięk występuje też np. w niemieckim. Nie jest to więc raczej dźwięk charakterystyczny wyłącznie dla języków skandynawskich.


Tak, w niemieckim tez jest podobny akcent. Moj poziom wiedzy na temat pokrewienstwa jezykow jest marniutki, posługuje sie wyłącznie czystym wrazeniem, a to podopowiada mi ,że finski przypomina jednak norweski. A wiesz, że istnieje duza grupa ludzi, dla ktorych skandynawskie jezyki nie roznia sie zbytnio od niemieckiego, wiele osob w o gole ich nie odroznia. Ja prawie nie odrozniam szedzkiego od norweskiego, ale juz fiński wydaje mi sie ciut inny, prostrzy w wymowie, choc podobienstwo jest jednak wyczuwalne. Zdaje sobie sprawe, że Twoje obeznanie w tych szczegółach karze Ci protestowac na widok moich słów, ale ja znawca sakndynawskich jezykow nie jestem, ja po prostu zwracam uwage tylko na ich brzmienie, a szczególy typu rozbudownana gramatyka w ogole mnie nie intersuja :) Tak wiec mozesz wziac w gruby nawias moje czysto wrazeniowe oceny :)

Adam napisał(a):
Nie będę, bo za słabo znam fiński, by porównywać te języki Kilka zdarzyło mi się słyszeć fiński w jakiejś piosence; z tego co pamiętam podobał mi się.


Ooo, to znaczy, że nie słuchałes zespołu Fantasia, ktory Ci poleciłem? :twisted: ;)


Adam napisał(a):
Czemu innym razem? :P Napisz, czego szukasz, może będę mógł pomóc.


Szukam utworu, w ktorym padaja słowa "jest wszystko tak samo, a jednak nie tak", to moj ulubiony numer Czerwonych Gitar, nawet jesli to solowy Krajewski. Nigdy tego nie znalazłem na zadnej płycie, ani składance zespołu, miałem tylko kiedys na kasecie. Nieziemsko piekna piosenka i ten dziwny instrument.
Drugi utwor, ktorego szukam przypomina troche Hey Jude, tez nie znam tytułu, w drugiej jego czesci padaja słowa "niech domy śpia, niech serca spia..." albo jakos tak, tez strasznie dawno temu to słuchałem, miałem tylko na kasecie. To moj drugi ulubiony kawałek Czerwonych i jak na złosc tego tez nigdy nie mogłem znalezc.
Oba utwory śpiewa Krajewski, to sa te pozniejsze, dojrzalsze Czerwone Gitary.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lip 12, 2011 9:31 am 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
http://www.pudelek.pl/artykul/33661/gor ... _castingu/
:mrgreen:

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lip 12, 2011 7:58 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 13, 2005 8:27 am
Posty: 1052
Miejscowość: Warmia
Reakcja na post powyżej po ujrzeniu linka : :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
http://www.ratujkonie.pl/.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lip 12, 2011 8:17 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
A po kliknięciu w link? ;o)

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lip 12, 2011 8:29 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 13, 2005 8:27 am
Posty: 1052
Miejscowość: Warmia
Nieprecyzyjnie się "wypisałam".... otóż to reakcja po otworzeniu/kliknięciu linka.... :mrgreen: hihi.

_________________
http://www.ratujkonie.pl/.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lip 12, 2011 8:30 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Nawet fryzurę ma na Beatlesa. A ja zaglądam często na Pudelka, by się pośmiać z rana ;)

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Wrz 16, 2011 6:40 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Mar 30, 2010 9:27 pm
Posty: 167
Sufjan Stevens podczas tegorocznej trasy

Image

_________________
Pełny rock'n'roll od A do Ą


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Wrz 16, 2011 7:38 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Kiedyś w programie z lat 70-tych , Beata Tyszkiewicz powiedziała , że na bezludną wyspę zabrałaby "Abbey Road"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lis 28, 2011 12:07 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Irena Szewińska, nasza najlepsza lekkoatletka XX wieku, przed ważnym startem lubiła czytać dobry kryminał, albo brała magnetofon i z kasety słuchała przebojów Beatlesów. To były małe rytuały, które przynosiły jej szczęście.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lis 28, 2011 9:49 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 13, 2005 8:27 am
Posty: 1052
Miejscowość: Warmia
bobski66 napisał(a):
Irena Szewińska, nasza najlepsza lekkoatletka XX wieku, przed ważnym startem lubiła czytać dobry kryminał, albo brała magnetofon i z kasety słuchała przebojów Beatlesów. To były małe rytuały, które przynosiły jej szczęście.

Hej- tego nie wiedziałam! (że Irena Szewińska też zarażona wirusem TB). Mnie też mobilizuje i podnosi na duchu dobra muzyka.

_________________
http://www.ratujkonie.pl/.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Mar 12, 2012 3:55 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Miałem okazję rozmawaić wczoraj z Anją Orthodox, wokalistką Closterkeller, która okazało się, że bardzo lubi Beatlesów :) Mocno mnie tym zaskoczyła, a jeszcze bardziej swoim faworytem, którym jest Don't Bother Me, nawet to zaczęła nucić, gdy zobaczyła moje zdziwienie :) Podobno w zamierzłych czasach jej zespół grał ten utwór Harrisona na próbach, mówiła, że grywali tez Strawberry Field Forever w mocno odjechanej wersji, co też próbowała zanócić ;) Anja najbardziej w Beatlesach lubi utwory George'a, kolejnym z jej faworytów jest While My Guitar Gently Weeps, które z tego co mówiła gra sobie czasem ze swoim mężem-gitarzystą.
A ulubiona płytą Anji jest Sierżant Pieprz - ale ta płyta jest odjechana - powiedziała :) Solidnie ją z tych Beatlesów przepytałem, jest mi tym bardziej miło, że ja wielbie talent Anji i jej zaspół prawie jak Beatlesów.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Mar 12, 2012 7:29 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 14, 2011 6:16 pm
Posty: 347
Miejscowość: Kołobrzeg
Yer Blue napisał(a):
Miałem okazję rozmawaić wczoraj z Anją Orthodox, wokalistką Closterkeller, która okazało się, że bardzo lubi Beatlesów :) Mocno mnie tym zaskoczyła, a jeszcze bardziej swoim faworytem, którym jest Don't Bother Me, nawet to zaczęła nucić, gdy zobaczyła moje zdziwienie :) Podobno w zamierzłych czasach jej zespół grał ten utwór Harrisona na próbach, mówiła, że grywali tez Strawberry Field Forever w mocno odjechanej wersji, co też próbowała zanócić ;) Anja najbardziej w Beatlesach lubi utwory George'a, kolejnym z jej faworytów jest While My Guitar Gently Weeps, które z tego co mówiła gra sobie czasem ze swoim mężem-gitarzystą.
A ulubiona płytą Anji jest Sierżant Pieprz - ale ta płyta jest odjechana - powiedziała :) Solidnie ją z tych Beatlesów przepytałem, jest mi tym bardziej miło, że ja wielbie talent Anji i jej zaspół prawie jak Beatlesów.

:mrgreen: :mrgreen: Gratulacje Yer Blue :D . Milo slyszec ze ktos poza nami lubi Beatelsow :wink: (czego nie moge powiedziec o moich kolegach :? (poza niektorymi :wink: , nawet lubia :roll: )).A jak udalo ci sie ja spotkac :wink: :?:


pozdrawiam
winter rose :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Mar 13, 2012 4:37 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Spotkaliśmy się przed białostockim koncertem w podziemiach klubu. Zawsze się spotykamy przy okazji koncertów Closterkeller, ale nigdy mi na myśl nie przyszło by pytać Anję o Beatlesów, bo jednak trochę inną muzykę wykonuje.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lip 27, 2012 12:22 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Paris Jackson
Image

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lip 27, 2012 3:19 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Ja jeszcze dodam Michała Rollingera - klawiszowca Closterkeller. Czytam jakiś ostatni Teraz Rock, a tam w krótkim przesłuchaniu - najważniejszy zespoł w historii rocka: The Beatles + jakies tam wspomnienia i wzmianka o tym, że wreszcie zobaczył Breatlesa na żywo - Ringo w Warszawie. No to już mamy dwoje beatlefanów w moim ulubionym polskim zespole. Jak kiedyś spotkam Michała to go przeptyam z Beatlesów na pewno ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lis 24, 2012 8:03 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 13, 2005 8:27 am
Posty: 1052
Miejscowość: Warmia
O Beci Pawlikowskiej już pisałam wcześniej - ale dla przypomnienia znalazłam jeszcze w sieci "dowody" na to, że kochała się ( i pewnie nadal kocha - bo ta choroba jest nieuleczalna!) Beata w Beatlesach:
Cytuj:

Na koniec trzeciej klasy liceum miała 300 godzin nieusprawiedliwionych nieobecności. W tym czasie najchętniej odwiedzała fonotekę, gdzie słuchała m.in. The Beatles. I marzyła o podróżach. Ale groziło jej wydalenie ze szkoły.

- I co zrobił mój wychowawca? Jednym ruchem ręki usprawiedliwił mi nieobecności - opowiada. - Myślę, że miał do mnie słabość. Może sam był dzieckiem, które kochało rysować, a musiało o to walczyć? Wiele razy chciałam rzucać szkołę. Rodzice i psycholog szkolny próbowali mnie od tego odwieść, udawało się tylko jemu. Wtedy jedynie on był dla mnie wiarygodny. Raz wychowawca urządził wystawę prac uczniów. Beata zaprezentowała coś oryginalnego: sceny z "Yellow Submarine" na styropianie (film z 1968 r. w reżyserii George’a Dunninga, z muzyką The Beatles). Poza tym dostawała nagrody na konkursach poezji i prozy literackiej. - Wspierał mnie milcząco. Myślę, że doceniał, że poza buntem coś jeszcze we mnie drzemie - śmieje się Pawlikowska.

a poniżej - nowość w tym dziale - Kuba Badach:

Cytuj:
Niebagatelny wpływ na chłopaka miał wujek Krzysiek, gitarzysta samouk, który nauczył go grania "brudnych" akordów. Podarował mu nuty i słowa utworów The Beatles (Kuba ma je do dziś). - Aż do 12. roku życia nie przypominam sobie sytuacji, w której ktoś jasno określiłby moje predyspozycje w kierunku muzyki rozrywkowej - wspomina Badach.

W 1988 roku w klubie jazzowym przy szkole muzycznej zauważył ogłoszenie o naborze do międzynarodowego musicalu. Projektem kierował Wiesław Pieregorólka, szef najlepszego w tamtych czasach big-bandu. - Wszedłem do pustej sali, w której panował półmrok. Usiadłem przy fortepianie, zacząłem grać i śpiewać piosenki Beatlesów - opowiada Kuba. - Nagle dosiadł się do mnie jakiś pan, zaczęliśmy grać na cztery ręce. Po kilku numerach dowiedziałem się, że to mistrz Pieregorólka, który oznajmił, że przeszedłem do finału


Kuba Badach - mąż Aleksandry Kwaśniewskiej

Oba cytaty pochodzą z artykułu, który znajduje się pod linkiem:http://www.styl.pl/magazyn/reportaz/news-nie-mozesz-w-siebie-watpic,nId,632854

_________________
http://www.ratujkonie.pl/.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sie 25, 2013 7:10 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Ostatnio oddryfowało mnie trochę w stronę muzyki klasycznej i m.in. w związku z tym czytałam książkę Steffena Moellera, która po polsku wyszła pod tytułem "Moja klasyczna paranoja".

Autor, który - jak opowiada - do pewnego momentu w życiu kochał tylko muzykę poważną, i któremu bardzo długo wszelka inna muzyka była zupełnie obca (m.in. wyznaje, że "Imagine" Lennona usłyszał po raz pierwszy w Polsce w wieku... 26 lat), podaje swoją dziesiątkę ulubionych "nieklasycznych" albumów. Nie wiem, czy Beatlesów lubi jakoś szczególnie, ale na pierwszym miejscu tej listy jest Abbey Road, a na 9 - All Things Must Pass :)

Co szczególnie ciekawe, przyznaje się też do posiadania w swojej "nieklasycznej" kolekcji kompletnej dyskografii George'a. Według mnie to fakt godny uwagi. Beatlesi Beatlesami, ale nawet nie wszyscy miłośnicy chłopaków z Liverpoolu posiadają kompletną dyskografię Harrisona!

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lis 29, 2013 4:52 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Kilka dni temu był w TV film o Lemmym z Motorhead. Na samym początku był spory epizod o jego fascynacji Beatlesami - oczywiście laurkom, że to najważniejszy band na świecie nie było końca. Zaintrygowała mnie opowieść Lemmy'ego o wypadzie na koncert Beatli jeszcze przed wydaniem Please Please Me - pojechał ze znajomymi na stopa z północnej Walii, gdzie wtedy mieszkał - do Liverpoolu. Lemmy miał wtedy 17-18 lat. W sumie to jest niewiele młodszy od samych Beatlesów.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Mar 19, 2014 5:14 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/platon- ... tina/5rysd

0:50-1:10


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 196 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY