Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 10:48 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 39 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pią Lip 04, 2014 5:58 pm 
Offline
Little Child

Rejestracja: Czw Maj 23, 2013 9:13 am
Posty: 15
Witajcie Fani Beatlesów!!!
Jestem Krzysiek Werner (młodszy) i jestem synem byłego prezesa byłego Fan Club-u The Beatles w Lublinie. Piszę do was forumowiczów aby przedstawić moją pracę magisterską (już obronioną :) ) na temat wspominanego lubelskiego Fan Club-u.
Zapewne część z Państwa była członkiem Fan Club-u (miejscowym czy korespondencyjnym) i miała wiele ciekawych wspomnień związanym z tym klubem. Dlatego chciałbym na tym forum zamieścić pełną historię w/w Fan Club-u, tak abyście Państwo mogli powrócić do lat 80 i zobaczyć faktyczne działania klubu.
Wykorzystałem w mojej pracy oryginalne materiały, które przeleżały w pawlaczu prawie 25 lat :D ! Na pewno zobaczycie i rozpoznacie znane Państwu (którzy byli członkami) mosiężne oznaki, legitymację członkowską czy nalepki z Beatlesowskim jabłkiem :D
Uzupełnieniem wspomnień i historii Fan Club-u są przeprowadzone przeze mnie wywiady z osobami, którzy przewinęli się :P przez lubelski "Beatle Club" m.in.: z Hirkiem Wroną, z Jerzym Janiszewskim czy z Markiem Szpejankowskim (autorem niedawno wydanej książki Beatlemania opętanie czy obłęd?)

Tę pracę napisałem w celu zamknięcia historii Fan Club-u. Przez ostanie 25 lat (od 1990 roku) Fan Club nie miał zasłużonego zakończenia, aż (tak sądzę) do dziś. Pisałem pracę również z myślą dla Państwa (byłych członków i forumowiczów), aby tą pracę zamieścić na tej stronie i ocalić dawny Fan Club od zapomnienia.

Mam nadzieję, że zabiorę Państwa w Sentimental Journey :D

Zamieszczam moją pracę magisterską dot. lubelskiego Fan Club-u
http://dysk.onet.pl/link/HXH9s
http://dysk.onet.pl/link/tmYAS <-wersja dla starszych przeglądarek pdf.

Fragmenty wywiadów telewizyjnych z Panoramy lubelskiej (z lat 80 XX w.)
http://dysk.onet.pl/link/c1Sas

Fragmenty wywiadów radiowych z Radia Lublin oraz z Polskiego Radia (Trójka)
http://dysk.onet.pl/link/3bi6v

i oficjalny hymn lubelskiego Fan Club-u Yellow Submarine In Pepperland
http://www.youtube.com/watch?v=Fwwq7dMJQho

:wink:


Załączniki:
skanowanie0026aaa.jpg
skanowanie0026aaa.jpg [ 88.41 KiB | Obejrzany 13255 razy ]
Komentarz do pliku: Logotyp lubelskiego Fan Club-u
skanowanie0028aaaa.jpg
skanowanie0028aaaa.jpg [ 114.2 KiB | Obejrzany 13255 razy ]


Ostatnio edytowany przez Christopher, Nie Lip 06, 2014 1:47 pm, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lip 04, 2014 6:29 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Pamiętam! :) Nalepkę lubelskiego Fan Klubu mam do dziś na starej gitarze :) , a mosiężną odznakę w jakiejś szufladzie :) , pamiętam że specjalnie pojechałem do Lublina na projekcję filmu ‘Let It Be’ (chyba w drugiej połowie lat 80.), a w którejś gazetce opublikowano moje tłumaczenie rzadkiego wiersza Lennona. Chyba, że mylę tę publikację z krakowskim Fan Klubem (to wówczas przepraszam :? )… Niestety byłem tylko ‘członkiem korespondencyjnym’.

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lip 04, 2014 6:32 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Pamiętam Fan Club z Lublina. Byłem jego członkiem. Do dziś posiadam list datowany na 30.05.1985 i zawarte w nim pytania kwalifikacyjne dla kandydatów na członków korespondencyjnego klubu! Na liście z adresami klubowiczów widnieje 86 nazwisk ( nawet z zagranicy).
Pozdrawiam!


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lip 04, 2014 6:43 pm 
Offline
Little Child

Rejestracja: Czw Maj 23, 2013 9:13 am
Posty: 15
Wszystko zostało zawarłem w pracy, w szczególności w bardzo obszernym aneksie ;) . Zwłaszcza oficjalną kronikę Fan Club-u, w której zawarte zostały najważniejsze wydarzenia. Być może w któryś z tych wydarzeń Państwo uczestniczyli :)

Ps. Ankes mojej pracy to nie tylko zdjęcia oraz materiały z pracy ale również umieszczone przeze mnie filmy z wywiadami oraz wywiady audio :wink:


Ostatnio edytowany przez Christopher Sob Lip 05, 2014 11:50 am, edytowano w sumie 3 razy

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lip 04, 2014 6:43 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
dr Maxwell napisał(a):
Do dziś posiadam list datowany na 30.05.1985 i zawarte w nim pytania kwalifikacyjne dla kandydatów na członków korespondencyjnego klubu!

Rzeczywiście był taki test z pytaniami - wg. mojej pamięci jedno dotyczyło tego w ilu egzemplarzach wytłoczono Batlesowskiego Świętego Graala nagranego w Akustik Studio w Hamburgu. Wówczas była to rzadka wiedza.

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lip 04, 2014 6:58 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Argus9 napisał(a):
Rzeczywiście był taki test z pytaniami - wg. mojej pamięci jedno dotyczyło tego w ilu egzemplarzach wytłoczono Batlesowskiego Świętego Graala nagranego w Akustik Studio w Hamburgu. Wówczas była to rzadka wiedza.


Tak! To było pytanie nr 8! " W jakim nakładzie wytłoczono płytę (78 obr. min.) z utworem "Fever" :D
Z wywiadów telewizyjnych najbardziej wzruszyła mnie wypowiedź:"Na pewno starczy mi sił aby być pod wrażeniem do końca życia". Piękne!


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lip 04, 2014 7:06 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Przepraszam ale mała mała prywata- czy są może na naszym forum tacy ludzie jak Zbyszek Kolak ( wielki znawca muzyki lat 60-tych) , Iwona Inglot i Małgosia Wojciechowska? Jesteście gdzieś?


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lip 04, 2014 9:39 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Kiedyś dużo słuchałem radia Lublin (koniec lat 90-tych i kilka lat nowego stulecia) i chyba Janiszewski w swojej beatlesowskiej audycji coś tam o fan klubie wspominał. Nie miałem szans by się w fan klubie znaleźć, byłem za młody.
Przed czasami internetu takie fan kluby to musiała być super sprawa. Takie jednoczenie fanów.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lip 05, 2014 9:32 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Śro Lip 21, 2004 1:31 pm
Posty: 135
Miejscowość: Blue Island
To niesamowite uczucie...po tylu latach przeczytać o lubelskim Fan-Clubie Beatlesów i przeczytać, że na forum są jego członkowie :)
Z Fan-Clubu w Lublinie otrzymałam zestaw pytań kwalifikacyjnych, zaliczyłam test i... chyba od 1986 lub 1985 roku byłam członkiem korespondencyjnym Fan-Clubu. Otrzymałam legitymację, metalową odznakę, fan-clubową naklejkę...na liście z 86 nazwiskami o której wspominacie, jest też i moje...
Cudownie będzie przeczytać pracę magisterską na temat Fan Clubu i...odbyć sentymentalną podróz w czasie 8)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lip 05, 2014 11:20 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Dorothy napisał(a):
Z Fan-Clubu w Lublinie otrzymałam zestaw pytań kwalifikacyjnych, zaliczyłam test

Ech, teraz odpowiedzi na taki test to każdy by wygooglował w parę sekund, a wtedy - nie tylko nie było internetu, ale NIE BYŁO w Polsce książek o Beatlesach! Ani żadnej encyklopedii rocka…

Rozpoznaję ze zdjęć tę niewielką salkę :) , chociaż byłem tam tylko raz - pojechałem, żeby zobaczyć film ‘Let It Be’ (obok ‘The Concert For Bangla Desh’ jednego z dwóch najbardziej przeze mnie pożądanych Fabowych obrazów, kompletnie niedostępnych w PRL-owskiej rzeczywistości... :( ). Pamiętam z jakim namaszczeniem zebrani chłonęli tę projekcję - z ekranu telewizora, chyba z włoskimi napisami (?).

Wydaje mi się, że to był rok 1988 - ponieważ pamiętam, że ktoś (prezes?) pokazywał limitowaną wersję winyla McCartneya ‘Cnoba b CCCP’ wydaną przez Fan Club McCartneya (?), co było rarytasem, bo w pierwotnej wersji winylowej ten album wydany był tylko na rynku radzieckim i nie był dostępny w Zachodniej Europie.

Podczas tej wizyty nawiązałem (krótki) kontakt z jakimś (również przyjezdnym) fanem, który… MIAŁ KSIĄŻKI BEATLESOWSKIE! :) W wyniku ‘umowy’ przesłał mi skserowane trzy Beatlesowskie książki - kosztowało mnie to… fortunę! Przesłane przez niego kserokopie poprzycinałem nożyczkami i powklejałem do brulionów (= do grubych zeszytów) i tak powstała mi ‘namiastka’ oryginalnych książek :) . Nieważna była forma, chodziło o TREŚĆ. Mam te ‘zabytki’ do dziś! :)

PS. To jest Nas na tym Forum już ‘lubelsk-ICH Troje! :wink:

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lip 06, 2014 7:44 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Argus9 napisał(a):
PS. To jest Nas na tym Forum już ‘lubelsk-ICH Troje! :wink:

Czworo. Ja również byłem członkiem lubelskiego FC. Mam jeszcze legitymację, metalową odznakę oraz zdjęcie siedziby (jak wyżej). Posiadam jeszcze całą korespondencję. Może później coś zeskanuję. Wątek rozpoczął syn Prezesa, a co z Prezesem?


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lip 06, 2014 10:49 am 
Offline
Little Child

Rejestracja: Czw Maj 23, 2013 9:13 am
Posty: 15
Prezes ma się bardzo dobrze :) Obecnie jest lubelskim działaczem społecznym jako Zastępca Przewodniczącego Zarządu Dzielnicy Śródmieście w Lublinie. Walczy o lepszy wizerunek oraz środowisko naturalne Lublina ( https://www.facebook.com/rzdsrodmiescielbn ). Pomimo, że działa trochę w innej dziedzinie, lecz nie zapomniał o ideałach i muzyce Beatlesów. Często w swoich działaniach do nich się odwołuje (przykład z wyborów w 2009 roku http://dzielnica4.blox.pl/html ).

Mój ojciec (Prezes Fan Club-u) jest bardzo wzruszony, że po tylu latach Państwo pamiętacie o Fan Clubie i macie do dziś fan klubowe gadżety. Pozdrawia was! i tak jak Ringo przesyła "Peace & Love" :D

Pisząc całkiem prywatnie, wszystkie filmy VHS, o których Państwo wspominali są do dziś na moich/taty półkach tj. Let It Be (z hiszpańskimi napisami, sprawdziłem ;) ) albo płyty w tym McCartney'a Cnoba b CCCP, nalepki i mosiężne oznaki - jest ich cała paczka :D itd. itd. . W sumie pomimo, że nie mogłem być członkiem Fan Club-u i pamiętać nim bo urodziłem się dosłownie parę miesięcy po jego rozwiązaniu, znam te wszystkie materiały jak własną kieszeń, wychowałem się na nich. Mój ojciec wiele opowiadał do spotkaniach, w których to Państwo uczestniczyli, o ludziach, którzy przewinęli się przez Fan Club. Nie ukrywam, że jestem z tego dumny :) . Cieszę się, że te materiały nie uległy zniszczeniu i że tyle tego było, że można było napisać obszerną pracę magisterską na ten temat. Cieszę się również, że tą pracą mogłem się z Państwem podzielić, jak pisałem wcześniej od samego początku pisałem dla Państwa, żeby Fan Club miał słuszne, pełne zakończenie. Sądzę, że na samej pracy o Fan Clubie się nie skończy, coś pokombinuję (może poszukam jeszcze jakiś fan klubowych materiałów z głębin pawlacza) :) . Ale teraz te wszystkie materiały kataloguję, by znów je schować do wspomnianego pawlacza po napisaniu pracy... :wink:

Przesyłam ciekawostkę którą nie zamieściłem w pracy. Projekt innej nalepki do pokazów filmowych The Beatles - Video, która miała być wydrukowana, lecz nigdy nie powstała i pozostała w fazie fan klubowych projektów. :wink: Znana Państwu nalepka fan klubowa powstawała podobnie jak ta poniżej.


Załączniki:
Komentarz do pliku: Projekt innej nalepki do pokazów filmowych The Beatles - Video, która nigdy nie powstała i pozostała w fazie fan klubowych projektów.
skanowanie0015.jpg
skanowanie0015.jpg [ 80.31 KiB | Obejrzany 13118 razy ]
Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lip 06, 2014 12:10 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Może jestem zbyt śpiąca, może rozleniwiona, ale... jakie jest hasło otwarcia pliku? ;)

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lip 06, 2014 12:15 pm 
Offline
Little Child

Rejestracja: Czw Maj 23, 2013 9:13 am
Posty: 15
Żadne, pobiera się i jest ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lip 06, 2014 12:32 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Moja Fan-Clubowa naklejka jeździła trochę po Polsce :wink:


Załączniki:
Naklejka FC Lublin.JPG
Naklejka FC Lublin.JPG [ 38.62 KiB | Obejrzany 13093 razy ]

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image
Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lip 06, 2014 1:19 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Christopher napisał(a):
Żadne, pobiera się i jest ;)


Pobierać to się u mnie i pobiera. Ale przy próbie otwarcia mam tak:

Image

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lip 06, 2014 1:46 pm 
Offline
Little Child

Rejestracja: Czw Maj 23, 2013 9:13 am
Posty: 15
Proszę spróbować tą wersję: http://dysk.onet.pl/link/tmYAS :wink:


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lip 06, 2014 1:56 pm 
Offline
Little Child

Rejestracja: Czw Maj 23, 2013 9:13 am
Posty: 15
Argus9 napisał(a):
Moja Fan-Clubowa naklejka jeździła trochę po Polsce :wink:


Widać na nalepce szmat czasu :D


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lip 06, 2014 2:02 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Christopher napisał(a):
Proszę spróbować tą wersję: http://dysk.onet.pl/link/tmYAS :wink:


Działa! Przeogromne beatlesowskie dzięki :D Nie będę musiała czytać nielegalnie w pracy ;)

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lip 06, 2014 3:50 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Trochę poszperałem w moich materiałach i wrzucam skany jako ciekawostkę.
ImageImage


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 39 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY