Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 3:58 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Nie Sty 17, 2016 2:15 am 
Offline
młodszy fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sty 17, 2016 2:07 am
Posty: 21
Miejscowość: Łódź
Podziwiam chłopaków, niesamowite podobieństwo. Momentami nie gorsi od oryginału! :shock: The Fab Four – chyba najlepszy tzw. Tribute Band. Wiadomo, nikt nie zastąpi The Beatles, ale skoro zespół nie istnieje, to chyba jedyna szansa, aby posłuchać ich piosenek na żywo. Tu tylko jeden utwór – „A Day In The Life” (polecam poszukać całych koncertów):

https://www.youtube.com/watch?v=XkYfB25YT6A

Edited:

A tutaj cały koncert z 2015 roku. Zespół gra perfekcyjnie. Chapeau bas! Jest fun, jest szaleństwo! Pojawił nawet prezenter telewizyjny „Ed” Sullivan:

https://www.youtube.com/watch?v=4rHiDArtjuM

Ktoś w komentarzu na youtube tak skomentował ten koncert, cytuję:

„Czy to jest najstraszniejsza forma bluźnierstwa? Nie mogę się zdecydować, czy kocham ich czy nienawidzę. Zdecydowałem ... I LOVE IT! Moja matka byłaby dumna. I tak, jestem dumny. To jest zajebiste jak cholera!”

Zdjęcie zespołu:

Image

_________________
ŻÓŁTA ŁÓDŹ POGODNA
Image
« Łódź jest jak mój buldog, piękna w pozornej brzydocie » (Marian Lichtman)


Ostatnio edytowany przez Arewicz Wto Sty 19, 2016 6:37 pm, edytowano w sumie 2 razy

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sty 17, 2016 2:05 pm 
Offline
Little Child
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Gru 14, 2015 2:35 pm
Posty: 16
Ja ze swojej strony mogę polecić "The cavern beatles"
https://www.youtube.com/watch?v=hvqkyZxQw5M
https://www.youtube.com/watch?v=Bc1hgMl2vj4
https://www.youtube.com/watch?v=X5ppFWRdqqI


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sty 17, 2016 3:42 pm 
Offline
starszy fan sztabowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lis 19, 2015 2:06 am
Posty: 66
Nie lubię takich zespołów. Brak w tym oryginalności. Wolę, kiedy ktoś tworzy własną muzykę.
Mimo to przyznaję, że chłopaki fajnie grają i śpiewają.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sty 17, 2016 6:14 pm 
Offline
młodszy fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sty 17, 2016 2:07 am
Posty: 21
Miejscowość: Łódź
Zobaczcie The Fab Four z orkiestrą:

https://www.youtube.com/watch?v=lOl0cokpnSI

Szczęka do samej ziemi. Kurcze, wybrał bym się na taki koncert. Poza tym wciąż nie mogę się nadziwić, jak duże jest podobieństwo sobowtórów McCartneya oraz Harrisona (szczególnie tego ostatniego). I co ważne chłopaki nie jadą z playbacku, grają i śpiewają na żywca.

_________________
ŻÓŁTA ŁÓDŹ POGODNA
Image
« Łódź jest jak mój buldog, piękna w pozornej brzydocie » (Marian Lichtman)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sty 17, 2016 8:55 pm 
Offline
młodszy fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sty 17, 2016 2:07 am
Posty: 21
Miejscowość: Łódź
wendigo napisał(a):
Nie lubię takich zespołów. Brak w tym oryginalności. Wolę, kiedy ktoś tworzy własną muzykę.
Mimo to przyznaję, że chłopaki fajnie grają i śpiewają.


Konkursy Chopinowskie też wygrywają odtwórcy, a mimo to są znani na całym świecie :wink:. Musimy się pogodzić, że muzyka Beatlesów to już taka swego rodzaju klasyka i znajdą się tacy, którzy w jej wykonywaniu będą się specjalizować.

_________________
ŻÓŁTA ŁÓDŹ POGODNA
Image
« Łódź jest jak mój buldog, piękna w pozornej brzydocie » (Marian Lichtman)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sty 17, 2016 9:19 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
Arewicz napisał(a):
wendigo napisał(a):
Nie lubię takich zespołów. Brak w tym oryginalności. Wolę, kiedy ktoś tworzy własną muzykę.
Mimo to przyznaję, że chłopaki fajnie grają i śpiewają.


Konkursy Chopinowskie też wygrywają odtwórcy, a mimo to są znani na całym świecie :wink:. Musimy się pogodzić, że muzyka Beatlesów to już taka swego rodzaju klasyka i znajdą się tacy, którzy w jej wykonywaniu będą się specjalizować.

Na muzyce klasycznej się nie znam, ale wiem, że w konkursach chopinowskich (i innych podobnych) chodzi także o interpretację. W tribute bandach (czy jak to się zwie po polsku) wskaźnik interpretacji zwykle waha się gdzieś w granicach zera. Mi też to przeszkadza. Poza tym, moim zdaniem, przebieranie się za Beatlesów, nazywanie się na scenie imionami członków The Beatles i tak dalej to dziwactwo i wręcz jakaś niezdrowa paranoja, a nie hołd dla zespołu. Ale oczywiście, jeśli komuś to nie przeszkadza, to ma w czym wybierać, bo takich zespołów jest całe mnóstwo.

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sty 17, 2016 9:40 pm 
Offline
młodszy fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sty 17, 2016 2:07 am
Posty: 21
Miejscowość: Łódź
Sądząc po ilości osób na koncertach i po tym jak dobrze się bawią – nie przeszkadza. Podejrzewam, że też świetnie bym się bawił na takiej imprezie. To jak przeniesienie się w czasie do lat 60. Oczywiście, lepszy byłby wehikuł czasu i obejrzenie i wysłuchanie oryginału, ale takowego nikt (jeszcze) nie wymyślił. A tu fragment koncertu z 2012 roku:

https://www.youtube.com/watch?v=0Q-sAXDEcwo

_________________
ŻÓŁTA ŁÓDŹ POGODNA
Image
« Łódź jest jak mój buldog, piękna w pozornej brzydocie » (Marian Lichtman)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sty 17, 2016 9:43 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Fangorn napisał(a):
Mi też to przeszkadza. Poza tym, moim zdaniem, przebieranie się za Beatlesów, nazywanie się na scenie imionami członków The Beatles i tak dalej to dziwactwo i wręcz jakaś niezdrowa paranoja, a nie hołd dla zespołu.


Też nie wiem jaki ma sens to udawanie kogoś innego, a nie dawanie z siebie nic, zero. Dla mnie Tribute Bandy to jedna wielka porażka.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sty 17, 2016 9:56 pm 
Offline
starszy fan sztabowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lis 19, 2015 2:06 am
Posty: 66
Mogliby stworzyć coś własnego, bo źli nie są, a takie powtarzanie po innych jest mało fajne.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sty 17, 2016 10:20 pm 
Offline
młodszy fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sty 17, 2016 2:07 am
Posty: 21
Miejscowość: Łódź
Można to też przyrównać do teatru. Wszyscy zdają sobie sprawę, że na scenie są aktorzy, odgrywający swoje role. To oczywiste. Ale robią na tyle dobrze, że zabawa jest świetna. A ludzie mają możliwość przeżyć trochę więcej, niżby doświadczyli poprzez założenie na głowę słuchawek lub włączenie wieży z ulubioną muzyką.

_________________
ŻÓŁTA ŁÓDŹ POGODNA
Image
« Łódź jest jak mój buldog, piękna w pozornej brzydocie » (Marian Lichtman)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sty 17, 2016 11:30 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Dla mnie takie rzeczy zawsze są Podróbką - lepszą, lub gorszą, ale to TYLKO ersatz, NIC więcej. Nie chcę oceniać pracy włożonej w końcowy efekt takich ‘zabiegów’, ale „wyroby czekoladopodobne” NIGDY nie będą Czekoladą. Wolę średnią Rzeczywistość od ‘perfekcyjnego’ hologramu… Jedną z Najważniejszych kwestii w Muzyce jest dla mnie od zawsze Szczerość - dlatego każdy wykonawca, u którego zwietrzę cień udawania ma u mnie przechlapane i jest od razu skreślany.

Tak, wolę siedzieć w słuchawkach, albo przed wieżą i z zamkniętymi oczami słuchać jak Harrison Autentycznie myli się w Lonesome Tears In My Eyes, niż słuchać laboratoryjnie perfekcyjnego podrabiasa, który RZEMIEŚLNICZO wyuczywszy się, SZTUCZNIE odtwarza ten błąd, a sam nigdy Prawdziwego (= swojego) błędu nie popełnił…
Sorry, ale dla mnie jest to nieco bardziej ‘wyrafinowana’ wersja Made in China.

PS. Wolę średnio udaną randkę ze zwykłą przeciętną dziewczyną, niż kask + kabelki + hologram Marylin Monroe.
(bo liczą się Emocje - te PRAWDZIWE)

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Sty 18, 2016 12:13 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
Argus9 napisał(a):
Sorry, ale dla mnie jest to nieco bardziej ‘wyrafinowana’ wersja Made in China.
(...)
PS. Wolę średnio udaną randkę ze zwykłą przeciętną dziewczyną, niż kask + kabelki + hologram Marylin Monroe.

Argus, mam nadzieję, że prowadzisz specjalny kajecik, w którym zapisujesz te wszystkie błyskotliwe, zabawne porównania i gry słowne. Tak dla potomności :)

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Sty 18, 2016 12:20 am 
Offline
starszy fan sztabowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lis 19, 2015 2:06 am
Posty: 66
Argus, świetnie to podsumowałeś.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Sty 18, 2016 1:15 am 
Offline
młodszy fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sty 17, 2016 2:07 am
Posty: 21
Miejscowość: Łódź
@Argus
Nikt ci nie odbiera tych chwil intymności ze słuchawkami i prawdziwą czekoladą. Smacznego :-) Sam też się delektuję. Nikt też nikogo nie zmusza chadzać do teatru i oglądać warsztat aktorów. Życie jest ciekawsze od najlepszej, ale powtarzanej (odtwarzanej) sztuki. A jednak, ludzie bywają w teatrach. I na konkursach chopinowskich. Wszystko jest dla ludzi. A przy okazji wspaniała muzyka czwórki z Liverpoolu jest upowszechniana. Ludzie wrócą z takiego koncertu i jeszcze chętniej niż wcześniej sięgną po tabliczkę czekolady. I książkę. Kto wie, może też i zajrzą na ciekawe tematyczne forum. Jak ja :-)

_________________
ŻÓŁTA ŁÓDŹ POGODNA
Image
« Łódź jest jak mój buldog, piękna w pozornej brzydocie » (Marian Lichtman)


Ostatnio edytowany przez Arewicz, Pon Sty 18, 2016 2:40 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Sty 18, 2016 2:36 pm 
Offline
młodszy fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sty 17, 2016 2:07 am
Posty: 21
Miejscowość: Łódź
The Fab Four – „I Saw Her Standing There”. Jedną osobę udało mi się nabrać, była przekonana, że to Beatlesi :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=2jT8Mg6CHdI

_________________
ŻÓŁTA ŁÓDŹ POGODNA
Image
« Łódź jest jak mój buldog, piękna w pozornej brzydocie » (Marian Lichtman)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY